Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok !segítségre lenne szükségem 2 honapja küszködök vel  adott egy 2001 A Zafira Z18XE  1,8 16V   a probléma az lenne hogy gondol-egyet le áll magától km nem függő lehet 1 de lehet 180 km is amit meg teszek vel amikor meg áll be indul a ventilátor indítózok de nem indul be saru le vissza és egy böl indul szerintetek mi lehet elektromos  jeladó valamelyik vagy motorvezérlő ki találkozot már ilyen hibával elöre is kööszönöm válaszotokat

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nekem szintén z18xe motornál  el volt égve a szigetelése a vezérmű burkolat alatti jeladónak. Elképzelhető hiba lehet a zárlat miatti rapszodikus leállás. Ên nem vettem újat, hanem zsugorcsővel és műgyantával barkácsoltam meg. Két éve bent van köszöni azóta is üzemel... Erről van szó

https://www.google.hu/search?q=z18xe+jeladó&client=ms-android-huawei&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiZnvPP96vRAhWINVAKHfx2DRsQ_AUIBygB&biw=320&bih=488#imgrc=iGIsBCcpTvvMtM%3A

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sziasztok érdeklödnék. Van egy zafirám 2.0 diseles. az a baj vele hogy nem akar hidegen indulni de huzzásra 50  méter után beindul. utána már pöccre indul . amásik bajom vele az hogy kivillan a sárga hibajelzö lámpa ha nem nyomom a gázt neki ez menetkötzben is csinálja és ilyenkor erötlen is egy kicsit de ha nyomom neki akkor megszünik a hiba. valaki mondja meg mi a baja.

Link to comment
Megosztás:

On 2014.11.8. at 19:44, ZafiraA69 írta:

Sziasztok!

 

Opel Zafira A 2000 2. 0 DTI hidegen nem indul miért? Van egy Opel Zafira A y20dth motorkodú autom, de hidegen nem indul miért lehet ez? Melegen szépen elindul.

 

szia érdeklödnék hogy meglett a hiba és mi volt az mert az én zafirám ez aproblémája sajnos én sem tudom.elöre is kösszi a válaszodat.

Link to comment
Megosztás:

On 1/30/2017 at 1:07 AM, p zsolt said:

sziasztok érdeklödnék. Van egy zafirám 2.0 diseles. az a baj vele hogy nem akar hidegen indulni de huzzásra 50  méter után beindul. utána már pöccre indul . amásik bajom vele az hogy kivillan a sárga hibajelzö lámpa ha nem nyomom a gázt neki ez menetkötzben is csinálja és ilyenkor erötlen is egy kicsit de ha nyomom neki akkor megszünik a hiba. valaki mondja meg mi a baja.

Hibakod ? Mi van? Veletlenul P1645 ? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözletem!

Találkozott már valaki közületek, azzal a jelenséggel, hogy a digit klíma egyszercsak gondol egyet, és a legmagasabb fokozaton megy? 

Ha a kocsit leállítom, és a kulcsot kiveszem belőle, akkoris. Utána néztem van ez a " fordulatszámszabályozó..." gyakorlatilag egy teljesítményellenállás, mert van rajta egy nagy hűtőfelület, alumíniumból. Vajon ez lenne a rossz? 
Ha valaki esetleg már rendelkezik tapasztalattal, megosztaná velem, mivel kezdjem a hibakeresést? most gyakorlatilag ha fűteni (vagy ha ép nem) akarok, akkor a biztosítékot ki kell rakjam (vegy kiszednem), eléggé kellemetlen...

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem olyan probléma lépett fel a zafiránál z18xe motor, hidegen beindítod kapcsolsz egy 1-est megkapja a terhelést befullad nem pörög fel a motor csak ugrál. WOW kiolvastuk szegény keveréket jelez cseréltem folytószelepet, injektort mindet felső lambda szondát üzemanyag nyomás hidegen 4 bár mindegy hogy terhelem vagy nem, gyújtó trafó és gyertyák is cserélve. A motor egy kicsit melegszik rendesen használható nem fullad csak érezhetően gyengébb. A hibát mikor állandóra hozza akkor sem világít a motorhiba jelző, ja légtömeg mérő lehúzása után sem változik helyzet hidegen. Szívórészt alapjáraton körbefújtan féktisztítóval nem kap e falsot de semmi. Jó lenne egy kis segítség mit lehetne még megnézni.

Link to comment
Megosztás:

...és amúgy alapjáratod van rendes, hidegen-melegen?

Elsőre a falslevegőt mondtam volna, mert ez a hibakód (P0136) a leggyakrabban azt szokta jelenteni, de látom azt már ellenőriztétek. Még esetleg egy helyen szívhat falsot: a fojtószelepnél. Írtad ugyan hogy azt cseréltétek, de ha jól emlékszem Z18XE-nél is meg kell tanítani neki az új alaphelyzetet, ellenkező esetben lehet hogy résnyire nyitva marad, és ott szív több levegőt mint amennyire kéne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis beázásom, főleg a vezető felőli lábtérben.

Kerestem a beázás okát - ablaktörlő alatti csatorna tiszta - , de nem találtam semmit. Illetve ekkor észrevettem, hogy a szélvédő üveg alsó éléről már majdnem teljesen lecsúszott az a fekete gumi valami.

Sajnos a képet ide nem tudtam beilleszteni: https://1drv.ms/i/s!AgRnEWYIMntNqY1czxGZusHQMAPcPA

Ez okozhatja a beázást? Csak simán vissza kell pattintani (sk), vagy ragasztani kell (karosszériás)?

Köszönöm.

 

Módosítva : Andy13
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. 

Első hozzászólásom, remélem jó topicba kerül. :)

Nos... 

Van egy A Zafirám. 2.2DTR mocival. Sajna a BC buta benne, mint egy raklap. BC kábelezése elő van készítve, BC gombos ablaktörlő kapcsolót beszereztem, beépítettem. Természetesen, nem történt semmi. Kérdés, hogyan tovább? SW kellene a gépnek? Vagy másik MID kijelző? 

Segítségeteket előre is köszönöm. 

Suby

Link to comment
Megosztás:

Először is tisztázzuk hogy MID kijelző van-e benne (bár gyanítom hogy ha nem volt BC gombos az ablaktörlő kapcsoló, akkor nem), vagy a sima TID, ami csak az időt, külső hőmérsékletet meg a rádióval kapcsolatos adatokat tudja. Ha utóbbi, akkor kell hozzá MID kijelző is (bár annak a csatlakozója más mint a TID-é, szóval nem lesz egyszerű bekötni), és így is még csak az alap szettet kapod meg, check control nélkül, tehát nem fog figyelmeztetni folyadékszintekre, izzókra és fékbetétkopásra, mert ehhez meg kell venni a jeladókat is. Utóbbi lenne a teljes szett, de ez még bontott alkatrészekkel számolva is 50e FT környékén van...

Ha emellett döntesz, van hozzá leírásom a beszerelésről, németül, cikkszámokkal.

Alternatíva lehet még a szlovák fejlesztésű Veramon (A fórum keresőjébe beírva találsz róla infót, többünknek van), ehhez nem kell kijelzőt cserélni (jó neki a TID is) és olcsóbb is, viszont a funkciói eltérnek a gyári MID-től: ez sem tud check control funkciókat, de más téren meg okosabb mint a gyári BC, pl. tud töltést és fordulatszámot is mérni, valamint kilométerköltséget.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Először is tisztázzuk hogy MID kijelző van-e benne (bár gyanítom hogy ha nem volt BC gombos az ablaktörlő kapcsoló, akkor nem), vagy a sima TID, ami csak az időt, külső hőmérsékletet meg a rádióval kapcsolatos adatokat tudja. Ha utóbbi, akkor kell hozzá MID kijelző is (bár annak a csatlakozója más mint a TID-é, szóval nem lesz egyszerű bekötni), és így is még csak az alap szettet kapod meg, check control nélkül, tehát nem fog figyelmeztetni folyadékszintekre, izzókra és fékbetétkopásra, mert ehhez meg kell venni a jeladókat is. Utóbbi lenne a teljes szett, de ez még bontott alkatrészekkel számolva is 50e FT környékén van...

Ha emellett döntesz, van hozzá leírásom a beszerelésről, németül, cikkszámokkal.

Alternatíva lehet még a szlovák fejlesztésű Veramon (A fórum keresőjébe beírva találsz róla infót, többünknek van), ehhez nem kell kijelzőt cserélni (jó neki a TID is) és olcsóbb is, viszont a funkciói eltérnek a gyári MID-től: ez sem tud check control funkciókat, de más téren meg okosabb mint a gyári BC, pl. tud töltést és fordulatszámot is mérni, valamint kilométerköltséget.

Szia
Köszönöm szépen az információkat, már ez is sokat segített. 

Szerintem, MID kijelző van az enyémben. (De döntse el hozzáértőbb személy) Fotó: http://www.fototarhely.hu/feltoltesek/1489941194-16668   

A fotón látható BC gombos ablaktörlő kart már én építettem bele. Jelenleg így áll a konfiguráció, szeretnék vele kicsit tovább lépni, hogy a külső hőmérsékleten kívül, mást is jelezzen. 

Mi lenne a további teendőm? 

Segítséged mégegyszer köszönöm. 
Üdv: Suby

Link to comment
Megosztás:

Ez pedig MID lesz... Amennyire látom, nem ír hibakódot, szóval csak arra tudok gondolni hogy működik ez, csak épp nem tudsz funkciót váltani. A BC gombos ablaktörlőkar tuti hogy jól van bekötve?

Ha írsz egy mailcímet, akkor küldök egy leírást a beszerelésről, bár az G Astrához van (és német nyelvű), de szerintem használható ehhez is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, tgabika76 írta:

Ez pedig MID lesz... Amennyire látom, nem ír hibakódot, szóval csak arra tudok gondolni hogy működik ez, csak épp nem tudsz funkciót váltani. A BC gombos ablaktörlőkar tuti hogy jól van bekötve?

Ha írsz egy mailcímet, akkor küldök egy leírást a beszerelésről, bár az G Astrához van (és német nyelvű), de szerintem használható ehhez is.

Nem ír hibakódot, csak a külső hőmérsékletet. Már gondoltam arra is, hogy szimulálok hibát, pl hogy a hűtőfolyadék szintjét figyeli, és kiírja-e. 
Az összes MID kijelző tud fogyasztást, stb kiírni? Vagy külön kell tanítani? 

Bekötésnél nagyot nem hibázhattam, 1 csatit kellett pluszban csatlakoztatni. De holnap lebontom, és ellenőrzöm. 

Érdekes, hogy elég jól felszerelt a verda. 10 légzsák, 4 elektromos ablak, gyári xenon, stb. Csak a BC hiányzik. :)

Link to comment
Megosztás:

A gyárilag beszereltek igen.

Fogyasztást (pillanatnyi és átlagos), hatótávot, stoppert, átlagsebességet és megtett távolságot az utólag beszereltek mindegyike, mert ehhez csak a MId kell, a kar a gombokkal, és a kábelezés.

Van a teljes pack, ami már jelzi a hűtőfolyadék, ablakmosó folyadék, motorolaj szintjét, és az izzók állapotát is, ezt már az utólag beszereltek nem mindig szokták tudni, mert ehhez kellenek jeladók az olajteknőbe, a kiegyenlítő tartályba és az ablakmosótartályba, valamint kell egy vezérlő is ami az izzókat ellenőrzi hogy nincsenek-e kiégve.

Zafirában volt 10 légzsák? Az már szép, én azt hittem ott is csak 8 van mint Astránál (2 a kormánykerékben és az anyósoldal előtt a műszerfalban, 2 az első ülések oldalában (oldallégzsák), 2 az A-oszlopban (fejlégzsák), és még kettő a B-oszlop tetejénél (hátsó fejlégzsák avagy függönylégzsák)). El nem tudom képzelni hol lehet a maradék kettő...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

A gyárilag beszereltek igen.

Fogyasztást (pillanatnyi és átlagos), hatótávot, stoppert, átlagsebességet és megtett távolságot az utólag beszereltek mindegyike, mert ehhez csak a MId kell, a kar a gombokkal, és a kábelezés.

Van a teljes pack, ami már jelzi a hűtőfolyadék, ablakmosó folyadék, motorolaj szintjét, és az izzók állapotát is, ezt már az utólag beszereltek nem mindig szokták tudni, mert ehhez kellenek jeladók az olajteknőbe, a kiegyenlítő tartályba és az ablakmosótartályba, valamint kell egy vezérlő is ami az izzókat ellenőrzi hogy nincsenek-e kiégve.

Zafirában volt 10 légzsák? Az már szép, én azt hittem ott is csak 8 van mint Astránál (2 a kormánykerékben és az anyósoldal előtt a műszerfalban, 2 az első ülések oldalában (oldallégzsák), 2 az A-oszlopban (fejlégzsák), és még kettő a B-oszlop tetejénél (hátsó fejlégzsák avagy függönylégzsák)). El nem tudom képzelni hol lehet a maradék kettő...

Esetleg a C oszlopban? Mert ugye van még 1 sor ülés.

De holnap ma megnézem, mert nekem is 10 lufis. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

 

Zafirában volt 10 légzsák? Az már szép, én azt hittem ott is csak 8 van mint Astránál (2 a kormánykerékben és az anyósoldal előtt a műszerfalban, 2 az első ülések oldalában (oldallégzsák), 2 az A-oszlopban (fejlégzsák), és még kettő a B-oszlop tetejénél (hátsó fejlégzsák avagy függönylégzsák)). El nem tudom képzelni hol lehet a maradék kettő...

Leltároztam. 

Itt van 3 db, 1 az ülésben, 1 a kormányban. Ugyanígy a másik oldalon, persze ott kormány helyett műszerfalban. 
http://www.fototarhely.hu/feltoltesek/1490006887-74916  

Megvan a 10 db.

Ui: BC még mindig semmi. Szétszedtem, összeraktam, biztosítékokkal b*szakodtam, de a várt eredmény elmaradt.
Bementem az esztergomi Opel Szervízbe. Nem tudtak hozzászólni. Azt mondták, ha "MID van benne, annak mennie kell!" (Nem lehet programozni, meg ilyesmi)
MID van benne, de nem megy... 

Link to comment
Megosztás:

Hülyék... Lehet programozni, sőt kell is ha cserélve volt és a cseredarab nem ugyanilyen motoros autóból való, különben rosszul fogja számolni a fogyasztást... Abban viszont igazuk van hogy amennyiben gyárilag került bele, akkor ott nincs szükség semmiféle programozásra. 

Tipp: elvileg a gyári BC check controllos, azaz ugye egyebek közt izzófigyelő is van benne. Ennek pedig indításkor ki kell írni a fékpedál lenyomására figyelmeztető üzenetet (németül Bremslicht prüfung, egyéb nyelveken nem tudom mit ír ki), ami el is tűnik miután ráléptél a fékpedálra (így ellenőrzi a féklámpaizzókat). A tied csinálja ezt? Mert ha igen, akkor elvileg üzemszerűen működik, csak épp a funkcióit nem tudod váltogatni. Én még mindig a BC-gombos ablaktörlőkar hibájára tudok gondolni, ha jól van bekötve, akkor nem lehet hogy a kar rossz?

Bár más az is gyanús hogy ha gyári MID-el szerelt az autó, akkor gyárilag kellett volna lennie benne ilyen karnak is. Miért nem volt? Kiszedte valaki? Vagy mégiscsak utólag lett beletéve az a MID?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Suby írta:

Leltároztam. 

Itt van 3 db, 1 az ülésben, 1 a kormányban. Ugyanígy a másik oldalon, persze ott kormány helyett műszerfalban. 
http://www.fototarhely.hu/feltoltesek/1490006887-74916  

Megvan a 10 db.

Ui: BC még mindig semmi. Szétszedtem, összeraktam, biztosítékokkal b*szakodtam, de a várt eredmény elmaradt.
Bementem az esztergomi Opel Szervízbe. Nem tudtak hozzászólni. Azt mondták, ha "MID van benne, annak mennie kell!" (Nem lehet programozni, meg ilyesmi)
MID van benne, de nem megy... 

A függönylégzsák nem egynek számít? Szerkezetileg egy eszköz egy indítóval. Az "A" "B" "C" oszlopon valóban 3 fedél van, de a légzsák 1db

Én úgy tudtam 9 jöhet össze.  Kormány, műszerfal utas oldal, vezető oldal térdlégzsák (kormány alatt), első ülésekben oldallégzsák, hátsó ülésekben oldallégzsák, függönylégzsák jobb-bal, 

 

Link to comment
Megosztás:

Térdlégzsák még nem volt Zafira A-ban tudtommal, valamint a középső sor szélső üléseihez sem létezett oldallégzsák, úgyhogy ha a függönylégzsákot oldalanként egynek számoljuk, akkor az a 10 tulajdonképpen 6...

Update: megnéztem a kezelési útmutatót, az is alátámasztotta. A 10 légzsák úgy jön ki hogy valaki összeadogatta az "airbag" feliratokat az utastérben, mert abból valóban annyi van.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Napalm írta:

Sziasztok! Ezzel a sárfogóval van valakinek tapasztalata?

http://www.ebay.com/itm/Mudflaps-Opel-Zafira-A-Mini-Van-1999-2005-Splash-guards-4pcs-/182376853945?hash=item2a7681f1b9%3Ag%3ABtcAAOSwnHZYRDtD

A gyári szett ritka és nem is lehet kapni 4db-ot, mindenhol csak 2-t láttam. Ez meg árban még elfogadható, csak pont nincsen róla semmi infó.

 

Nekem volt az autón,de leszedtem,mert ledörzsölte a festéket,és elkezdett rozsdásodni is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.