Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű


Recommended Posts

skacok!

nincs valakinek próbához egy darab 9 col széles felnije, lehetőleg ET30-cal?

ha 17 colos lenne az átmérője, az lenne a legjobb, de persze bármi más is megteszi.

az OPC-hez szeretnék felnit venni, van belőle a szériához elég hasonló kiállású 7,5x17-es ET35-tel (a gyári felni 7,5x17, ET47), de van belőle bónuszként :huh: 9x17-es is ET30-cal. benézném hátra, hogy mit szólna hozzá a gép, de nem akarok beleölni egy rakat lóvét ha eleve reménytelen a történet. (lemezhúzás kizárva) természetesen a felniből nincs raktáron, csak megrendelésre van, ezért kipróbálhatatlan...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • Hozzászólások 237
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 9 months later...

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést,és tudtok segíteni nekem.

Vásároltam egy kitűnő állapotban lévő B corsát. Teljesen meg vagyok vele elégedve,csak egy problémám van vele és ez a következő:

Enyhén,minimálisan szitál a kormánya. nem húz se jobbra sem balra. Sem fékezéskor,illetve gázadáskor.

Szemmel nem igazán látható,de ha fogom a kormányt akkor érezhető a dolog. Nagyobb sebességnél szinte nem is érezni.

A nyári gumikkal is csinálta,és most a télivel is. A felnik maradtak ugyanazok.

Kérdésem hogy mitől lehetséges a hiba? Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést,és tudtok segíteni nekem.

Vásároltam egy kitűnő állapotban lévő B corsát. Teljesen meg vagyok vele elégedve,csak egy problémám van vele és ez a következő:

Enyhén,minimálisan szitál a kormánya. nem húz se jobbra sem balra. Sem fékezéskor,illetve gázadáskor.

Szemmel nem igazán látható,de ha fogom a kormányt akkor érezhető a dolog. Nagyobb sebességnél szinte nem is érezni.

A nyári gumikkal is csinálta,és most a télivel is. A felnik maradtak ugyanazok.

Kérdésem hogy mitől lehetséges a hiba? Segítségeteket előre is köszönöm!

Sztem próbáld meg másik (kölcsön) felnikkel is, mert nekem eléggé felnihibának tűnik.

Link to comment
Megosztás:

skacok!

nincs valakinek próbához egy darab 9 col széles felnije, lehetőleg ET30-cal?

ha 17 colos lenne az átmérője, az lenne a legjobb, de persze bármi más is megteszi.

az OPC-hez szeretnék felnit venni, van belőle a szériához elég hasonló kiállású 7,5x17-es ET35-tel (a gyári felni 7,5x17, ET47), de van belőle bónuszként ;) 9x17-es is ET30-cal. benézném hátra, hogy mit szólna hozzá a gép, de nem akarok beleölni egy rakat lóvét ha eleve reménytelen a történet. (lemezhúzás kizárva) természetesen a felniből nincs raktáron, csak megrendelésre van, ezért kipróbálhatatlan...

Nem tudom pontosan mennyi/milyen különbség van a sima meg az OPC G astra között, de nekem a sima 5a G-n a 7,5*17" ET35 205/50 gumával beért hátul (mostmár nem, pedig hátul már ül 2cm-t), elvileg 205/40-el elférne, de nincs leültetve elől (még) Ha minden jól megy a jövő hét végén ül le elől 3,5cm-t, de tartok tőle hogy elől is be fog érni, szóval az általad említett extrém méret szvsz tuti hogy elől/hátul megeszi a dobbetétet.

Én pont ezért kajtatnék most egy pár bontott első telót, de eddig senki nem tudta megmondani, hogy a forgalomban levő 2 típus között mi a különbség, és hogy az én X18XE1 autómhoz melyik jár, pedig ennyi hiányozna, mert fel akarom keményíteni, hogy ne legyen esélye elől felütni.

Szóval aki tudja a választ az ne fojtsa vissza magában B)

Link to comment
Megosztás:

Vagy felni, vagy gumi (lehet mindkét garnitúra is hibás), vagy féktárcsa, esetleg kis eséllyel féltengelycsukló, de annak akkor lenne

hangja kanyarodáskor.

Megoldódott a dolog! Nem hittem benne,de megcseréltem a felniket,és eltűnt a szitálás!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Sziasztok,

Mivel nem találtam kifejezetten gumival foglalkozó topicot, ezért ide írom.

Szerintetek ez a gumi még használható? gumi

Mert nem kopott, de olyan repedések vannak rajta, mint a képen látszik. Azonban csak a vízelvezetőben máshol nem, egyébként 5 éves a gumi.

köszi

remélem vki tud segíteni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mivel nem találtam kifejezetten gumival foglalkozó topicot, ezért ide írom.

Szerintetek ez a gumi még használható? gumi

Mert nem kopott, de olyan repedések vannak rajta, mint a képen látszik. Azonban csak a vízelvezetőben máshol nem, egyébként 5 éves a gumi.

köszi

remélem vki tud segíteni

Elég kevés mintázat van belőle lekopva. 5 éves gumi, lehet is látni, el van teljesen öregedve. Ha nincs másra keret akkor használd, de sanszos hogy defektet fogsz kapni, vagy nem fog annyira tapadni. Ez téli gumi??

Link to comment
Megosztás:

Elég kevés mintázat van belőle lekopva. 5 éves gumi, lehet is látni, el van teljesen öregedve. Ha nincs másra keret akkor használd, de sanszos hogy defektet fogsz kapni, vagy nem fog annyira tapadni. Ez téli gumi??

Nyári gumi.

Most cseréltettem télire és akkor láttam. Gumis is azt mondta öreg és csere, csak gondoltam még megkérdek egy-két embert.

Az a bajom, hogy ezzel az autóval autópályán is közlekedünk, mert ha csak itthon használnánk a városban, akkor nem lenne gond, még akár egy defektel sem, mert 40-50km/h nem nagy gáz, azonban 130-140-nél már az.

De köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.