Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű


Recommended Posts

Találkoztatok-e már olyan hibajelenséggel futóműnél, hogy kanyarodás közben a lengéscsillapító felüt?Szóval ez úgy néz ki, hogy megyek, kanyarodok, és az éppen aktuális oldalon hangos csattanás hallható hátulról.Megállok, megrángatom a hátulját, lefelé tökéletesen végzi a dolgát a lengéscsillapító, viszont felfelé erőteljesen tolva maga a lengéscsillapítóból jön egy erős csattanás, mikor a felső holtponthoz ér.Na ez mitől lehet :?: Gatya?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 237
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Találkoztatok-e már olyan hibajelenséggel futóműnél, hogy kanyarodás közben a lengéscsillapító felüt?Szóval ez úgy néz ki, hogy megyek, kanyarodok, és az éppen aktuális oldalon hangos csattanás hallható hátulról.Megállok, megrángatom a hátulját, lefelé tökéletesen végzi a dolgát a lengéscsillapító, viszont felfelé erőteljesen tolva maga a lengéscsillapítóból jön egy erős csattanás, mikor a felső holtponthoz ér.Na ez mitől lehet :?: Gatya?

Gondoltam megkérdem újra! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Szóval a telók novi újak.De a rázópadon azt mutatta ki a műszer, hogy gatya.Viszont ha lenyomod az autó hátulját, tökkéletesen funkcionál, és úgy csillapít, ahogy kell.Ez benne a legszebb.Mondjuk amikor mérték, akkor még nem volt benne 20km sem, és állítólag ezeknek kell egy kis idő, hogy feléledjenek.Bár én ezt erősen kétlem.Mindenesetre olyan, mint ha rövid lenne a teló bele.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a telók novi újak.De a rázópadon azt mutatta ki a műszer, hogy gatya.Viszont ha lenyomod az autó hátulját, tökkéletesen funkcionál, és úgy csillapít, ahogy kell.Ez benne a legszebb.Mondjuk amikor mérték, akkor még nem volt benne 20km sem, és állítólag ezeknek kell egy kis idő, hogy feléledjenek.Bár én ezt erősen kétlem.Mindenesetre olyan, mint ha rövid lenne a teló bele.

Nyomványolással nem tudod a rázópad "impuzusos" mozgását "lemodellezni" :wink:

Milyen márkájú gátlók ?

Link to comment
Megosztás:

Találkoztatok-e már olyan hibajelenséggel futóműnél, hogy kanyarodás közben a lengéscsillapító felüt?Szóval ez úgy néz ki, hogy megyek, kanyarodok, és az éppen aktuális oldalon hangos csattanás hallható hátulról.Megállok, megrángatom a hátulját, lefelé tökéletesen végzi a dolgát a lengéscsillapító, viszont felfelé erőteljesen tolva maga a lengéscsillapítóból jön egy erős csattanás, mikor a felső holtponthoz ér.Na ez mitől lehet :?: Gatya?

Jártunk már így, amikor G Astra kombiba hátulra a limuzin csillapítóit raktuk be

Link to comment
Megosztás:

Szóval a telók novi újak.De a rázópadon azt mutatta ki a műszer, hogy gatya.Viszont ha lenyomod az autó hátulját, tökkéletesen funkcionál, és úgy csillapít, ahogy kell.Ez benne a legszebb.Mondjuk amikor mérték, akkor még nem volt benne 20km sem, és állítólag ezeknek kell egy kis idő, hogy feléledjenek.Bár én ezt erősen kétlem.Mindenesetre olyan, mint ha rövid lenne a teló bele.

Mennyi egy ilyen mérés? Csak mert cserézni akarom elöl a rugókat, és ha már szét van szedve, akkor a gátlót is, ha kaki.

Ez a mérés kimutatja a kaki gátlókat?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi egy ilyen mérés? Csak mert cserézni akarom elöl a rugókat, és ha már szét van szedve, akkor a gátlót is, ha kaki.

Ez a mérés kimutatja a kaki gátlókat?

Műszaki volt.Meg előtte diagnosztika.Ott derült eme gyalázatos tény az új gátlókról.De sztem lehet, ha flveszed a kapcsot Uhuval, megbótolható.Vagy Gerinek is bizti van kapcsa.

Link to comment
Megosztás:

külön ilyen mérés nincs? (mondjuk nekem is müszakizni kell, de a törött rugót már úgyis ideje kicserélni) és gondoltam ha nem gyalázatos az ára, esetleg megnézetném a gátlókat.. bár nincs "kedvem" cserézni őőket)

Itt Kecskeméten a Skoda szalon műhelyében is megmérik, szerintem ilyen vonalon is el lehetne indulni.

Nekem 4-5 éve, zsebből 500Ft-ért mérték be, gondolom most sem lehet több 1-2000-nél.

Link to comment
Megosztás:

Itt Kecskeméten a Skoda szalon műhelyében is megmérik, szerintem ilyen vonalon is el lehetne indulni.

Nekem 4-5 éve, zsebből 500Ft-ért mérték be, gondolom most sem lehet több 1-2000-nél.

Az frankó.. megkérdem.. ennyit megér.. ez csak lengéscsillapító mérés, vagy futóműt is néznek vagy hogy kell ezt kérni? :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mivel ma ilyen mindent meg akarok csinálni 1Xre kedvem volt, elkezdtem nyomozni, hogy a GSI-ben mi a manó kopog a jobb elejében, főleg rázósabb útszakaszon.Meg olyankor az ABS kontrol is világít.

Szóval az a kütyü, ami a stabrudat rögzíti a lengőkarhoz, na nekem az van keresztbe törve, és a gumiszilent meg olykor beleér a féltengelybe.

Hogy kell ezt az izét kicserélni birkózás nélkül, és kb. hogyért vesztegetnek ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes cikket olvastam a mostani Oldtimer Praxis-ban a szilent öntésről otthon.

Alapanyagként ezt a 2 komponensű Polyurethan-t ajánlják, No.-ban 50€-ért.

urethan.jpg

http://weicon.de/

WEICON Urethan (PDF-Dokument 546 KB)

Az http://heinrici-klassik.de -> Chemie oldalon található leírás fordítása:

Alapanyag futóműszilentekhez és még sok máshoz. Haladóknak.

Urethan futóműszilentek gyártásához, lengéscsillapítókhoz és rugalmas tömítésekhez.

A massza két komponensből keverhető majd önthető vagy kenhető,

kikeményedés után -60°C és +90°C között alkalmazható.

Magas ütés és kopásállóság. Keménység: 70 shore A.

A csomag része: latexkesztyű és műa. spatli.

össz. net. tömeg :795g.

---

A cikk szerint, amely egyébként sok részletes fotót és tartalmas leírást is tartalmaz, egy átlagos futóműszilent 15g.

szvsz érdemes megvenni a lapot

úgyhogy most Ma.o.-i forgalmazó után nyomozok :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.