Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársnak!

Rejtett menü: a főképernyőn a SETTING gombot kell hosszan nyomni, ameddig nem sípol. Utána a BC vagy az AUDIO (ez utóbbi csak navis rádióknál működik) gombot lehet nyomkodni, és lapozódnak a rejtett menü oldalai. Rengeteg az adat, amiből alig pár sort sikerült megfejteni, de az is elég.

Pitecus: szeretném megkérdezni, hogy a 2007.10. havi update lemez gyári volt-e, és kölcsön kérhetem egy kis időre? Köszönöm.

Üdv: Laci

Előcsaltam a rejtett menűt,de nem sokra mentem vele....igazából elég kezelhetetlennek tűnik a DVD90 menűje,mert alig lehet benne állítani a funkciókat!:lol:

Ha beállítom az utvonalnál,hogy autópálya nélkül,akkor is kiirja,hogy nem lehetséges a tervezés csak díjköteles utakkal..ilyesmire gondolok..Sebesség korlátozásokat nem jelzi,stb..:D

Sikerült a Pitecustól kölcsönkérni a frissitést?

Üdv Zé

Link to comment
Megosztás:

Előcsaltam a rejtett menűt,de nem sokra mentem vele....igazából elég kezelhetetlennek tűnik a DVD90 menűje,mert alig lehet benne állítani a funkciókat!:lol:

Ha beállítom az utvonalnál,hogy autópálya nélkül,akkor is kiirja,hogy nem lehetséges a tervezés csak díjköteles utakkal..ilyesmire gondolok..Sebesség korlátozásokat nem jelzi,stb..:D

Sikerült a Pitecustól kölcsönkérni a frissitést?

Üdv Zé

Az útvonaltervezésre legközelebb ránézünk, a sebességkorlátozás jelzése nekem is hiányzik, de azzal nyugtattam magam, hogy így nem engedi lankadni a figyelmet a rendszer. Pitecus még nem járt erre karácsony óta, gondolom azért, mert azóta ki sem szállt a csinos kis autójából. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem erős oldalam a türelem!:lol: :D

Pitecus barátunknak nagy valószinűséggel megvan a frissítő lemeze, de nekem is lesz egy nem eredeti, hamarosan. A karácsonyi nagy csomagforgalom miatt lassabban érkeznek meg a küldemények, türelem.

Akit esetleg érdekel a téma: jelenleg azon dolgozunk, hogy a 2008 előtti navis rádiókba aux bemenetet varázsoljunk (ezekben nem volt még ilyen bemenet, és csakis a CD70 illetve DVD90 rádiókba lehet utólag "behegedülni"). Az eredményekről beszámolok.

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Pitecus barátunknak nagy valószinűséggel megvan a frissítő lemeze, de nekem is lesz egy nem eredeti, hamarosan. A karácsonyi nagy csomagforgalom miatt lassabban érkeznek meg a küldemények, türelem.

Akit esetleg érdekel a téma: jelenleg azon dolgozunk, hogy a 2008 előtti navis rádiókba aux bemenetet varázsoljunk (ezekben nem volt még ilyen bemenet, és csakis a CD70 illetve DVD90 rádiókba lehet utólag "behegedülni"). Az eredményekről beszámolok.

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Üdv: Laci

BÚÉK!:lol:

Valamikor csak megérkezik az AUX bementhez a kütyü...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ha több dolgot veszel náluk adnak kedvezményt az árakból (10%), ráadásul garantáltan jó lesz a kocsidba (mivel gyári cuccok) és közel is van hozzád -> www.opelcentrum.hu...

Olajszűrőből csak a gyárit venném (amúgy Hengst márkájú), vagy mann filtert, viszont a levegőszűrőt meg a pollenszűrőt én évente cserélem, így abból a közepes ill. budget :devlish: árút választom....

Olajban meg nem nagyon kell gondolkodni, nyugodtan vegyél GM 5w30 dexos2-őt...:lol: A 15000 km/ 1éves csere meg abszolút rendben van.... Egyébként az olajat én innen veszem (hozzám nagyon közel is van:D) LINK :D!

Opel centrum-Armafilt

Olaj GM 5w30 dexos2:7760FT-nincs

olajszűrő:2657FT-1566FT

légszűrő:3125FT-4186FT

pollenszűrő:3390FT-1365FT

gázollajszűrő:6257FT-3442FT

ezeknél vannak drágább szűrőik is..:devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Szavasztok!Van egy másfél éves 1.7 cdti zafim,s első perctől kezdve van nála egy felpörgő hang ami független a hőmérséklettől,meg mindentől.A márkaszervizben többször vizsgálgatták de nem találták a hiba okát.Már a vezetőszerelő is lejött pestről,aki azt mondta,nem üzemveszélyes,igy nem foglalkoznak vele!Egyszer emiatt kicserélték a gázolajszürőt ami semmi változást nem hozott.A generátor szabadonfutót is lecserélték eredménytelenül.Ha valakinek lenne ötlete ,nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Na , a múlt héten mentem vele összesen 820km-t teljesen vegyesen volt benne város , főút , autópálya kb. egyformán ma megtankoltam és 5,5 jött ki kereken. Nem vagyok egy autó versenyző , nem száguldozom , rendes tempót megyek. Nem tudom a többieknek mennyi , nekem ennyi jött most ki , szerintem télen , téli gumival városban sok rövi úttal ez nem rossz......

Link to comment
Megosztás:

Kedves Thomasz !

Érdeklődéssel olvastam a részecske szűrővel történt harcodról szóló történetet.Nemrégiben magam is Zafira tulajdonos lettem (2010-s 1,7 125 LE, 67000 KM)

és hasonló jeleket tapasztalok az autómon,mint amiket Te is leírtál.(hibajelek a műszerfalon,teljesítmény csökkentés, fogyasztás emelkedés,és "kiütés " után rövid idővel újh,meg újra.A hibára mindeddig azt tárolta,hogy részecske szűrő dugulás,( de csak max 66% !!!) Kezdem nemszeretni az autót, és hamarosan hosszabb külfödi útra indulok vele,így cseppet sem vagyok nyugodt ezért.Szerelő barátom már felvetette az esetleges szűrő kiépítés lehetőségét.

Te már azóta hogy ezt megtetted, bizonyára alaposan megismerted a hatásait.

Kérlek mondd el azóta mi történt az autóval,hogy esetleg biztosabb döntést hozhassak

Link to comment
Megosztás:

"ZolNewman

Na , a múlt héten mentem vele összesen 820km-t teljesen vegyesen volt benne város , főút , autópálya kb. egyformán ma megtankoltam és 5,5 jött ki kereken. Nem vagyok egy autó versenyző , nem száguldozom , rendes tempót megyek. Nem tudom a többieknek mennyi , nekem ennyi jött most ki , szerintem télen , téli gumival városban sok rövi úttal ez nem rossz......"

Nekem még enem sikerült az átlag fogyesztást 6.9 liter alá szorítani,bár milyen finoman is vezetek! :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Opelem megtréfált...:( miután elhoztam a lakatostól,fényezőtől,ahol helyre állították a Jülius 19-i viharkár által okozott károkat rajta,nem volt hajlandó menni..nem volt teljesítmény..110-el alig ment ez a szegény,az autópályán le akartak a kamionok tolni..ezt irta ki ,amikor számítógépre rakták:

343421545IMG_1538_www.kepfeltoltes.hu_.jpgkiütötték a kompjuterből,mert hátha a sok állástól benne maradt,mint hiba..aksi lemerült,a riasztó leszívta..aztán újra megjelent a személyautó kulccsal..szervíz üzemmód,Szeged fele féluton..:( Végül is egy nyamvadt kis műanyag csó csinálta a galibát,és legalább ez nem került egy vagyonba,mint a viharkár!Azt hittem első körben,hogy a lakatosok raktak valamit rosszul,szegények nem győztek magyarázkodni..aztán én sem..na szép napot mindenkinek..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szevasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy 2006-os B Zafirán a CD30 Mp3 Radio néha magától bekapcsol!

Úgy vettem észre, hogy megyek a garázsba és a bezárt autónak világít a rádiója és szól, még mielőtt kinyitottam volna az ajtót, vagy ráadtam volna a gyújtást! Már többször előfordult, félek jönnek a hidegek és lemerül az akksim! Nem tudom mikor kapcsol be és mióta megy olyankor! Próbáltam a rádió menüjében állítani a ki-be kapcsolást, gyújtás logikával és csak a rádió gombjával funkciókra, de így is bekapcsol!

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?

Köszönöm!

Üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

Van egy Zafira B 2.2 aut. (Z22YH) benzines, 2006-os. 130 000 km.

Az autó motorilag hibamentes kijelzés a műszerfalon nincsen, de van egy idegesítő szokása, hogy ha a motor bemelegszik, akkor egy nyafogó, vinnyogó hangot ad ki magából, ami elsősorban alapjáraton hallható. Valószínűleg menet közben is csinálja, de azt nem hallom, mert az egyéb menetzaj gondolom elnyomja.

Mint utólag kiderült a hang a lendkerék házából jön. (mivel ha leszedem a lendkerék ház alján található dugót, akkor erősebben hallom a hangot)

A kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek hasonló motorral ilyen gondja és mi volt az oka, illetve, hogyan lehet orvosolni? Talán a legfontosabb, hogy ez csak "esztétikai" hiba vagy ennek a hangnak előbb utóbb következménye is lesz?

A segítséget előre is köszönöm!

Pix

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szevasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy 2006-os B Zafirán a CD30 Mp3 Radio néha magától bekapcsol!

Úgy vettem észre, hogy megyek a garázsba és a bezárt autónak világít a rádiója és szól, még mielőtt kinyitottam volna az ajtót, vagy ráadtam volna a gyújtást! Már többször előfordult, félek jönnek a hidegek és lemerül az akksim! Nem tudom mikor kapcsol be és mióta megy olyankor! Próbáltam a rádió menüjében állítani a ki-be kapcsolást, gyújtás logikával és csak a rádió gombjával funkciókra, de így is bekapcsol!

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?

Köszönöm!

Üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Napi használat..142 000 van benne,és 2007-es .. :P

Azt mondta a porlasztós,ha nem lett meghajtva,akkor valószinűleg nem lesz gond,és én nem mentem vele nagy sebességgel,miután benzint tankoltam..mindenesetre mostmár mentem vele egy keveset azóta,és rendben működik..

A változatosság kedvéért az elektronika szórakozik az idegeimmel..hol az ABS bal első jeladóját teszi ki hibának,aztán eltűnik,hol a hátsó féklámpát..

Akkor szerencséd volt, hogy a porlasztók megúszták.

Nekem anno nem volt szerencsém...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

helló egy kis segítséget szeretnék kérni nemrég jutottam hozzá egy zafirához és van vele egy kis gondom Taxi volt és az utastér világítása fixre van kötve valahol és így folyton vílágít a lámpa ha izzót teszek bele valakinek valami ötlet ??

Másik problémám az volna hogy a középső utastérvilágítás egyik izzója kiment szerettem volna kicserélni és amikor lehúztam a csatlakozóról az egész autóban kivéve a csomagtérvilágítást elsötétült minden hiába dugtam visssza már az új izzóval akkor sincs sem az olvasó lámpáknál sem a napellenzők tükreinél sem a középső lámpánál ahol az izzót cseréltem világítás biztosítékok jók. mi lehet a baj ???

Link to comment
Megosztás:

Magyarítás: szinte minden menühöz van magyarítás, kb.: 10 eFt-ba kerül menüelemenként. Ehhez a kijelzőben lévő IC-t kell átprogramozni, amihez tudtommal ki kell szedni az adott IC-t. Szerintem nem ad akkora pluszt, mint amennyibe kerül, és még bontással is jár.

Beltér világítás: a leírásod alapján, és látatlanba nehéz lenne hasznos infót adni, inkább vidd el egy villamossági szerelőhöz, aki ki tudja mérni a szükséges vezetékekben kószáló feszültségeket.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.