Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Szerintem ez hülyeség.

Azért egy vállalkozást elindítani elég macerás, és eszközigényes (meg persze pénz). Nem biztos, hogy megéri belevágni bárkinek. Egy jó műhelyben amellett, hogy jók a körülmények, modernek a szerszámok hosszú távon is van tanulási, fejlődési lehetőség (már aki vevő erre), biztos munkahely, megélhetés, jó esetben fix munkaidő stb. És nem biztos hogy anyagilag nem éri meg. Egy jó szerelőnek is sok-sok idő felépíteni mindezt a nulláról (persze nem mindegy, 'mit hoz otthonról'), addig meg geccsolhat egy garázsban, kokányolhat praktikeres szerszámokkal reggel 6-tól este 9-ig meg ilyenek. Nyilván emberfüggő is a dolog.

Meg van olyan sztereotípia is, hogy nézd meg a szerelő kocsiját :)

Ha jó állapotú, akkor jó szerelő. Persze ez is baromság :D

Lehet hogy a sajátját rendben tartja, de a tiedre meg magasról tesz. :)

Az lehet, csak amig a becsületes szerelő otthon rendesen megcsinálja a kocsit, mert úgy osztja be az idejét ahogy akarja , addig a márkszervízben főnöke van, aki hajtja mert még el sem kezdte a munkát már ott van másik kettő. A Praktikeres szerszámokon felröhögtem, mert pont egy ilyen krova szettet nyúzok már vagy 10 éve. Igaz a racsnis kulcs már egy piacos, mert az eredetit széttörtem a féltengely koronás anyáján.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Az lehet, csak amig a becsületes szerelő otthon rendesen megcsinálja a kocsit, mert úgy osztja be az idejét ahogy akarja , addig a márkszervízben főnöke van, aki hajtja mert még el sem kezdte a munkát már ott van másik kettő. A Praktikeres szerszámokon felröhögtem, mert pont egy ilyen krova szettet nyúzok már vagy 10 éve. Igaz a racsnis kulcs már egy piacos, mert az eredetit széttörtem a féltengely koronás anyáján.

Hát ez az, otthonra az jó :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Handbrake írta:

Nekem Lidlis van, akkor az jó? :)

Viccet félretéve sajnos az élet más területein is ez van. Házépítés, garázs építés, stb. Résen kell lenni. Én amit tudok magam csinálok. Legyen szó bármiről is. :)

Én azt szoktam mondani hogy elrontani én is el tudom azért nem fizetek másnak.  Nincs annál bosszantóbb, ha megbízol valakit egy munkával, rendesen meg is kéri az árát aztán utána a szar eredményt nézegeted, rejtett hibánál meg évek múlva jössz rá hogy átqrtak. Nekem sincs mindíg kedvem-időm autót szerelni, csak amikor rászánom magam hogy szerelőhöz forduljak, és az 5. másfelé akar elindulni a hibakereséssel mint az első 4, akkor rájövök hogy találgatni és alkatrészt cserélgetni én is tudok. Aztán a munkadíj árából az adott részen mindent kicserélek újra és akkor tuti megszűnik a hiba. Szétesett világítás kapcsoló csere 10 ezer ( 2 perc) a kapcsoló ára 3500. Aztán otthon megjavítottam 10 perc alatt. Alkatrész aranybánya, ha van ismerősi körben az autót szerelőhöz hordó emberke, és pont olyan a kocsija mint a tiéd. ..:happy: Szerencsére nem bízik bennem (tudod nincs harag, de mégiscsak a mesternek ez a szakmája) nekem csak a kiszerelt darabok jutnak. :goofy: 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor annyi a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani megbízható, jó árakon dolgozó, budapesti (lehetőleg a pesti belsőbb kerületkhez minél közelebbi), Opellel is foglalkozó szervizt?

Az újlipótvárosi szervizzel (Radnóti Miklós utca) van-e valakinek tapasztalata? 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, nyikszi írta:

Sziasztok! A jobb első kerék felől kopogást hallok, minden kis lófütty döccenőnél. Mit nézzek meg, amit láthatok is, mi lehet a kínja? Előre is köszi.

Szia! Ha az, ami az én autómban is volt, akkor merevítő csere. Az autómban amolyan lötyögő fémes hangot adott ki. Valami 3000 Ft-os alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, MrChef írta:

Szia! Ha az, ami az én autómban is volt, akkor merevítő csere. Az autómban amolyan lötyögő fémes hangot adott ki. Valami 3000 Ft-os alkatrész.

Szia! Lökhárító merevítőre gondolsz? Én tisztára úgy hallom, mintha a keréktől jönne a hang, tehát ami vele van összeköttetésben.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, nyikszi írta:

Szia! Lökhárító merevítőre gondolsz? Én tisztára úgy hallom, mintha a keréktől jönne a hang, tehát ami vele van összeköttetésben.

Első futóműnél lévő merevítőre gondolok, abból pedig jobb- vagy baloldali. Ezek a drága jó utak az Astrát is kikezdik egy idő után. Ha van kátyúbiztosításod (pl. KÖBE), esetleg ráfoghatod egy konkrét kátyúba való behajtás után...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nyikszi írta:

Sziasztok! A jobb első kerék felől kopogást hallok, minden kis lófütty döccenőnél. Mit nézzek meg, amit láthatok is, mi lehet a kínja? Előre is köszi.

Stabilizátor rúd, érdemes mind két oldalon cserélni pár ezer ft tétel! Kb. 1,5 óra kicserélni otthon, alap szerszámokkal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Stabilizátor rúd, érdemes mind két oldalon cserélni pár ezer ft tétel! Kb. 1,5 óra kicserélni otthon, alap szerszámokkal.

Egy 18 as dugókulcsot érdemes beszerezni hozzá.Már cseréltem párszor.Megeszik az utak.

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/elso_stabilizator_rud_gombfej/?kereso_modell=48

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Geopake írta:

Egy 18 as dugókulcsot érdemes beszerezni hozzá.Már cseréltem párszor.Megeszik az utak.

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/elso_stabilizator_rud_gombfej/?kereso_modell=48

Ha még a gyári van benne akkor el fog forogni, kell valami erősebb fogó, hogy hátulró rá lehessen fogni. Az utángyártottal nincs gond, annak a közepébe van egy imbusz, azzal ellen lehet tartani.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

Ha még a gyári van benne akkor el fog forogni, kell valami erősebb fogó, hogy hátulró rá lehessen fogni. Az utángyártottal nincs gond, annak a közepébe van egy imbusz, azzal ellen lehet tartani.

Fogo helyett jobb a villaskulcs ellentartasra. Az imbusz meg mindig elforog, aztan johet a flex.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 19. at 10:26, Janó32 írta:

Ha leszedem a hátsó kipufogó dobot (egy kis rendbetétel, némi lemez eltávolítás és festés), akkor mire kell figyelnem? Van valami buktatója (csavar törik, gumi szakad stb)? Ott van valami tömítés ami cserés? 

A csavarra nagyon. Nekem szétrohadt a dob csatolása és egy helyen kilyukadt alul, úgy döntöttem kicserélem műszaki előtt, bár hangja egyáltalán nem volt. Megvettem hozzá a szerelékeket aztán mikor megjött az új dob hozzá fogtam. Egyik csavar nem akart kijönni, megakadt többször is. Sűrű WD-zés és oda vissza csavarás után kijött szerencsére. Lehet egy rozsdamarós csavarlazító spray nem ártott volna inkább. Aztán tömítés be és új dob vissza új csavarokkal és gumi tartókkal egyetemben.

1221100800.bmp.jpg

Tömítés a csatolás közé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 16. at 13:43, gezoli írta:

P0340, P0220, P1550 hibakódokra tud valaki megoldást?

Külön-külön tudom mit jelentenek (táblázatból kinézve), a hiba megoldása érdekelne.

Köszönöm!

Csak egy kis szösszenet a fent említett hibakódokhoz.

Motorvezérlő (ECU) javítás lett a vége. 9! helyen volt a nyákon a forrasztás megtörve.

A javítás költsége 50.000ft :(

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

31 perce, gezoli írta:

Csak egy kis szösszenet a fent említett hibakódokhoz.

Motorvezérlő (ECU) javítás lett a vége. 9! helyen volt a nyákon a forrasztás megtörve.

A javítás költsége 50.000ft :(

Olcsó történet. Mit vettél észre hogyan kezdődött a hiba? Csak azért kérdem mert ugyan az a motorkód nálam is, de nem szeretnék ilyet tapasztalni.

Link to comment
Megosztás:

Amikor egy kicsit melegebb volt az idő, akkor dobálta ezeket a hibakódokat. Sajnos volt, hogy vészüzemre állt az autó. Ezt arról lehet észrevenni, hogy nem megy annyira mint szokott. Szerencsére haza tudtam menni vele. Ha újra indítottam akkor visszaállt normál üzemre. Hiába töröltem a hibát mindig dobta (2-3 alkalommal töröltem).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Amikor egy kicsit melegebb volt az idő, akkor dobálta ezeket a hibakódokat. Sajnos volt, hogy vészüzemre állt az autó. Ezt arról lehet észrevenni, hogy nem megy annyira mint szokott. Szerencsére haza tudtam menni vele. Ha újra indítottam akkor visszaállt normál üzemre. Hiába töröltem a hibát mindig dobta (2-3 alkalommal töröltem).

Értem, köszi az infót. Remélem nálam sosem jön elő...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.