Jump to content
tilona

Astra G szervízelés

Recommended Posts

Cs. Zoltán    82
44 perce, feel2006 írta:

Sziasztok, 

17 eves lett a kocsi, kombi, es elkezdett a tetokarpit szovete logni.  Elengedte a vekony szovet a felette levo reteget. 

Mennyire draga ezt javitatni? Egy helyen kaptam ra 48eFt os arajanlatot, en sokallom, valoban ennyi lenne a visszaragasztasa?

Esetleg bp-n, budaors kornyeken nem tudtok jobb aron dolgozo szakit ajanlani? Akar privatban is.

Koszonom.

Budapesten biztos drágábban dolgoznak valamivel, meg el is telt pár év azóta, de viszonyításképpen: 2014-ben az f Astrámon új szövettel, tokkal - vonóval 18000 ért csinálta egy kárpitos. Annyi, hogy nekem kellett leszedni magát a tetejét, amire a kárpit ment.

Módosítva : Cs. Zoltán

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
pupak78    2

Sziasztok. Van egy gondom a Z14XE motorkódú G astrámmal. 2000-2500 fordulat között rezonáló hangot hallat a motor. Utána szépen megy nem csinálja. Hosszbordás szijat leszedtük szóval motorból jöhet. Fojtószelep ház szétszedett,újra tömitve nem az volt a ludas. A vezérlés nem lett még megbontva,de most majd az következik. Abban is 17000km van csak. Mi lehet,mit nézzünk még meg. Köszönöm.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
outsider    364
On 2017. 08. 29. at 7:04, pupak78 írta:

Sziasztok. Van egy gondom a Z14XE motorkódú G astrámmal. 2000-2500 fordulat között rezonáló hangot hallat a motor. Utána szépen megy nem csinálja. Hosszbordás szijat leszedtük szóval motorból jöhet. Fojtószelep ház szétszedett,újra tömitve nem az volt a ludas. A vezérlés nem lett még megbontva,de most majd az következik. Abban is 17000km van csak. Mi lehet,mit nézzünk még meg. Köszönöm.

Biztos hogy belülről jön? Nem valami burkolat stb. rezonál?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Janó32    829
On 2017. 08. 29. at 7:04, pupak78 írta:

Valóban millió dolog lehet. Ha a motorból jön, akkor ahhoz szerelő kellhet h megállapítsa. ellenben nekem már zörgött/rezonált rossz patent miatt a bal első műanyag sárvédőbetét, aztán a légszűrőház burkolata. Ha nem a motorból jön, érdemes végigtapogatni a hang környékét, hátha abbamarad és kiderül hogy mi a bibi. 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
pupak78    2
On 2017. 08. 31. at 12:54, Janó32 írta:

Valóban millió dolog lehet. Ha a motorból jön, akkor ahhoz szerelő kellhet h megállapítsa. ellenben nekem már zörgött/rezonált rossz patent miatt a bal első műanyag sárvédőbetét, aztán a légszűrőház burkolata. Ha nem a motorból jön, érdemes végigtapogatni a hang környékét, hátha abbamarad és kiderül hogy mi a bibi. 

Köszönöm a segitséget,végül is a vezérlés meglett bontva,a szíjat kb egyharmadában elvágta az egyik feszitőgörgő aminek a szélen van pereme. Csoda hogy nem szakadt el.....bárdi cserélt mindent,a szerelőm meg becsületből nem kért semmit holott nem ő ludas a hibás alkatrészért .

• Like 2

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kovpet1983    0

Sziasztok! Z14Xep motorkódú autóm alapjáraton dadog. Találkozott már valaki ilyen hibával? Fordulaton szépen jár. Hibakód nincs. Több autószerelő csak csóválja a fejét. Linkelnék egy videót. Ugyan nem az én autóm, de teljesen ugyan ezt csinálja. Mintha az enyém lett volna feltöltve. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
9 órája, kovpet1983 írta:

Sziasztok! Z14Xep motorkódú autóm alapjáraton dadog. Találkozott már valaki ilyen hibával? Fordulaton szépen jár. Hibakód nincs. Több autószerelő csak csóválja a fejét. Linkelnék egy videót. Ugyan nem az én autóm, de teljesen ugyan ezt csinálja. Mintha az enyém lett volna feltöltve. 

Nem a twinport szelep zörög? Vagy ha az rossz az nem okoz rángatást? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
csicsó    211
9 órája, kovpet1983 írta:

Vezérműlánc csere volt már?:huh:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kovpet1983    0

Bizony volt utána kezdte. 2 hete cserélte a szerelő. Jó volt az autó mikor elvittem hozzá. Állítása szerint szétszedés előtt már makogott. Nem hinném hogy twinport. Az egész karosszéria remeg. Megvádoltam a vezérlés cserét, de a szerelő határozottan állítja, hogy az nem csinálhatja, hiszen sablonnal csinálta. A kipufogó is dohog, olyan mikor a régi vasaknál gyújtás hiba volt.

Módosítva : kovpet1983

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kovpet1983    0
50 perce, csicsó írta:

Vezérműlánc csere volt már?:huh:

Bizony volt komplett vezérműlánc csere, utána kezdte. 2 hete cserélte a szerelő. Jó volt az autó mikor elvittem hozzá. Állítása szerint szétszedés előtt már makogott. Nem hinném hogy twinport. Az egész karosszéria remeg. Megvádoltam a vezérlés cserét, de a szerelő határozottan állítja, hogy az nem csinálhatja, hiszen sablonnal csinálta. A kipufogó is dohog, olyan mikor a régi vasaknál gyújtás hiba volt. Indítás után 10 másodpercig jó, majd kezdi. a folytószelepet lehet hallani hogy kattog össze vissza.

Módosítva : kovpet1983

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
ginola    7

Sziasztok

Nem Opeles kérdés., sajnos a Hyundai fórum megszűnt.....

Adott egy 2008-as dízel Hyundai i30, amivel nagyon keveset megyek, kb évi 4 e km-et.

A gyári előírás gázolajszűrő esetén 30 e km, a fenti futásteljesítmény tükrében érdemes 2 évente cseréltetni a gázolajszűrőt?

Módosítva : ginola

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
1 perc, ginola írta:

Sziasztok

Nem Opeles kérdés., sajnos a Hyundai fórum megszűnt.....

Adott egy 2008-as dízel Hyundai i30, amivel nagyon keveset megyek, kb évi 4 e km-et.

A gyári előírás gázolajszűrő esetén 30 e km, a fenti futásteljesítmény tükrében érdemes 2 évente cseréltetni a gázolajszűrőt?

Szerintem üzemanyag szűrőre minden autónál csak kilométer futás van megadva és idő nincs, ez nem "romlik" meg mint az olaj-fékfolyadék. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
ginola    7

Közben még néztem, hogy páran ajánlják a váltóolaj cseréjét, Hyundai esetében ez élettartam töltést ír a szervizkönyv, 75 e km van benne, érdemes ennek ellenére cserélni? Ha jól láttam  a váltóban is van szűrő, akkor azt is kéne vele cserélni a váltóolajjal egyetemben?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Atala    140
On 2017. 09. 22. at 9:14, ginola írta:

Közben még néztem, hogy páran ajánlják a váltóolaj cseréjét, Hyundai esetében ez élettartam töltést ír a szervizkönyv, 75 e km van benne, érdemes ennek ellenére cserélni? Ha jól láttam  a váltóban is van szűrő, akkor azt is kéne vele cserélni a váltóolajjal egyetemben?

ennyi kmnél nem nyúlnék hozzá. g astrára is élettartamot ír. Én ha addig meglesz a kocsi , 20 évesen agy 200e km felett cseréltetem.

most van benne 135e, ha így tolom 5 éven belül meg is lesz a 200e:D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés