Jump to content
tilona

Astra G szervízelés

Recommended Posts

3 órája, Janó32 írta:

Csak azzal hogy Te építed be az alkatrészeket már le is zártad bárni garancia/szavatossági jog lehetőségét... Figyelembe véve hogy manapság már a prémiumnak nevezett alkatrészek közt is egyre több a gyári hibás (pl SKF vizpumpa), így van benne bőven extra rizikó. Mert nem kell Neked mondjuk egy foggal elrakni a vezérlést, elég csak ha csepegni kezd a vizpumpa a szíjra ami ettől átugorhat. Nem tudsz senkinél panasszal élni. Egy szerelő/szerviz esetén azért van esély valami kevésbé fájó (költséges) megoldás megtalálására. Pont emiatt legutóbb márkaszervizben cseréltettem vezérlést. Mondjuk azóta eltelt több mint 4 év és nekem is érik a csere ideje... Esetemben 4év/60k km az intervallum, szeptemberben volt 4 éve de km-ben kb 27k km van benne... Én a csere munkadíj 20k költségén ezt a rizikót nem vállalom be, mert egy átugrott vezérlés 150ezres kárt minimum csinál.... De nem vagyunk egyformák. Nem ördöglakat persze, csak hiszem h az autószerelő szakma arról szól h rutinból tud olyan fogásokat/tudni valókat amit egy halandó nem és ebből nem kis gond lehet. Persze lehet hogy az én szemléletemmel van baj, miszerint a pék süssön kenyeret, az ács javítson tetőt, kőműves építsen házat, az autószerelő meg javítson autót, elvégre azért vannak a szakmák hogy az adott területen a megfelő hozzáértés és rutin meglegyen. Persze sajnos a mi országunkban a villanyszerelő kerítést épít, a kőműves villanyt köt be, a pék autóriasztót szerel, aztán vagy sikerül vagy nem...

Az anyagi része érdekel a legkevésbé dolognak. Nem ezen spórolnék.  Marhára érdekel az autószerelés hobbi szinten. Tök jó dolognak tartom, hogy ma sokkal könnyebb egy ilyen dologba bele ásni magunkat, mint mondjuk 10-15 éve volt. Vonz a kihívás része is, mert nagyszerű, ha az ember egy ilyen kicsit komplikáltabb dolgot is el tud végezni maga. Ja és inkább addig tesztelem a "tehetségem" míg egy milliót se érő autóm van. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelne, hogy ha kukáznám a motort, csak egy j vagy k astrán már tuti nem állnék neki a dolognak. Szerintem kicsit fekete-fehéren látod a dolgokat, de ez már egyéni vélemény, vagy elvi kérdés.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, AstraCDX írta:

Sziasztok !

Segítséget szeretnék hátsó fékbetét cseréhez .

Az autó adatai Astra G Caravan Z18XE 2004 .

Első féknyereg : GM Ate FN3 57/25 .

Hátsó féknyereg : Lucas (36) .

Jelenleg még a gyári beépítésű fékbetét van benne, amin 23417 (4K1) felirat van .

Textar fékbetétet akarok venni bele, van is ilyen 23417 típusú Textar fékbetét, de ez alatt van még több altípus is .

Na ezek közt már képtelen vagyok eligazodni .

Tehát a kérdés az, hogyha Textar 23417 típusú betétet akarok, akkor pontosabban melyik altípusát válasszam amely tökéletesen passzol az autóm hátsó féknyergéhez ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Unix,Bárdi,Cromax  webshopokban ki tudod választani egyértelműen az ismert adatok alapján(gyártás dátum,alvázszám,i Lucas,akuszikus kopásérzékelövel,fékbetét méretei)

Féktárcsa jó még?Gondolom az is gyári még,én cserélném...

Módosítva : csicsó

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, AstryG írta:

Ezt de jó lenne ha én is megtehetném :)

Autószerelő a haverom.Fizetek érte igaz nem annyit mint máshol :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Geopake írta:

Autószerelő a haverom.Fizetek érte igaz nem annyit mint máshol :)

Igen ezt sejtettem, de akkor jó lenne hasonló cipőben járni :cool:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 11. at 18:00, Fulmen írta:

Az anyagi része érdekel a legkevésbé dolognak. Nem ezen spórolnék.  Marhára érdekel az autószerelés hobbi szinten. Tök jó dolognak tartom, hogy ma sokkal könnyebb egy ilyen dologba bele ásni magunkat, mint mondjuk 10-15 éve volt. Vonz a kihívás része is, mert nagyszerű, ha az ember egy ilyen kicsit komplikáltabb dolgot is el tud végezni maga. Ja és inkább addig tesztelem a "tehetségem" míg egy milliót se érő autóm van. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelne, hogy ha kukáznám a motort, csak egy j vagy k astrán már tuti nem állnék neki a dolognak. Szerintem kicsit fekete-fehéren látod a dolgokat, de ez már egyéni vélemény, vagy elvi kérdés.

Én ugyan így vagyok ezzel! :) 

Én akartam kicserélni az enyémen is, de végül idő hiány miatt nem vágtam bele, Majd legközelebb.

Az a baj hogy a szerelők tesznek rá, hogy mi hány NM el legyen lehuzva rutinból csinálják, érzésre(tisztelet a kivételnek)!

Autodatából megvan hozzá a leírás ha érdekel, lépésről lépésre, mit mennyivel kell lehúzni! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 perce, goose írta:

Én akartam kicserélni az enyémen is, de végül idő hiány miatt nem vágtam bele, Majd legközelebb.

Az a baj hogy a szerelők tesznek rá, hogy mi hány NM el legyen lehuzva rutinból csinálják, érzésre(tisztelet a kivételnek)!

Autodatából megvan hozzá a leírás ha érdekel, lépésről lépésre, mit mennyivel kell lehúzni! 

Autodatát hol lehet meglelni, ahol ezek a leírások fel lelhetők?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ezt az autószerelők használják, pénzért lehet használni úgy tudom!

Nekem egyik ismerős adta

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 13. at 18:11, goose írta:

Szívesen megnézném azt a leírást. Köszönöm!

Számos útmutatóval találkoztam, de  azért nem árt még egyet elolvasni, hátha van valami új vagy alternatív megoldás

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés