Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

4 órája, nyolc8 írta:

A középkonzol tetején lévő fém rögzítő patent rezonál amint meleg az idő... Mit lehet vele tenni? Van valami konkrét hajlítgatós vagy közé ékelős módszer hogy ne zörögjön? Ha rácsapok a középkonzolra, abbahagyja, de kb csak 3 másodpercig... :-)

Két éve zörög nekem is, kíváncsian várom a megoldást :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
4 perce, jkornel írta:

Sziasztok

Megereszkedett a tetőkárpitom, lóg a fejemre.Mit lehet tenni? (Caravan)

Rajztű vagy kárpitossal ragasztatni (nem olcsó de legalább cserébe alig találsz olyan kárpitost aki vállalná), cserélni de a bontott kérdéses az új meg horror áron... 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...
2 órája, gyurigyerek írta:

Valtoszoknya.hu -s műbőr szettel van tapasztalat, vagy csak a bőr a tuti?

 

1 órával ezelőtt, gyurigyerek írta:

Kösz. A pénztárcám nevében is :)

Most már olyan műbőrök vannak hogy a színoldalról nem is mindig lehet megmondani hogy éppen mit látsz. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gyurigyerek írta:

Valtoszoknya.hu -s műbőr szettel van tapasztalat, vagy csak a bőr a tuti?

2013-ban vettem a jelenlegi kocsit, egyből cseréltettem (váltószoknya+kézifékszoknya) műbőrre. Mindenben úgy néz ki és tapintásra is mint a gyári, 5 év használat után is tökéletesen hibátlan állapotú. Én mondjuk Janitól vettem mind sok-sok autós a mi kis országunkban... 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

2013-ban vettem a jelenlegi kocsit, egyből cseréltettem (váltószoknya+kézifékszoknya) műbőrre. Mindenben úgy néz ki és tapintásra is mint a gyári, 5 év használat után is tökéletesen hibátlan állapotú. Én mondjuk Janitól vettem mind sok-sok autós a mi kis országunkban... 

A valtoszoknya.hu is az övé. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon és Opel Astra H-hoz szeretnék üléshuzatot. Szeretnék egy hasonlót mint a gyári anyaga "szövetes?" pontosan nem tudom.

Meg olyan kellene ami méretpontos meg az ülésbe szerelt légzsák helyét is kiképezték és figyelembe veszik a hátsó ülés háttámla osztottságát is, valamint az első két ülés között kartámasz nem tudom mennyire befolyásolja...

Eddig olyat tudtak volna adni ilyen nyúlós szivacsos és amikor ráhúztam elemelkedett az üléstől... 

Tudtok a neten ilyen webshopot ahol ilyet kapni és mik a tapasztalatok?

Ár olyan 32 ezerig gondoltam. Bocsánat ha helyeként hülyén fogalmaztam :)

 

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kszaby írta:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon és Opel Astra H-hoz szeretnék üléshuzatot. Szeretnék egy hasonlót mint a gyári anyaga "szövetes?" pontosan nem tudom.

Meg olyan kellene ami méretpontos meg az ülésbe szerelt légzsák helyét is kiképezték és figyelembe veszik a hátsó ülés háttámla osztottságát is, valamint az első két ülés között kartámasz nem tudom mennyire befolyásolja...

Eddig olyat tudtak volna adni ilyen nyúlós szivacsos és amikor ráhúztam elemelkedett az üléstől... 

Tudtok a neten ilyen webshopot ahol ilyet kapni és mik a tapasztalatok?

Ár olyan 32 ezerig gondoltam. Bocsánat ha helyeként hülyén fogalmaztam :)

 

Köszönöm a választ!

 

http://www.cartex.hu/

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Erre varrjatok gombot!

 

 Ma le akartam cserélni az üléshuzatot a hátsó ülésen. A probléma ott kezdődött, hogy a középső biztonsági övet nem lehetett kihúzni. Mint utólag megtudtam, ez teljesen normális, ha az ülés nincs rendesen visszakattintva a helyére. Viszont -akkor még- ezen infó hiányában elkövettem azt a butaságot, hogy teljesen előre hajtottam, így még egy bő centit tudott húzni az övön, melynek eredménye, hogy most nem lehet felhajtani sem a háttámlát. Amolyan róka fogta csuka helyzetbe kerültem, mert még azt a csavart sem tudom így kitekerni, ami az övet lent hozzáfogja a vázhoz. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cinege446 írta:

Erre varrjatok gombot!

 

 Ma le akartam cserélni az üléshuzatot a hátsó ülésen. A probléma ott kezdődött, hogy a középső biztonsági övet nem lehetett kihúzni. Mint utólag megtudtam, ez teljesen normális, ha az ülés nincs rendesen visszakattintva a helyére. Viszont -akkor még- ezen infó hiányában elkövettem azt a butaságot, hogy teljesen előre hajtottam, így még egy bő centit tudott húzni az övön, melynek eredménye, hogy most nem lehet felhajtani sem a háttámlát. Amolyan róka fogta csuka helyzetbe kerültem, mert még azt a csavart sem tudom így kitekerni, ami az övet lent hozzáfogja a vázhoz. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Nem egészen értem a problémát. Visszafelé nem tud csúszni az öv, van rajta egy megakasztó. Ezen ugrott át? Kifelé húzva pont nem kellene akadályozza az ülést. Fényképet nem tudnál berakni? Talán át tudod vágni az ülést, hogy az előrehajtott támlába az ajtó felőli oldalon bekattintod a biztonsági öv fém csatját az ülés hátulján lévő lyukba (az ülés tetején található gombot is be szoktam nyomni hozzá, úgy könnyebben bemegy). Megnézem a sajátom amint eljutok az autóig.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎04‎.‎09‎. at 11:02, nyolc8 írta:

A középkonzol tetején lévő fém rögzítő patent rezonál amint meleg az idő... Mit lehet vele tenni? Van valami konkrét hajlítgatós vagy közé ékelős módszer hogy ne zörögjön? Ha rácsapok a középkonzolra, abbahagyja, de kb csak 3 másodpercig... :-)

Nálam az autó új korától (2007 óta) zörög és csak most derítettem ki nemrég, hogy ez okozza. Párszor ki lett szedve a középkonzol, azóta sokkal rosszabb. Találtál azóta megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem. Az a pöcök vagy letört, vagy már meg sem volt. Nem igazán figyeltem korábban a meglétét. A reteszt még tegnap este megpróbáltam kioldani, de sajnos úgy sem engedte el. Az indexes Opel fórumon kaptam egy választ, miszerint más is járt már hasonlóképpen. Adott egy megoldási javaslatot, de szerszámok és hozzáértés híján így marad a szerelő. Holnap elviszem, kíváncsi vagyok, hogy mit fog rá mondani.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cinege446 írta:

Sajnos nem. Az a pöcök vagy letört, vagy már meg sem volt. Nem igazán figyeltem korábban a meglétét. A reteszt még tegnap este megpróbáltam kioldani, de sajnos úgy sem engedte el. Az indexes Opel fórumon kaptam egy választ, miszerint más is járt már hasonlóképpen. Adott egy megoldási javaslatot, de szerszámok és hozzáértés híján így marad a szerelő. Holnap elviszem, kíváncsi vagyok, hogy mit fog rá mondani.

Ok, értem. Próbáltad a biztonsági övet bekattintani az ülés hátuljába, hogy úgy enged-e az öv? Alternatívaként egy vad ötlet és nincs előttem az autó, hogy megnézzem: az a fém, amibe belekattan az ülés nem szerelhető le egyszerűen? Ha azt bekattintod az ülés hátuljába (mintha az ülés a helyére lenne döntve), talán kiengedne az öv. Ha egykönnyen nem szerelhető le az autó sajátja, esetleg próbálj bontottat szerezni.

Ha van jó szerelőd... sajnos nekem most a lelki szemeim előtt a brutális módszerek jelentek meg (szalagon megy minden mostanában, nincs idő átgondolt megoldásokra). Ha az enyém lenne én biztosan nem vinném sehova, megkeresném a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, freddy_ írta:

Ok, értem. Próbáltad a biztonsági övet bekattintani az ülés hátuljába, hogy úgy enged-e az öv? Alternatívaként egy vad ötlet és nincs előttem az autó, hogy megnézzem: az a fém, amibe belekattan az ülés nem szerelhető le egyszerűen? Ha azt bekattintod az ülés hátuljába (mintha az ülés a helyére lenne döntve), talán kiengedne az öv. Ha egykönnyen nem szerelhető le az autó sajátja, esetleg próbálj bontottat szerezni.

Ha van jó szerelőd... sajnos nekem most a lelki szemeim előtt a brutális módszerek jelentek meg (szalagon megy minden mostanában, nincs idő átgondolt megoldásokra). Ha az enyém lenne én biztosan nem vinném sehova, megkeresném a megoldást.

Van egy nagyon jó szerelőm. Olajcserézni szoktam elvinni hozzá, bár ha lehetőségem van rá, akkor azt is megoldom okosban. Ezzel viszont most nem tudok kínlódni. A kis csatot én is gondoltam, hogy leszerelem és egy az egyben azt nyomom be a reteszbe, ahogyan Te is írtad, de vastagon le van kárpitozva, így imbuszkulccsal helyettesítettem. Elvileg sikerült szimulálnom neki, hogy vissza van hajtva, de így sem engedte el az övet. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.