Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Tulajdonunkban van egy 2 literes 8 szelepes Vectra. A hibajelenség hidegindítás után a víz 45 fokig felmelegszik, majd a hűtőventillátor bekapcsol, és visszahüti 0 fokra a motort. Ha a hűtőventillátort kiiktatom, és a fűtőmotort maximumra teszem a vízhőfok beáll 90 fokra. ( Nem forr fel ), ha a fűtőmotort kikapcsolom akkor visszahül 75-80 fokig és ott marad. Majd a hűtőventillátor kiiktatását megszüntetem akkor visszahűti 0 fokra. Mi lehet a gond? A termosztát és a hűtőventillátor érzékelő ki lett cserélve ( nem utángyártott gagyira ). Aki tud valamit jelezze.

Link to comment
Megosztás:

Detto. Azzal a különbséggel, hogy nekem 2 ilyen autóm is ugyanezt produkálja. Bár a ventillátort csak az egyiken iktattam ki - próbaképpen. Még annyit, hogy én vízhőfuck jeladót is cseréltem. Mondanom sem kell, hogy eredménytelenül. Csak az maradt, hogy az összes termosztát szar volt amit próbáltam. Bár én nem gyárikat vettem bele, viszont nem is egyet.

Ha tudsz valamit, szólj. Mindenesetre a radiátort nézd meg, hogy nem folyik-e. Az enyém folyt. Cseréltem ami nem oldotta meg a fenti gondot, de mindenképp jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Hali! Tud valaki segíteni, hogy miért megy a hütőm ha nappal-este közlekedek, megállok 10 percre. 90-100 a kijelző 95-nél kapcsol a hütő. ez mi lehet. Jót tesz ez a motornak??
Ezt most én sem értem. Gondolom a ventire gondolsz, eddig oké, de ha 95-nél kapcsol, akkor hogy meget fel 100-ra mégis? Eszerint az a gond, hogy nem hül le???? Tehát megy a venti, és ennek ellenére 100 fokos??? Leginkább csukva maradhatott a termosztát többé-kevésbé. És igen, ez árt a motornak. Bár az hogy 100-ig fölmegy önmagában még nem gond ilyen melegben, a baj akkor kezdődik, ha nem hül vissza. De igazság szerint nem kéne neki 100-on dolgozni. Főleg nem dízelnél.
Link to comment
Megosztás:

De ha arra gondolsz, hogy leállítás után is megy a ventillátorod, akkor az normális.

Normális? Nekem ugyan Calibrám van de az majdnem ugyanaz mint a Vectra, mégse megy a hűtőventillátor álló motornál, és nemcsak az enyémnél, hanem eddig amiket láttam, egynél sem. Úgyhogy nekem ha megy a hűtőventillátor, addig nem szabad leállítanom az autót, kénytelen vagyok alapjáraton járatni. Akkor most az enyémben nem jó valami, vagy a Vectrák máshogy működnek?

Link to comment
Megosztás:

Igen a ventim megy amikor leállitom a motort akkor is megy. Arra voltam kiváncsi hogy az normális hogy megy a hütő 20 perc közlekedés után már kell hogy menjen? Mert elötte "A" Corsaval jártam annak meg nem is hallottam soha a ventijét. Akkor ez normális a Vectranál? Amugy visszahüti a motort a venti! Csak nagyon izgultam ez miatt!! Köszi mindenkinek!! :lol: Akkor nincs semmi gáz?!

Link to comment
Megosztás:

Igen a ventim megy amikor leállitom a motort akkor is megy. Arra voltam kiváncsi hogy az normális hogy megy a hütő 20 perc közlekedés után már kell hogy menjen? Mert elötte "A" Corsaval jártam annak meg nem is hallottam soha a ventijét. Akkor ez normális a Vectranál? Amugy visszahüti a motort a venti! Csak nagyon izgultam ez miatt!! Köszi mindenkinek!! :lol: Akkor nincs semmi gáz?!

Így már nincs.Ez egy nagyon hálás, és motorkímélő funkció.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Így már nincs.Ez egy nagyon hálás, és motorkímélő funkció.Szerintem.

Hát annyira sok értelme azért nincs, mint amenyire elsőre látszik, mert álló motornál ugye nem megy a mechanikus vizpumpa, így csak a hütőben található vizet hüti vissza, ami szép és jó is, de a hengerfejben és blokkban ettől függetlenül továbbra is 100 körül lesz a vízhő. Vagy a tádéban elektromos a vizpumpa, mert akkor minden szipi-szup!

Link to comment
Megosztás:

Hát annyira sok értelme azért nincs, mint amenyire elsőre látszik, mert álló motornál ugye nem megy a mechanikus vizpumpa, így csak a hütőben található vizet hüti vissza, ami szép és jó is, de a hengerfejben és blokkban ettől függetlenül továbbra is 100 körül lesz a vízhő. Vagy a tádéban elektromos a vizpumpa, mert akkor minden szipi-szup!

Tisztelt uram! :lol: Hallott már Ön a hideg-meleg áramlási dologról? :?: :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

most hogy megjött a hideg, alig megy ki a vectra vizhőfok mutatója a kékből.

a zserelőm azt mondta hogy valüszinüleg a termosztátom öreg, és ezért nem melegszik fel a viz.

Ugyhogy a Vectra megint ajándékot akar. :(

Egyre több pénzem megy el erre az öreg autóra. Lehet hogy lassan lecserélem.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig nem bonyolult dolog az a termosztát. Vagy működik, vagy nem. Ha nem, akkor csere.

Én azt hittem, hogy a miénk fűtése nem lesz jó, mert amikor nemrég vettem új radiátort, észrevettem hogy kisebb az új. Bement, passzolt, de nem ugyanolyan. Gondoltam azért más, mert nem gyári. Miután beszereltem, találtam egy apró feliratot a csomagolásban, egy papíron. Az volt rajta, hogy ASTRA. Krály..:? Gondoltam megint nem lesz fűtés. De tévedtem, egész jól működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Opel Vectra A 1995 évjárat C20ne motorral, klímával:

Szerintetek normális dolog az, hogy a hűtőventilátorom folyamatosan megy amikor városban/dugóban araszolgatok? Úgy értem, ha gyorsan megyek a menetszél elvégzi a hűtést és a venti nem megy, de ha kapok 1 vagy 2 piros lámpát rögtön kapcsol a venti. És elég sokáig megy, van hogy ki sem kapcsol. A vízhőfok 90 felett egy picivel van, nem ugrál nagyon. De most hogy már egy kicsit melegebb van (10-20 fok) ez egyre aggasztóbb számomra. Mi lesz így nyáron??

Ja ezt -10 fokban is csinálta a kocsi...

Ráadásul két ventilátor is van a hűtőn , a kisebb ami a hűtő előtt van az mire szolgál? Klíma miatt van??

Én a termosztát hibájára gondoltam, de megfogdostam a hűtőcsöveket, a termosztátból kijövő tűzforró, a hűtő is forró, a hűtőből visszamenő cső hidegebb.

Esetleg valaki találkozott hasonló gonddal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Vectra A 1995 évjárat C20ne motorral, klímával:

Szerintetek normális dolog az, hogy a hűtőventilátorom folyamatosan megy amikor városban/dugóban araszolgatok? Úgy értem, ha gyorsan megyek a menetszél elvégzi a hűtést és a venti nem megy, de ha kapok 1 vagy 2 piros lámpát rögtön kapcsol a venti. És elég sokáig megy, van hogy ki sem kapcsol. A vízhőfok 90 felett egy picivel van, nem ugrál nagyon. De most hogy már egy kicsit melegebb van (10-20 fok) ez egyre aggasztóbb számomra. Mi lesz így nyáron??

Ja ezt -10 fokban is csinálta a kocsi...

Ráadásul két ventilátor is van a hűtőn , a kisebb ami a hűtő előtt van az mire szolgál? Klíma miatt van??

Én a termosztát hibájára gondoltam, de megfogdostam a hűtőcsöveket, a termosztátból kijövő tűzforró, a hűtő is forró, a hűtőből visszamenő cső hidegebb.

Esetleg valaki találkozott hasonló gonddal?

Nem a ventihőjeladó gombája kezd szarakodni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Vectra A 1995 évjárat C20ne motorral, klímával:

Szerintetek normális dolog az, hogy a hűtőventilátorom folyamatosan megy amikor városban/dugóban araszolgatok? Úgy értem, ha gyorsan megyek a menetszél elvégzi a hűtést és a venti nem megy, de ha kapok 1 vagy 2 piros lámpát rögtön kapcsol a venti. És elég sokáig megy, van hogy ki sem kapcsol. A vízhőfok 90 felett egy picivel van, nem ugrál nagyon. De most hogy már egy kicsit melegebb van (10-20 fok) ez egyre aggasztóbb számomra. Mi lesz így nyáron??

Ja ezt -10 fokban is csinálta a kocsi...

Ráadásul két ventilátor is van a hűtőn , a kisebb ami a hűtő előtt van az mire szolgál? Klíma miatt van??

Én a termosztát hibájára gondoltam, de megfogdostam a hűtőcsöveket, a termosztátból kijövő tűzforró, a hűtő is forró, a hűtőből visszamenő cső hidegebb.

Esetleg valaki találkozott hasonló gonddal?

Akkor te még szerencsés vagy, nekem ugyan Calibrám van ugyanezzel a motorral, de nekem a vízhőfok hamar felmegy kb. 105 fokig, ott bekapcsol a venti és visszahűti 100-ra, de városban gyakorlatilag ezen két érték között mozog a vízhőmérsékletem egyfolytában. Eleinte engem is aggasztott, de megnyugtattak hogy a hűtőrendszerben levő túlnyomás miatt kb. 130 fokig nem fog felforrni a víz, úgyhogy ez nem probléma elvileg.

A kisebb ventillátor valóban a klímáé, ami ténylegesen a hűtőventillátor, az a zárhíd alatt van a hűtő és a leömlők között.

Ja, és nekem hőfokjeladó csere után is ugyanúgy csinálja, úgyhogy szvsz nem ez lesz a megoldás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem a ventihőjeladó gombája kezd szarakodni?

Lehetséges, ugyanis volt egy eset tavaly nyáron. Leáltt a főventi, faterom elvitte egy kókler villamosságis szerelőhöz. Az meg belerakott a kocsiba egy marha nagy ventit, ami ha bekapcsolt olyan volt mint egy tornádó és asszem a hőgombát is piszkálta....

Na ezt a ventit kicseréltettem egy állítólag ebbe való légkavaróra.

Az biztos, hogy az összes hőérzékelőt, hőkapcsolót kicseréltetem gyárira hátha segít....

Ja és hallottam olyat, hogy a klímás változatnál a venti több fokozatban kapcsolgat, na most az enyém most csak 2 ben, vagy megy vagy nem....., talán a termosztátot is cserélem.

Még azt szeretném kérdezni, hogy ha megy a hűtőventi, akkor mennyi idő alatt kellene neki a hőfokot letornázni? Persze ez sokmindentől fugg tudom, de mégis kb mennyi idő?

Ráadásul sokat is fogyaszt a kocsi, nemtom összefüggésben állhat-e, a hűtés szarakodásával?

Link to comment
Megosztás:

Ja és hallottam olyat, hogy a klímás változatnál a venti több fokozatban kapcsolgat, na most az enyém most csak 2 ben, vagy megy vagy nem....., talán a termosztátot is cserélem.

Még azt szeretném kérdezni, hogy ha megy a hűtőventi, akkor mennyi idő alatt kellene neki a hőfokot letornázni? Persze ez sokmindentől fugg tudom, de mégis kb mennyi idő?

Ráadásul sokat is fogyaszt a kocsi, nemtom összefüggésben állhat-e, a hűtés szarakodásával?

Jól hallottad, a klímásoknak valóban kétfokozatú a ventillátora (asszem a lassabbik fokozatnak olyan 95 fok körül kéne bekapcsolnia, aztán 105 körül meg kapcsol a második), ezt egyszerű helyrehozni, mindössze klímáshoz való ventillátorkapcsoló (hőfokjeladó) gombát kell bele venni. Azért írtam úgy hogy ventillátorkapcsoló, mert ebben a motorban két hőfokjeladó van, az egyik a ventillátort kapcsolja, a másik meg a műszerfali vízhőfokmérőnek adja a jelet. Nekem ha eléri a hűtővíz a 105 fokot és bekapcsol a ventilláror, akkor max. 2-3 perc alatt visszahűti 100 fokig és ott kikapcsol, tehát szvsz nem tart túl sokáig.

A fogyasztás sztem nincs összefüggésben a ventillátor/hűtés rendetlenkedésével, esetleg akkor ha túlhűtés lenne és nem érné el sosem az üzemi hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv ismét!

Újból kérdésem lenne. Klímás c20ne hőfokérzékelőit és hőkapcsolóit cserélgetem mivel a venti elég sűrűn kapcsolgat. Ugye a hűtőnél van két érzékelő, kicseréltem a ventillátorkapcsolót XC jelű klímába valót 1341011 vettem bele, ez két pólusú. Ez rendben is van, de van alatta még egy ilyen érzékelő, EPC-ben utánanéztem ez is valami venti hőkapcsoló a száma 1846325.

Ez már több pólusú ahogy néztem. 3 vagy 4? Kérdésem az hogy ez mi a fenét kapcsolgat, ha már felette ott van a sima kétpólusú.

A vízhűtőventim most is ugyanolyan sűrűn kapcsolgat.:) Lehet hogy ezt is ki kell cserélnem, ami nem gáz, csak szeretném tudni hogy is működik ez az egész:)

Cseréltem termosztátot, a vízhőfokszenzort is kicseréltem ami a computernek adja a jelet(1338458 számú).

Továbbá lecseréltem a hűtővizet is, kimostam a hűtőt kívül belül. Ja igen és még cserélem majd azt a szenzort is ami a hőfokjelzőre van kötve.

Úgyhogy aki tudja hogyan is van ez segítsen megfejteni:)

Köszi

Npetike

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a gondom, hogy itt a meleg. Én meg nagy büszkén felhúztam az ablakot, bekapcsoltam a klímát, és semmi :) . Csak ugyanolyan langyos levegő jön befele, mint amikor simán csak a szellőzés megy.

Van valami ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.