Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Kedves Fórumtársak!

 

Nem rég kezem közé egy c20ne vectra 94 sedan vas. Érdeklődnék, hogy hol van ennek a pollenszűrője, mert az astra f helyén kerestem és ott nincs...

Egyáltalán van benne?

Már pedig az unix hozza a pollenszűrőt :)

Módosítva : N3szt0r
Link to comment
Megosztás:

1 óra, N3szt0r írta:

Kedves Fórumtársak!

 

Nem rég kezem közé egy c20ne vectra 94 sedan vas. Érdeklődnék, hogy hol van ennek a pollenszűrője, mert az astra f helyén kerestem és ott nincs...

Egyáltalán van benne?

Már pedig az unix hozza a pollenszűrőt :)

Szerintem nincs benne.Az enyémbe legalábbis nem volt,de még olyat sem ismerek akinek van :)

Link to comment
Megosztás:

Naszóval: valóban nincs benne, de belerakható. Ezt onnan tudom, hogy a Calibrákban (aminek ez a része tökéletesen megegyezik a Vectrával) '94-től volt pollenszűrő, és ráadásul jó helyen is kerested, ott van ahol gondoltad, sőt az F Astra pollenszűrője jó is bele, csak ha jól emlékszem Calibránál volt egy olyan probléma hogy meg kell szerezni a pollenszűrőház tetejét egy olyan autóról amiben volt gyárilag pollenszűrő (hogy ez most '94 utáni Calibra vagy F Astra az mindegy), mert különben az ablaktörlőkar beleér a pollenszűrőbe és összegyűri.

 

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag a veciben nincs pollenszűrő, a calibráé meg azért jó bele mert a calibra egy vectra. :D
Az astráé nem jó egy az egyben, mert vagy a keretet rakod be, vagy az ablaktörlőrudazatot. Kicsit át kell alakítani a keretet, és akkor berakható az effé.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Üdv!

Adott egy Opel A vectra 2.0I és mindegy mennyit megyek vele épp,hogy kézmeleget fúj be.. uj a fűtömotor,radiátor,termosztát a vizhőfok jó 90 körül beáll ötketek? A radiátor forró a fütőmotor megy valahol bekeverheti a külsőlevegőt és azért fújhat majdnem hideget?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Laler448 írta:

Üdv!

Adott egy Opel A vectra 2.0I és mindegy mennyit megyek vele épp,hogy kézmeleget fúj be.. uj a fűtömotor,radiátor,termosztát a vizhőfok jó 90 körül beáll ötketek? A radiátor forró a fütőmotor megy valahol bekeverheti a külsőlevegőt és azért fújhat majdnem hideget?

Vectránál nem tudom hogyan van, astránál az anyósoldali lábtérben van az állító kar másik fele, amit a hideg-meleg tekerővel tudsz beállítani, hogy a radiátoron keresztül ( meleg állás) vagy azt kikerülve ( hideg állás) fújja be a levegőt. Hasalj be nézd meg hátha itt van ennél is, ha igen nézd meg hogy rendesen mozgatja-e a kart ahogy a tekerőt mozgatod.

http://289P6280012.jpg

Volt olyan hogy valaki lerúgta a gégecső végéről a kék rögzítőt, és nem mozgatta a bowdent meg a választó kart sem. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Sziasztok, 

Szükségem lenne egy kis tanácsra. Van egy 1990es Vectra A-m, c20xe motorral. Mostanában az a legújabb probléma vele, hogy vezetés közben amikor felmelegszik a motor nem kapcsol be a motorhűtőventi. Cserélve lett a hőgomba(105-100, 120-115),biztosítékok +relé rendben van, venti működik, teszteltem. Legutóbb 110-re felment a motor hőmérséklete és akkor sem kapcsolat be. Max az én szívem, mert az majdnem kiugrott a helyéről, amikor megláttam. Valakinek van tippje mi lehet a baj? 

Köszi előre is! 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni: Opel Astra G 1,4 autóm van. Klímatöltésnél mondták, hogy a hűtőventilátorom előtét ellenállása nem jó, mert csak a 2-es fokozat kapcsol be. (kiegészítő infó volt) Eddig úgy működött az autóm, hogy a vízhőfok közlekedés közben 80-83fokra felmelegedett, dugóban való araszoláskor 90fokra melegedett, (max92fok) bekapcsolt a ventilátor, lehűtötte kb 88fokra, és kikapcsolt. (a 2es fokozat, mert nem jó az előtét ellenállásom) Itt olvasgattam, hogy az 1es fokozat kb95fok körül kapcsol, a 2es fokozat kb105fok körül. Mikor kell az 1es fokozatnak és a 2es fokozatnak kapcsolnia? Ebben kérném a segítségetek, és/vagy tapasztalatot, hogy kinek mikor kapcsol a ventilátor.

Köszönöm.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tomles írta:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni: Opel Astra G 1,4 autóm van. Klímatöltésnél mondták, hogy a hűtőventilátorom előtét ellenállása nem jó, mert csak a 2-es fokozat kapcsol be. (kiegészítő infó volt) Eddig úgy működött az autóm, hogy a vízhőfok közlekedés közben 80-83fokra felmelegedett, dugóban való araszoláskor 90fokra melegedett, (max92fok) bekapcsolt a ventilátor, lehűtötte kb 88fokra, és kikapcsolt. (a 2es fokozat, mert nem jó az előtét ellenállásom) Itt olvasgattam, hogy az 1es fokozat kb95fok körül kapcsol, a 2es fokozat kb105fok körül. Mikor kell az 1es fokozatnak és a 2es fokozatnak kapcsolnia? Ebben kérném a segítségetek, és/vagy tapasztalatot, hogy kinek mikor kapcsol a ventilátor.

Köszönöm.

Tamás

Szia, szerintem fáradj át a kérdéseddel a G astra topicban, ott nagyobb a valószínűsége hogy kapsz rá választ, itt kevesen járnak ilyen autóval. ( ez az A Vectra szekció) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.