Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Nemrég találtam az alábbiakat a timeslip.hu-n:

1/8 mérföldes gyorsuláslista (vége fele van a G Astra 1.4)
G Astra 1.4 1/8 mérföldes gyorsulási adatok grafikon formában
G Astra 1.4 féktáv (kicsit lentebb van)

Én még nem mértem a saját autóm gyorsulását. Szerintetek valósak a fenti értékek, vagy ki lehet hozni többet egy 1.4-es G Astrából, mint 11.85 mp-es 97 kmh-ra vagy 12.53 sec-es 100 kmh-ra gyorsulást illetve 47 m-es 100 kmh-ról történő féktávot?

Az is érdekelne, hogy pl. tényleg 1250 kg e a valós súlya egy 1.4-es G Astrának, egy 1.6-os PUG 307-nek pedig 1190 kg? (grafikonok fejlécében bal felül szereplő adatok).

Link to comment
Megosztás:

Ha az üres súlyhoz hozzászámítod a folyadék, kenőolaj, üzemanyag töltetek súlyát, plusz a szokásos kresz tartozékokat meg a vezetőt, szvsz elképzelhető.

Elképzelhető. Elvileg én vmikor azt számoltam a kézikönyv alapján, hogy légkondival, 90% üzemanyag feltöltöttséggel, vezető nélkül az 1.4-es Astra 1140 kg (ebben mondjuk nem tudom, hogy most benne van e az olaj, hűtőfolyadék, ablakmosó stb...). Abban a hiszemben voltam, hogy a PUG 307 ugyanígy üresen is több, mint 1200 kg, csak ezért volt furcsa nekem az Astra 1250 illetve a PUG 1190. Biztos lemérték vhogy őket a teszt előtt, úgyhogy nem is akarok vitatkozni, csak gondoltam, lehet, hogy az Astrát jobban terhelték (2 személy, esetleg több üzemanyag), mint a PUG-t... Mondjuk azért ez nem túl valószínű, de mindenesetre nekem furcsa volt, hogy egy 1.6-os PUG 307 könnyebb, mint egy 1.4-es G Astra.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként hivatalosan 68 kg-os vezetővel + 7 kg csomaggal, 90% özemanyaggal (EC szabvány) az Astra 1.4 légkondival még mindig csak 1215 kg kéne legyen a kézikönyvem szerint. Lehet, hogy ehhez még hozzájönnek a különféle folyadékok is, mert azt nem írja a könyv, hogy ezek benne vannak-e... Egyszer már elviszem leméretni az autót, mert tényleg izgat, hogy most valójában hány kg vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Igyekszünk....

Nekem ehhez csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy a 16V 1,6-os G Astra több alkalommal is legyorsulta a 2,0 Honda Accordot. Mindegy volt, hogy én melyiket vezettem. Ezek mind 0 mérföldes autók voltak, a kölcsönzőben, ahol dolgoztam. Az a rossz, hogy ezt senki nem hiszi el nekem. (Csak az ottani szerelőnk értett velem egyet. "Overpriced, flat as fart")

Link to comment
Megosztás:

Most tudatosult bennem, milyen rendesek ezek a Vectrások és Omegások, hogy olvassák az Astra fórumot is  :wink:.  Én bevallom őszintén, nem nagyon olvasom a többit  :oops:. Egyszer régen ugyan átfutottam rajtuk, de azóta nem...

Én is csak pár hete olvasom az összeset, és némelyik topic még hátra van, de igyekszem bepótolni.

Link to comment
Megosztás:

Háppersze, hogy olvassuk, Vectra B fórum szekció egyátalán nem pörög mivel van saját weblapja és fóruma, ellenben ott elég kevés a tagok száma. A astra motorválasztékának egy része azonos a vectráéval azért kezdtem el olvasni az astrás topikot és itt ragadtam.

Hogy ontopik legyek: bemértem gps-el, mennyit csal a vectra órája és kb 4-5 km/h-val mutat többet 110 km/h-nál. Mint a többi. :)

Link to comment
Megosztás:

Háppersze, hogy olvassuk, Vectra B fórum szekció egyátalán nem pörög mivel van saját weblapja és fóruma, ellenben ott elég kevés a tagok száma. A astra motorválasztékának egy része azonos a vectráéval azért kezdtem el olvasni az astrás topikot és itt ragadtam.

Hogy ontopik legyek: bemértem gps-el, mennyit csal a vectra órája és kb 4-5 km/h-val mutat kevesebbet 110 km/h-nál. Mint a többi. :D

Mindenképp örülünk nektek :)

Mi mutat kevesebbet: a GPS vagy az óra? Nem teljesen tiszta, hogy felfele vagy lefele csal az órád...

Link to comment
Megosztás:

elvileg a timeslipes mérésekhez kell a pontos súly (kilóra), tehát előtte le kell mérni az autót

merhogy g-kből, meg ilyenekből számol asszem

Igen, sejtettem én, hogy nem kamuból írják oda a súlyt... Igazából nem is akartam kétségbe vonni, csak meglepett, miután a kézikönyvben azt olvastam, hogy autó + 90% benzin + 68kg sofőr + 7kg csomag + légkondi = 1215kg. De mindegy is, majd egyszer leméretem az enyémet, már csak kíváncsiságból.

Egyébként a 2003-as széria már elképzelhető, hogy könnyebb, mint az előző évjáratok. Itt már pl nincs plusz venti a légkondi hűtőn, a kormányművet és szervót is asszem változtatták (TRW2), bár ez nem biztos, hogy súlycsökkenést eredményez...

Link to comment
Megosztás:

G Astra gyorsulás / fékút témához esetleg vkinek vmi tapasztalata?

OFF:

Picába! Öregszem. Ma este sikerült lámpa nélkül elindulnom... Na ez az, amit utálok más autósnál: ha nem veszi észre magát. Régen mindig azt mondtam magamban: Hogy nem képes észrevenni, hogy olyan sötét, mint a negró? Erre most velem is megtörtént. Csak a második szembejövő autóstárs villogtatása után esett le a tantusz :oops:

ON

Link to comment
Megosztás:

Mi lenne, ha itt is lenne egy, az "Egyéb csevegés"-hez hasonló téma, csak elférne a másik 41 (!!!) téma mellett

Na ez az, amit nem mertem megtenni :oops:. Azt hittem le fogtok hurrogni "van már vhol egy ilyen topik" címszóval, én meg lusta voltam utána kutatni (még nem kezdtem el az utána olvasást, légyszi ne kövezzetek meg). De most, hogy uhuhu létrehozott egyet... írkálok majd oda ezerre' :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.