Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

A lámpa semmit nem világít.

A hibakód is csak a 45 (lambda szonda).

Van ABS hibakód?

Az akkusarut már vagy 15-ször levettem az elmúlt 2 hétben, ez nem segített.

Mivel az elmúlt 9 hónapban nem akartam satufékkel megállni, pontosan nem tudom mióta küzdök ezzel a gonddal.

Az gáz, ha nem világít semmit sem... Valszeg kiégett az izzó.

45 hiba pontosan: Lambda szonda / befúvásjel – keverék túl dús

Most találtam ezt:

ABS hibakódok lekérdezése

(BOSCH Motronic vezérlővel felszerelt C20NE, C20XE, C20 LET motorokhoz)

A diagnosztikai csatlakozó A és K termináljait kell összekötni.

Hibakódok:

16 Bal első solenoid (relé és csatlakozó )

17 Jobb első solenoid (relé és csatlakozó )

18 Hátsó szolenoidok (relé és csatlakozó)

19 Szolenoid áramkörök és relék

25 Hibás szenzor (fogazott gyűrű)

35 Szivattyú relé áramkör

37 Féklámpa kapcsoló (pedálnál)

39 Bal első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

41 Bal első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

42 Jobb első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

43 Jobb első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

44 Bal hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

45 Bal hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

46 Jobb hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

47 Jobb hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

48 Rendszer feszültség alacsony/magas (akkumulátor/generator)

55 Hibás központi vezérlőegység

Ezt még sosem próbáltam, de valószínűleg neked ez kell!

Várjuk a fejleményeket!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy ideje azt tapasztalom, hogy induláskor megrántja a hátsó fék a kocsit. Mintha le lenne tapadva. A kocsi dobfékes, és akkor csinálja, ha a kézifék be volt húzva. Nemrég lett fékmunka henger cserélve. A szerelő azt mondta, hogy használjam nyugodtan a kéziféket, de ha éjszakára úgy marad akkor reggel már biztos húzza a kocsi seggét. Lehet a kézifék beállítása nem jó, vagy más lehet a probléma? A munkahenger cseréjekor a betétek és a dob meg lettek pucolva. A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy ideje azt tapasztalom, hogy induláskor megrántja a hátsó fék a kocsit. Mintha le lenne tapadva. A kocsi dobfékes, és akkor csinálja, ha a kézifék be volt húzva. Nemrég lett fékmunka henger cserélve. A szerelő azt mondta, hogy használjam nyugodtan a kéziféket, de ha éjszakára úgy marad akkor reggel már biztos húzza a kocsi seggét. Lehet a kézifék beállítása nem jó, vagy más lehet a probléma? A munkahenger cseréjekor a betétek és a dob meg lettek pucolva. A segítséget előre is köszönöm!

Ellenőrizd a kézifék kötelet, hogy szabadon lehet-e mozgatni, nem akad-e működtetés közben. Sőt belül a fékbob alatt is meg kellene nézned, hogy könnyen mozog-e a fékpofákon a kézifék működtető karja.

Ez a jelenség minig fentáll, vagy csak esős/párás időben (illetve utána)? Esetleg ellenőrizd még, hogy a fékmunkaheger tartó lemezen megvannak-e a ledugózások hátul, főleg, ha elég rozsdás a cucc belül.

Egyébként nálam is csinált már ilyet esős idő után, hogy elindulásnál egy hangos pattanással engedte el a hátulját, pedig még a kézifék sem volt behúzva, csak állt pár napot mozdulatlanul. Igaz csak egyszer volt ilyen. Az én fékdobjaim hajlamosak a harmatrozsdásosásra esős idő utáni állásnál. Ilyenkor az első pár fékezés elég hangos.

Link to comment
Megosztás:

Csak ez a "bal első ellenállás és csatlakozó" milyen módon javítható? :)

Első körben szemtevételezéssel, mert lehet csak elszakdt valahol a kábel. De el is mozdulhatott az érzékelő. És legrosszabb esetben érzékelőt kell cserélni, de ez csak a legvégő eset.

Ha mégis ez van akkor erre lesz szükséged:

Érzékelő

Link to comment
Megosztás:

Kösz Thor, de megnéztem és elég jó állapotú a kábel.

Csak nem tudom levenni :D .

Telefújtam lazítósprével, de nem mozdul. Már 4 imbuszkulcsra tekertem menetet. :)

Amit ajánlottál kb. 1/5-öd áron fut mint itthon az új! ;)

Kicserélem, ha lejön.

Üdv!

Nekem már sikerült levennem amikor Asszonyén patronokat cseréltem elöl.

Igaz csak a Jonnesway készletből való kisracsnival sikerült, de nem lehetetlen és ugye be volt áztatva mint az fene csavarlazítóval. ;)

Sok sikert hozzá!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy ideje azt tapasztalom, hogy induláskor megrántja a hátsó fék a kocsit. Mintha le lenne tapadva. A kocsi dobfékes, és akkor csinálja, ha a kézifék be volt húzva. Nemrég lett fékmunka henger cserélve. A szerelő azt mondta, hogy használjam nyugodtan a kéziféket, de ha éjszakára úgy marad akkor reggel már biztos húzza a kocsi seggét. Lehet a kézifék beállítása nem jó, vagy más lehet a probléma? A munkahenger cseréjekor a betétek és a dob meg lettek pucolva. A segítséget előre is köszönöm!

Hali!

Nekem is volt hasonló problémám indulásnál nyikorgot a bal hátsó fékem majd 5 perc és elmúlt fékezéskor viszont befogott a kerék és húztam nálam az önbeálló volt berohadva.Pár forintos probléma.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam, hogy egy 1.6 vagy 1.7 TD ben lévő az más e mint a 2.0 16v, 2.0 turbó?

Igen, más :)

Ezeket találtam az Ebayen:

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.6 i 09.88 - 10.90 55 75 1598

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.6 09.88 - 05.93 60 82 1598

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.8 S 09.88 - 07.89 65 88 1796

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.8 i KAT 03.90 - 11.95 66 90 1796

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.6 i 09.93 - 11.95 52 71 1598

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.6 i KAT 09.88 - 11.95 55 75 1598

OPEL VECTRA A (86_, 87_) 1.8 S 09.89 - 10.90 66 90 1796

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.8 i 09.88 - 10.90 66 90 1796

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.6 i 09.93 - 11.95 52 71 1598

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.8 i KAT 03.90 - 11.95 66 90 1796

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.8 S 09.88 - 07.89 65 88 1796

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.6 S 09.88 - 05.93 60 82 1598

OPEL VECTRA A CC (88_, 89_) 1.6 i KAT 09.88 - 11.95 55 75 1598

Link to comment
Megosztás:

köszi, nekem nem igazán megy a dojcs:D végülis azért vagyok rá kiváncsi, mert nekem 1.7 TD-m van és elég lágyak a hátsó rugók, gondoltam veszek bele egy 2.0ásét hátha az keményebb.

Hátul olyan mintha egyforma lenne:

Vectra A, F Astra Cabrio

1,4 / 1,6 / 1,8 / 2,0

1,7 D

(Modellek lásd a Táblázatot)

Hátulsó

Ø 160 mm

Hossz 230 mm

Link to comment
Megosztás:

köszi, lehet egyszerűen csere érett lett már:) a gyári is valszinű jó ha új.

Nekem letört a rugóból egy menet alulról. Volt itthon ültetőrugó és beraktam azt. Hát nem ájultam el tőle. Ez így túl alacsony, úgyhogy lassan veszek gyárit és azt rakom vissza majd.

Link to comment
Megosztás:

A mai szerelés alkalmából elszakítottam a kézifékkötelet. :)

Egyet megjavítok, lesz helyette másik.

Azt pedig nem egyszerű elszakítani. Hogy sikerült?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.