Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Külső féltengelycsuklót. Ki kell venni a talpast, kormánygömbfejet, stabilizátor szilentet is érdemes a lengőkarból kikötni, koronás anya le, ekkor eltudod húzni a gólyalábat és kis kocogtatással általában kijön az agyból a féltengelycsukló bordázott része. Utána gumiharang le és van egy zégergyűrű a csuklón belül, ami biztosítja, azt szét kell feszíteni és egy rántással lejön a csukló, az újat meg csak rá kell nyomni, míg be nem akad.

Bontottat érdemes, komplett féltengelyt 5-6 körül már kapsz, új árától meg hasra esel :D

Köszi a választ. megnéztem az új árát, és szerintem a bontóból veszek. :) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv mindenkinek. Aggasztó tapasztalatom lett mostanaban, ha valaki jart mar igy kerem ossza meg velem. Leteszem par orara az autot, motorinditasig teljesen felkemenyedett fekpedal fogad. Inditas utan mintha mi sem tortent volna. Fekezesnel ut a pedal nagyobb terhelesnel hangja is van, kopog. Amennyire lehet kimelem motorfekkel, de sokaig igy nem lesz jo. Voltam szerelonel ahova valoszinu tobbet nem viszem. Aztmondta tarcsak pofak rendben, ne foglalkozzak vele. Szerintem ez balesetveszelyes.1993 bol c20ne koszi a valaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kérdeztétek már páran, hogy van e vastagabb stabilizátor a vecihez, én meg mondtam hogy nem, de most megtudtam hogy mégis. Igaz, sok változat nincs, a legtöbb 17-es, csak a v6-nak van 21-es, illetve létezik 18.5-es, de az nem tudom mitől függ hogy melyik kapta: http://www.vectra16v.com/umruestkat/umruestkatalog_vectra_a.pdf

Illetve benne vannak a fék dugattyúk, főfékhengerek, fékerőszabályzók méretei, kódjai is, meg ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Üdv!

Nem találtam hajtásláncra topicot így itt kérdeznék, hogy van egy V2000-em c20xe, és szeretnék alá sperres váltót/diffit, plug and play-e az F18+ váltó alá (ha jól tudom x20xev volt szerelve ezzel)? Értem ez alatt, hogy a féltengelyeim és a kuplung/kinyomó szerkezet használható-e az F20asból hozzá? Illetve az lehetséges-e hogy csak a sperrt vagy magát a diffit egybe átrakjam belőle az F20asba?

A másik kérdés, hogy találkozott-e már valaki olyannal, hogy nagyobb erőltetés után elkezdte elengedni a váltó az olajat a ház illesztésénél (bal első kerék mellett)? Ha igen, hogy orvosolta? Mekkora nyomatékkal kell meghúzni a váltóházat?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

F18+ NEM sperres.

Több leírásban így szerepel! egész pontosan az F18+ CR

"Az AF jelűek az automata váltók. Minden kézi váltó 5+1 fokozatú kivéve a 6 gangos F28-at. Az F18+ váltóban gyárilag beépített lamellás sperr-t találunk és ezt csak a 16V modellbe szerelték."

Módosítva : Kiimo
Link to comment
Megosztás:

Utánna jártam tényleg bullshit. Tehát valszeg az irmscher átépített xev-k kaptak 25%os sperrt opcionálisan és vki ezt keverte bele a köztudatba. Az F18+ CR nagyjából megegyezik az F20-al csak más a 2es 4es minimálisan, meg ugye több mint 180Nm-t bir. Pontosan 205 a hivatalos teherbírása.

Ettől függetlenül a másik kérdés még mindíg várat magára.

Módosítva : Kiimo
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nézegetem a képeket, hogy talán a 205/50R16 még nem is olyan elvetemült méret a vectrára. (ez a váltómérete a gyári nagyblokkos kerekeknek)

4b6fbbacbc2ba.jpg

Mondjuk valami szellősebb felnivel, mert így kicsit túl sok a felniből.
(már csak mert a 15 alá nem fér be a 308-as fék. :D)

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a képeket, hogy talán a 205/50R16 még nem is olyan elvetemült méret a vectrára. (ez a váltómérete a gyári nagyblokkos kerekeknek)

4b6fbbacbc2ba.jpg

Mondjuk valami szellősebb felnivel, mert így kicsit túl sok a felniből.

(már csak mert a 15 alá nem fér be a 308-as fék. :D)

Rmelem nem gastraet akarod feltenni. :D
Link to comment
Megosztás:

Szerencsére van itt még más gm márka ami nem opel. :D Abból van 5 csavaros szettem is, csak el kéne hozni Bundee-tól, de elszökött nyaralni a büdös kölke. :D

Láttam, de nem hiszem. :D Szerintem megelégszem a 38-as cali/omi nyergekkel meg valami passzoló 270-es tárcsával. Bár arra még nem jöttem rá oda mi passzol.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére van itt még más gm márka ami nem opel. :D Abból van 5 csavaros szettem is, csak el kéne hozni Bundee-tól, de elszökött nyaralni a büdös kölke. :D

Láttam, de nem hiszem. :D Szerintem megelégszem a 38-as cali/omi nyergekkel meg valami passzoló 270-es tárcsával. Bár arra még nem jöttem rá oda mi passzol.

Jóvan, azért nem kell ennyire örülni a sokadszorra feltalált cuccoknak. :P Ráadásul a büdös kölke is hozzám jár kérdezni :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Mucsi szavaival élve "nem vagyok egy ííríígy g##i" de ez is tök véletlenül jött :D

Amúgy ha van kedved bontani, és találsz 900-ast vagy 9-3-mast occsóért, érdemes elhozni mert egy 3/4 Vectra kijön belőle. A maradékot meg jópénzért elviszik a Saabosok :P

Nekem nem akarsz szerezni? :D (tudom menjek a víz alá, már így is kaptam egy futóművet) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.