Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

itt egy cset topik.

Köszi juhu! :wink:

Akkor itt van egy előző OFF-os hozzászólásom:

Picába! Öregszem. Ma este sikerült lámpa nélkül elindulnom... Na ez az, amit utálok más autósnál: ha nem veszi észre magát. Régen mindig azt mondtam magamban: Hogy nem képes észrevenni, hogy olyan sötét, mint a negró? Erre most velem is megtörtént. Csak a második szembejövő autóstárs villogtatása után esett le a tantusz :oops:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap gondoltam egyet, és elmentem autókázni csak úgy céltalanul. Végül Dobogókőn kötöttem ki :). Ott elmentem még sétálni a kilátóhoz, és egy picit elkalandoztam a piros túrista útvonalon. Király volt. Nemcsak a séta és a hely (ami nagyon szép), de utána jó volt piros pozsgás arccal visszaülni a kicsike meleg Astrácskába :wink:. Egy apró hátránya volt Dobogókőnek: az egyik központi parkolóban, ahol én megálltam, fizetni kellett 400 pénzt (1 nap parkolási díja), de végülis leszartam, főleg mivelhogy 2 ugyanolyan ezüst színű Astra közé állhattam, amelyik közül az egyik ráadásul ugyanúgy 5 ajtós, dísztárcsa nélküli 1.4-es volt, mint az enyém.

Ti hova szoktatok autókázni menni? Tudtok jó helyeket egy kis autózáshoz, kiránduláshoz?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szalagavtó afterparty után én is vittem a barátnőmet autókázni. Ahová szoktam menni: Normafa, Citadella, Budai hegyek, Hármashatár-hegy. Szerintem. :)

Tegnap fél egy körül villogtam egy lámpa nélküli szürke G Astrának Budán...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szalagavtó afterparty után én is vittem a barátnőmet autókázni. Ahová szoktam menni: Normafa, Citadella, Budai hegyek, Hármashatár-hegy. Szerintem. :)
Citadella: szép, de az utóbbi időben gyakorlatilag minden második hétvégén jártam ott. Hol barátnővel, hol idegenvezetőként rokonokkal, ismerősökkel.

Budai hegyek: kevésszer jártam arra, egyszer Normafára akartam eljutni, kinéztem vmi útvonalat, ami nem a főút volt, na ott aztán bekerültem egy szűk utcába ami, kb 15%-osan emelkedett, aztán jött szembe vmi autó... végülis eljutottam Normafára, de vhogy nem tartozik a kedvenc útvonalaim közé. Természetesen én voltam a hülye, nem kellett volna kerülő útvonalakon menni a budai hegyekbe, de azóta még nem próbálkoztam a főúttal (aminek most nem jut eszembe a neve, Istenhegyi talán, nem vagyok járatos arrafele)...

Tegnap fél egy körül villogtam egy lámpa nélküli szürke G Astrának Budán...

Én kérek elnézést a szürke G Astrások nevében. Ha kőbányán villogtál volna, az én lettem volna, a budai eset akkor nagy valószínűséggel egy másik Astra...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, bepótoltam az elmaradást. Ma kinéztem a Normafához, de ezúttal az Istenhegyi úton mentem. Így már azért nem olyan vészes :roll:

Visszafele úton egy piros lámpánál viszonylag dinamikusabban indultam el, picit legyorsulva a mellettem állókat. Tudni kell rólam, hogy nem vagyok az a gyorsulós-versenyzős típus, most is csak a magam élvezetére húzattam egy kicsit. Kb 60-ig gyorsultam, mikor is azt látom, hogy a legyorsult Octavia bőgő motorral elhúz mellettem 80-al. Miért ilyen idegesek az emberek, miért sértődnek meg, he véletlenül legyorsulják őket, és egyáltalán miért akarnak gyakran gyorsulni a lámpánál? Én nem akartam lenyomni őt egyáltalán, nem is figyeltem a mellettem állókat. Így jött ki. Nálam ez már nem először fordul elő: az Astrával mindenki versenyezni akar. Engem nem zavar, ha történetesen engem gyorsulnak le.

Gyakran, elkerülendő a fenti helyzeteket, direkt hagyom, hogy picit a másik legyen előrébb, látványosan hamarabb váltok. Érdekes, ekkor ő sem nyomja annyira, de mégis érzem, ha nyomtam volna, ő is nyomta volna.

Más:

Engem k*rvára tudnak idegesíteni a fekvő rendőrök. Főleg a 1.5m hosszú vörösök, amiknél gyakran meredek a fel vagy lefutó él. Ezeknél gyakran leérnek az Astra első műanyag sárfogói (nálam mind a négy keréknél van). Utálom, aki kitalálta/kivitelezte az ilyen fekvőrendőrt! Most kipufogtam magam. Uff!

Link to comment
Megosztás:

Na, bepótoltam az elmaradást. Ma kinéztem a Normafához, de ezúttal az Istenhegyi úton mentem. Így már azért nem olyan vészes :roll:

Ugye? :) 1ébként éjszaka (2-3körül), amikor nincs ott seni, akkor nagyon szép és végtelen csend van! Szóval romantikus. :D

Azokat a fekvőpolice egységeket én is utálom, van olyan, ahol leér az alja!!!!!!! :evil: :evil: Jó hogy ezért fizetem a tömérdek adót, hogy tönkretegyék az autómat...

Link to comment
Megosztás:

Ugye? :) 1ébként éjszaka (2-3körül), amikor nincs ott seni, akkor nagyon szép és végtelen csend van! Szóval romantikus. :D
Majd egyszer megvizsgájuk éjszaka is :wink:

Azokat a fekvőpolice egységeket én is utálom, van olyan, ahol leér az alja!!!!!!! :evil: :evil:

Főleg, amikor úgy csinálják meg, hogy alig veszed észre őket. Nemrég implementáltak két ilyen sz*rt az utcába, ahol a szüleim laknak. Első alkalommal majdnem belerohantam az egyikbe, mert alig volt látható. Soha nem fékeztem még akkorát, komolyan mondom. De nem is idegesítem itt tovább magamat...

Link to comment
Megosztás:

Nem kell olyan gyorsan áthajtani rajta :)

Felénk van egy olyan, hogy én legalábbis megállok előtte :shock: 1-es és átmászok rajta 2-vel... utána viszont jót lehet gyorsulni, mert onnantól vége a falunak :D

Gyakorlatilag én is ezt teszem. Egyszerűen nincs szívem gyorsabban átmenni rajta. De volt már, hogy így is leértek a sárfogóim!

Link to comment
Megosztás:

Mi van srácok (lányok vannak egyáltalán)? Senkinek semmi élménye, hozzászólnivalója? Döglődik a G Astra fórum... ne hagyjuk :!: Különben kénytelen leszek elkezdeni olvasni más fórumokat :roll: Lehet, hogy Kori kollégával az élen pont ezt akarjátok elérni nálam??? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mi van srácok (lányok vannak egyáltalán)? Senkinek semmi élménye, hozzászólnivalója? Döglődik a G Astra fórum... ne hagyjuk :!: Különben kénytelen leszek elkezdeni olvasni más fórumokat   :roll: Lehet, hogy Kori kollégával az élen pont ezt akarjátok elérni nálam???  :wink:

Az is lehet, hogy még kevés a G astrás.

Nekem is f van.

Link to comment
Megosztás:

Már látom, ezt a topicot a G Astrások körében ki fogom sajátítani... ha már közvetlen invitálásom ellenére sem ír ide egy G Astrás sem :)

Szóval... amit akarok mondani: a már említett első műanyag sárfogóim közül a kedves fekvőrendőrök által többet ütött jobb oldalinak már ki is esett a rögzítő szegecse. Csodálkoztam is, hogy a most hétvégi dobogókői túra során felszedett kb 2 kg-nyi hó nem húzta le. Tegnap este csavarral pótoltam a szegecset, remélem egy darabig jó lesz.

Dobogőkőn egyébként meglepően jó minőségű hó volt most hétvégén (5 cm). Ideális volt egy kis szánkázáshoz, sőt a sípályát is jó állapotúnak láttam, bár nem vagyok benne biztos, hogy szabadott használni :roll: Mindenkinek ajánlom figyelmébe! Ja és Normafán is volt hó, bár kevesebb, mint Dobogókőn, de szánkózni ott is lehet. Ja és van tea vmint forralt bor is, na meg ugye szép kilátás is! Szóval sztem szánkóra fel, és irány a hegyek! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Én az első sárfogó gumikbol levágtam 1.5cm-t, így nem ér le soha. A hátsókat pedig télire le szereltem.

Jéééééééééé.... G Asztrás!!!!!! :) Hi aga46! Végre itt vagy, megmentettél :wink:

Szóval, tudnál esetleg küldeni egy képet a levágott első sárfogódról? Így hirtelen nem tudom elképzelni, hogy nézne ez ki. Honnan vágtál le pontosan? És mivel vágtál le a műanyagból? Vagy neked gumiból van és nem a gyári domború műanyag?

A hátsókkal viszonylag kevesebb gondom akadt ezidáig, úgyhogy azok maradnak :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is szivesen csevegnék itt veletek minden nap, de sajna csak így hétvégenként jutok netközelbe. Remélem már nem sokáig. Úgyhogy itt vagyok és növelem a G astrások számát. Bár én most adtam el az enyémet, de remélem február közepén már változik a helyzet és nem lesze gép nélkül. Amúgy velem is volt már olyan hogy parkoló fénnyel mentem végig este a városon. Egyszerüen nem tünt fel a közvilágítás miatt.

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is szivesen csevegnék itt veletek minden nap, de sajna csak így hétvégenként jutok netközelbe. Remélem már nem sokáig. Úgyhogy itt vagyok és növelem a G astrások számát. Bár én most adtam el az enyémet, de remélem február közepén már változik a helyzet és nem lesze gép nélkül. Amúgy velem is volt már olyan hogy parkoló fénnyel mentem végig este a városon. Egyszerüen nem tünt fel a közvilágítás miatt.

Üdv.

Hi és üdv! Lehet tudni, miért adtad el az autót? G Asztrás maradsz ezután is?

Link to comment
Megosztás:

Aha, márkahű maradok. Classic II lesz az új verda. Az eladás mellett több ok is volt, többek között az egyik legfontosabb, hogy most még elég jó árat tudtam kapni az 1.2 astrámért, ez a sok akció ígyis eléggé betett neki. Másik meg, hogy sikerült összeszedni annyi zsetont, hogy kiegészítsem egy újra. Ez utóbbi nélkül nem vágtam volna bele. Hát ez a rövid stori,amúgy teljesen megvoltam vele elégedve, ment mint a golyó :).

Link to comment
Megosztás:

Na jó, nem is úgy gondoltam a dolgot, hanem az 1.2 -es motorhoz képest. Sokan gyengének gondolják, pedig egyáltalán nem az. Persze közel sem a legerősebb, de szerintem elég sokat kihoztak belőle. Meg voltam vele elégedve. Kérdésedre válaszolva: nem ültem még GSI-ben. Biztos egy élmény lehet.:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.