Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

58 perce, AstryG írta:

Nekem tetszik, bár ezt a feszített gumit meg az ilyen mértékű ültetést hanyagolnám. Régebben nekem is eszembe jutott a piros vagy a kék, az még jobban :-) Az első lökös apró módosítása elég frankó

:)

És a vágott koptató is érdekes :) 

30 évvel ezelött lehet nekem is bejött volna:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudtok bontót, ahol az autó kábelkötegéről adnak csatlakozókat emberi áron és egyáltalán foglalkoznak vele?

Interneten egyáltalán nem találtam meg, amikre szükségem lenne. Körülbelül 10 bontó felhívása után feladtam. A legtöbb helyen még úgy is húzzák a szájukat, hogy odamegyek és megmutatom mit kell levágni, hogy aztán darabonként 3 ezer forintért elvihessem. Egy helyen volt 3-4 ezer forintos darabáron, szerintem ez rengeteg. Omega B-hez nem tudom megszerezni, ami kellene.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Tudtok bontót, ahol az autó kábelkötegéről adnak csatlakozókat emberi áron és egyáltalán foglalkoznak vele?

Interneten egyáltalán nem találtam meg, amikre szükségem lenne. Körülbelül 10 bontó felhívása után feladtam. A legtöbb helyen még úgy is húzzák a szájukat, hogy odamegyek és megmutatom mit kell levágni, hogy aztán darabonként 3 ezer forintért elvihessem. Egy helyen volt 3-4 ezer forintos darabáron, szerintem ez rengeteg. Omega B-hez nem tudom megszerezni, ami kellene.

Ezt próbáltad?  https://www.opel-alkatreszek.hu

Vaterán olyat találtam, hogy benzin híd kábel köteg http://www.vatera.hu/opel-omega-b-benzin-hid-kabel-koteg-2592287405.html de inkább az érdekesebb, hogy az eladónak van 2500 terméke meghírdetve, lehet van neki csatlakozó.

http://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6295225K

https://racingbazar.hu/alkatresz/bontott/opel_omega_alkatreszek_elado

 

Módosítva : AstryG
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Rossz akku, alacsony töltés, rossz biztosíték, szakad vezeték... kevés szervó olaj... Ezen kívül még lehet 1000 baja, de talán ezeket gyorsan megtudod nézni.

Meg ami g astra betegség halódó szivattyú...

Koppints rá finoman a szivattyúházra járó motornál ha elindul ott a hiba.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 15. at 21:34, kalmim írta:

Valószínű töltés lesz mert már a töltésviszajelzö is világit.

ABS-es az autód? Mert akkor annak a hibajelzőjének is világítania kell... Ha az akkufeszültség csökken, akkor ebben a sorrendben veszi el az autó a tápot az elektromos berendezésektől: 10,5V-nál először az ABS, majd a szervó, és így tovább.

Link to comment
Megosztás:

51 perce, tgabika76 írta:

ABS-es az autód? Mert akkor annak a hibajelzőjének is világítania kell... Ha az akkufeszültség csökken, akkor ebben a sorrendben veszi el az autó a tápot az elektromos berendezésektől: 10,5V-nál először az ABS, majd a szervó, és így tovább.

Ez menet közben 90-nél elég király élmény ahogy lealszik a műszerfal a mutatók 0-ra esnek rángat párat és elszenderül :closedeyes: 

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam eddig itt 'picsogni' de már ellégé elszomorít hogy 2 év sem telt el azóta hogy fél motor ki lett cserélve és megint csak úgy fogyik az olaj. Szerelőnek mondtam ne sajnálja a minőségi alkatrészeket, mert nem eladásra megy az autó. De már kételkedem hogy megcsinált mindent amit nekem leírt. Ha eladom a vasat tuti ez lesz a fő oka! Töllem idősebb Ikarusz kissmillió + 1km-el nem füstöl így amivel naponta melóba járunk. Esetleg tudtok Debrecenbe/közelében lelkiismeretes szerelőt kérlek benneteket ne tartsátok magatogban!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

Leírnád a kibontás lépéseit vagy hogy mire kell figyelni? Ha jobb idő lesz, én is tervezem kiszedni/szétszedni a generátort... 

Nem nagy dolog kiszedni.Én kiszedtem a légszűröházat a levegő csövel együt .Majd a szíjat leakasztod . Kettő csavar tartja a generátort az alsó egy hoszabb kicsit macerásabb kihúzni a helyéről (visza is kicsit macerás).Ha kivetted a csavarokat el lehet fordítani és le tudod kötni a vezetékeket.Nekem épen hogy csak kifér .Visza meg pont fordított sorrendben.Ha valami nem tiszta írj nyugodtan.  

Módosítva : kalmim
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

A coupe küszöb felmegy a sedan-ra is gond nélkül? Mármint van is sedan ezzel a küszöbbel

1409220194_by_gr49.jpg

De akkor gondolom megegyezik a rögzítési pontja a normál küszöbével. Találtam küszöböket is bagóért ezüstben és inkább nem hagyom ki. Meg ha már megvannak akkor később már másik részével tudok foglalkozni, mondjuk a motorháztető toldattal.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, AstryG írta:

A coupe küszöb felmegy a sedan-ra is gond nélkül? Mármint van is sedan ezzel a küszöbbelDe akkor gondolom megegyezik a rögzítési pontja a normál küszöbével. Találtam küszöböket is bagóért ezüstben és inkább nem hagyom ki. Meg ha már megvannak akkor később már másik részével tudok foglalkozni, mondjuk a motorháztető toldattal.

Rámegy az összesre a coupé küszöb. Láttam már mindenfélén :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Van valami infótok arról, hogy 5 ajtós Astra G - be a saját gyári ülésén kívül milyen ülést lehet még beépíteni (ami kényelmesebb,  mint a gyári)? Akár más Opelből, de akár teljesen más gyártmányú autókból származó is érdekelne. 

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.