Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, VTX írta:

Sziasztok!

Gyors kérdés: mi a különbség a műanyag és az alumínium szelepfedél-tömítés között? Melyiket ajánlanátok X16SZR (55 kW) motorhoz?

Köszi

Mindegyikkel fel lehet tenni, van parafa és gumi, a parafa egy idő után nekem mindíg átengedi az olajat. A csavarokat nem kell agyontépni, de érdemes őket menetrögzítőzni, mert kilazulnak. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, VTX írta:

Sziasztok!

Gyors kérdés: mi a különbség a műanyag és az alumínium szelepfedél-tömítés között? Melyiket ajánlanátok X16SZR (55 kW) motorhoz?

Köszi

Most hogy aludtam rá egyet: a műanyag fekete szelepfedélnél az Opel felirattal mintha lenne körben egy nút ahová ez passzol: https://cromax.hu/szelepfedel_tomites_opel_chevrolet_daewoo_32776

De régen volt a kezemben, le kéne venni megnézni vásárlás előtt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 11:35, Janó32 írta:

Sok felől meg lehet ezt közelíteni. 3 éves autókat vizsgáltak, ez arrafelé legalább 60k km futást jelent, de inkább többet, pláne dízel vagy hibrid autóknál. De azt nem szabad elfelejteni, hogy egyetlen gyártót sem érdekel hogy a 4. tulajdonosnak mi a véleménye a 15 éves autójáról... De ez érhető is. 

60E km még semmi, az még újnak számít. 120-150E km körül kezdődnek  a gondok, jó esetben csak a kopóalkatrészek cseréje.

Tesóm újonnan vett autója majdnem 10 éves már, 140 körül lehet benne, most kezd csak nyűgösködni (Seat). 

Mikor lesz nekem 10 évig egyfolytában ugyanaz a használt autóm (addigra már 25 éves lenne) :) 

Ez az új autó igazi varázsa, ami nekem eddig még nem adatott meg, de vágyom rá :)

Jaja, őket nem érdekli, minket viszont annál jobban :) 

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 17:50, morattila írta:

Az sajna, vagy hál istennek nem ilyen egyszerű. Tech2 kell hozzá hogy egy másik kulcsot hozzá tanits a kocsidhoz. 

Pedig feltehetően ezt kell majd tenni. Nagy eséllyel a távirányító tért meg az örök tranzisztormezőre. Holnap megnézi egy szaki.
Nem találok sima képfeltöltés funkciót, de feltettem ide róla egy fotót. Látszik, hogy barbár mód próbálta valaki megforrasztani az ellemtartót.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, cac írta:

Pedig feltehetően ezt kell majd tenni. Nagy eséllyel a távirányító tért meg az örök tranzisztormezőre. Holnap megnézi egy szaki.
Nem találok sima képfeltöltés funkciót, de feltettem ide róla egy fotót. Látszik, hogy barbár mód próbálta valaki megforrasztani az ellemtartót.

Ha ez lesz a baja, akkor kell venned egy sima távirányítós kulcsházat elektronikával (mondjuk ilyet, de vigyázz, ez nem jó gyári riasztóshoz!), aztán fel kell programozni az autóra. A programozáshoz valószínűleg el kell fáradnod Opel márkaszervizbe (nekik van Tech2-jük), mert ugyan Op-Com-mal is meg lehet csinálni, de ahhoz kéne a Car Pass-ról a biztonsági kód, ami meg neked nincsen ha jól emlékszem. Arra figyelj hogy mindenképpen új kulcs legyen, a használt azért nem jó mert amennyire tudom, ami már valaha rá volt programozva egy autóra, azt nem lehet másik autóhoz párosítani.

Bár mondjuk hallottam olyat is hogy biztonsági kódot csak a gyári riasztós autókhoz kér a Tech2, és ebben lehet is valami, mert nekem se kellett, pedig anno én is márkaszervizben programoztattam...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Ha ez lesz a baja, akkor kell venned egy sima távirányítós kulcsházat elektronikával (mondjuk ilyet, de vigyázz, ez nem jó gyári riasztóshoz!), aztán fel kell programozni az autóra. A programozáshoz valószínűleg el kell fáradnod Opel márkaszervizbe (nekik van Tech2-jük), mert ugyan Op-Com-mal is meg lehet csinálni, de ahhoz kéne a Car Pass-ról a biztonsági kód, ami meg neked nincsen ha jól emlékszem. Arra figyelj hogy mindenképpen új kulcs legyen, a használt azért nem jó mert amennyire tudom, ami már valaha rá volt programozva egy autóra, azt nem lehet másik autóhoz párosítani.

Bár mondjuk hallottam olyat is hogy biztonsági kódot csak a gyári riasztós autókhoz kér a Tech2, és ebben lehet is valami, mert nekem se kellett, pedig anno én is márkaszervizben programoztattam...

Lehet tanitani oket tobbszor is. A riasztos ker kodot a sima nem, mindegy mivel programozod.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Köszi Urak az ötletelést!

A távirányító elektronikája adta meg magát. Elég csúnyán elbánt vele az a szakbarbár, aki próbálta megforrasztani. Feljött a nyákról a fólia az egyik részén, két kondit ki kellett cserélni, új érintkező kellett az elemtartóhoz, stb. A Janó által ajánlott székesfehérvári szaki szépen meg tudta csinálni, és még egy szebb kulcsházat is kaptam (az enyém ki volt lyukadva a gomboknál).

Hála égnek legalább valóban a kocsi kulcsa volt, mert ezt követően egy gombnyomásra szinkronizálta is az autóval.

Szóval most mindenki boldog. :)

 

szerk: egyébként nem riasztós

Módosítva : cac
Link to comment
Megosztás:

Groupama, Union biztosítók KGFB tekintetében mennyire nyűgösek? Váltanom kell.

Leginkább ilyenek érdekelnek, hogy mennyire kommunikatívak, kell-e könyörögni, hogy küldjék a számlát, elérhetőek mailben stb.

Én mindent neten intézek, postára csak csomagot feladni járok, sárga csekket nem használok.

Szeretem, ha időben küldik mikor és mennyit kell utalnom, és küldik maguktól a megfelelő igazolásokat stb.

Eddig a Genertel illetve a Köbe tudta ezt maradéktalanul abszolválni (sajnos ezek drágábbak). MKB egyáltalán nem, Allianz, Posta határeset volt...

Érdemes lehet elszegődnöm valamelyikhez? Union felé hajlok bár a Groupama olcsóbb.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Groupama, Union biztosítók KGFB tekintetében mennyire nyűgösek? Váltanom kell.

Leginkább ilyenek érdekelnek, hogy mennyire kommunikatívak, kell-e könyörögni, hogy küldjék a számlát, elérhetőek mailben stb.

Én mindent neten intézek, postára csak csomagot feladni járok, sárga csekket nem használok.

Szeretem, ha időben küldik mikor és mennyit kell utalnom, és küldik maguktól a megfelelő igazolásokat stb.

Eddig a Genertel illetve a Köbe tudta ezt maradéktalanul abszolválni (sajnos ezek drágábbak). MKB egyáltalán nem, Allianz, Posta határeset volt...

Érdemes lehet elszegődnöm valamelyikhez? Union felé hajlok bár a Groupama olcsóbb.

Én Allianznál vagyok.Utalom a díjat fél évente,aztán küldik az igazoló papírt.Nekem nem volt velük bajom.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, trassher írta:

Egy kis finomság mára. Jó áron, gyors szállítással és ami a legfontosabb stabil tartással nyekergés nélkül. 1 hónapja volt takarítva a beltér szóval..... :blush: Direktben nem akarta feltölteni a fórum motor bármilyen tárhelyre töltöttem fel.

 

 

 

Ez az a fajta ami a kis leghátsó rekeszbe csúszik bele?

Ha az, nem túl magas?

..és mennyi volt (e-bay-en láttam olyan 15-16 körül)?

Itthonról rendelted?

Csak azért kérdezek ennyit mert énis ezen a fajtán gondolkodom, mert ez áll legközelebb a gyári megoldáshoz, ami sajna qva ritka!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, oggy írta:

Ez az a fajta ami a kis leghátsó rekeszbe csúszik bele?

Ha az, nem túl magas?

..és mennyi volt (e-bay-en láttam olyan 15-16 körül)?

Itthonról rendelted?

Csak azért kérdezek ennyit mert énis ezen a fajtán gondolkodom, mert ez áll legközelebb a gyári megoldáshoz, ami sajna qva ritka!

Igen oda kell beépíteni. Elsőre úgy éreztem, hogy lehet magas de kb 5 km alatt megszoktam. Aki hozzám hasonlóan magas és le van engedve az ülése teljesen annak lehet ilyen de abszolút nem rossz, sőt. Itthonról rendeltem olyantól aki németországból hozatja. 13.000 az ára, 14.500 forintban állt meg úgy, hogy hétfőn este feladta, kedden délben pedig már a kezemben volt. Ha érdekel megtudom adni az elérhetőségét.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, cac írta:

Köszi Urak az ötletelést!

A távirányító elektronikája adta meg magát. Elég csúnyán elbánt vele az a szakbarbár, aki próbálta megforrasztani. Feljött a nyákról a fólia az egyik részén, két kondit ki kellett cserélni, új érintkező kellett az elemtartóhoz, stb. A Janó által ajánlott székesfehérvári szaki szépen meg tudta csinálni, és még egy szebb kulcsházat is kaptam (az enyém ki volt lyukadva a gomboknál).

Hála égnek legalább valóban a kocsi kulcsa volt, mert ezt követően egy gombnyomásra szinkronizálta is az autóval.

Szóval most mindenki boldog. :)

 

szerk: egyébként nem riasztós

Hát igen, zseniális szerelő, az elektronikai kérdésekben pláne nincsen párja (hibaanalizáló egy nagynevű multinál több mint 20 éve, sokat látott már). Én szerencsés vagyok, esetemben a mechanikai szerelésekben is benne van, az ő alapossága és hozzáértése megfizethetetlen... Ráadásul egy igazi őrült a jó értelemben, nagyon megszállott a hibák megtalálásában és a szakszerű javításában. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

A csomagtér ajtóra mivel célszerű a feliratokat felragasztani? Szélvédő ragasztó, vagy valamilyen 2 oldalú?

Én kétoldalú ragasztóval csinálnám, a gyári típusjelzések is valami olyasmivel vannak. A szélvédőragasztót ha egyszer le akarnád venni, jönne vele a festék is.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, david.peter írta:

Az átlagfogyasztás mérőt lehet valahogyan nullázni vagy ez egy "örök" számláló? :D

Gyári fedélzeti computered van? Ha igen, akkor az ablaktörlőkar végén levő "R" gomb (a műszerfalhoz közelebbi) pár másodpercig történő nyomva tartásával nullázhatod, de vele együtt nullázódni fog az átlagsebesség, a megtett távolság és az elfogyasztott üzemanyag értéke, valamint a stopperóra is. Egyedül a pillanatnyi fogyasztást és a külső hőmérséklet értékét nem tudod nullázni, a megtehető kilométereket az utolsó ~20km pillanatnyi fogyasztásából és a tankban levő üzemanyag mennyiségéből számolja ki.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, tgabika76 írta:

Gyári fedélzeti computered van? Ha igen, akkor az ablaktörlőkar végén levő "R" gomb (a műszerfalhoz közelebbi) pár másodpercig történő nyomva tartásával nullázhatod, de vele együtt nullázódni fog az átlagsebesség, a megtett távolság és az elfogyasztott üzemanyag értéke, valamint a stopperóra is. Egyedül a pillanatnyi fogyasztást és a külső hőmérséklet értékét nem tudod nullázni, a megtehető kilométereket az utolsó ~20km pillanatnyi fogyasztásából és a tankban levő üzemanyag mennyiségéből számolja ki.

aszem, ha rövid ideig nyomod, akkor nem mindent nulláz, ha sokáig, akkor csillagokat ír ki, és akkor az összes nullán lesz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, trassher írta:

Igen oda kell beépíteni. Elsőre úgy éreztem, hogy lehet magas de kb 5 km alatt megszoktam. Aki hozzám hasonlóan magas és le van engedve az ülése teljesen annak lehet ilyen de abszolút nem rossz, sőt. Itthonról rendeltem olyantól aki németországból hozatja. 13.000 az ára, 14.500 forintban állt meg úgy, hogy hétfőn este feladta, kedden délben pedig már a kezemben volt. Ha érdekel megtudom adni az elérhetőségét.

Köszi szépen a részletes választ!Gondolkozom még rajta, mert ezt is magasnak találom.Közben találtam a Jófogáson is ugyanilyet, kb ebben az árban, meg gyárit! is!Ez 18e, de beépítéséhez szét kell szedni a háttámla kárpitozását.Régebben a vásárban vettem ilyen Armster koppintást, de ez is bazi magas volt (pedig ülésem nincs leengedve teljesen), ezt szétkaptam és a közepét megpróbáltam kiszedni, de eltörött és a kukában végezte 8e Ft-om.Szóval még agyalok a kérdésen, de vmi alacsonyabb könyöklő jó lenne.

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

32 perce, oggy írta:

Köszi szépen a részletes választ!Gondolkozom még rajta, mert ezt is magasnak találom.Közben találtam a Jófogáson is ugyanilyet, kb ebben az árban, meg gyárit! is!Ez 18e, de beépítéséhez szét kell szedni a háttámla kárpitozását.Régebben a vásárban vettem ilyen Armster koppintást, de ez is bazi magas volt (pedig ülésem nincs leengedve teljesen), ezt szétkaptam és a közepét megpróbáltam kiszedni, de eltörött és a kukában végezte 8e Ft-om.Szóval még agyalok a kérdésen, de vmi alacsonyabb könyöklő jó lenne.

A gyári (háttámlás) linkjét küld már el légyszives! Egyszer láttam valahol és azóta keresem!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

52 perce, gezoli írta:

A gyári (háttámlás) linkjét küld már el légyszives! Egyszer láttam valahol és azóta keresem!

Köszi!

Tessék: 

https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Opel_Astra_G__Zafira_A__gyari_konyoklo_kartamasz_51470554.htm?first=1

Szerk:

Tényleg jobbos lehet, ezt nem is figyeltem, mert engem annyira nem érdekel, mivel nem akarom a kárpitozást megbontani az ülésen.

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.