Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

20 órája, zolikaDB írta:

A lámpatested gyári Hella vagy utángyártott?

Volt bent előtte projektor nélküli hagyományos lámpád? Ahhoz képest mik a tapasztalataid? Milyen a vetítési kép? Milyen izzóval használod?
Netán egy éjszakai fotót tudnál lőni belülről, h mit mutat?

Tavaly őszi polír után ilyet mutat (bár elkezdett visszamattulni...): Night Breaker Laser H7 szabadtükrös gyári lámpában

Köszönöm!

Depo lámpám van. Előtte volt bent gyári, ahhoz képest természetesen rosszabb, de valamit valamiért :-) a legjobb fénye a gyári Hella lámpával + Night Breaker izzókkal volt. Lövök róla egy képet majd, de ha elfelejteném, szólj rám :icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 13. at 11:11, outsider írta:

gyári alkatrészt a jövőben nem lesz érdemes venni...

Hmmm. Okos megállapítás. Igaz, én ezeddig nem igazán vettem semmiből gyárit, mert nagyon sok helyre bőven jó az utángyártott - fele, avagy negyed-árban! Az egyetlen, ami az Opelemben tényleg kicserélt és eredeti gyári, az az első szélvédőüveg.

Egyszer műszakira vittem és ott azt mondta a vizsgabiztos - ki kell cserélni, mert kagylós-hibás. Érdekes, de én sohasem láttam rajta hibákat, meg ha tényleg voltak rajta itt-ott, azok engem a vezetésben egyáltalán nem zavartak! De arra azt mondták ott a szervízben - akkor sajnos majd nem tudják levizsgáztatni ... (Opel Toth)

Na mindegy - de maga a lényeg. Végül kicseréltették velem, így eredeti OPEL üveget tettek bele - közel 80 ezerért! Miközben az Ablakcentrumban (Szállás utca) már 10 ezerért tudtam volna bele hasonló ám utángyártott üveget venni! De azért eléggé galád módon a régi szélvédőt elkértem, mert az jár. Ha majd valami gikszerem lesz szélvédővel (pl. kitörik), hát egyből lesz mire kicserélni (illetve visszacserélni)

Jaa - és eredeti opeles még nálam a kb 3 hete megvásárolt majd sajátkezűleg cserélt fűtő-hűtő rendszernek a belső-külső téri szellőztetést váltó zsalulapja. Abból sajna nem létezik sehol utángyártott formula! Pedig egy igazi maszek fröccsöntő - talán csodákra lenne képes .... legalábbis a forgalmazási árában!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 13. at 11:30, Bmájki írta:

Höhöhö. Hallottál már a VW Tuaregnél (német autó) a generátor cseréről? Ismerős a délbudai márkaszervízben dolgozik, ő is mesélte, hogy napokig kerülgetik az autót, mert úgy kezdődik, hogy: vedd ki a motort......

Hááát - azt azért elég nehezen tudom elképzelni. Mivel pl. egy önindító vagy ilyesmi más - az lehet valóban nagyon nyakatekert helyen, de pont a generátor? Az általában együtt fut a vízpumpával és mellé a légkondi kompresszorával.

Igaz - állítólag az Astrán az "ékszíj" (merthogy az valójában inkább lapos) cseréjéhez (a lapszíj kifűzéséhez) az egyik motortartó bakkot is ki kell szerelni.

Persze lehetséges, hogy mindez csupán csak egy aljaskodó szóbeszéd - de én még sosem csináltam, dígy nem is néztem igazán körbe a lehetőségeket, hogyha mégis kellene.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 16. at 18:16, tgabika76 írta:

Elöl az első kerék mögött van emelési pont (a küszöbtől kissé beljebb, egy kereszttartó), hátul pedig a lengőkar szilentjénél szoktam emelni.

Astra G-t?

Én úgy tudom (mert nekem pl. úgy van), hogy már gyárilag ki vannak alakítva az emelési pontok - elől is, meg hátul is. Ki kell szépen húzni a kis porvédő fiókját, és ujjé!

Link to comment
Megosztás:

16 perce, L.Fazakas írta:

Astra G-t?

Én úgy tudom (mert nekem pl. úgy van), hogy már gyárilag ki vannak alakítva az emelési pontok - elől is, meg hátul is. Ki kell szépen húzni a kis porvédő fiókját, és ujjé!

Az eredeti kérdés úgy szólt emlékeim szerint, hogy hol emelje ha nem  agyári emelési ponton (pl krokodillal)... Erre volt a válasz amire reagáltál... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zolikaDB írta:

Úgy érted, a Depo xenonos-projis lámpa rosszabb képet ad H7-el, mint a gyári szabadtükrös H7-el?

Én ezt értem amúgy a xenonos test alatt:

 

Igen,  úgy értem és ilyen lámpám van csak a fekete hátteres. Bár az is igaz, hogy ebben a lámpában nem volt Night Breaker, mint a gyári Hellában, így nem meglepő, hogy ezzel gyengébb a kép. Meg a tetején van egy szemöldök, picit az is lecsíp belőle :-) 

 

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Az eredeti kérdés úgy szólt emlékeim szerint, hogy hol emelje ha nem  agyári emelési ponton (pl krokodillal)... Erre volt a válasz amire reagáltál... 

Én kérdeztem és jól mondod, tényleg erre voltam kíváncsi, azóta már túl is vagyok az emelgetésen :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Erre volt a válasz amire reagáltál... 

Bocsánat, ha ebből kissé szöveg-értelmezési problémám adódott. Én csak magáig az emelésig jutottam el, na meg - hogy hol?

Természetesen mindig ott kell emelni, ahol nem roppan össze, tehát "van benne anyag". Valójában az első futómű valamely pontján, vagy a hátsó lengőkar alatt.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Bocsánat, ha ebből kissé szöveg-értelmezési problémám adódott. Én csak magáig az emelésig jutottam el, na meg - hogy hol?

Természetesen mindig ott kell emelni, ahol nem roppan össze, tehát "van benne anyag". Valójában az első futómű valamely pontján, vagy a hátsó lengőkar alatt.

 

Balesetvédelmi okokból soha nem emelünk mozgó alkatrésznél (lengőkarok)!!! Csak akkor ha éppen azon alkatrészek javításához szükséges. Pl. rugó csere.

A küszöb emelési pontokon kívül a váznyúlványok alkalmasak még az emelésre.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Én még ott sem emelném.

Én kénytelen voltam, mert hátul a karosszéria oldalánál (a hátsó kerék előtt tkp.) nincsen megerősített emelési pont a vázon, a küszöbnél kialakított emelési pontot leszámítva, de ott meg ugye nem emelhettem, mert nem a gyári emelőt használtam. Amúgy én se szívesen emelem a lengőkarnál (bár a bekötési pontjánál levő szilentnél támasztom alá), mert azért nem olyan biztos az alátámasztás...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Én még ott sem emelném.

Én ezeddig kis hidraulikus emelővel (2 tonnás) minden kocsimat ott emeltem fel. Sohase volt vele semmi gondom.

Persze azt még hozzá kell tenni - munkavédelmi okokból - hogy emelés után sose árt valamivel alátámasztani, majd arra ráengedni a kocsit. Ne csak magában az emelő tartsa!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Én ezeddig kis hidraulikus emelővel (2 tonnás) minden kocsimat ott emeltem fel. Sohase volt vele semmi gondom.

Persze azt még hozzá kell tenni - munkavédelmi okokból - hogy emelés után sose árt valamivel alátámasztani, majd arra ráengedni a kocsit. Ne csak magában az emelő tartsa!

Gondolj bele, hogy mit tud művelni az emelő, ha lecsúszik róla az autó . Ott van a közelben a féltengely, a váltó a motor stb., valamint elég ha a lengőkart megnyomod vele.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabika76 írta:

hátul nincsen megerősített emelési pont a vázon, a küszöbnél kialakított emelési pontot leszámítva, de ott meg ugye nem emelhettem, mert nem a gyári emelőt használtam.

 

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Gondolj bele, hogy mit tud művelni az emelő, ha lecsúszik róla az autó . Ott van a közelben a féltengely, a váltó a motor stb., valamint elég ha a lengőkart megnyomod vele.

Elöl tudtam emelni a gyári helyén (egy vastagabb fadarabba belekapaszkodik az emelő, így az eleje nem gáz), hátul pedig a tgabika által ajánlott lengőkar szilentnél. Megfújtam a két dobot, így itt csak emeltem és gyorsan bakra raktam biztos ami biztos. 

Én mindig alárakok legalább egy kereket mikor emelgetem pl. téli-nyári cserekor, hogyha leesne az emelőről ne a földön landoljon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zolikaDB írta:

Majd kuldesz egy kepet rola? 

Es ha szabad kerdezni, miert cserelted a sima lampat ilyen projisra?

Hello! Igen, ma este lesz egy utam sötétben, lövök róla majd képeket. A második kérdésre a válasz egyszerű: mert jobban néz ki :-) ez volt a koncepció, hogy fekete a kocsi +fekete fólia, elöl-hátul fekete lámpa + oldalt fekete indexek és fekete-polír felni (amit azóta már el is adtam) :-) először njoy-t kerestem, de nem nagyon találtam, aztán egyszer jött szembe ez, ami szerintem még pofásabb is, mint a gyári njoy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, peacetrang írta:

Hello! Igen, ma este lesz egy utam sötétben, lövök róla majd képeket. A második kérdésre a válasz egyszerű: mert jobban néz ki :-) ez volt a koncepció, hogy fekete a kocsi +fekete fólia, elöl-hátul fekete lámpa + oldalt fekete indexek és fekete-polír felni (amit azóta már el is adtam) :-) először njoy-t kerestem, de nem nagyon találtam, aztán egyszer jött szembe ez, ami szerintem még pofásabb is, mint a gyári njoy.

Lehet jobban néz ki,de a vetített képe elég gyenge...:(

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zolikaDB írta:

Majd kuldesz egy kepet rola? 

Es ha szabad kerdezni, miert cserelted a sima lampat ilyen projisra?

Itt vannak a képek:

Sima tompított: http://kephost.com/image/wPtU 
                         http://kephost.com/image/wPtX

Ködlámpával:  http://kephost.com/image/wPty

Ködlámpa+refi:  http://kephost.com/image/wPt1

Izzó pedig GE Megalight Plus 50

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Lehet jobban néz ki,de a vetített képe elég gyenge...:(

Valamit valamiért :-) persze lehet vadászni projektoros Hellára is, de azt már arany árban mérik.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Állítólag a projektoros lámpa csak a gyári Hella D2S xenonnal igazán jó, de azzal veri a szabadtükrös lámpa plusz akármilyen izzó kombinációját...

Ha igényesen, tehát full gyárira de utólag építünk xenont azért jár a zsanettozás? Végülis gyári lenne..:confused: vagy lehet, hogy a sok kókány-mester miatt rögtön akasztás jár érte?:-) 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, peacetrang írta:

Ha igényesen, tehát full gyárira de utólag építünk xenont azért jár a zsanettozás? Végülis gyári lenne..:confused: vagy lehet, hogy a sok kókány-mester miatt rögtön akasztás jár érte?:-) 

Ha teszel elé mosót meg autómata magasság állítást akkor talán észre sem veszik hogy utólagos. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, peacetrang írta:

Ha igényesen, tehát full gyárira de utólag építünk xenont azért jár a zsanettozás? Végülis gyári lenne..:confused: vagy lehet, hogy a sok kókány-mester miatt rögtön akasztás jár érte?:-) 

Van egy leírásom róla. Egy kolléga beépítette teljesen hivatalosra, KPM engedéllyel, bejegyezve a forgalmiba. Nem olcsó.

Ha érdekel elküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.