Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On 2017. 03. 26. at 9:55, gezoli írta:

"Gondolj bele"

Inkább NEM!

Nekem egyszer lecsúszott az emelőről, illetve "elbicsaklott" az autó. Igaz, az még nem Opelem volt, csak a Skoda-100S. Na de akkor is. Mit összekűzdöttem vele, mire visszaemeltem - legalábbis egy tuskóra, hogy aztán az emelővel újra aláfoghassak. Még szerencse, hogy nem alatta feküdtem ...

De jártam úgy egyszer Nagyváradon - és ott akkoriban eléggé "túlszerették" a románok a magyarokat. Féloldalasan, de kissé a járdára is felálltam. Persze mindkét úttest felőli kerekemet kiszúrták. Egyből "padlót fogott" a kocsiszekrény, így az emelő sem igazán fért alá! Ráadásul vasárnap volt, így persze még gumis se találni sehol. Aztán - csak valahogy nagy nehezen lekűzdöttem a problémát - és jöhetett a pótkerék, no meg az egyik lyukas belső sallerozása. Tiszta kosz lettem, mire végeztem ....

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Van egy leírásom róla. Egy kolléga beépítette teljesen hivatalosra, KPM engedéllyel, bejegyezve a forgalmiba. Nem olcsó.

Ha érdekel elküldöm.

Azt megköszönném, kíváncsi vagyok rá! 

1 óra, zolikaDB írta:

Mosó, szintező, lámpa, kapcsoló, és engedélyeztetni kell. 
Nade, manapság elviekben mindent engedélyeztetni kell(ene), ami átépítés. (gumi is)

Ezen gondolkodtam, hogy akkor rá lehetne fogni a lámpáimra, felnire is, hogy engedély nélküli átalakítás..vagy ha utólag dobok rá spoilert..de ezt a logikát követve egy utángyártott lökhárító is az :-)  érdekesen működnek itthon a dolgok, bár tény, hogy valahogy ki kell szűrni a sok rugóvágó racingboyt, csak néha túl erős korlátok közt lehet csak mozogni, ami miatt -szerintem- joggal érezzük, hogy itt is csak megfejni akarnak minket. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zolikaDB írta:

Igen, de a G lámpája nem a legjobbak közé tartozik... 
Még utólagos H1 projektor gyáriba testbe való építésének lenne talán értelme.

A fene tudja. Nekem Depo projektoros lámpatestem van utólagos xenonnal, de volt alkalmam látni teljesen gyári Hella projektoros lámpát Hella D2S xenonnal, ég és föld a különbség.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zolikaDB írta:

Mosó, szintező, lámpa, kapcsoló, és engedélyeztetni kell. 
Nade, manapság elviekben mindent engedélyeztetni kell(ene), ami átépítés. (gumi is)

Szerintem ha korrekt és tényleg gyáriira történt az átépítés (tehát benne van nem csak a mosó és a szintező, de a világításkapcsoló is cserélve lett (ugye a gyári xenonosban nincsen fényszórómagasság-állítási lehetőség)) akkor engedélyeztetés nélkül is elismerő bólintásokat kapsz mind a vizsgaállomáson, mind az igazoltató rendőrnél. Mivel a G Astra létezett gyárilag xenonnal, ha tényleg rendesen meg van csinálva, senki nem mondja meg hogy az nem gyári.

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Cs. Zoltán írta:

A műanyag küszöbvédőket szedte már le valaki?

Törésmentesen le lehet operálni őket?

Nekem nem teljesen egyértelmű, de ha a beltérre gondolsz akkor már szedtem le, ráadásul már egy elég hűvös őszi napon és törés nélkül szépen fel lehet pattintgatni. 
Ha a kint lévő műanyag küszöb(védő)re gondolsz, akkor azt még nem szedtem le :-)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Cs. Zoltán írta:

A műanyag küszöbvédőket szedte már le valaki?

Törésmentesen le lehet operálni őket?

"Alulról 5-6 patent fogja, az a fajta aminek a közepén lévő tüskét be kell nyomni a kivételhez. Ezután ki kell nyitni az ajtót és egy csavarhúzóval lepattintgatni, mert a küszöb oldalához műanyag patentok fogják. Nem árt néhány patentot beszerezni, mert biztos törni fog néhány. Az oldalpatentok sem egyformák, a régebbiek műanyag anyákkal vannak rögzítve a küszöbhöz, az újabbak a küszöbön lévő tüskékre vannak rátolva."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, peacetrang írta:

Nekem nem teljesen egyértelmű, de ha a beltérre gondolsz akkor már szedtem le, ráadásul már egy elég hűvös őszi napon és törés nélkül szépen fel lehet pattintgatni. 
Ha a kint lévő műanyag küszöb(védő)re gondolsz, akkor azt még nem szedtem le :-)

Igen, a külsőt szeretném levenni. Kilónyi homok, föld stb van alatta... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eladóvá vált szeretett G Astrám. Az ár a téli-nyári aluszettel, gumikkal együtt érvényes, alku képes egy kicsit. Ha valamelyik ismerősötöket, vagy valakit érdekel továbbítsátok! Köszönöm! :(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_njoy_mo-i._tempomat._teli-nyari_alu-11306431

Első ködllámpa, Njoy, polírozott, 3M fóliázott első lámpák, insignia spricnik, króm csíkos hűtőrács, tempomat, tanítható intervallumos ablaktörlő, távirányítóra felmenő első ablakok, térkép olvasós lámpa Coupéból, világítós napellenzők Vectrából, könyöklő, kézzel varrott bőr multikormány, aux-os cdr500, felújított klíma, hátsó könyöklő, hátsó utastér lámpák, színre fújt oldallécek, kilincsek, tükrök, téli-nyári alu szett gumival. Nyári gumik még szőrős Michelin Energy Saver +-ok. Hátul tárcsafék. Elől hátúl új tárcsák-betétek, februárban volt olaj csere, most márciusban volt műszakin. Vonóhorog is van rajta, műszerfali gyári visszajelzővel! Műbizonylatos skyfol fólia, b oszlopok is fóliázva. 2 éves GM akksi, friss fékfolyadék, friss fagyálló, új kézifék és váltószoknya, vezető oldali felső kapaszkodó. Új GM hátsó csillapítók. Talán ennyi....

Az alu szettek külön is eladóak. Nyári szett 9500 km-t futott Michelin gumikkal, 6,5*15 4*100-as Silver Line Miami Antracit felnikkel 110e Ft.

Téli felni szett OZ 7*15, 4*100-as, Fulda Carrat Progresso gumikkal, mély profillal. 17e km-t futott 60e Ft.

Nyári szett: f701f9d0d15f4d93bdcbfa299c42757e.jpg

Téli szett: 31e789c9a67b728470c8f9d924f74ef4.jpg

Beltér lámpák:79aa3c3745330cbcb59a994a041c228c.jpg

Köszönöm, ha osztjátok! További szép napot!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, cac írta:

Skacok, ugye jól emlékszem, hogy 1.7 DTi-nél a 42. littyó gázolaj elfogyása után gyullad ki folyamatosan az üzemanyagszint jelző pilács? Tehát ekkor még van 10 littyó nafta a gépsárkányban?

Villogni mikor kezd?

5L környékén.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

A műanyag szelepfedél burkolatom zörög, mint az állat, felső 2 csavar tökig meghúzva.
Rájöttem, hogy mi hiányzik, de nem tudom, milyen néven keressem.
Aki igen, kérem segítsen! Köszönöm.

Erre gondolok:
link 1
link 2

A Cromaxnál van!

https://cromax.hu/motor/hengerfej_es_alkatreszei/hengerfej_alkatreszei/szelepfedel_persely_opel_astra_g_1998-2009_1_4_1_6_1_8_36971

Link to comment
Megosztás:

Üdv, még nem vezettem sima személygépjárműn kívül mást, de most erre is sor kerül. Arra volnék kíváncsi, hogy tolatásnál hogy találom ki, hogy van-e valami a holtpontba? Illetve valami extra nehézség ezekkel az autókkal? :huh:

(Esetleg valaki tudja mikori kiadásúak ezek a sprinterek? :happy: )

17776586_10209488926444287_844403169_o.j

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

1 óra, presidentÁkos írta:

Üdv, még nem vezettem sima személygépjárműn kívül mást, de most erre is sor kerül. Arra volnék kíváncsi, hogy tolatásnál hogy találom ki, hogy van-e valami a holtpontba? Illetve valami extra nehézség ezekkel az autókkal? :huh:

(Esetleg valaki tudja mikori kiadásúak ezek a sprinterek? :happy: )

17776586_10209488926444287_844403169_o.j

Hát így nem lesz egyszerű... Amit nem látsz be tükörből, az holttérben marad (ha nincs valami elektronikus segédlet a kocsiban). Ha nagyon nem vagy benne biztos hogy épp merre áll a kocsi segge és hogy szabad-e a terep, nem ciki kiszállni és inkább megnézni. Forduláskor (előre mentben is), számolj a kocsi hosszával, ne akarj kis ívben fordulni. 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kis tapasztalattal az oldalsó tükörből elég jól meg lehet saccolni hogy hol az autó vége, de hogy mi van a hátsó lökhárító mögött közvetlenül, azt max. csak sejtheted. A gyakorlat sokat segít... A képen amúgy a Sprinter II faceliftes változatai láthatóak, ezeket 2013 óta gyártják.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, presidentÁkos írta:

Üdv, még nem vezettem sima személygépjárműn kívül mást, de most erre is sor kerül. Arra volnék kíváncsi, hogy tolatásnál hogy találom ki, hogy van-e valami a holtpontba? Illetve valami extra nehézség ezekkel az autókkal? :huh:

(Esetleg valaki tudja mikori kiadásúak ezek a sprinterek? :happy: )

 

Én füllel szoktam tolatni :) Nemrég olyan Transitot kaptam amin volt tolatóradar. Ami most van azon nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.