Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, Krajcso írta:

Nekem is elengedte magát a jobb oldali, leszedtem a lapot és telibe ragasztottam TESA kétoldalas általános ragasztóval. Sima vékony fehér színű ragasztószalag, sárga hordozón. 3 éve van fenn így.

Szerintem az enyémbe nincs tükör fűtés, de majd kiderül, ha leveszem....

https://youtu.be/ic8vvcVbvr8

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Újabb szomorú bejelentkezés, bár némi öröm is társul egy új autó vásárlásához. A család 3 G Astrájából, már csak egy maradt.
Az egyetlen újonnan vásárolt, egyben legfiatalabb (2005) autó is új gazdára talált a tegnapi napon, szüleim megváltak tőle. Optimista vagyok az új tulajt illetően, szerintem jó kezekben lesz, és még fogom sokat látni, az biztos. 2005-ben engem ért a megtiszteltetés édesapám által, hogy kiállhattam a szalonból az új autóval, és hazáig vezethettem.
Ezzel az autóval "nőttem bele a vezetésbe", és 6 évnyi hajtás után döntöttem el, hogy én is beruházok egy G-re, persze nem újra. De azt a sztorit már ismeritek.
12 év és 116e megtett km eseményei, meghibásodásai:
1 db akkumulátor meghibásodás (gyári meghalt 7-8 éves korában), 1 klímatöltés 9 éves korban, és 1 pár kutyacsont csere 2-3 éve kb. 
Ezen kívül volt néhány izzó kiégés. Ezzel végére is értem a sornak. Kíváncsian várom, hogy lesz-e autó, ami ezt megközelíti! :D
Érdekes módon, még a fékbetétek is az eredetiek az autón. És még nem csere érett. Rozsda pötty sehol sincs, egy olaj pöttyöt sem ejtett soha. Hibátlan...hm....
Persze falusi, kisvárosi autóként nagy előnyel indultunk!

Ő az:
 

És egy kis ízelítő, hogy mi a helyzet a H-val: :angry:

 

Géza már mutogatja a facebookon :) 

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Z14XE sedanom van, és 8 éves kora óta (így vettem) nem működik a belső levegő keringetőm. 
Igazából néha jól jönne, érkezik a kislányom, és nem biztos, h lehúzott ablakkal utaznánk vidékre hétvégente.
Facebook-on egy srác komplett működő motort árul tengellyel Delphi rendszerhez, egy 5-ösért, bontott-tesztelt, és ahogy látom, megbízható forrás. Ennyit megérhet-e a dolog, úgy, h plug&play, és a kocsit nem tervezem 3-4 évnél tovább megtartani?
(sajnos a mókolós megoldást nem tudom bevállalni, mert sem az elektromos részéhez nem értek, sem időm rá - sajnos semennyi, sem helyem és eszközeim)

Ez lenne az:
18121048_1662301260477035_76112774742333

Szerintem jó lehet, ha a motorral van a gond, de pl. nálam - ha jól láttam - a zsalu tengelye tört el...

Link to comment
Megosztás:

22 órája, astra 1 írta:

Nem értem miért nem a meg felelő ragasztót használtok ami csak  ezer forint neuterális ragasztó fekete ez kiváló az ilyen célra és ha tükör fűtés van akkor is 100%  a fűtés

 

Kiszedtem a lapot, és nagy meglepetés ért. Két kábel.... vagyis fűthető lap. De én nekem ez eddig miért nem tűnt fel? Hogyan lehetne megnézni, hogy működik-e egyáltalán a tükör fűtés? A hátsó ablakfűtéssel együtt kapcsol be?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

Kiszedtem a lapot, és nagy meglepetés ért. Két kábel.... vagyis fűthető lap. De én nekem ez eddig miért nem tűnt fel? Hogyan lehetne megnézni, hogy működik-e egyáltalán a tükör fűtés? A hátsó ablakfűtéssel együtt kapcsol be?

Igen, csak egyszerre lehet kapcsolni. Hideg időben ha párás, vagy deres, azonnal kell, hogy olvassza, ha működik. Melegben nem tudom mit próbálj...

Kézzel sosem néztem, hogy érezni-e, de talán.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Stofl írta:

Igen, csak egyszerre lehet kapcsolni. Hideg időben ha párás, vagy deres, azonnal kell, hogy olvassza, ha működik. Melegben nem tudom mit próbálj...

Kézzel sosem néztem, hogy érezni-e, de talán.

Melegben akkor szoktam használni ha vizes esik az eső. Leszárítja azt is igaz lassabban mint a párát.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, kobraCode írta:

Melegben akkor szoktam használni ha vizes esik az eső. Leszárítja azt is igaz lassabban mint a párát.

A Peugeot 806-on volt elektromosan behajtható, állítható és fűthető tükör. Viszont nem kellett kapcsolgatni, magától tette a dolgát. Nem tudom mi alapján kapcsolt ki-be, bár az is lehet, hogy mindig működött fixen. Látni is lehetett, mert azonnal leszáradt még mínuszokban is. Ezt az Astránál nem tapasztaltam, sőt állandóan vizes. Persze az is igaz, hogy a hátsó abalkfűtést is alig használom. Nem nagyon párásodik és ha még is, az nem zavar különösebben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 26. at 20:12, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Z14XE sedanom van, és 8 éves kora óta (így vettem) nem működik a belső levegő keringetőm. 
Igazából néha jól jönne, érkezik a kislányom, és nem biztos, h lehúzott ablakkal utaznánk vidékre hétvégente.
Facebook-on egy srác komplett működő motort árul tengellyel Delphi rendszerhez, egy 5-ösért, bontott-tesztelt, és ahogy látom, megbízható forrás. Ennyit megérhet-e a dolog, úgy, h plug&play, és a kocsit nem tervezem 3-4 évnél tovább megtartani?
(sajnos a mókolós megoldást nem tudom bevállalni, mert sem az elektromos részéhez nem értek, sem időm rá - sajnos semennyi, sem helyem és eszközeim)

 

99%, hogy nem a motor  romlott el, így fölösleges megvenned. A belső levegő csappantyújának tengelye szokott eltörni.

https://www.google.hu/search?q=opel+belső+levegő+keringet&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiKra2IqcbTAhUMbxQKHWGoDbMQ_AUICigB&biw=1366&bih=604#imgrc=1EoWe1d4T0vbAM:

Link to comment
Megosztás:

Megragasztottam, visszatettem a tükröt. Remélem úgy is marad. A fűtést is kipróbáltam, szerencsére működik. A vezető oldalin sütni is lehetne, annyira felmelegszik a teljes tükörlap. Az anyós oldali viszont nem. Annak csak a belső fele melegszik és nem is annyira. Bár az is igaz, hogy a jobb oldalán nem is láttam fűtőszálat a tükörnek. Nem hiszem, hogy a ragasztás miatt nem melegedne, mert magába a tükör lapba van a fűtőszál.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zolikaDB írta:

@nzozz a gond a kovetkezo.

Szetszedtem a kesztyutartot, es a fenti motor nem jo.

Delphi feliratu motor mozgatta a zsalumat, amikor meg mukodott, de a rajta levo szamon nem talalom ezt a termeket. 

Mivel tudnam potolni?

kép

Hát az kár... Van most ilyen motor eladó, ha rákeresel erre az 52 497 183 számra, de ha tényleg 10 000Ft/db áron adja, az nagyon nem jó vétel szerintem. Elméletileg Delphi fűtésrendszernél van X tengelyű motor (13130388, 1845758) és négyzetes tengelyű motor (93196654, 1618396). Az egyik zárójeles szám talán a GM, a másik az Opel-féle típusszám. Az elég fura, hogyha a képen lévő Bosch is X tengelyű meg a Delphi is és mégse passzol. Nem maradt benne vagy esett ki valami a zsalu tengelyéből vagy maradt a régi motor tengelyén, amit esetleg át lehetne rakni az újra? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, KMilán írta:

Megragasztottam, visszatettem a tükröt. Remélem úgy is marad. A fűtést is kipróbáltam, szerencsére működik. A vezető oldalin sütni is lehetne, annyira felmelegszik a teljes tükörlap. Az anyós oldali viszont nem. Annak csak a belső fele melegszik és nem is annyira. Bár az is igaz, hogy a jobb oldalán nem is láttam fűtőszálat a tükörnek. Nem hiszem, hogy a ragasztás miatt nem melegedne, mert magába a tükör lapba van a fűtőszál.

A tükör lapon nincs fűtő száll csak az ABS műanyagban van ami a bal sarkában van csík a tér választó.Mert ha fény felé rakod simán átlátszó.Itt gondolom nálad a lap elvált az ABS műanyagtól azért nem fűt.

 

k2wi3li1ix634m5elc6g.jpg

u0zoodelaz9o41m7kal0.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
3 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Bátorkodom itt zavarni, hátha van valakinek F Astrás tapasztalata korábbról! Első elektromos ablakemelő az megegyező lehet a 3 és 5 ajtósnál?

Eddig van egy igen és nem válaszom, így nehéz dönteni! :D

Köszönöm!

Szia!

Nem egyezik, a 3 ajtósé nagyobb. A kombi és a 4-5 ajtós viszont ugyanaz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Sanyika35 írta:

Sziasztok! Z14XEP kombim van. Az autó kb 8 hónapja nem volt beinditva. Van valami amire oda kell figyelni mielőtt beinditom? Érdemes esetleg átforgatni előtte? Olajcsere indítás előtt vagy után? A válaszokat előre is köszönöm!

Motorikusan nem szabad, hogy baja legyen a 8 hónap állás miatt, inkább arra érdemes figyelni, hogy az első pár fékezéskor ne érjen meglepetés, hirtelen fékhatásra számíts, főleg ha kültéren állt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Szépjóestét az Uraknak!

Két gyors kérdésem lenne, smivel egyik sem egetverő dolog, nem akartam a műszaki problémás totyikba írni.
 

1. Egyik állásából (tán bal) nem ugrik automatikusan vissza az irányjelző szarv. Mennyire könnyű ezt orvosolni? Megszoktam már, de ha egy hétvégi barkáccsal orvosolható, akkor nekiállok valamelyik nap.

2. Kicseréltem a Caravan 5. ajtaját. Egyedül a hátsó ablaktörlő spriclijét nem tudtam bekötni. Az ajtón a fém rész alatt van valahová bekötve. A kocsiban meg azt hittem, hogy a jobb oldali, nyitható kis ajtó mögött lesz a csatlakozás, de nem. Hogy érdemes, egyszerűbb bekötni?

 

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, cac írta:

Szépjóestét az Uraknak!

Két gyors kérdésem lenne, smivel egyik sem egetverő dolog, nem akartam a műszaki problémás totyikba írni.
 

1. Egyik állásából (tán bal) nem ugrik automatikusan vissza az irányjelző szarv. Mennyire könnyű ezt orvosolni? Megszoktam már, de ha egy hétvégi barkáccsal orvosolható, akkor nekiállok valamelyik nap.

2. Kicseréltem a Caravan 5. ajtaját. Egyedül a hátsó ablaktörlő spriclijét nem tudtam bekötni. Az ajtón a fém rész alatt van valahová bekötve. A kocsiban meg azt hittem, hogy a jobb oldali, nyitható kis ajtó mögött lesz a csatlakozás, de nem. Hogy érdemes, egyszerűbb bekötni?

 

Köszi előre is!

1. Nagy valószínüséggel a kis nyelv van letörve lóra amit középen van, linkelek egy képet, nem G irányjelző de az elv ugyan az : ---17947.jpg

Hogy javítható e passz, még nem szedtem szét ilyet.

 

2. Szerintem az ablakmosó vezetéke a tetőkárpit alatt lesz, és ott fut végig előre. Múltkor valaki linketl képet a vezeték utvonaláról, lehet ha megtúrod kicsit a fórumot megtalálod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.