Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On Thursday, May 11, 2017 at 21:33, cac írta:

Szépjóestét az Uraknak!

Két gyors kérdésem lenne, smivel egyik sem egetverő dolog, nem akartam a műszaki problémás totyikba írni.
 

1. Egyik állásából (tán bal) nem ugrik automatikusan vissza az irányjelző szarv. Mennyire könnyű ezt orvosolni? Megszoktam már, de ha egy hétvégi barkáccsal orvosolható, akkor nekiállok valamelyik nap.

2. Kicseréltem a Caravan 5. ajtaját. Egyedül a hátsó ablaktörlő spriclijét nem tudtam bekötni. Az ajtón a fém rész alatt van valahová bekötve. A kocsiban meg azt hittem, hogy a jobb oldali, nyitható kis ajtó mögött lesz a csatlakozás, de nem. Hogy érdemes, egyszerűbb bekötni?

 

Köszi előre is!

Hello,

Ha minden igaz itt láthatod a cső nyomvonalát:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2554/27145,27131,27106/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 12. at 7:29, kobraCode írta:

1. Nagy valószínüséggel a kis nyelv van letörve lóra amit középen van, linkelek egy képet, nem G irányjelző de az elv ugyan az : 

Hogy javítható e passz, még nem szedtem szét ilyet.

 

2. Szerintem az ablakmosó vezetéke a tetőkárpit alatt lesz, és ott fut végig előre. Múltkor valaki linketl képet a vezeték utvonaláról, lehet ha megtúrod kicsit a fórumot megtalálod.

1. Kis kézügyességgel és 2 műszerész csavarhúzóval szétszedhető a kapcsoló, a kis füleknél kell körben óvatosan kinyitni, de a kérdéses alkatrész és amiben mozog műanyagból van, ezért ha nem is tört le,  valószínűleg egyszerűen elkopott és azért nem kattan már rendesen. Persze megnézni mindenképpen érdemes, hátha csak szétugrott valami. Szétszedéskor figyelj az elrepülő és utána örökre eltűnő kicsi rugókra :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Pénteken céges kocsival belefutottam pár háromlábúba az M3-ason. A tempomat GPS szerint 130 kmph-ra volt belőve. Ez óra szerint 135-136 körül van. Szerintetek számíthatok fotóra?

Szerintem semmire, remélem nem tévedek. Ha helyszíni bírság nem volt, akkor nincs gáz.

http://www.origo.hu/auto/20160413-tablazat-a-gyorshajtasert-jaro-buntetesekrol.html

http://kalkulatorlap.hu/gyorshajtas_buntetes_kalkulator.html

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 14. at 22:17, outsider írta:

Pénteken céges kocsival belefutottam pár háromlábúba az M3-ason. A tempomat GPS szerint 130 kmph-ra volt belőve. Ez óra szerint 135-136 körül van. Szerintetek számíthatok fotóra?

Én mindig 150re lövöm a tempomatot. Egyszer és itt kiemelném hogy nem jampizásból mondom, 148on volt a tempó, GPS szerint 146, kint a 3 lábú, bácsika mögötte és leolvastam a szájáról, hogy lassíts már. De nem volt semmi. Persze ezzel senkit nem akarok és nem fogok buzdítani gyorshajtásra. Lényeg, hogy 154ig jók vagyunk. :D

156ra már tutira jön, cégnék örültek is neki. :D

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Atala írta:

Én mindig 150re lövöm a tempomatot. Egyszer és itt kiemelném hogy nem jampizásból mondom, 148on volt a tempó, GPS szerint 146, kint a 3 lábú, bácsika mögötte és leolvastam a szájáról, hogy lassíts már. De nem volt semmi. Persze ezzel senkit nem akarok és nem fogok buzdítani gyorshajtásra. Lényeg, hogy 154ig jók vagyunk. :D

156ra már tutira jön, cégnék örültek is neki. :D

Neked a GPS kevesebbet mutat? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok. Mivel itt a jó idő s nem szeretném mindig teljesen felhúzni az ablakot a kocsiban, de nyitva sem szeretném hagyni az ajtót, mit kellene átkötnöm a komfort modulban, hogy csak reteszelésre húzza fel az ablakot. Valamikor mint,ha itt olvastam volna a fórumban. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Általánosságban lenne egy kérdésem: hallottam/olvastam, hogy állítólag teljesen nyitott és rövid (mondjuk egy cutout szelepes) kipufogórendszereknél elég hamar beégnek a kipufogószelepek. Egyáltalán semmilyen tuningot nem tervezek, csak érdekelne. Egyrészt, hogy ez igaz-e! Másrészt ha igen, akkor mi ennek az oka (egy amúgy rendesen működő motornál)? Olvastam olyat, hogy a tervezésnél bekalkulált fojtás lecsökkenése okozza ezt. Csak ez szerintem nem magyaráz semmit.

Szóval ha valaki tud erre korrekt, alátámasztható magyarázatot, az ossza meg velem is. :D

 

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Általánosságban lenne egy kérdésem: hallottam/olvastam, hogy állítólag teljesen nyitott és rövid (mondjuk egy cutout szelepes) kipufogórendszereknél elég hamar beégnek a kipufogószelepek. Egyáltalán semmilyen tuningot nem tervezek, csak érdekelne. Egyrészt, hogy ez igaz-e! Másrészt ha igen, akkor mi ennek az oka (egy amúgy rendesen működő motornál)? Olvastam olyat, hogy a tervezésnél bekalkulált fojtás lecsökkenése okozza ezt. Csak ez szerintem nem magyaráz semmit.

Szóval ha valaki tud erre korrekt, alátámasztható magyarázatot, az ossza meg velem is. :D

 

Köszönöm 

Ezt olvastad már? http://totalbike.hu/technika/motordoktor/2010/02/05/szelep_beeges_a_nyitott_dob_miatt/

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Olvastam, ebben írták azt a fojtáscsökkenést, de nem igazán látom a szelepbeégés és a fojtáscsökkenés közti összefüggést. Nyilván a rosszul beállított motor megint más kérdés, de tegyük fel, hogy minden oké ezen a téren.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Olvastam, ebben írták azt a fojtáscsökkenést, de nem igazán látom a szelepbeégés és a fojtáscsökkenés közti összefüggést. Nyilván a rosszul beállított motor megint más kérdés, de tegyük fel, hogy minden oké ezen a téren.

A talán a túl gyors öblítés miatt "kicsap" a láng a hengerből írják is, hogy a szelep nyitások a gyári rendszerhez vannak hangolva. De azt is írják hogy a folyamatos magas fordulatszám hozza inkább elő a hibát, szerintem közúton kevesen mennek állandó tiltáshatáron. Ha meg már annyira tuning a motor ( szívótölcsér egyebek) akkor úgysem számol a tulaj hosszú motor élet tartammal. Sokat nem kell belenyúlni hogy a gyári tökéletes rendszer elmásszon, pölö csak a vezérmű tengelyt cseréltem ki, semmi máshoz nem nyúltam, aztán váltáskor 3500-nál lett egy torpanás. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van aki nyáron is szokott kesztyűben vezetni? :D Nekem hosszabb utakon télen-nyáron izzad a tenyerem, az meg nem biztos, hogy annyira jó, ha esetleg hirtelen kéne kormányozni vagy valami. Tudnátok ajánlani valami nem túl drága kesztyűt, ami nem csúszik a gyári kormányon se (mert próbáltam már olyat is...), kellően passzentos és jól szellőzik, nyáron is egy használható? Sparco, Alpinestar és barátai 10-20 ezer Ft körül indulnak az ebayen is, az meg kicsit sok, pedig azok jó cuccok lehetnek... 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 21. at 19:30, scream24 írta:

Üdv srácok. Mivel itt a jó idő s nem szeretném mindig teljesen felhúzni az ablakot a kocsiban, de nyitva sem szeretném hagyni az ajtót, mit kellene átkötnöm a komfort modulban, hogy csak reteszelésre húzza fel az ablakot. Valamikor mint,ha itt olvastam volna a fórumban. Előre is köszönöm.

Hi. Én meg szoktam fogni a vége előtt és kb 1/4et megy vissza. Nekem van légterelő így jól ki kell centiznem, hogy ne félig tekerje le.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Atala írta:

Hi. Én meg szoktam fogni a vége előtt és kb 1/4et megy vissza. Nekem van légterelő így jól ki kell centiznem, hogy ne félig tekerje le.

De hogyan fogod meg ha van légterelőd, bezárod a központi zárat és elkezdi felhúzni? Kicsit macerásnak tartom hogy mindkét oldalon egyszerre megtudod fogni az üvegeket :-)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, mr. bb írta:

Sziasztok. delphi rendszerű fűtésboxhoz beszerelt már valaki a hűthető kesztyűtartót

Én csak Behr-hez, de ha csinálsz fotót a fűtésboxodról (koncentrálva a pollenszűrő ajtaja körüli részre), akkor megmondom hogy működne-e Delphi-nél is.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 30. at 7:22, kobraCode írta:

De hogyan fogod meg ha van légterelőd, bezárod a központi zárat és elkezdi felhúzni? Kicsit macerásnak tartom hogy mindkét oldalon egyszerre megtudod fogni az üvegeket :-)

Csak az egyik oldalon fogom meg, nekem a riasztó vezérli az ablakot, légterelőnél pont be tudok nyúlni. Nem is akarom mindkét oldalt a térvédelem miatt.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.