Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

23 perce, OpelAtti írta:

Mekkora memóriakártyát kezel le? Én nemrég vettem egy kínait, igaz csak 6e Ft volt, de nagyon szép képet csinál. 32 GB-os kártyára 2óra 10-20 percet tud venni full HD ben (1080P)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 01. at 20:53, cac írta:

'estét az Uraknak!

 

Kaptam kölcsönbe egy ELM327-es, bluetooth-os eszközt, de sajnos nem tudom a drágaszággal összehozni. Van itt olyan, aki már bírt műküdésre ilyen kütyüt?

Rádugom a kocsi OBD2-es portjára, pár led világít is rajta (sajnos nem tudom pontosan mik). Ezek után okostelón sikeresen párosodnak is egymással, ám sem a Torque, sem DashCommand nem tud csatlakozni az autóhoz. Protokoll hibát ad mindkettő.

Szerintetek mi lehet a gond?
 

Hali.

Nekem van. RÁdugtam, bt párosít és torqve progival üzemeltettem. Én járó motorral csináltam ezeket.  Haverén sikerült de a kezelő progit újra kellett indítani, hogy tudjunk törölni.

Link to comment
Megosztás:

Ma utánajártam a vonóhorgos kerékpárszállító témának. Sajnos nincs jó hírem a használóinak.

Még mindig maradt az a szabály, hogy a kerékpárszállítót el kell vinni műszaki szemlére a KPM-hez (1770ft). A kerékpárszállítónak rendelkeznie kell adattáblával (terhelés) és EU minőségtanúsítvány matricával. Ezután irány az Okmányiroda és ezzel a szemlén kapott papírral lehet megrendelni a szürke rendszámot. Ennek a díját már nem tudom pontosan, de 5000ft körül van.

Tehát a neten keringő állítások, miszerint nyugodtan át lehet tenni az autó hátsó rendszámát, valótlanok. Hívtam a Kormányzati Ügyfélvonalat is (1818 ingyenes szám) ahol még hozzátette az ügyfélszolgálatos, hogy a rendőr jóindulatán múlik, hogy megbüntet e vagy sem a szabálytalanul átrakott "fehér" rendszám miatt.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, tgabika76 írta:

Én azért számítanék a rendőr jóindulatára, mert mondjuk egy bérelt kerékpárszállítót nyilván senki nem fog elvinni műszaki szemlére, ha viszont nem látszik a rendszám mert nem rakhatom át, azért is megbüntet.:(

Én is így gondolom! Megpróbálom és hátra teszem a fehér rendszámot. Ha megállít akkor pedig előveszem a szolgálati igazolványt, remélem az ébreszt benne jóindulatot. :)

Nem azért vettem a kerékpárszállítót, hogy a padláson porosodjon!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Ma utánajártam a vonóhorgos kerékpárszállító témának. Sajnos nincs jó hírem a használóinak.

Még mindig maradt az a szabály, hogy a kerékpárszállítót el kell vinni műszaki szemlére a KPM-hez (1770ft). A kerékpárszállítónak rendelkeznie kell adattáblával (terhelés) és EU minőségtanúsítvány matricával. Ezután irány az Okmányiroda és ezzel a szemlén kapott papírral lehet megrendelni a szürke rendszámot. Ennek a díját már nem tudom pontosan, de 5000ft körül van.

Tehát a neten keringő állítások, miszerint nyugodtan át lehet tenni az autó hátsó rendszámát, valótlanok. Hívtam a Kormányzati Ügyfélvonalat is (1818 ingyenes szám) ahol még hozzátette az ügyfélszolgálatos, hogy a rendőr jóindulatán múlik, hogy megbüntet e vagy sem a szabálytalanul átrakott "fehér" rendszám miatt.

Mekkora egy agyament baromság... :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 08. at 22:14, Atala írta:

Hali.

Nekem van. RÁdugtam, bt párosít és torqve progival üzemeltettem. Én járó motorral csináltam ezeket.  Haverén sikerült de a kezelő progit újra kellett indítani, hogy tudjunk törölni.

Szia!

Köszönöm a választ!
Bocsánat, hogy csak most reagálok, de ritkán járok erre...ami ugye jó, mert azt jelenti, hogy ritkán van csak gond. :)

Sajna nekem sehogy sem sikerült ezt a konkrét készüléket összehozni a vassal. Nagy eséllyel nem ismeri az általa használt protokolokat a kocsi. Legalábbis a 2002-es dízelem ECU-ja még a régebbi verziót tudja csak elvileg.

Viszont sikerült simán kivillogtatnom a hibakódot gyújtáskor az elektromos pedáloknak hála... azaz csak sikerült volna, mert a folyamatos villogás értelmében nem volt aktív hibakódom. :)

A probléma egyébként csak az övfeszítő csatijának a kontakthibája volt. Ezt a sofőrülés alatt könnyen orvosoltam...ha esetleg valakinek ilyen lenne a jövőben.

 

További szép napot Cartársak! :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, 8x57js írta:

hello. érdeklődnék használ e valaki hibakod kiovasara diagnosztikai ertekek kiolvasasra műszert: ELM 327... erről valakinek valami infoja trapasztalat?

 

köszi

2002-es Z16XE-nél működik a dolog. Le kellett tölteni az okostelefonra (android) a torqe-ot. Beülsz kocsiba, rádugod az ELM-et az OBD csatlakozóra, gyújtásra teszed (ekkor az ELM-en elkezdenek villogni a visszajelzők), az ELM-et párosítod a telefonnal buletooth-on keresztül, program indít és már ott is vannak az adatok. De azért nem elsőre kell szórakozni egy darabig... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Én is így jártam Klokkerholm tükörrel, sehogy nem bírom bepattintani a szélső, csak a középső nagy és a felső kicsi pattan be. Reméljük valakinek van tanácsa. G.

Próbáljátok meg a motor kiszerelt állapotában összepattintani a tükörlapot és a motor menetes tengelyét.

Ha nagyon nehezen pattannak össze még zsírozva is, akkor érdemes picit kimunkálni a tükörlap hátoldalán lévő gömbfészket. Én ehhez kisméretű íves favésőt használtam. Kissé kitágítottam a gömbfészket belülről mindaddig, míg a régi tükörlaphoz hasonló erővel be lehetett pattintani.

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 15. at 16:06, Janó32 írta:

2002-es Z16XE-nél működik a dolog. Le kellett tölteni az okostelefonra (android) a torqe-ot. Beülsz kocsiba, rádugod az ELM-et az OBD csatlakozóra, gyújtásra teszed (ekkor az ELM-en elkezdenek villogni a visszajelzők), az ELM-et párosítod a telefonnal buletooth-on keresztül, program indít és már ott is vannak az adatok. De azért nem elsőre kell szórakozni egy darabig... 

Nekem 2003 evj. Y17dt 1.7dti ...elvileg OBD2 csatlakozos ugye?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Én is így jártam Klokkerholm tükörrel, sehogy nem bírom bepattintani a szélső, csak a középső nagy és a felső kicsi pattan be. Reméljük valakinek van tanácsa. G.

Én két lapot törtem el. Ezután vettem egy bontott tükröt egy új tükörlap áráért.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 22. at 11:45, 8x57js írta:

Nekem 2003 evj. Y17dt 1.7dti ...elvileg OBD2 csatlakozos ugye?

Sajnos nem tudom... A vaterán csomó ilyen ELM-et hirdetnek, szerintem kérdezz rá egy-két eladónál, ők biztosan jobban tudják.

3 órája, Nferry írta:

Sziasztok!

Astra G Caravanhoz szeretnék Paragi kipufogót.

Mi a vélemény/ tapasztalat róla?

Én baromira rühellem az összes ilyen repedt-fazék ricsajú csodát amitől hangosak (fölég éjjel) az utcák, lakónegyedek... Egyszerűen hülyét tudok kapni az ilyen autóktól, amikor elmennek a ház előtt és még az ablak is beleremeg, nem tudom mi ennek az élvezeti értéke, pláne egy tucatautón. Bárki-bármit mond, ettől nem lesz szép hangja. Ahhoz kell venni egy min V5 de inkább V6-ot (vagy felfelé), és annak tényleg szép hangja van üvöltés nélkül is bármilyen fordulaton. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Janó32 írta:

Én baromira rühellem az összes ilyen repedt-fazék ricsajú csodát amitől hangosak (fölég éjjel) az utcák, lakónegyedek... Egyszerűen hülyét tudok kapni az ilyen autóktól, amikor elmennek a ház előtt és még az ablak is beleremeg, nem tudom mi ennek az élvezeti értéke, pláne egy tucatautón. Bárki-bármit mond, ettől nem lesz szép hangja. Ahhoz kell venni egy min V5 de inkább V6-ot (vagy felfelé), és annak tényleg szép hangja van üvöltés nélkül is bármilyen fordulaton. 

Szerintem lényegtelen hogy milyen autóra rakod fel, arról nem is beszélve hogy bármilyen "tucat" autót lehet bármilyen módon tuningolni...

Nekem se az lenne a lényeg hogy lerobbanjanak az ablakok, ezért is szerettem volna véleményt hallani, mert tudtommal ez nem valóban nem olyan hangos.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Nferry írta:

Szerintem lényegtelen hogy milyen autóra rakod fel, arról nem is beszélve hogy bármilyen "tucat" autót lehet bármilyen módon tuningolni...

Nekem se az lenne a lényeg hogy lerobbanjanak az ablakok, ezért is szerettem volna véleményt hallani, mert tudtommal ez nem valóban nem olyan hangos.

Tuningolni?! Ettől aztán komoly tuningon esik át a gép... Totál szánalmas, amikor ilyen Swift-Corsa-Punto 1.0-1.2-re vagy 25 éves Civic-re vagy valami 316i-re rákendácsolnak valami kályhacsövet és ettől lesz a boldogság (aztán nyomják neki mintha muszáj lenne)... A tuning nem erről szól... Továbbá egy négyhengeresnek a kipufogótól sosem lesz igazán szép hangja (max feltűnő), ahhoz több henger kell hogy szép hangról tudjunk beszélni (vagy egy Boxer motor)... 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Sajnos nem tudom... A vaterán csomó ilyen ELM-et hirdetnek, szerintem kérdezz rá egy-két eladónál, ők biztosan jobban tudják.

Én baromira rühellem az összes ilyen repedt-fazék ricsajú csodát amitől hangosak (fölég éjjel) az utcák, lakónegyedek... Egyszerűen hülyét tudok kapni az ilyen autóktól, amikor elmennek a ház előtt és még az ablak is beleremeg, nem tudom mi ennek az élvezeti értéke, pláne egy tucatautón. Bárki-bármit mond, ettől nem lesz szép hangja. Ahhoz kell venni egy min V5 de inkább V6-ot (vagy felfelé), és annak tényleg szép hangja van üvöltés nélkül is bármilyen fordulaton. 

Nem akarok megint beleszólni ( de most aztán tényleg) de több sportdob gyártónál lehet választani különbözően hangos dobokat. Nem egy nem két ismerősöm tett azért sport dobot a kocsira, mert az alapból saválló anyagból van, és később rohad ki ( elméletileg) mint a sima dobok, amit vettek nem sokkal hangosabbak mint a gyári. De tény és való hogy a legtöbben a nagy hang miatt tesznek fel ilyet.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a Vectrára csináltattam anno hátsó dobot a Proexnél.Egyáltalán nem volt hangos.Szerintem még mindig az van rajta.Paragit azért néztem mert nem egy ló ára és talán nem rohad le olyan hamar mint a Ferroz és társai.Meg legalább jobban néz ki a kocsi hátulról.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.