Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

7 órája, 8x57js írta:

Sziasztok!

 

Egy kérdés: Y17DT 2003.  ASTRA G.

OBD csatlakozója milyen típusú

Itt a kép róla valaki ezt megtudja nekem mondani. Csak azert mert az ELM 327-el nem működik, vagyis csatlakozik hozzá, de az ECU-hoz nem tud..:(

Így néz ki: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=534obd....jpg

 

OBD I.-es. Ezzel nem fog működni!

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki megoldódott a vonóhorgos kerékpárszállítók ügye.

Részlet a Magyar Közlönyből:

A Kormány 216/2017. (VII. 26.) Korm. rendelete
a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról
szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet módosításáról
A Kormány a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 48. § (3) bekezdés a) pont 30. alpontjában kapott felhatalmazás
alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. §
(1)
A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló
326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 57. § (6a) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(6a) Kerékpárszállító eszközre a 60. § (2) bekezdés h) pontja szerinti különleges rendszámtábla szerelhető fel, vagy
arra az azt szállító gépkocsi hátsó rendszámtáblája átszerelhető.”
 
Mi lesz azokkal akik már megvették a szürke rendszámot?
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

(...) Kerékpárszállító eszközre a 60. § (2) bekezdés h) pontja szerinti különleges rendszámtábla szerelhető fel, vagy

arra az azt szállító gépkocsi hátsó rendszámtáblája átszerelhető.”
 
Mi lesz azokkal akik már megvették a szürke rendszámot?

Szerintem az lesz a fent említett "különleges rendszámtábla". Tömören: semmi, akiknek van, használhatják azt is, csak feleslegesen kifizettek egy csomó pénzt a semmiért. Illetve a kényelemért ha úgy tetszik, mert nekik cserébe nem kell folyton szerelgetni a rendszámtáblát.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, tgabika76 írta:

Szerintem az lesz a fent említett "különleges rendszámtábla". Tömören: semmi, akiknek van, használhatják azt is, csak feleslegesen kifizettek egy csomó pénzt a semmiért. Illetve a kényelemért ha úgy tetszik, mert nekik cserébe nem kell folyton szerelgetni a rendszámtáblát.

Ismét a fejetlenség!

Egy héttel ezelőtt mi elindultunk ,lesz ami lesz alapon, nyaralni a négy bringával. Átraktam a fehér rendszámot és vártam hátha megállít érte a rendőr. Megúsztuk.

Ezt most már legálisan megtehetem, de biztos lesz olyan egyenruhás aki nem hallott még az új jogszabályról.:(

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Ismét a fejetlenség!

Egy héttel ezelőtt mi elindultunk ,lesz ami lesz alapon, nyaralni a négy bringával. Átraktam a fehér rendszámot és vártam hátha megállít érte a rendőr. Megúsztuk.

Ezt most már legálisan megtehetem, de biztos lesz olyan egyenruhás aki nem hallott még az új jogszabályról.:(

Ugyanazt csinálták mint a fóliázással.Ott is ment a variálás.

 

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nagyon szép az új fórum kinézete, illetve ez a sárga fejléc is. De nem lehetne esetleg testre szabni? Nekem a régi színösszeállítás kicsit jobban tetszett, az nem bántotta annyira a szememet, de tényleg általában ilyenkor este olvasom végig az egész napos fórum témákat, kicsit lestrapálja a szememet ez a kombó.:cool: Lehet túl nagyot kérek? :hehe: Vagy másnak jó így?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

Srácok, nagyon szép az új fórum kinézete, illetve ez a sárga fejléc is. De nem lehetne esetleg testre szabni? Nekem a régi színösszeállítás kicsit jobban tetszett, az nem bántotta annyira a szememet, de tényleg általában ilyenkor este olvasom végig az egész napos fórum témákat, kicsit lestrapálja a szememet ez a kombó.:cool: Lehet túl nagyot kérek? :hehe: Vagy másnak jó így?

Nekem is kisütötte a szemem így korán reggel. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, outsider írta:

Off.

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1_8_executive_eredeti_km_futas_nem_tekergete-11659019

Hondákról vélemény?

'Becsületes nepper' halálra dicséri őket...

Ez akár még tetszik is, a maga csúnyaságával... :)

Kisebb elektromos problémákon kívül, rosszat én sem olvastam róluk.

Egy Honda Civicet vízionálok én is a lakásunk elé. :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 01. at 22:58, outsider írta:

Off.

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1_8_executive_eredeti_km_futas_nem_tekergete-11659019

Hondákról vélemény?

'Becsületes nepper' halálra dicséri őket...

Ez akár még tetszik is, a maga csúnyaságával... :)

Ennyi km futás minden technikában nyomot hagy. Bármi előjöhet ennyi használat után... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 01. at 22:58, outsider írta:

Off.

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1_8_executive_eredeti_km_futas_nem_tekergete-11659019

Hondákról vélemény?

'Becsületes nepper' halálra dicséri őket...

Ez akár még tetszik is, a maga csúnyaságával... :)

Nagyon megbízhatóak,precíz technika:)

Viszont k...va drága:(

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 02. at 23:21, Janó32 írta:

Ennyi km futás minden technikában nyomot hagy. Bármi előjöhet ennyi használat után... 

Én másképp látom.

Ennyit már elment, akkor még ennyit elmegy :)

Jött még fel FR-V is, nem is hallottam még róla... Valami egyterű, 6 személyes.

418E km-el...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Hát, Te tudod mibe vágod a fejszéd... :icon13:  Én úgy vagyok ezzel, hogy minél többet futott már annál kevesebb hibátlan km van neki hátra... 

A mostani autómról nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán elmenjen 380E km-t. Ahhoz még 200E hiányzik neki :D

De azért látni 600E km-t futott példányokat is, tehát nem lehetetlen. Nem gondolom, hogy ez egyedülálló. Persze ritkább az, aki ilyen módon használja az autóját. Én jelenlegi szokásaim alapján 10 év alatt tennék bele 130-140 ezret :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Cs. Zoltán írta:

Ki van szakadva a bal oldali porvédő(?) gumiharangom.

Milyen munkadíjon/ munkaidővel cserélheti ezt nekem egy szerelő esetleg szakszerviz?

Kb 1 óra ha minden rendben megy. Az alkatrészből a legolcsóbb szettet (harang, szorítógyűrű és a kenőzsír vagy mi) ne is erőltesd, egy  vagy két év és kireped. Maszek szerviz annó még az F-en 15-ért cserélte anyaggal együtt, de ez 4 éve volt, tehát ennyivel minimum kalkulálhatsz... 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Janó32 írta:

Kb 1 óra ha minden rendben megy. Az alkatrészből a legolcsóbb szettet (harang, szorítógyűrű és a kenőzsír vagy mi) ne is erőltesd, egy  vagy két év és kireped. Maszek szerviz annó még az F-en 15-ért cserélte anyaggal együtt, de ez 4 éve volt, tehát ennyivel minimum kalkulálhatsz... 

Valamilyen univerzális, szilikonos cucca van a szerelőmnek, amit mutatott.

Köszi az információt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valami infótok arról, hogy a Csergőnél a márkánál van-e valami jelentése (minőségbeli eltérés, stb), hogy a "Opel A", "Opel B", "Opel C", "Opel Original A4", stb van gyártóként feltüntetve, "eredeti gyári alkatrész, gyári csomagolásban" szűréssel?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.