Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok

 

Kocsimosás közben vettem észre, hogy a bal oldali küszöb hátsó része közvetlen a hátsó kerék előtt nagyon eláll. Zavart, ezért ránéztem. A karosszériába menő kis műanyag tartó léc egyszerűen eltölt, ami tarja a küszöböt. Gondoltam leveszem, megnézem hogy meg tudom a javítani. Szerencsére megtaláltam a letölt darabokat, és kis legózás után összeragasztottam. hála égnek jól vissza tudtam rögzíteni a kis műanyag lécet, igaz erős ragasztóval közvetlen a karosszériára, mivel a kis patent nem volt meg, ami a karosszériához rögzíti a kis sint.

Ne tudjátok meg, hogy mennyi föld, kavics volt a küszöbben, bele lehetett volna ültetni egy virágot. Tehát a bal oldali kipipálva.

Gondoltam megnézem a jobb oldalit is, természetesen itt is el volt törve a patent, de ennek darabjait nem találtam már meg, hasonlóan sok kavics, föld volt a küszöbben és baromira zavar, hogy eláll. Tehát mindkettő az idő vasfoga, vagy a jó magyar utak miatt eltört.....

Mi a neve a küszöb hátsó részét tartó kis műanyag sinnek, ami a karosszériához rögzül két patenttel?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ginola írta:

Sziasztok

 

Kocsimosás közben vettem észre, hogy a bal oldali küszöb hátsó része közvetlen a hátsó kerék előtt nagyon eláll. Zavart, ezért ránéztem. A karosszériába menő kis műanyag tartó léc egyszerűen eltölt, ami tarja a küszöböt. Gondoltam leveszem, megnézem hogy meg tudom a javítani. Szerencsére megtaláltam a letölt darabokat, és kis legózás után összeragasztottam. hála égnek jól vissza tudtam rögzíteni a kis műanyag lécet, igaz erős ragasztóval közvetlen a karosszériára, mivel a kis patent nem volt meg, ami a karosszériához rögzíti a kis sint.

Ne tudjátok meg, hogy mennyi föld, kavics volt a küszöbben, bele lehetett volna ültetni egy virágot. Tehát a bal oldali kipipálva.

Gondoltam megnézem a jobb oldalit is, természetesen itt is el volt törve a patent, de ennek darabjait nem találtam már meg, hasonlóan sok kavics, föld volt a küszöbben és baromira zavar, hogy eláll. Tehát mindkettő az idő vasfoga, vagy a jó magyar utak miatt eltört.....

Mi a neve a küszöb hátsó részét tartó kis műanyag sinnek, ami a karosszériához rögzül két patenttel?

Nem tudom mire gondolsz pontosan, de hátha ezek közt megtalálod:

 https://cromax.hu/karosszeria/karosszeria_lemezek/kuszob_alkatreszei/?kereso_modell=48

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ginola írta:

Sziasztok

 

Kocsimosás közben vettem észre, hogy a bal oldali küszöb hátsó része közvetlen a hátsó kerék előtt nagyon eláll. Zavart, ezért ránéztem. A karosszériába menő kis műanyag tartó léc egyszerűen eltölt, ami tarja a küszöböt. Gondoltam leveszem, megnézem hogy meg tudom a javítani. Szerencsére megtaláltam a letölt darabokat, és kis legózás után összeragasztottam. hála égnek jól vissza tudtam rögzíteni a kis műanyag lécet, igaz erős ragasztóval közvetlen a karosszériára, mivel a kis patent nem volt meg, ami a karosszériához rögzíti a kis sint.

Ne tudjátok meg, hogy mennyi föld, kavics volt a küszöbben, bele lehetett volna ültetni egy virágot. Tehát a bal oldali kipipálva.

Gondoltam megnézem a jobb oldalit is, természetesen itt is el volt törve a patent, de ennek darabjait nem találtam már meg, hasonlóan sok kavics, föld volt a küszöbben és baromira zavar, hogy eláll. Tehát mindkettő az idő vasfoga, vagy a jó magyar utak miatt eltört.....

Mi a neve a küszöb hátsó részét tartó kis műanyag sinnek, ami a karosszériához rögzül két patenttel?

Hello,

Itt meg tudod nézni a neked kellő alkatrészt a rajzokon.
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/75/2453/25284,25285/
A GM számot beírva ("20" tétel GM  9174457 ) pl. a Cromax keresőjébe kidobja az alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

Nem gáz, ha a bal oldalon a kis sint a karosszériára ragasztottam pillanatragasztóval? Vagy ez nem volt jó ötlet?

Janó az első az, nem is értem, hogy lehet ilyen hülyén rögzíteni a küszöböt....

Nálatok is tele van földdel a műanyag? Hogyan szoktátok kitakarítani?

Azért ez így eléggé korroziófokozó tényező.

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

11 órája, ginola írta:

Köszi mindkettőtöknek!

Nem gáz, ha a bal oldalon a kis sint a karosszériára ragasztottam pillanatragasztóval? Vagy ez nem volt jó ötlet?

Janó az első az, nem is értem, hogy lehet ilyen hülyén rögzíteni a küszöböt....

Nálatok is tele van földdel a műanyag? Hogyan szoktátok kitakarítani?

Azért ez így eléggé korroziófokozó tényező.

Tele bizony. Egyszer, krokodillal rosszul sikerült ráemelni és elpattant az egyik rögzítő, akkor láttam, mi a helyzet.

Nagyon zavar a tudat, de ezért én nem fogom leszedni a küszöbvédőt.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, ginola írta:

Nálatok is tele van földdel a műanyag? Hogyan szoktátok kitakarítani?

Egyáltalán hogyan kezdjen neki a leszerelésnek az, akinek valami baleset nem tette meg az első lépést? Talán a tavaszi kerékcserekor (az őszit letudtam ennek a nyárias időnek a tiszteletére...) én is alákukkantanék.

Link to comment
Megosztás:

Jól gondolom, hogy mindegy milyen motorkód/kivitel/évjáratú autóból való egy kormány légzsák (Astra G/Zafira A), csak be kell szerelni (csereszabatos, tehát akksi leköt, várni fél órát, kormányon hátul a csavarokat kitekerni, kibillent, légszák csati lehúz, majd ezt visszafelé és kész is?).. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Janó32 írta:

Jól gondolom, hogy mindegy milyen motorkód/kivitel/évjáratú autóból való egy kormány légzsák (Astra G/Zafira A), csak be kell szerelni (csereszabatos, tehát akksi leköt, várni fél órát, kormányon hátul a csavarokat kitekerni, kibillent, légszák csati lehúz, majd ezt visszafelé és kész is?).. 

G-ből G-be tettem már át. Azzal nem volt gond. Szerintem ezekkel se lehet. Csak arra figyelj, hogy a hátsó sárga csatlakozót rendesen tedd vissza. Nekem dobott rá lámpát, de CLONE COM-al kitöröltem. :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés: mi tesz rosszabbat egy autónak, ha két használat közt áll 2-3 hétig állandóan az út szélén, vagy ha 1-3 naponta megy 1-1,5 km-es ultra rövid távokat? Mostanában úgy alakult hogy nem sokat megyek vele, gondoltam hogy az állás okozta bajokat úgy előzném meg hogy autóval rohangálok 1-1,5km-re otthonról, de attól félek hogy akkor meg a rövid felmelegedés nélküli távok sorozata tesz rosszat neki.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyolc8 írta:

Hülye kérdés: mi tesz rosszabbat egy autónak, ha két használat közt áll 2-3 hétig állandóan az út szélén, vagy ha 1-3 naponta megy 1-1,5 km-es ultra rövid távokat? Mostanában úgy alakult hogy nem sokat megyek vele, gondoltam hogy az állás okozta bajokat úgy előzném meg hogy autóval rohangálok 1-1,5km-re otthonról, de attól félek hogy akkor meg a rövid felmelegedés nélküli távok sorozata tesz rosszat neki.

Én nem használnám rendszeresen ilyen távokra, főleg ahogy egyre hidegebb lesz!

Heti egyszer-kétszer csak el tudsz vele menni kocsikázni, pl. 15-20 km-t. Szülők, rokonok, barátok, kirándulás....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyolc8 írta:

Hülye kérdés: mi tesz rosszabbat egy autónak, ha két használat közt áll 2-3 hétig állandóan az út szélén, vagy ha 1-3 naponta megy 1-1,5 km-es ultra rövid távokat? Mostanában úgy alakult hogy nem sokat megyek vele, gondoltam hogy az állás okozta bajokat úgy előzném meg hogy autóval rohangálok 1-1,5km-re otthonról, de attól félek hogy akkor meg a rövid felmelegedés nélküli távok sorozata tesz rosszat neki.

szerintem az a jó, hogy, ha már beindítod és mész vele, rendesen eléri az üzemi hőfokot a motor, nem csak a víz, hanem a motorolaj is felmelegszik. Így nem rakodik le annyi korom se. Tölt a generátor is. Legyen jó az akksi. A napi rövidtáv se a benzinesnek, se a dieselnek nem jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, nyolc8 írta:

Ha választani kell a kettő közül akkor melyik kíméletesebb? Hagyjam inkább pihenni ugye?

Egyik sem jó. A közvélekedés szerint az agyonhasznált autónál csak az a rosszabb ha sokat áll, ezért én a következőt javasolnám: hadd álljon hétköznap, de igyekezz minden hétvégén menni vele legalább egy 20-30km-t, akkor körbejárnak a folyadékok a motorban, nem száradnak ki a tömítések/gumialkatrészek, töltődik az akku, és a gumiabroncs se mindig ugyanazon a ponton nyomódik.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Egy G Astrámon olaj cserét végeztem. 

Y20DTH. Minden szürőt cseréltem. Beindítottam és pár másodperc mulva megálott. Sokadszorra ujra beindult majd ismét leált. Többé nemsikerült. Nem akar beindulni. Mi lehet az oka. 

Köszönöm ha segitséget kapok.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, nyolc8 írta:

Hülye kérdés: mi tesz rosszabbat egy autónak, ha két használat közt áll 2-3 hétig állandóan az út szélén, vagy ha 1-3 naponta megy 1-1,5 km-es ultra rövid távokat? Mostanában úgy alakult hogy nem sokat megyek vele, gondoltam hogy az állás okozta bajokat úgy előzném meg hogy autóval rohangálok 1-1,5km-re otthonról, de attól félek hogy akkor meg a rövid felmelegedés nélküli távok sorozata tesz rosszat neki.

Én ha csak dolgozni megyek, akkor 2x6km-t megy. Persze ha dolog van akkor többet megy, ez mondjuk heti 3-4 alkalom amikor viszont ennyit megy csak. Ez így megy már több mint 4 éve... 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Janó32 írta:

Én ha csak dolgozni megyek, akkor 2x6km-t megy. Persze ha dolog van akkor többet megy, ez mondjuk heti 3-4 alkalom amikor viszont ennyit megy csak. Ez így megy már több mint 4 éve... 

Én csak tavasz óta használtam (egészen múlt péntekig, mert akkor letettem télire) a coupét munkába járásra, 2x3km volt, csak város, ráadásul hazafelé dugóban, de nagyon meglátszott az autón: elkezdte enni az olajat, a belső teljesen kikopott, az üléshozat kiszakadt, az akkumulátor tönkrement... most a télen megpróbálom helyrehozni a hibákat, és el is döntöttem hogy tavaszra veszek egy robogót, de ez így nem mehet tovább....:( 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, tgabika76 írta:

Én csak tavasz óta használtam (egészen múlt péntekig, mert akkor letettem télire) a coupét munkába járásra, 2x3km volt, csak város, ráadásul hazafelé dugóban, de nagyon meglátszott az autón: elkezdte enni az olajat, a belső teljesen kikopott, az üléshozat kiszakadt, az akkumulátor tönkrement... most a télen megpróbálom helyrehozni a hibákat, és el is döntöttem hogy tavaszra veszek egy robogót, de ez így nem mehet tovább....:( 

Le is kopogom gyorsan, h semmi ilyeneket nem tapasztalok. Két dolog romlott sokat rajta az elmúlt 4 évben: az első lámpák opálossága egyre erősebb, ill az egyik dudagomb egyre jobban fárad (nem mindig tudom tolerálni a hülyéket, marad a dudálás). Mondjuk nekem nincs se dugó se lámpa a melóhelyig (meg talán valamennyit számít az is h garázsban alszik éjjel). 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, tgabika76 írta:

Én csak tavasz óta használtam (egészen múlt péntekig, mert akkor letettem télire) a coupét munkába járásra, 2x3km volt, csak város, ráadásul hazafelé dugóban, de nagyon meglátszott az autón: elkezdte enni az olajat, a belső teljesen kikopott, az üléshozat kiszakadt, az akkumulátor tönkrement... most a télen megpróbálom helyrehozni a hibákat, és el is döntöttem hogy tavaszra veszek egy robogót, de ez így nem mehet tovább....:( 

Nyáron én is robogóval járok .10 km a melóhelyem.Vettem egy Aprilia sr-t pár éve.Régebben Yamahákkal toltam .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.