Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

5 órája, kobraCode írta:

Működik. Használtad? Ezzel már lehet légzsák hibakódot is törölni?

Persze. Én rendszeresen használtam. Szerintem légzsák hibakódot nemigen lehet. De nem tudom. Rá kell keresni a YouTube-on. Én pl a szerviz intervallumot is állítgattam vele. 15e km helyett 8-9e km-re.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, snec írta:

bringa? 8perc kb.

Így van, és sokszor szoktam is bringázni a munkahelyre, de rendszeresen két ok miatt nem működik:

1., esetenként 5-10kg cuccal kéne hazajönnöm, amire pont praktikus egy robogó doboza

2., az útvonal elég forgalmas elkerülő, kamionok is használják, én pedig nem szeretném matricaként végezni egy Scania jobb első kerekén. Valami gyorsabb kéne a bringánál, igazság szerint még az 50-es robogóval kapcsolatban is vannak kételyeim, olyasmi kéne ami tud tartósan legalább 70-el menni.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, tgabika76 írta:

Így van, és sokszor szoktam is bringázni a munkahelyre, de rendszeresen két ok miatt nem működik:

1., esetenként 5-10kg cuccal kéne hazajönnöm, amire pont praktikus egy robogó doboza

2., az útvonal elég forgalmas elkerülő, kamionok is használják, én pedig nem szeretném matricaként végezni egy Scania jobb első kerekén. Valami gyorsabb kéne a bringánál, igazság szerint még az 50-es robogóval kapcsolatban is vannak kételyeim, olyasmi kéne ami tud tartósan legalább 70-el menni.

250-es robogó, vagy attól feljebbi ccm.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Így van, és sokszor szoktam is bringázni a munkahelyre, de rendszeresen két ok miatt nem működik:

1., esetenként 5-10kg cuccal kéne hazajönnöm, amire pont praktikus egy robogó doboza

2., az útvonal elég forgalmas elkerülő, kamionok is használják, én pedig nem szeretném matricaként végezni egy Scania jobb első kerekén. Valami gyorsabb kéne a bringánál, igazság szerint még az 50-es robogóval kapcsolatban is vannak kételyeim, olyasmi kéne ami tud tartósan legalább 70-el menni.

Nekem az Aprilia SR factorym megy tartósan 70 et pedig 50 ccm-es.Igaz van rajta egy Technigas kipufogó meg könnyebb görgő+ Malossi légszűrő Nem nagyon érnek utol a kocsik 50 ig :) Azért országútra nem mennék ki vele.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, kobraCode írta:

250-es robogó, vagy attól feljebbi ccm.

 

10 órája, Geopake írta:

Nekem az Aprilia SR factorym megy tartósan 70 et pedig 50 ccm-es.Igaz van rajta egy Technigas kipufogó meg könnyebb görgő+ Malossi légszűrő Nem nagyon érnek utol a kocsik 50 ig :) Azért országútra nem mennék ki vele.

Én egészséges kompromisszumként egy 125-ösben gondolkodom. Az út amin közlekednék, iparterület, szóval 70-nél többel nemigen mennek ott az autók, azt meg szerintem tudja a 125-ös is. Meg azért tőlem itt van 15 percnyire a Balaton... ki tudja, lehet hogy nyáron leugranék vele, és azért egy ~20km országutat én se vállalnék be 50-es robogóval.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, tgabika76 írta:

 

Én egészséges kompromisszumként egy 125-ösben gondolkodom. Az út amin közlekednék, iparterület, szóval 70-nél többel nemigen mennek ott az autók, azt meg szerintem tudja a 125-ös is. Meg azért tőlem itt van 15 percnyire a Balaton... ki tudja, lehet hogy nyáron leugranék vele, és azért egy ~20km országutat én se vállalnék be 50-es robogóval.

125-ös jó lehet, de kompromisszumként kalkuláld bele az esetleges nagyobb fogyasztást...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, kobraCode írta:

125-ös jó lehet, de kompromisszumként kalkuláld bele az esetleges nagyobb fogyasztást...

Nekem ez a motorom előtt 2 vel volt egy 125 ccm es Yamaha Teosom, Nem evett annyit mint ez igaz az 4 ütemű.Csak ugye nincs nagy motorra jogsim rendszám meg nem volt rajta így eladtam egy rendőrnek :) Nem mertem reszkírozni vele.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

 

Én egészséges kompromisszumként egy 125-ösben gondolkodom. Az út amin közlekednék, iparterület, szóval 70-nél többel nemigen mennek ott az autók, azt meg szerintem tudja a 125-ös is. Meg azért tőlem itt van 15 percnyire a Balaton... ki tudja, lehet hogy nyáron leugranék vele, és azért egy ~20km országutat én se vállalnék be 50-es robogóval.

Nekem Pesten a városba bőven elég az 50-es. 10 km-re van a melóhelyem itthonról.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 22. at 19:04, tgabika76 írta:

Í

2., az útvonal elég forgalmas elkerülő, kamionok is használják, én pedig nem szeretném matricaként végezni egy Scania jobb első kerekén. Valami gyorsabb kéne a bringánál, igazság szerint még az 50-es robogóval kapcsolatban is vannak kételyeim, olyasmi kéne ami tud tartósan legalább 70-el menni.

nincs egy nyugisabb út oda?  

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Geopake írta:

A coupéról jut eszembe,már akartam kérdezni.Egyforma felfogatásilag az első lökhárító koptatója a többiével? Ahogy néztem mintha másmilyen lenne.Jobban lelóg.Megnézném hogy néz ki az enyémen.

Na ez jó kérdés, én a gyári lökhárítómmal együtt eladtam a koptatómat is vagy 6 éve, foglmam sincs már hogy hogy néz ki...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A biztosítók mennyi idő alatt vezetik át a párhuzamosan üzemeltetett, de aztán eladott autóról a bónuszt az új autóra/szerződésre?

Október 5.-én vettem az autót, talán 17.-én adtam el a másikat. Azonnal jelentettem, (direkt) egy biztosítónál van/volt a két szerződés. Kártörténetit már küldtek a megszüntetett szerződésről, de még mindig A0-ban látom a jelenlegi élőt...

Attól függetlenül, hogy "házon belül" van a dolog, a felmondásba is beleírtam, hogy kérem az átvezetést, meg a kártörténeti kézbesülése után mailben is külön jeleztem. De erre semmi válasz nem jött még...

szerk:

Az eladott autó díját kb azonnal visszautalták, mert pont most volt esedékes a következő negyedév...
Ehhez képest ezzel a témával jól elszüttyögnek...
A0-ban 17k a negyedéves díj, B9-ben 8k körül lenne, tehát kb egy fél évre rendezve kéne magamat érezni már...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

13 perce, outsider írta:

A biztosítók mennyi idő alatt vezetik át a párhuzamosan üzemeltetett, de aztán eladott autóról a bónuszt az új autóra/szerződésre?

Október 5.-én vettem az autót, talán 17.-én adtam el a másikat. Azonnal jelentettem, (direkt) egy biztosítónál van/volt a két szerződés. Kártörténetit már küldtek a megszüntetett szerződésről, de még mindig A0-ban látom a jelenlegi élőt...

Attól függetlenül, hogy "házon belül" van a dolog, a felmondásba is beleírtam, hogy kérem az átvezetést, meg a kártörténeti kézbesülése után mailben is külön jeleztem. De erre semmi válasz nem jött még...

szerk:

Az eladott autó díját kb azonnal visszautalták, mert pont most volt esedékes a következő negyedév...
Ehhez képest ezzel a témával jól elszüttyögnek...
A0-ban 17k a negyedéves díj, B9-ben 8k körül lenne, tehát kb egy fél évre rendezve kéne magamat érezni már...

Úgy tudom ezt is visszamenőleg rendezni fogják! A régi eladásának dátuma a mérvadó! Ha nem akkor reklamálj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a belső keringető motorom valószínűleg,csak azt nem tudom melyik állásban marad néha?

Melyik állásban fúj erősebben a ventillátor,ha a külső levegő keringetésen van vagy ha a belső keringetésen, tudja valaki?

Csak hogy tudjam néha melyiken marad?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, domber írta:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a belső keringető motorom valószínűleg,csak azt nem tudom melyik állásban marad néha?

Melyik állásban fúj erősebben a ventillátor,ha a külső levegő keringetésen van vagy ha a belső keringetésen, tudja valaki?

Csak hogy tudjam néha melyiken marad?

Belsőn!

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.