Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 óra, kalmim írta:

Tudja valaki hogy az x18xe motor euro2es vagy euro3as e.?

- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás A. szintje szerint óváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III)

E szerin 3mas lene de aszt olvasgatam hogy csak 2es.

Tudja valaki az igazságot?

Valahol ezt olvastam( egy másik fórumon):

"minden, ami "C" kezdetű -> EURO 1-es 
minden, ami "X" kezdetű -> EURO 2-es 
minden, ami "Y" kezdetű -> EURO 3-as 
minden, ami "Z" kezdetű -> EURO 4-es"

 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, zotya975 írta:

Valahol ezt olvastam( egy másik fórumon):

"minden, ami "C" kezdetű -> EURO 1-es 
minden, ami "X" kezdetű -> EURO 2-es 
minden, ami "Y" kezdetű -> EURO 3-as 
minden, ami "Z" kezdetű -> EURO 4-es"

 

Valahol igy olvastam valahol más hogyan.Az is olvastam hogy a z-sek közül se mind 4-es.Szoval elég nagy káosz van.Aszerint hogy szabájzot. katalizátoros OBD vel elátot 3-nak kéne lenie.De nem tudom regadonál meg vagy 30 ezret jelent.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kalmim írta:

Amugy 1.8 bol akor nem volt euro 3.?

De. A Z18XE például, ami egyben egy kivétel is arra a szabályra, miszerint a Z-s motorkódok Euro4-esek.

A Z18XE amúgy azért Euro3 (egész pontosan Euro3D4, de ez a D4 csak egy német szabvány amit idehaza nem ismernek el, és annyit jelent hogy már közvetlenül indítás után, hidegen is tudja az Euro3 értékeit, miközben ez a szabály (az Euro3) megenged valamennyi bemelegedési időt. Szóval ez az Euro3D4 valahol az Euro3 és az Euro4 között van, de nálunk Magyarországon ez még Euro3), mert nincsen benne AGR (vagy EGR) szelep, míg a többi Z-s motorban van.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, tgabika76 írta:

De. A Z18XE például, ami egyben egy kivétel is arra a szabályra, miszerint a Z-s motorkódok Euro4-esek.

A Z18XE amúgy azért Euro3 (egész pontosan Euro3D4, de ez a D4 csak egy német szabvány amit idehaza nem ismernek el, és annyit jelent hogy már közvetlenül indítás után, hidegen is tudja az Euro3 értékeit, miközben ez a szabály (az Euro3) megenged valamennyi bemelegedési időt. Szóval ez az Euro3D4 valahol az Euro3 és az Euro4 között van, de nálunk Magyarországon ez még Euro3), mert nincsen benne AGR (vagy EGR) szelep, míg a többi Z-s motorban van.

Akkor már én is had kérdezzek, nincs AGR szelepem de Euro4-es vagyok. Z14XE. Akkor ez most hogy is van?

Link to comment
Megosztás:

42 perce, tgabika76 írta:

De. A Z18XE például, ami egyben egy kivétel is arra a szabályra, miszerint a Z-s motorkódok Euro4-esek.

A Z18XE amúgy azért Euro3 (egész pontosan Euro3D4, de ez a D4 csak egy német szabvány amit idehaza nem ismernek el, és annyit jelent hogy már közvetlenül indítás után, hidegen is tudja az Euro3 értékeit, miközben ez a szabály (az Euro3) megenged valamennyi bemelegedési időt. Szóval ez az Euro3D4 valahol az Euro3 és az Euro4 között van, de nálunk Magyarországon ez még Euro3), mert nincsen benne AGR (vagy EGR) szelep, míg a többi Z-s motorban van.

Nekem az x18xe1 ben is van egr .

Akkor most hogy van ez??

Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Menj át egy másik vizsgabázisra és majd leminősítenek...van ahol ezt adják van ahol azt.

Amit egyszer belenyomnak a forgalmiba talán már nem fogják lejjebb minősíteni. Előző tulaj nem tudom hol vizsgáztatta, de nekem mióta megvan mindig ugyan arra a helyre viszem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Amit egyszer belenyomnak a forgalmiba talán már nem fogják lejjebb minősíteni. Előző tulaj nem tudom hol vizsgáztatta, de nekem mióta megvan mindig ugyan arra a helyre viszem...

Nekem sincs egr és euro 4 es .9 es a besorolása a forgalmiban.Z16XE 

2005. januárjától újabb szintet vetettek papírra. Az EURO IV-es besorolás is hozott néhány változást. Például ekkor lépett életbe a benzines kocsik CO kibocsátására a mai napig is érvényben lévő 0,1 g/km-es határérték. Ugyanígy a dízeleknél 0,5 lett az érték. Kis számolással tehát kimutatható, hogy a normarendszer bevezetéséhez képest a benzines autóknál 37%-ra, dízelnél 18%-ra csökkent határérték.

A nitrogénoxidok megengedett szintjét az EURO III. osztályoz képest kb. felére csökkentették, míg a dízelek PM értéke már csak 0,025.

Az EURO IV. besorolású kocsik magyar forgalmijában a 9, 10 és 11-es számokat találjuk

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, kalmim írta:

A hengerfejen az van hogy z/x18xe.Mindegyiken ez van vajon?

 

Mintha rémlene hogy ugyanolyan hengerfej van a két motoron de lehet tévedek. 

7 órája, kobraCode írta:

Amit egyszer belenyomnak a forgalmiba talán már nem fogják lejjebb minősíteni. Előző tulaj nem tudom hol vizsgáztatta, de nekem mióta megvan mindig ugyan arra a helyre viszem...

Nyilván így van, de előfordult itt az opel fórumon is hogy ugyanolyan autók más besorolással vannak, mert valamikor ( pölö újra forgalomba helyezéskor) rossz került bele, és onnantól kezdve senki nem keresgéli mért az ami. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

Nekem sincs egr és euro 4 es .9 es a besorolása a forgalmiban.Z16XE 

2005. januárjától újabb szintet vetettek papírra. Az EURO IV-es besorolás is hozott néhány változást. Például ekkor lépett életbe a benzines kocsik CO kibocsátására a mai napig is érvényben lévő 0,1 g/km-es határérték. Ugyanígy a dízeleknél 0,5 lett az érték. Kis számolással tehát kimutatható, hogy a normarendszer bevezetéséhez képest a benzines autóknál 37%-ra, dízelnél 18%-ra csökkent határérték.

A nitrogénoxidok megengedett szintjét az EURO III. osztályoz képest kb. felére csökkentették, míg a dízelek PM értéke már csak 0,025.

Az EURO IV. besorolású kocsik magyar forgalmijában a 9, 10 és 11-es számokat találjuk

 

Köszi!

3 órája, zotya975 írta:

Nyilván így van, de előfordult itt az opel fórumon is hogy ugyanolyan autók más besorolással vannak, mert valamikor ( pölö újra forgalomba helyezéskor) rossz került bele, és onnantól kezdve senki nem keresgéli mért az ami. 

Ha betelik a forgalmim és új lesz helyette erre biztos hogy figyelek, és nem fogom hagyni ha alacsonyabb besorolásba tennék....

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Geopake írta:

Nekem sincs egr és euro 4 es .9 es a besorolása a forgalmiban.Z16XE 

2005. januárjától újabb szintet vetettek papírra. Az EURO IV-es besorolás is hozott néhány változást. Például ekkor lépett életbe a benzines kocsik CO kibocsátására a mai napig is érvényben lévő 0,1 g/km-es határérték. Ugyanígy a dízeleknél 0,5 lett az érték. Kis számolással tehát kimutatható, hogy a normarendszer bevezetéséhez képest a benzines autóknál 37%-ra, dízelnél 18%-ra csökkent határérték.

A nitrogénoxidok megengedett szintjét az EURO III. osztályoz képest kb. felére csökkentették, míg a dízelek PM értéke már csak 0,025.

Az EURO IV. besorolású kocsik magyar forgalmijában a 9, 10 és 11-es számokat találjuk

 

2002 Z16XE, van EGR és a forgalmiban a V.9-nél 06 szerepel...

Link to comment
Megosztás:

Nekem ha jól rémlik 5-ös szám volt a forgalmiban Z14XE esetén, ami EURO 2-t jelentett, ami nyilvánvalóan hülyeség.

On 2017. 11. 27. at 19:23, tgabika76 írta:

De. A Z18XE például, ami egyben egy kivétel is arra a szabályra, miszerint a Z-s motorkódok Euro4-esek.

A Z18XE amúgy azért Euro3 (egész pontosan Euro3D4, de ez a D4 csak egy német szabvány amit idehaza nem ismernek el, és annyit jelent hogy már közvetlenül indítás után, hidegen is tudja az Euro3 értékeit, miközben ez a szabály (az Euro3) megenged valamennyi bemelegedési időt. Szóval ez az Euro3D4 valahol az Euro3 és az Euro4 között van, de nálunk Magyarországon ez még Euro3), mert nincsen benne AGR (vagy EGR) szelep, míg a többi Z-s motorban van.

Ezeket honnan tudod ilyen pontosan. Én korábban keresgéltem, és nem találtam semmilyen egyértelmű, hivatalos állásfoglalást, melyik motor milyen osztályba tartozik. Nem is tudom, ilyenkor hogyan tudja az ember megvédeni az igazát. Sőt hogyan tudja egyáltalán, hogy igaza van.

Volt a Totalcar-on anno amikor ezt itt tárgyaltuk egy cikk, hogy több tízezer forgalmi van így elírva...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 11. at 21:02, Janó32 írta:

Bánom is én, csak tegye alám egy cég.... Lehet Octavia, meg bármi a most futó flottás típusok közül... (K Astra kombi miatt sem duzzognék...) Új melóhely után kell néznem... :huh:

Pontosan ebben a cipőben járok én is. 

Pont ezt írják az Ecotec-ről is... Mégis mennyien használjuk... :icon13:

Na, ma volt megint nálam a 2008-as 1.9 TDI Octavia. 344e km van már benne. Volt szerencsém vezetni több életszakaszában is. 180e, 230e illetve 300e km körül is, illetve most. Többnyire pályán meg városban.

Állítólag már 2x cseréltek benne ezidáig kettős tömegűt... Belül szét akar már esni vmi a műszerfalban, illetve az ajtóban is. Nagyon lepukkant most az állapota az utóbbi 30e km-en.  A turbó fütyörészik már egy ideje...

Mindezek mellett szokható, normál használat mellett vállalható menettulajdonságai vannak. Elmegy. Az 1.6 dízel viszont továbbra is elég fos, az nem kéne. Nem sokáig vezettem, de élvezhetetlen volt... Többet is evett 2-3 literrel pályán...

Amikor az 1.4-es Astrám volt, akkor sokkal vállalhatóbbnak tartottam ezt az 1.9 TDI-t is, menettulajdonságok szempontjából. Azt mondtam, ellennék vele.

Mióta viszont megvan az 1.8 benzin, 140 LE, bármelyik átlag autóba beülök az az érzésem támad: "mi ez a sz@r???" :)

És nem csak azért, ahogy megy... Kb minden hiányzik, ami az enyémben megvan, vagy épp másképpen van...

Így már abszolút nem kéne semmilyen dízel, soha :)

De ha mégis úgy esne, 1.9 alá nem mennék akkora hajóban. Az 1.6 csak vicc (euro6-ban biztosan, már ha az az volt N-es rendszámmal)...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Na srácok, úgy néz ki csoportot lépek a fórumon belül G-ről váltok H-ra. Maradtam a dízelnél, 1.7 CDTI Ecoflex 110 Le. Bár jelenleg még nem menetképes, de már kisebb dolgokat igazítottam rajta. Ha valaki szeretne egy jól karbantartott, megbecsült  ASTRA G Caravan Y17DT-t keressen meg privátban.

Azért még figyelemmel kísérem a G-s fórumot is ( faternak van X16XEL), hátha tudok még segíteni majd ebben abban.

 

 

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

21 órája, outsider írta:

Ezeket honnan tudod ilyen pontosan. Én korábban keresgéltem, és nem találtam semmilyen egyértelmű, hivatalos állásfoglalást, melyik motor milyen osztályba tartozik. Nem is tudom, ilyenkor hogyan tudja az ember megvédeni az igazát. Sőt hogyan tudja egyáltalán, hogy igaza van.

Volt a Totalcar-on anno amikor ezt itt tárgyaltuk egy cikk, hogy több tízezer forgalmi van így elírva...

Ha jól emlékszem, valami német fórumon olvastam anno, és mivel érintett vagyok az ügyben, így megmaradt az infó.

Magam nem tervezek lépni semmit ezügyben (mármint hogy miért nem Euro4-es a Z18XE), de ismerek valakit aki végigjárta a procedúrát, és sikerült is neki a gyári specifikáció szerinti Euro1-es C20NE motort Euro2-re minősíttetni. Ő azt használta ki hogy hivatalosan '96 után már csak Euro2 minősítésű motorokat lehetett forgalomba helyezni Európában, és mivel a C20NE-t még '97-ben is gyártották változtatás nélkül, így engedélyezniük kell az ő '91-es motorjára is az Euro2-t. Meg is csinálták, hivatalosan, de az alapvetés az hogy az Opel magyarországi vezérképviseletétől kell írásban állásfoglalást kárni hogy szerintük az adott motor milyen besorolású, ha valaki elírásra gyanakszik a forgamiban. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Zig írta:

Halihó. Ferdehátú astra alól be lehet caraván alá cuccolni a kipufogó rendszert? Motorkód ugyanaz.

Szerintem a hátsó dob rövid lesz. A középső rész jó lehet, mert a tengelytáv azonos (ha jól emlékszem), de ezt nem mondom 100%-ra.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Bmájki írta:

Szerintem a hátsó dob rövid lesz. A középső rész jó lehet, mert a tengelytáv azonos (ha jól emlékszem), de ezt nem mondom 100%-ra.

Erre gondolam én is. Találtam egy rozsdamentes rendszert egy bontoásban lévő hatchback alól, de mikor az üzenetet írtam már elkelt :(

De köszi a válaszért!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.