Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

50 perce, hood 21 írta:

Sziasztok!

Már régóta szenvedtem a töltésemmel, ma végre megoldódott! :-) Felkapcsolt fogyasztókkal max 13.3 v töltést lehetett mérni akkun+ veramon szerint. Gyári préselt saruk levágva, új saru fel és azóta jó!!:)

Gondoltam leírom, hátha valamikor Valakinek segítség lesz......

Nekem is volt ilyen.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 07. at 8:27, tgabika76 írta:

Egyetértek abban hogy a sedan vagy coupe (a külön csomagterű) autók éppúgy vállalhatóak mint a praktikusabb társaik, de más okból. Egyfelől én mindig is emocionális viszonyban álltam az autóimmal, a praktikum nem érdekelt, az sokkal inkább hogy jól érezzem magam benne, és ennek része az is hogy az autó hogyan néz ki. Ebben egyébként az olaszok a nagymesterek, az Alfa 156 kombijának például kisebbre sikerült a csomagtartója alapállapotban, mint a négyajtósnak, egyszerűen azért mert így néz ki jól. A praktikum senkit sem érdekelt ez esetben. :-)

Ezenkívül azt gondolom hogy ha valami nem fér bele a csomagtartóba, akkor annak nem ott a helye (és akkor sem ha összekoszolja a csomagtartót, bár ez más kérdés). Én ugyan még sosem próbáltam hűtőszekrényt vagy betonkeverőt vinni a csomagtartóban, de ha ez lenne a feladat, nem azon kezdenék el gondolkodni hogy hogyan tudnám mégis berakni valahogy, hanem hogy honnan szerezzek olyan autót kölcsön, amibe belefér. :cool:

A nálam eltöltött idő alatt csak érintőlegesen, hogy mit szállítottam a Y17DT Caravan-ban..... :)

- Ágy ( tetőcsomagtartó hiányában a tetőn!) :)

- Álló kb. 200 m magas hűtőszekrény. ( melkashoz feszülő kormánnyal, félig nyitott csomagtérajtóval télen..) :)

- Mosógép

- 20 literes kannákba víz ( egyéb folyadékok) :)

- Kerítésoszlopok szintén nyitott csomagtérajtóval 3 fővel

- Édesapám bolti ráukészletének tetemes része, heti 1-2 alkalommal a pécsi Metro és társaiból :) ( esetenként 2-3-4 fővel :) )

- Család 5 fővel

- Kerékpár

- Nagyképernyős TV :)

- Lanpartyra több asztali PC monitorral :)

- Zsákolt termény

- Csemperagasztó, térkő, zsákos kő stb.

- Egyszer vagy 2 szál baromi hosszú műanyag csövet akartam haza vinni, fel is applikáltuk a tetejére cserépléccel stb. de nem mertem elindulni vele, mert eléggé kilógott előre - hátra :):)

- 3 db gyökeres fenyő + 3 fő :) Ez a legutóbbi.....

 

Néha féltem, hogy megadja magát vagy a rugó vagy valami más, de mindent hiba nélkül, sérülésmentesen sikerült elszállítani a rendeltetési helyére. Jó egy kombi a háznál én mindig azt mondtam, ugyan annyit eszik mint a sedan.

 

Van valaki aki szállított a kocsiban valami extrém dolgot? :)

 

 

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Handbrake írta:

A nálam eltöltött idő alatt csak érintőlegesen, hogy mit szállítottam a Y17DT Caravan-ban..... :)

- Ágy ( tetőcsomagtartó hiányában a tetőn!) :)

- Álló kb. 200 m magas hűtőszekrény. ( melkashoz feszülő kormánnyal, félig nyitott csomagtérajtóval télen..) :)

- Mosógép

- 20 literes kannákba víz ( egyéb folyadékok) :)

- Kerítésoszlopok szintén nyitott csomagtérajtóval 3 fővel

- Édesapám bolti ráukészletének tetemes része, heti 1-2 alkalommal a pécsi Metro és társaiból :) ( esetenként 2-3-4 fővel :) )

- Család 5 fővel

- Kerékpár

- Nagyképernyős TV :)

- Lanpartyra több asztali PC monitorral :)

- Zsákolt termény

- Csemperagasztó, térkő, zsákos kő stb.

- Egyszer vagy 2 szál baromi hosszú műanyag csövet akartam haza vinni, fel is applikáltuk a tetejére cserépléccel stb. de nem mertem elindulni vele, mert eléggé kilógott előre - hátra :):)

- 3 db gyökeres fenyő + 3 fő :) Ez a legutóbbi.....

 

Néha féltem, hogy megadja magát vagy a rugó vagy valami más, de mindent hiba nélkül, sérülésmentesen sikerült elszállítani a rendeltetési helyére. Jó egy kombi a háznál én mindig azt mondtam, ugyan annyit eszik mint a sedan.

 

Van valaki aki szállított a kocsiban valami extrém dolgot? :)

 

 

Anyóst.

  • Haha 6
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

A nálam eltöltött idő alatt csak érintőlegesen, hogy mit szállítottam a Y17DT Caravan-ban..... :)

- Ágy ( tetőcsomagtartó hiányában a tetőn!) :)

- Álló kb. 200 m magas hűtőszekrény. ( melkashoz feszülő kormánnyal, félig nyitott csomagtérajtóval télen..) :)

- Mosógép

- 20 literes kannákba víz ( egyéb folyadékok) :)

- Kerítésoszlopok szintén nyitott csomagtérajtóval 3 fővel

- Édesapám bolti ráukészletének tetemes része, heti 1-2 alkalommal a pécsi Metro és társaiból :) ( esetenként 2-3-4 fővel :) )

- Család 5 fővel

- Kerékpár

- Nagyképernyős TV :)

- Lanpartyra több asztali PC monitorral :)

- Zsákolt termény

- Csemperagasztó, térkő, zsákos kő stb.

- Egyszer vagy 2 szál baromi hosszú műanyag csövet akartam haza vinni, fel is applikáltuk a tetejére cserépléccel stb. de nem mertem elindulni vele, mert eléggé kilógott előre - hátra :):)

- 3 db gyökeres fenyő + 3 fő :) Ez a legutóbbi.....

 

Néha féltem, hogy megadja magát vagy a rugó vagy valami más, de mindent hiba nélkül, sérülésmentesen sikerült elszállítani a rendeltetési helyére. Jó egy kombi a háznál én mindig azt mondtam, ugyan annyit eszik mint a sedan.

 

Van valaki aki szállított a kocsiban valami extrém dolgot? :)

 

 

Ugyan nincs G-m de azért lelövöm a poént..komplett kanapé...

2738368-20180110-REz5CP.jpg

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

Van valaki aki szállított a kocsiban valami extrém dolgot? :)

Hát... nekem még a fejem is eltorzul a látványtól, szóval nem én voltam, hanem az öregem, de ő minden évben a szüretkor leszedett szőlőt zsákokban szállítja az általam is használt C Corsában a pincéhez, ahol a prés illetve a daráló van, nagyjából 60km távolságra. Ez terméshozamtól függően kb. 6-10 sitteszsáknyi szőlőt jelent, 2-400kg közötti súllyal. Csak előredöntött hátsó ülésekkel fér be, és tavaly egyebek közt emiatt kellett hátsó lengéscsillapítót cserélnem, mert nem bírta a terhelést...

Maga a csomagolás sem egyszerű, mert duplán kell zsákolni: a szőlő ugye levet ereszt, ezt megakadályozandó kell a sitteszsák, viszont az nem elég erős hogy elbírjon zsákonként 30-40kg-ot, így még egy vászonzsákba is bele kell csomagolni. Persze a táv így is elég nagy ahhoz hogy 1-2 zsák ne boruljon ki menet közben, úgyhogy utána minden évben musttól tocsogó csomagtartót kell takarítanom... ez elég extrém, nem? :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, tgabika76 írta:

Hát... nekem még a fejem is eltorzul a látványtól, szóval nem én voltam, hanem az öregem, de ő minden évben a szüretkor leszedett szőlőt zsákokban szállítja az általam is használt C Corsában a pincéhez, ahol a prés illetve a daráló van, nagyjából 60km távolságra. Ez terméshozamtól függően kb. 6-10 sitteszsáknyi szőlőt jelent, 2-400kg közötti súllyal. Csak előredöntött hátsó ülésekkel fér be, és tavaly egyebek közt emiatt kellett hátsó lengéscsillapítót cserélnem, mert nem bírta a terhelést...

Maga a csomagolás sem egyszerű, mert duplán kell zsákolni: a szőlő ugye levet ereszt, ezt megakadályozandó kell a sitteszsák, viszont az nem elég erős hogy elbírjon zsákonként 30-40kg-ot, így még egy vászonzsákba is bele kell csomagolni. Persze a táv így is elég nagy ahhoz hogy 1-2 zsák ne boruljon ki menet közben, úgyhogy utána minden évben musttól tocsogó csomagtartót kell takarítanom... ez elég extrém, nem? :-)

Tavaly 120 liter cefrét hoztam kifőzni, fektetve volt a hordó, és 110-nél hallottam hogy kipattan a bilincs a hordón. Félreálltam a legközelebbi helyen ( autóút) de nem lazult fel a teteje. Aztán még ki is kellett szednem ott az út szélén mert fektetve nem mertem visszacsatolni, majd visszatenni. Lett volna qrva világ ha kiborul. 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék  antenna talp gumi tömítéssel kapcsolatban, milyen jó az Opel Astra G kombihoz? Az autó adatai az aláírásomban szerepelnek.

Sajnos az enyémet megette az idő.

Ti esetleg már cseréltetek rajta ilyen alkatrészt? Ha igen honnan és milyen árba találtatok.

Én találtam egyet interneten. Szerintetek ez jó lenne hozzá?

https://opeleseknek.hu/tipusfuggetlen-termekek/opel-antenna-talp-tomito-gumi

Válaszokat és a segítséget előre köszönöm.

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Igen, ez jó, ilyet vettem én is (bár ennyiért 3db-ot kapsz Kínából :-) ), annyi különbséggel hogy a belső felét kicsit ollóval meg kell dolgozni (nagyobb lyukat kell rá vágni), és akkor bontás nélkül, felülről cserélhető. Sajnos nem valami szép minőség, árnyalatnyival szürkébb mint a gyári, de a célnak megfelel, avagy ennyi pénzért ne legyenek elvárásaid. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"Ezek az Opelek itthon családi autónak számítanak, Nyugat-Európában sosem voltak azok, mert annyira azért nem nagyok. Ha valaki mégis négyesben utazna és sok csomagja van, keresse a Caravant, mely lényegesen praktikusabb, mint a három- és az ötajtós, a lépcsős hátú területiképviselő-kivitelről nem is szólva. Az összes itthon eladott, használt Astra közt persze akad pár száz J-modell is, a sok generáció pedig megmagyarázza a magas összesített darabszámot, de a súlypont valóban a korábbiakon van. "

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2018/01/13/a_magyar_hasznaltauto-vasarlok_kedvencei_suzukitol_bmw-ig/

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Lóránd0607 írta:

 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék  antenna talp gumi tömítéssel kapcsolatban, milyen jó az Opel Astra G kombihoz? Az autó adatai az aláírásomban szerepelnek.

Sajnos az enyémet megette az idő.

Ti esetleg már cseréltetek rajta ilyen alkatrészt? Ha igen honnan és milyen árba találtatok.

Én találtam egyet interneten. Szerintetek ez jó lenne hozzá?

https://opeleseknek.hu/tipusfuggetlen-termekek/opel-antenna-talp-tomito-gumi

Válaszokat és a segítséget előre köszönöm.

Én is néztem de ahogy megláttam az akkor még 2450Ft árat elkezdtem keresgélni, hogy nem lenne e inkább máshol és akkor találtam ezt

http://www.hzautosbolt.hu/VW-konszern-utangyartott-antenna-talp-tomites

Amit tgabika76 is említett kivágni és áthúzni az antenna talpon bontás nélkül. Vagy pedig egy másik lehetőség

https://auto.jofogas.hu/fejer/Antenna_talp_tomites_elado__73225106.htm

Ezt már vágni sem kell. Meleg vízben megpuhítani vagy szilikon spray-vel síkosítani és áthúzni a talpon. Én most ezt a tömítést várom. Már elindult a postán, de nem sikerült ideérnie hétvége előtt. Hétfőre viszont meg lesz remélem és akkor be tudok számolni mennyire is jó az autóhoz. A Caravan-hoz is van ablakmosó az antenna talpon ugye?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, AstryG írta:

Én is néztem de ahogy megláttam az akkor még 2450Ft árat elkezdtem keresgélni, hogy nem lenne e inkább máshol és akkor találtam ezt

http://www.hzautosbolt.hu/VW-konszern-utangyartott-antenna-talp-tomites

Amit tgabika76 is említett kivágni és áthúzni az antenna talpon bontás nélkül. Vagy pedig egy másik lehetőség

https://auto.jofogas.hu/fejer/Antenna_talp_tomites_elado__73225106.htm

Ezt már vágni sem kell. Meleg vízben megpuhítani vagy szilikon spray-vel síkosítani és áthúzni a talpon. Én most ezt a tömítést várom. Már elindult a postán, de nem sikerült ideérnie hétvége előtt. Hétfőre viszont meg lesz remélem és akkor be tudok számolni mennyire is jó az autóhoz. A Caravan-hoz is van ablakmosó az antenna talpon ugye?

Köszönöm szépen a válaszokat. Váróm hogy milyen tapasztalatod vannak a megrendelt termékről. Mennyi volt a szállítási díj a terméknek a jófogáson?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lóránd0607 írta:

Köszönöm szépen a válaszokat. Váróm hogy milyen tapasztalatod vannak a megrendelt termékről. Mennyi volt a szállítási díj a terméknek a jófogáson?

450ből ajánlottan küldi utalás után, bár ez még mindíg jobb mint az 1200as szállítás. Remélem jó lesz és nem kell tovább parázni már ezen sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.