Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sokat vártam, de ma elérkezett a nagy nap és átvettem az új ASTRA-át! Gyönyörű ezüstkék vagy ahogy ők hívják villámezüst. Sok extrával és szerintem most jó vétel volt. Minden jól ment, szerintem nem vertek át semmiben. Már az első órákban belenyomtam egy százast. Szépen duruzsol most már. A gépkönyv lendületes vezetést javasol minden fokozatot 3/4-ig kihasználva, bár az 5-diket csak könnyű szakaszokon és csak 95 felett amikor volt lendület és rövid ideig adtam neki. Negyedikben 80 és 100 között volt a jellemző. Gyorsításkor 4000 fölé nem nagyon engedtem. Nehéz lesz kibírni az 1500 km-t. Valaki írta, hogy a Classic-okat nem TWINPORT motorral adják ki. Ezt megerősítem, de én nem bánom a 3 dl fogyasztás többletet egy pörgősebb motorért. Néztem a TWINPORT motor adatait: hosszabb löket, kisebb furat, ugyanakkora nyomaték, alacsonyabb fordulat. Ez így nekem lustább motort jelent, bár laikus vagyok.

TWINPORT motorszámban AZ XE után van egy P. Tehát Z14XEP -vel kezdődik. A 14 az űrtartalom, de gondolom ez világos.

Nagyon fel vagyok dobva, na azért nem alszom benne. :)

Gratulálok a géphez! Használd megélegedéssel és biztonságosan! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gratula az új géphez.

Amúgy mikor rendelted meg, mert én január közepén és nekem már azt mondták hogy twinportos lesz.

Hát elég viharos volt a regisztrációs díj körüli vita miatt. A rendelés 2004 okt. 12. volt!!! Az auto dec. 07-én a telepen volt, de a viták miatt a vámosok nem adták ki a papírokat. Szerintem Te jobb esélyekkel indulsz és lehet, hogy az energia takarékosabb TWINPORT motorral kapod, mert már úgy hirdetik. Mondjuk itt vidéken amúgy is sokáig nézte mindenki az autóját a kerítésen keresztül. Állítólag ez OPEL szokás. SUZUKIT egy héten belül vehetsz.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem semmi, ennyit várni a kocsira.

Nekem ebben nincs tapasztalatom, de olyat már hallottam hogy ha pl. júniusban rendelsz kocsit , és nincs pont olyan raktáron akkor az kb. csak szeptember közepére jön meg, mert a gyárakban is leállnak nyáron egy kis pihenőre.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem semmi, ennyit várni a kocsira.

Nekem ebben nincs tapasztalatom, de olyat már hallottam hogy ha pl. júniusban rendelsz kocsit , és nincs pont olyan raktáron akkor az kb. csak szeptember közepére jön meg, mert a gyárakban is leállnak nyáron egy kis pihenőre.

Azért nem volt ennyire tragikus, mert a beszámított R19-est átvették dec. 27-én, így ugye nem kellet adót GFB-ét fizetnem és kaptam egy teszt autót ingyen használatra a mai napig. Szerintem ez korrekt volt így.

Link to comment
Megosztás:

LeO írta:

Ehh, burzsujék meg tudják fizetni az új autót...

Csak a felét, mert a régit bevették. Amúgy KoPi-nak igaza van

Úgy legyen! Milyet rendeltél?

Astra G 1.4, 5 ajtós, alapfelszerelés + ködlámpa + el. csomag + díszcsomag + family csomag + metál fény

A tiéd milyen lett?

Link to comment
Megosztás:

Az ABS, két légzsák, állítható kormány és vez. ülés, szervó, klíma, kp.-i zár ebben is benne van, de ha jóltudom ezt most akcióban alapáron adják. Az állítható kormány és a kp.-i zár kivételével.

Nekem az összes felszereltséggel 2.999.000 ft-ot sikerült kialkudnom, amúgy kb. 3.460.000 ft körüli lenne az ára. Meg persze erre jön az üzembehelyezési költség 76.000 ft.

Rádiót én sem kértem, a régiből kiszereltem és majd beépítem ebbe. Tényleg nem éri meg gyárit venni. Most éppen vmi jóminőségű hangszórókat vadászok belel.

De szerintem még így is egész "jó kis" árat sikerült összehozni, az alpárhoz és felszereltséghez képest.

Link to comment
Megosztás:

Az ABS, két légzsák, állítható kormány és vez. ülés, szervó, klíma, kp.-i zár ebben is benne van, de ha jóltudom ezt most akcióban alapáron adják. Az állítható kormány és a kp.-i zár kivételével.

Nekem az összes felszereltséggel 2.999.000 ft-ot sikerült kialkudnom, amúgy kb. 3.460.000 ft körüli lenne az ára. Meg persze erre jön az üzembehelyezési költség 76.000 ft.

Rádiót én sem kértem, a régiből kiszereltem és majd beépítem ebbe. Tényleg nem éri meg gyárit venni. Most éppen vmi jóminőségű hangszórókat vadászok belel.

De szerintem még így is egész "jó kis" árat sikerült összehozni, az alpárhoz és felszereltséghez képest.

Hű, de jó áron lehet most G Astrához jutni! Én 2003 nyarán 3.3-ért vettem az enyémet (hasonlóan fenti extrák, de a magnó és a riasztó + kp zár gyári). Egyébként nekem annyit kellett várni, amennyit mondtak, kb 6 hetet. Pontosan jött az autó, és egyből átvehettem.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy ide írok, de hirtelen nem találtam jobb topicot, ami ne lenne lezárva:

Na szóval, a középkonzol kijelzője nem csak 99-ig írja ki ám a sebességet, ahogy eredetileg a "k" betű előtti 2 számjegyből gondoltam. Nekem írt már ki 150-et is :roll:. Igaz ekkor a mutató 160-at mutatott...

(Eredetileg a "Rejtett funkciók"-hoz akartam ezt leírni, ahol eredetileg is szó volt erről, aztán a "Hasznos információk"-hoz, de mindkettő le van zárva. Légyszi rakjátok át, ha rossz helyre írtam.)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy ide írok, de hirtelen nem találtam jobb topicot, ami ne lenne lezárva:

Na szóval, a középkonzol kijelzője nem csak 99-ig írja ki ám a sebességet, ahogy eredetileg a "k" betű előtti 2 számjegyből gondoltam. Nekem írt már ki 150-et is :roll:. Igaz ekkor a mutató 160-at mutatott...

(Eredetileg a "Rejtett funkciók"-hoz akartam ezt leírni, ahol eredetileg is szó volt erről, aztán a "Hasznos információk"-hoz, de mindkettő le van zárva. Légyszi rakjátok át, ha rossz helyre írtam.)

Mondjuk az "Extrafelszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések" ? :wink: De szerintem itt sem zavar senkit.

ui: 160-nál tán jobb lenne, ha az útra zoooomolnál és a nem BC skubiznád :)

Link to comment
Megosztás:

ui: 160-nál tán jobb lenne, ha az útra zoooomolnál és a nem BC skubiznád

Szinte 100%-ra vettem, hogy ez lesz az első megjegyzése vkinek... :roll: Egyébként ült mellettem egy rokon és ő nyomta meg nekem a gombokat 5 mp-ig, de azért bevallom, én is vetettem egy gyors pillantást a kijelzett értékre.

Link to comment
Megosztás:

Bocs az ide nem illő kérdésért, de mi a kombináció, ami ezt előhozza?

A 2 óra/dátumállító gombot megnyomod egyszerre kb 5 mp-ig. Ez után pl. álló helyzetben vmi ilyesmit ír ki: "00k012 4B". A "k" betű előtti számjegyeken van az aktuális sebességed (picivel kevesebbet ír ki nekem mint a mutató által mutatott). Ez a felirat egyébként nekem pár mp múlva magától eltűnik, és sztem egy adott pillanatbeli értéket mutat csak. Nem tudom, hogy rá lehet e bírni, hogy megmaradjon ez a felirat, és folyamatosan frissítse pl. az aktuális sebességet...

Link to comment
Megosztás:

Ez egy kicsit furcsa: Z 14 XE motornál a gépkönyv 175 km/h végsebességet ad meg. Ez nem túl kevés ahhoz képest, hogy a 80 lovas R19 is ezt tudja a gyár szerint, sőt az Svagonr+ a 75 lovas motorjával és alig könnyebb, 170-et tud? 4-esben a ford. ból számítva valóban 175 körül tilthat a vezérlő elektronika, de ez azt jelenti, hogy nagyobb sebességre nem is képes? Annyira hosszú az ötödik, hogy durva számolás szerint itt 215 a "határolás" amit ugye nem érthet el. Én nem is akarok 150 max. 160-nál többet menni, de ha valaki már próbálkozott és az őszinte adatot megmondaná érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy kicsit furcsa: Z 14 XE motornál a gépkönyv 175 km/h végsebességet ad meg. Ez nem túl kevés ahhoz képest, hogy a 80 lovas R19 is ezt tudja a gyár szerint, sőt az Svagonr+ a 75 lovas motorjával és alig könnyebb, 170-et tud? 4-esben a ford. ból számítva valóban 175 körül tilthat a vezérlő elektronika, de ez azt jelenti, hogy nagyobb sebességre nem is képes? Annyira hosszú az ötödik, hogy durva számolás szerint itt 215 a "határolás" amit ugye nem érthet el. Én nem is akarok 150 max. 160-nál többet menni, de ha valaki már próbálkozott és az őszinte adatot megmondaná érdekelne.

Nekem a gépkönyv 180-at ír végsebességre Z14XE-hez. Az enyém mutató szerint pöccre ennyit megy és nem többet (170 után már nagyon lassan gyorsul). Ötötdikben ekkor kb 5500 körül pörög a motor (ha jól emlékszem), de nem megy tovább (tiltás: 6500), elfogy a kraft... 4-esben még nem próbáltam mennyit megy. Az 5-öst egyébként én személy szerint picit rövidnek találom: 130-nál 4000-et pörög. Elviselnék még egy takarékos hatost is, még ha azzal nem is menne 180-at :wink:

Hmmm... 170-et tud a WagonR? Dícséretes

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.