Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Amikor én is teszteltem a kicsikét, azasszony csak 170 körül kérdezte, hogy mennyivel megyek, mert neki fel sem tűnt, hogy éppen padlózóom, hogy megnézzem, hol van a vége.Amúgy 180-nál elfogy a gép, a motor pedig fenhangon emlegeti , hogy Ő mit is taposna rajtam szívesen.Amúgy féjeimmel még nincs gond, de lehet, hogy ha eljön a csere ideje, egy kicsit upgradelünk a dolgon!Úgy alla tzuzammen. :wink:

Link to comment
Megosztás:

1 lityis motorral 132 a GYÁRI végsebesség. Engem ez mindig vigasztal! :)

Astra végsebességhez pedig:

én ezekkel a fékekkel nem nagyon mennék 150 fölé... :wink:

Az asszony már 160-nál kezdett beszólni a volt autónál(R19), de az ott kezdett "határozott" hangon tiltakozni. Az ASTRA-t még nem vittem 130 fölé(azt is csak előzéskor), de 600 km-rel gondolom ezt nem is "illik".

Mi a baj a fékekkel? Nagy sebességnél még hál' Istennek nem kellett nagyot fékezni, de az R19-eshez képest( jajj de jók voltak a kényelmes fotelok:)) szerintem nagyságrenddel jobbak. Ott 100 felett, ha baj volt majdnem letéptem a kormányt, mert a lábam már kevés volt. Ez volt a rejtett ABS?:D))

A fékbetéteken nagyon sok múlik ezt már sok autómon megtapasztaltam. Ezen nem szabad spórolni! Az ASTRA ABS-e, mármint a széria hány ponton szabályoz? Most a jeges utakon volt módom működésbe léptetni, és jól lassult az autó. Ehhez azért az új gumi is biztos hozzájárult, 195-ös tappancsokkal kaptam, és az idénre nem is tervezek téligumi vételt. Az új gumi még nem keményedik és a bordázata is elég nagy. Nem akarok vitát szítani ezért nem is beszélek a 0-5 fok közötti vizes úton szerzett tapasztalatokról téli gumival. Visszatérve a fékbetéteken nem szabad spórolni!

Link to comment
Megosztás:

Amikor én is teszteltem a kicsikét, azasszony csak 170 körül kérdezte, hogy mennyivel megyek, mert neki fel sem tűnt, hogy éppen padlózóom, hogy megnézzem, hol van a vége.Amúgy 180-nál elfogy a gép, a motor pedig fenhangon emlegeti , hogy Ő mit is taposna rajtam szívesen.Amúgy féjeimmel még nincs gond, de lehet, hogy ha eljön a csere ideje, egy kicsit upgradelünk a dolgon!Úgy alla tzuzammen. :wink:

warwolf: Neked milyen motor is van az autódban?

Link to comment
Megosztás:

KoPi: egyébként érdekes, hogy neked már csak 175-öt ír a gépkönyv végsebességre Z14XE-hez... Súlyra mennyit ír (klímás, 5 ajtós)?  

Csak a könyvben írnak kevesebbet, vagy vmi tényleg változott műszakilag is?

Klímás 5ajtós és a súly 1120 a forgalmi szerint. A gépkönyv ennél többet ír, de a súlyadónál a forgalmi számít. :wink:

A motor elvileg a régi, tehát nem twinport. Ez biztos mert a fordulathatárok ott alacsonyabbak és a motorszámból is ez derül ki. Mondjuk az áttételeken módosíthattak(esetleg a klíma miatt), de nem bánom, mert negyedikben jól húzós a gép. Jó lenne már túl lenni a bejáratáson. 3500 felett kezd igazán formába lendülni, de most még azért 4500-nál már váltok.

Link to comment
Megosztás:

Klímás 5ajtós és a súly 1120 a forgalmi szerint. A gépkönyv ennél többet ír, de a súlyadónál a forgalmi számít. :wink:  

A motor elvileg a régi, tehát nem twinport. Ez biztos mert a fordulathatárok ott alacsonyabbak és a motorszámból is ez derül ki. Mondjuk az áttételeken módosíthattak(esetleg a klíma miatt), de nem bánom, mert negyedikben jól húzós a gép. Jó lenne már túl lenni a bejáratáson.  3500 felett kezd igazán formába lendülni, de most még azért 4500-nál már váltok.

Nekem is ugyanennyi van a forgalmiban. Elvileg 1140 lenne az üres tömeg klímával a gépkönyvem szerint. Na de mindegy is.

Sztem várj még a 4500-akkal "bejáratós" autó lévén (600 km van benne, ha jól emlékszem). Én max 4000, de inkább 3500-nál váltanék... Az első olajcseréig (1000-2000 km között) én így tennék mindenképp. De persze ez csak az én szerény véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanennyi van a forgalmiban. Elvileg 1140 lenne az üres tömeg klímával a gépkönyvem szerint. Na de mindegy is.

Sztem várj még a 4500-akkal bejáratós autó lévén (600 km van benne, ha jól emlékszem). Én max 4000, de inkább 3500-nál váltanék...

Nem ez az első autó amit bejáratok. Az "öregautós" vezetés ill. az autópályás nem javallott bejáratásnál. És főleg nem a városi hidegen vezetés(leállok, újraindítok, totyorkog)! A kemény húzatásokat kerülve enyhén sportosan kell vezetni, ha nem akarja az ember ellustítani. A motorhang ugyan magasabb lesz kicsivel, de az autó bármikor képes lesz a magasabb ford. számon is teljesíteni. Valamit valamiért. :wink:

Volt már szerencsém un. "öregautós" kocsit venni 30.000. km-rel és hát egy évbe került mire tudta azt amit kell. Gyakorlatilag be kellet járatni. Az a fordulat amin az autó még sohasem járt, számára kínzás lesz a későbbiekben. Ez az én véleményem természetesen, de egy DACIA 1.4 és egy LADA SAMARA-t is elfogyasztottam. Ráadásul ezek a motorok már nem igényelnek olyan odafigyelést.

Link to comment
Megosztás:

Nem ez az első autó amit bejáratok. Az "öregautós" vezetés ill. az autópályás nem javallott bejáratásnál. És főleg nem a városi hidegen vezetés(leállok, újraindítok, totyorkog)! A kemény húzatásokat kerülve enyhén sportosan kell vezetni, ha nem akarja az ember ellustítani. A motorhang ugyan magasabb lesz kicsivel, de az autó bármikor képes lesz a magasabb ford. számon is teljesíteni. Valamit valamiért. :wink:  

Volt már szerencsém un. "öregautós" kocsit venni 30.000. km-rel és hát egy évbe került mire tudta azt amit kell. Gyakorlatilag be kellet járatni. Az a fordulat amin az autó még sohasem járt, számára kínzás lesz a későbbiekben. Ez az én véleményem természetesen, de egy DACIA 1.4 és egy LADA SAMARA-t is elfogyasztottam. Ráadásul ezek a motorok már nem igényelnek olyan odafigyelést.

Hát, te tudod... Én így járattam be, és nem érzem lustának az enyémet. Sztem nem lesz akkora különbség egy 1000-2000 km-ig kíméletesebb bejáratásnál, amit egy-két későbbi autópályamenet ne tudna rendbehozni. És ahogy te is írtad: egy év alatt még egy elég sokat futott "öreguras" autóból is ki tudtad hozni a számodra szükséges teljesítményt. Sztem inkább picit később, a bejáratási fázis után nyomjad neki, az az első 1000-2000 km "öregurazás" nem számít annyit a későbbi menetteljesítményben, mint amennyit számít tartósságban. Ráadásul én a 3500-ig huzatást azért nem nevezném öregurazásnak. Öregurazás = az, amit apukám csinál: kb 2000-2500-nál vált. De jelzem, hogy sztem még ez a valódi öregurazás (1000-2000 km-ig) sem behozhatatlan később.

Te melyik módszert választanád:

azt, amelyik nagy valószínűséggel nem befolyásolja károsan a motor élettartamát a későbbiekben, és mégis (lehet, hogy egy picivel később ugyan, de mások által is igazoltan, sőt te magad által is elfogadottan) meghozza teljesítménybeli gyümölcsét...

vagy

azt, amelyik esetleg hamarabb meghozza a kívánt teljesítményt, de nem tudod, milyen hatása lesz később az élettartamra (illetve a hangosságra, ahogy te is említetted, nem tesz jó hatást)

?

Link to comment
Megosztás:

Hát, te tudod... Én így járattam be, és nem érzem lustának az enyémet. Sztem nem lesz akkora különbség egy 1000-2000 km-ig kíméletesebb bejáratásnál, amit egy-két későbbi autópályamenet ne tudna rendbehozni. És ahogy te is írtad: egy év alatt még egy elég sokat futott "öreguras" autóból is ki tudtad hozni a számodra szükséges teljesítményt. Sztem inkább picit később, a bejáratási fázis után nyomjad neki, az az első 1000-2000 km "öregurazás" nem számít annyit a későbbi menetteljesítményben, mint amennyit számít tartósságban. Ráadásul én a 3500-ig huzatást azért nem nevezném öregurazásnak. Öregurazás = az, amit apukám csinál: kb 2000-2500-nál vált. De jelzem, hogy sztem még ez a valódi öregurazás (1000-2000 km-ig) sem behozhatatlan később.

Na jó azért én sem sem mindig húzatom, és az első 200-nál nagyon finoman bántam vele. Rövid időre azért nem baj ha "látja" mi a pálya! Az ugyankkora,de alacsony ford.számon (2000 alatt) történő gyorsítás okozhat gondokat, mert a pörgő motor járat a kis fordulat karmol. Gondolj az egy fordulatra eső nyomatékra. Végül is nem akarlak meggyőzni, de azaz "öregautós" autó egy ZASTAVA GTL55 volt és ültem másikban ami még a 2-es helyet véletlen 4-est kapcsolva sem torpant meg hanem csak kellemesen felpörgött. Ez nem balf@sz-ság sajnos annak annyira könnyű volt a váltója.

A lényeg,hogy az én általam járatott autók sokkal jobban pörögtek, mint a "kímélősöké". Az erősebb motorhang sem volt jellemző, mert csodálkoztak, hogy (de most a régi kommunista autókra gondolj) az régi 60-at 3-dikban tartottam, mivel kis város lusta vagyok állandóan váltani.. Az övék ott már bőgött.

Link to comment
Megosztás:

Hát, te tudod... Én így járattam be, és nem érzem lustának az enyémet. Sztem nem lesz akkora különbség egy 1000-2000 km-ig kíméletesebb bejáratásnál, amit egy-két későbbi autópályamenet ne tudna rendbehozni. És ahogy te is írtad: egy év alatt még egy elég sokat futott "öreguras" autóból is ki tudtad hozni a számodra szükséges teljesítményt. Sztem inkább picit később, a bejáratási fázis után nyomjad neki, az az első 1000-2000 km "öregurazás" nem számít annyit a későbbi menetteljesítményben, mint amennyit számít tartósságban. Ráadásul én a 3500-ig huzatást azért nem nevezném öregurazásnak. Öregurazás = az, amit apukám csinál: kb 2000-2500-nál vált. De jelzem, hogy sztem még ez a valódi öregurazás (1000-2000 km-ig) sem behozhatatlan később.

Te melyik módszert választanád:

azt, amelyik nagy valószínűséggel nem befolyásolja károsan a motor élettartamát a későbbiekben, és mégis (lehet, hogy egy picivel később ugyan, de mások által is igazoltan, sőt te magad által is elfogadottan) meghozza teljesítménybeli gyümölcsét...

vagy

azt, amelyik esetleg hamarabb meghozza a kívánt teljesítményt, de nem tudod, milyen hatása lesz később az élettartamra (illetve a hangosságra, ahogy te is említetted, nem tesz jó hatást)

?

Én szeretek vezetni! 3 felkiáltójellel! Ha egy kicsit sportosabb a hangja nem bánom, de akkor is visszapakolom 80-90-nél 3-asba. Még egy autóm sem sínylette meg,sőt! (azért itt a zárójelben: sohasem hideg motorral és nem észnélkül)

Link to comment
Megosztás:

Na jó azért én sem sem mindig húzatom, és az első 200-nál nagyon finoman bántam vele. Rövid időre azért nem baj ha "látja" mi a pálya! Az ugyankkora,de alacsony ford.számon (2000 alatt) történő gyorsítás  okozhat gondokat, mert a pörgő motor járat a kis fordulat karmol.  Gondolj az egy fordulatra eső nyomatékra. Végül is nem akarlak meggyőzni, de azaz "öregautós" autó egy ZASTAVA GTL55 volt és ültem másikban ami még a 2-es helyet véletlen 4-est kapcsolva sem torpant meg hanem csak kellemesen felpörgött. Ez nem balf@sz-ság sajnos annak annyira könnyű volt a váltója.

A lényeg,hogy az én általam járatott autók sokkal jobban pörögtek, mint a "kímélősöké". Az erősebb motorhang sem volt jellemző, mert csodálkoztak, hogy (de most a régi kommunista autókra gondolj) az régi 60-at  3-dikban tartottam, mivel kis város lusta vagyok állandóan váltani.. Az övék ott már bőgött.

Rövid időre még talán OK, de ne állandóan 4500-aknál válts sztem az első olajcseréig. A 2000 illetve az alatti fordulat sztem sem tesz jót (nem is ezt javasoltam), de én azt mondom, hogy még akár ezt az 1000 km alatt összegyűlt kis korom lerakódást is ki lehet tisztítani utána egy két autópályamenettel.

OK, hogy szeretsz vezetni, én is szeretek. De sztem ki kell bírni azt, hogy az első 1000-2000 km alatt ne pakoljam vissza 3-ba 90-nél. Annyira nem számít az az első 1000 km a későbbiekhez képest. Már szinte nem is emlékszem rá...

Szóval én inkább visszafogtam magam, és az első tuti módszert választottam :wink: Nem bántam meg.

Link to comment
Megosztás:

Rövid időre még talán OK, de ne állandóan 4500-aknál válts sztem az első olajcseréig. A 2000 illetve az alatti fordulat sztem sem tesz jót (nem is ezt javasoltam), de én azt mondom, hogy még akár ezt az 1000 km alatt összegyűlt kis korom lerakódást is ki lehet tisztítani utána egy két autópályamenettel.

OK, hogy szeretsz vezetni, én is szeretek. De sztem ki kell bírni azt, hogy az első 1000-2000 km alatt ne pakoljam vissza 3-ba 90-nél. Annyira nem számít az az első 1000 km a későbbiekhez képest. Már szinte nem is emlékszem rá...

Szóval én inkább visszafogtam magam, és az első tuti módszert választottam :wink: Nem bántam meg.

A vissza 3-asba dolgot nem a mostanra értettem, és azt hiszem tulajdonképpen egyről beszélünk csak én egy kicsit jobban nyomom. Az új kocsinál nem a korom a lényeg, hanem a dugattyú magasabb forulaton hosszab utat jár be és ez az alacsony fordulatú bejáratásnál képezhet egy kis vállat a hengerben amit az autó később nehezen gyűr le. A mostani motoroknál a kisebb mérettűrések miatt ez már nem annyira jellemző, de azért létezik. A Te gépkönyved nem max. 3/4 gázt, de azért lendületes vezetést javasol?

Link to comment
Megosztás:

A vissza 3-asba dolgot nem a mostanra értettem, és azt hiszem tulajdonképpen egyről beszélünk csak én egy kicsit jobban  nyomom. Az új kocsinál nem a korom a lényeg, hanem a dugattyú magasabb forulaton hosszab utat jár be és ez az alacsony fordulatú bejáratásnál képezhet egy kis vállat a hengerben amit az autó később nehezen gyűr le.
De legyűr, vagy nem? Nem mindegy, hogy az 1000-es vagy 2000-es bejáratási fázis során vagy az után 500 km-el egy autópályamenet során gyűri le?

 A mostani motoroknál a kisebb mérettűrések miatt ez már nem annyira jellemző, de azért létezik. A Te gépkönyved nem max. 3/4 gázt, de azért lendületes vezetést javasol?

Én a javasolt max sebesség 3/4-e alapján (ami kb 135 km/h) gondoltam a 4000 körüli max fordulatot. Max 3/4-ig lenyomott gázpedált is javasol, de ez olyan nem kézzelfogható dolog (nem 3/4 max fordulatszámot ír, nem írja, mikor válts a 3/4-ig lenyomott gáznál), ezért inkább a 4000-hez tartottam magam, amit a kereskedésben is mondtak nekem. A lendületest nekem is írja, de sztem a 3500-at, max 4000-et már elég lendületesnek tartja :wink: Az alacsony fordulatot nem javasolja, és mellesleg azt is javasolja, hogy ne pörgessük a motort: lehetőleg 2000-3000 fordulat között közlekedjünk, mert ekkor gazdaságos. Meg hogy a nagy fordulatszám kopáshoz és magas fogyasztáshoz vezet... (meg sztem a kopás következtében nagy olajfogyasztáshoz. Szerencsére nekem egyelőre még nem eszi az olajat... kopp-kopp)

Link to comment
Megosztás:

De legyűr, vagy nem? Nem mindegy, hogy 3000-nél gyűri le vagy 1000-nél?

Én a javasolt max sebesség 3/4-e alapján (ami kb 135 km/h) gondoltam a 4000 körüli max fordulatot. Max 3/4-ig lenyomott gázpedált is javasol, de ez olyan nem kézzelfogható dolog (nem 3/4 max fordulatszámot ír, nem írja, mikor válts a 3/4-ig lenyomott gáznál), ezért inkább a 4000-hez tartottam magam, amit a kereskedésben is mondtak nekem. A lendületest nekem is írja, de sztem a 3500-at, max 4000-et már elég lendületesnek tartja :wink: Az alacsony fordulatot nem javasolja, és mellesleg azt is javasolja, hogy ne pörgessük a motort: lehetőleg 2000-3000 fordulat között közlekedjünk, mert ekkor gazdaságos. Meg hogy a nagy fordulatszám kopáshoz és magas fogyasztáshoz vezet... (meg sztem a kopás következtében nagy olajfogyasztáshoz. Szerencsére nekem egyelőre még nem eszi az olajat... kopp-kopp)

Most már biztos, hogy ugyanarról beszélünk csak egy kicsit más megközelítésből. Az olajfogyasztás hiba az 1.6-sokra jellemző. Feleslegesen én sem pörgetem, csak nehéz megállni :)

A kereskedő azt mondta, hogy ezt a motort pörgetni kell, mert csak 3500 felett adja a teljesítményt a 16V miatt. Az első szervíz mikor volt? Itt 1500-ra állították, de csak javasolt és ingyenes kivéve az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Most már biztos, hogy ugyanarról beszélünk csak egy kicsit más megközelítésből. Az olajfogyasztás hiba az 1.6-sokra jellemző.
Igen állítólag tényleg az 1.6-okra jellemző, de azért nem szertném a saját bőrömön tapasztalni, ha ez a dolog mégsem igaz... Amúgy tuti az 1.4-es is fogyaszt majd olajat később, csakhát azért nekem mégsem mindegy mikor kezdi el és mennyit fog enni... ezért sem mertem nagyon kínozni 4000 fölött új korában. Eddig meghálálta.

Feleslegesen én sem pörgetem, csak nehéz megállni :)  

A kereskedő azt mondta, hogy ezt a motort pörgetni kell, mert csak 3500 felett adja a teljesítményt  a 16V miatt. Az első szervíz mikor volt? Itt 1500-ra állították, de csak javasolt és ingyenes kivéve az olajat.

Az igaz, hogy 3000-3500-nál kezd húzni, tényleg szereti ha pörgetik... De én azért már csak 2000 km után próbáltam ki, hogy meddig is szereti a nagyobb fordulatokat. Amúgy az első szervíz nálam... hmmm talán 1800 km körül volt, már nem is emlékszem, mikor vittem. Látod, ennyire maradt meg bennem a bejáratási időszak... Amúgy tényleg olcsóbb volt a javasolt olajcsere, mint egy normál, kb 8-9000 ft, de erre sem emlékszem már pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok szép és élményekben gazdag utat kívánok! Azt hiszem ezt a témát kibeszéltük. Élmény vezetni ezt az autót és nem csak azért, mert új. Azt hiszem most kezdem megérteni a német autó fillinget, bár ezt Pollandiában gyártották. :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok szép és élményekben gazdag utat kívánok! Azt hiszem ezt a témát kibeszéltük. Élmény vezetni ezt az autót és nem csak azért, mert új. Azt hiszem most kezdem megérteni a német autó fillinget, bár ezt Pollandiában gyártották. :)

Neked is jó utat, és vigyázz a szép kis új autódra! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sok örömöt az új verdához.

Egy hét és az enyém is meglesz. :)

Írj, ha megvan! Ilyenkor már nehéz a várakozás,ugye?:wink: Az átvételnél legyél "hidegfejű"! Az adatokat egyeztesd először(alvázszám stb.) és a megrendelt plusszokat. Utána az esetleges sérülések kívül és belül. Ez azért fontos, mert ha elhoztad azt mondhatják: Te csináltad. A műszaki dolgok úgyis csak később derülnek ki, de erre való a garancia és miért is lennének. Az átvágásokról szóló hírek biztos igazak, de nem hiszem, hogy a 16000 eladott OPEL-ből pont mi lennénk azok. Egyébként is ha eltérsz az alap felszereltségtől a neveden fut a rendelés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.