Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Ma vettem egy pár téli gumit (Nokian), igaz a sebesség indexe 92-es. Ami inkább érdekes számomra, hogy nem forgásirányos (outside felirat kifelé néz) de így olyan mintha visszafelé állna a mintázat az egyik oldalon... Ez így van rendben?

Nekem is olyan van és elvileg van rajta forgásirány nyíl.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

 

Én úgy gondolom ez a felirat "outside" jelentése kívül ettől még forgás irányos lehet ,én nem láttam nokián-ban ami nem forgás irányos lett volna de észre fogod venni mer örülten fog zúgni,ha nem megfelelő irányban futncs

Nincs nyíl/jelölés mint a forgásirányos gumikon, csak outside felirat. A mintázata asszimetrikus, tehát ha csak nincs belőle jobbos-balos variáns, akkor ez csak így tud állni. Mostanában még nem szerelem fel, majd csak ha eljön az ideje. Remélem nem szúrtam el... Mondjuk a gumis csak ért hozzá...

 

Kiszaladtam, megnéztem, semmi jelölés vagy nyíl... Nokian wr g2 185/65 r15 92t xl a típusa. (Használtan vettem, messze nem új modell.)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

 Nokian WR D4 88 T 185/65 R15 15 190,- Ft

http://www.bujakigumi.hu//gyarto109/WR_D4_185_65R15_.html#F140326

NOKIAN WR D4 H 92 195/60R15  20 901,- Ft

http://www.bujakigumi.hu/gyarto109/WR_D4_195_60R15_.html#F140337

 

Miért kerül ennyivel többe? Csak mert más méret és súlyindex stb... ?  Elég lenne az autómra a 88T besorolású is?

 

Opel Astra Classic II. 2005.11 1.4 Twinport.

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

Nincs nyíl/jelölés mint a forgásirányos gumikon, csak outside felirat. A mintázata asszimetrikus, tehát ha csak nincs belőle jobbos-balos variáns, akkor ez csak így tud állni. Mostanában még nem szerelem fel, majd csak ha eljön az ideje. Remélem nem szúrtam el... Mondjuk a gumis csak ért hozzá...

 

Kiszaladtam, megnéztem, semmi jelölés vagy nyíl... Nokian wr g2 185/65 r15 92t xl a típusa. (Használtan vettem, messze nem új modell.)

Hogyne lenne forgásiránya! Maga a minta az oldalán a forgásirány.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Milyen minta jelöli a forgásirányt? 

http://galeria.digitalisalbum.hu/V16jIupO96vTy4ylUHlVSYDP1UckDb7gt2V9H0M3DtkwN4y35HNb1iU29eFx0BbTYbHkG0laItH3CJsu22AXjh3F5g7F9B737K2Y

Csak Outside feirat van... Semmi minta/nyíl vagy bármi...

 

Sorry! Valóban igaz. Én egy olyan képet néztem, ahol nem volt teljesen kivehető az oldalsó minta. Egyébként arra a ferde mintázatra gondoltam, de a te képeden jól látszik, hogy az mindkét irányba szimmetrikus. Akkor marad a gumis, aki majd a futófelület mintázata alapján megmondja neked melyik hová való.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

EElhiszem, hogy fejleszteni kell és jól is néz ki az oldal, DE (persze nem akarom ocsárolni senki munkáját mert tudom, hogy nem könnyű meló egy ilyen oldalt kezelni),  aláírások eltüntek, de nem is az hanem az avatar képek.

Miért kell eröltetni ezt a karikás dolgot? Androidot is 5.0 verzió óta eléggé ratyi sztem... :S.

De ez csak az én véleményem. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

EElhiszem, hogy fejleszteni kell és jól is néz ki az oldal, DE (persze nem akarom ocsárolni senki munkáját mert tudom, hogy nem könnyű meló egy ilyen oldalt kezelni),  aláírások eltüntek, de nem is az hanem az avatar képek.

Miért kell eröltetni ezt a karikás dolgot? Androidot is 5.0 verzió óta eléggé ratyi sztem... :S.

De ez csak az én véleményem. ;)

:) majd kialakul... :)

 

 

Módosítva : bocs
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Esti találós kérdés, hol jut be a víz? Jobb képeket nem tudtam csinálni. Kesztyűtartót kivettem és annak a helyéről készültek a fotók. Annyi tuti hogy a kihangosító mikrofonjának a vezetékének a környékén kerül be a víz. A gondom ezzel csak az hogy az A oszlop takaró alatt sosem volt víz mikor néztem.

 

WP_20151009_23_14_26_Pro.jpg

WP_20151009_23_14_31_Pro.jpg

WP_20151009_23_14_58_Pro.jpg

WP_20151009_23_15_09_Pro.jpg

WP_20151009_23_14_53_Pro.jpg

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Esti találós kérdés, hol jut be a víz? Jobb képeket nem tudtam csinálni. Kesztyűtartót kivettem és annak a helyéről készültek a fotók. Annyi tuti hogy a kihangosító mikrofonjának a vezetékének a környékén kerül be a víz. A gondom ezzel csak az hogy az A oszlop takaró alatt sosem volt víz mikor néztem.

Nem a ventillátor külső kerete mellett folyik be? 

Link to comment
Megosztás:

EElhiszem, hogy fejleszteni kell és jól is néz ki az oldal, DE (persze nem akarom ocsárolni senki munkáját mert tudom, hogy nem könnyű meló egy ilyen oldalt kezelni),  aláírások eltüntek, de nem is az hanem az avatar képek.

Miért kell eröltetni ezt a karikás dolgot? Androidot is 5.0 verzió óta eléggé ratyi sztem... :S.

De ez csak az én véleményem. ;)

Hát igen, még egy kicsit kezdetleges, itt ott még angol is rendesen, viszont telefonon én chrome böngészővel szoktam használni munkából, most átláthatatlan és az új hozzászólásokhoz se egyszerű odakerülni egy topicban. Régen rengeteget foglalkoztam weblap szerkesztéssel/készítéssel, néha néha még most is, sok munka van velük olykor olykor, főleg ha megadja magát és ki kell találni mi akadt össze az adatbázissal :)

Van még min dolgozni itt :)

Link to comment
Megosztás:

Esti találós kérdés, hol jut be a víz? Jobb képeket nem tudtam csinálni. Kesztyűtartót kivettem és annak a helyéről készültek a fotók. Annyi tuti hogy a kihangosító mikrofonjának a vezetékének a környékén kerül be a víz. A gondom ezzel csak az hogy az A oszlop takaró alatt sosem volt víz mikor néztem.

Szélvédő mellett esetleg? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Köszi a tanácsokat!

2006-os 14XEP csapágyfedél csavarjai negyed fordulatra voltak kilazulva, 8 Nm a meghúzási nyomaték ugye?

A műanyag vízcsőcsonkot alig lehetett egyben leszedni, hihetetlen, hogy eddig nem törött le, de cserélve fémre.

A hosszbordás szíjat is cseréltük, de érdekes módon 9 év, és 35 e km után nagyon egyben volt, semmi repedezés, azért lecseréltük egy Contitechre. Nagy meló volt, de remélem nem csak az ablakon dobtam ki a pénzt, hogy cseréltük.

j_szilard

Opel szervizek is előszeretettel használják az SKF termémeket, ajánlom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.