Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Astra G Z16XE motoros autóról lenne szó. Az a probléma, hogy a leömlőnél hajszálrepedések keletkeztek, amit valószínűleg nem lehet hegeszteni. Létezik erre valami turpisság, amivel meg lehet oldani, vagy venni kell egyet ( kb 80 ezer forum_icon_szomoru.gif ) Volt már valakinek ilyen gondja? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, Janó32 írta:

Én csak a saját meglátásaim/véleményem tudom hozzátenni: szerintem a kombi hátsó rugója, a lengéscsillapítók nem ua méretezésűek (nem ua terhelésre vannak tervezve), így meglepő lenne ha csak 1:1-ben át kellene rakni. Maga a híd lehet hogy egyforma, de a felfogatási pontok már nem biztos... Az ABS-t áttenni sokkal komplexebb, szerintem az ECU-t is programozni kellene hozzá, rengeteg kábelt átszerelni és bekötni.  Az állítható kormányhoz a teljes kormánymű megbontása szükséges, piszok nagy meló tud lenni. A légzsákos ülés betehető, de a kábelezése ill a vezérlése szerintem nincs az autóban, azt is be kell kábelezni és feltanítani az elektronikát... 

Szia! Köszi az észrevételt! Az a furcsa, hogy az én autómban komplett ki van építve az ABS! Elöl hátul ott a keréknél az ABS csatija, az ülésnél, úgy van kialakítva a kábelezés, hogy a légzsák, bizt.öv és ülésfűtés oda van téve, csak nincs rákötve semmi, mert "buta" ülés van benne. Nem tudom, milyen járgány ez, forgalmiban 1998.12.hó van, az alvázszám szerinti kód pedig X ami elvileg 1999. évet jelöl?!

Azt nem tudom, hogy ECU -ban mi van programozva, de a féklámpa kapcs.hoz 4 vezeték van lehúzva, és van két vezeték a kuplungnál is, de kapcsoló ott nincs. Tempomat lehetőség?! Multi kormány van, rádiót viszi. Sőt, a hátsó híd, és az alváz közé valami rugós lemez is oda van szerelve egy (ha jól emlékszem) 3 vezetékes csatival. Xenon magasságállítás?! A dőléskapcsoló ugyan nincs fent, csak a lemez, meg a csatija. Érdekes?!

Opel márka szervizben tudnának szerintetek adni valami infót kompatibilitás szempontjából?

Jobb kormányos testvér jobban számításba jöhetne? Ott csak a műszerfal kárpitot meg az alsó kormányösszekötőket buknám el. Csak az nem tárcsafékes hátul, és ugyanolyan extramentes, mint az enyém.

Háát, most még bizonytalanabb lettem...ha tudnám, hogy a műszerfaltól előre legalább egyezik, megvenném, de az idő is szorít, szombat estig dűlőre kellene jutnom a kombival kapcsolatban.

Jó éjt mindenkinek! Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem értem hogy ha a mostani autód "porrá van rohadva" ahogy írtad, de a donor a motor kivételével komplett, akkor miért nem rakod át a motort a mostani autódból a donorba? Sokkal egyszerűbb, nem kéne a hátsó híddal szórakozni, se a kábelkötegeket átfűzni az ABS-hez...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Bocs hogy belevau, de egy ilyen akció nem hoz magával egy rakás papirmunkát? Gyakorlatilag rendes autócsere történik nem? Forgalmi műszaki, biztosítás,  stb. Vagy van valami kiskapu? 

Más: akinek ilyen combos méretű kamera van az autójában az nem fél hogy feltörik érte? Én azért nem merek ilyesmit beletenni. Mondjuk nálunk egy szatyorért benyomják az ablakot. 

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 19., Stofl said:

Fóliával 1 nyár alatt nem mattult vissza. Eddig csak ennyi időről tudok beszámolni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szerintem rárakatom a 3M UV szűrős fóliát (6e a pár, tokkal, vonóval, szerintetek kevés, sok, reális?). De lehet, hgy csak januárban lesz rá időm, most egyszerűen nem tudom megoldani, addig fólia nélkül lesz használva. Másfél hónap alatt csak nem lesz baja, főleg, hogy nem sok UV van és várható mostanában:)

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, kukori said:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szerintem rárakatom a 3M UV szűrős fóliát (6e a pár, tokkal, vonóval, szerintetek kevés, sok, reális?). De lehet, hgy csak januárban lesz rá időm, most egyszerűen nem tudom megoldani, addig fólia nélkül lesz használva. Másfél hónap alatt csak nem lesz baja, főleg, hogy nem sok UV van és várható mostanában:)

Nekem 16e Ft volt a ketto polirozassal foliaval egyutt. Itt ennyi....

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, kukori írta:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szerintem rárakatom a 3M UV szűrős fóliát (6e a pár, tokkal, vonóval, szerintetek kevés, sok, reális?). De lehet, hgy csak januárban lesz rá időm, most egyszerűen nem tudom megoldani, addig fólia nélkül lesz használva. Másfél hónap alatt csak nem lesz baja, főleg, hogy nem sok UV van és várható mostanában:)

Szerintem ha nem fóliáztatod le egyből akkor kezdheted elölről.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Még a nyár folyamán volt szó róla, hogy többeknek is elöregedett az antennatalp tömítése. Nos, van három darab tömítés a birtokomban. Postaköltséggel együtt négyezer forint darabja. Ha valakit érdekel akkor további részletek PÜ-ben.

 

Ha valaki értekezni akar velem, akkor a nicknevem kisbetűvel @freemail.hu címen tegye, mert a privát üzenetekre is vonatkozik az 5/24-es korlát.

 

 

Antenna_talptömítés_resize.jpg

Módosítva : Bombero
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

A hétvégén cserélnénk a verdában szelepfedél tömítést. Itthon csináljuk, mert úgy gondolom, hogy ez annyira nem lehet vészes meló, a szerelőm meg csak januárra tudott időpontot adni. 

Van valami ezzel kapcsolatban, amire különösen figyelni illik? Sehol nem találtam olyat, ahol ezt részletesebben leírják. Mielőtt nekiállok, azért olvasnék róla, most csinálnám először. :) Tudnátok pár tanáccsal szolgálni? ;)

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, timoboy írta:

Sziasztok! 

A hétvégén cserélnénk a verdában szelepfedél tömítést. Itthon csináljuk, mert úgy gondolom, hogy ez annyira nem lehet vészes meló, a szerelőm meg csak januárra tudott időpontot adni. 

Van valami ezzel kapcsolatban, amire különösen figyelni illik? Sehol nem találtam olyat, ahol ezt részletesebben leírják. Mielőtt nekiállok, azért olvasnék róla, most csinálnám először. :) Tudnátok pár tanáccsal szolgálni? ;)

Alvázszám alapján megveszed a tömítést + tömítőpasztát. Szépen lebontasz mindent, a régi ott maradt pasztát egy éles késsel szépen leszeded. Ujjal felkened az újat a fedélre és a hengerfejre is. Beilleszted a tömítést majd összerakod. :) Pasztából a K2 feketéjét ajánlanám.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet urak!

Hétfőn lettem boldog tulajdonosa egy Astrának.

Viszont ezzel együtt meg is érkezett az első probléma. Jobb első tompítottam elaludt. Égő csere már megvolt, de még mindig nem világít. Az a gyanúm a gyújtótrafó adta meg magát. Szeretném kérdezni: milyen gyakran találni idehaza trafót a gyári xenonhoz? 

Kb. 8 bontót hívtam fel, de sehol semmi.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Petyyyyy írta:

Üdvözlet urak!

Hétfőn lettem boldog tulajdonosa egy Astrának.

Viszont ezzel együtt meg is érkezett az első probléma. Jobb első tompítottam elaludt. Égő csere már megvolt, de még mindig nem világít. Az a gyanúm a gyújtótrafó adta meg magát. Szeretném kérdezni: milyen gyakran találni idehaza trafót a gyári xenonhoz? 

Kb. 8 bontót hívtam fel, de sehol semmi.

A Facebook-on vannak G Astra oldalak. Próbáld meg ott. Rengeteget bontanak, de szerintem nagyon kevés a gyári xenonos.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, trassher írta:

Alvázszám alapján megveszed a tömítést + tömítőpasztát. Szépen lebontasz mindent, a régi ott maradt pasztát egy éles késsel szépen leszeded. Ujjal felkened az újat a fedélre és a hengerfejre is. Beilleszted a tömítést majd összerakod. :) Pasztából a K2 feketéjét ajánlanám.

Köszönöm! :) Akkor ez mégsem annyira bonyolult?! A pasztát mindenképpen alkalmazni kell? Sokan vannak akik mellette, de eddig még több volt, aki ellene van... 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, gezoli írta:

A Facebook-on vannak G Astra oldalak. Próbáld meg ott. Rengeteget bontanak, de szerintem nagyon kevés a gyári xenonos.

Igen, tudom. Tagja is vagyok és be is dobtam a kérésemet. De köszönöm a tippet. Volt bontó, ahol azt mondták soha nem is volt náluk xenonos változat.

Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, timoboy írta:

Köszönöm! :) Akkor ez mégsem annyira bonyolult?! A pasztát mindenképpen alkalmazni kell? Sokan vannak akik mellette, de eddig még több volt, aki ellene van... 

Nincs mit! :) Nekem szerelő csinálta anno. Gyárilag is pasztával és tömítéssel van összerakva szóval rossz nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Olyan kérésem (kérdésem) lenne, hogy a két első ajtó díszlécén lévő CDX betűimből a jobboson elhagyatott lett az 'X' betű, nincs valakinek elfekvőbe, vagy van valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni? Illetve leszedtem mindet, mielőtt elhagyom, mit ajánlanátok, mivel ragasszam fel a betűket hogy ottmaradjon, és sterimos mosó - biztos legyen? :)

 

Válaszokat előre is köszönöm

Üdv: Attila

 

Opel Astra G 1.6 CDX Sedan /2000/

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, atika08 írta:

Sziasztok! 

Olyan kérésem (kérdésem) lenne, hogy a két első ajtó díszlécén lévő CDX betűimből a jobboson elhagyatott lett az 'X' betű, nincs valakinek elfekvőbe, vagy van valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni? Illetve leszedtem mindet, mielőtt elhagyom, mit ajánlanátok, mivel ragasszam fel a betűket hogy ottmaradjon, és sterimos mosó - biztos legyen? :)

 

Válaszokat előre is köszönöm

Üdv: Attila

 

Opel Astra G 1.6 CDX Sedan /2000/

Hát, ha erre van szükséged (16-os tétel, 172944 alkatrésszámon vagy 90543669 cikkszám):
http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-2-5-2-1-front-door-nameplate-and-decal-hatch-saloon-estate-van-f08-f35-f48-f69-f70/

akkor a Patacsi-Team honlapján a 90543669-et beírva: cirka 4243 HUF-ért rendelhető és most akciós is.

De szerintem a lakóhelyeden ha van komolyabb Opel bolt, az is beszerzi a cikkszám szerint.
 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, atika08 írta:

Sziasztok! 

Olyan kérésem (kérdésem) lenne, hogy a két első ajtó díszlécén lévő CDX betűimből a jobboson elhagyatott lett az 'X' betű, nincs valakinek elfekvőbe, vagy van valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni? Illetve leszedtem mindet, mielőtt elhagyom, mit ajánlanátok, mivel ragasszam fel a betűket hogy ottmaradjon, és sterimos mosó - biztos legyen? :)

 

Válaszokat előre is köszönöm

Üdv: Attila

 

Opel Astra G 1.6 CDX Sedan /2000/

Obiban lehet kapni autós soron betűket. Azt nem tudom mennyire méret és betűtípus pontos a jelenlegihez de egy ránézést megér.

FBS ha felteszed az biztos nem fogja elengedni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.