Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra tuning


mélykék76

Recommended Posts

Szóval ez lesz a gépen átalakítva:

- metercsere 1.4-ről 1.8-ra

- sport vez.tengely, sport szívócső, szívójáratok polírozva, stb. kb.160-170LE

- sport kipuf. rendszer

- állítható magasságú KW futómű

- Corsa B GSI hátsó futómű tárcsafékkel

- sport tárcsafékek

- hátsó toronymerevítő

- műszerfal kék világítása

- műszerfal elemek színre fújása vagy alu-ra cseréje

- váltókar rövidítés

- apróságok...

További terv még az első és hátsó spoiler, küszöbök cseréje az RB-Tuning-tól (www.rb-tuning.de). Csak még nem tudom, hogy jut hozzám németből :?

Az akció kezdetéről még nem tudok semmit, az anyagok beszerzésétől függ, de remélem a tavaszt már az új géppel köszöntöm :)

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúú haaaaaaaaaaaaa :D :lol:

Nem semmi ! 8)

Ilyen tervek simán "megérdemelnek egy saját témát"

Valami csip-csirip ?

Váltó is átugrik egy 1.8-asból ?

Ehhez a teljesítményhez tán nem ártana sperr is :wink:

Mindez hol lesz realizálva ?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 201
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ÓÓ, milyen szépen csengő nevű témát nyitottál! Tigra-Tuning! Csak kimondom és bizsergés fut rajtam végig :)

Csip-csiriptől valahogy ódzkodok, nem tudom megmondani miért. De ha lenne, akkor már valami normális cégnél kéne csináltatni fékpaddal, meg ilyenekkel. Annak meg utána kell nézni, plusz napokra kiesik a kocsi, melóhelyen kinyírnak,stb.

A mostani ültetés olyan, hogy fékpadra nem lehet ráállni vele. Mégis megkaptam műszakit :twisted: Persze ez majd nem lesz probléma állítható futóművel.

A 6 sebességes váltón (asszem f28-as) gondolkodom még.

Speer (így kell írni) lesz. Kimaradt volna?

Bp-en a Lövész utcában készül majd a verda.

Link to comment
Megosztás:

ÓÓ, milyen szépen csengő nevű témát nyitottál! Tigra-Tuning! Csak kimondom és bizsergés fut rajtam végig :)

:D

Csip-csiriptől valahogy ódzkodok, nem tudom megmondani miért. De ha lenne, akkor már valami normális cégnél kéne csináltatni fékpaddal, meg ilyenekkel.

Akkor nem lesz olyan nagyon-nagy tengely benne ? Mert a nálam hozzáértőbbek azt mondják, hogy azon mennek még el chips módosítása nélkül. Asszem :roll:

A mostani ültetés olyan, hogy fékpadra nem lehet ráállni vele. Mégis megkaptam műszakit :twisted: Persze ez majd nem lesz probléma állítható futóművel.

Airride is ? Lassan felmerül benne a kérdés mi nem lesz benne ?:lol:

Azért majd ha meglesz, akkor csak aktivizálni kellene valamit, mert úgy az igazi :wink:

A 6 sebességes váltón (asszem f28-as) gondolkodom még.

Speer (így kell írni) lesz. Kimaradt volna?

Bp-en a Lövész utcában készül majd a verda.

F28 ? Szerintem inkább próbálj szerválni egy F20 4X4-et, és azt rendbehozatni.

Speert biztos "apróságok" közé szántad :lol:

Dark-nak volt egy eladó, amikor legutoljára kérdeztem, akkor még megvolt, nem tudom most hogy áll a dolog.

Incontrol paciensek vagyunk miiiiiii ? :lol:

ui: motor honnan, miből kerül át majd ?

Link to comment
Megosztás:

Egen, Incontrolba járunk, mer nekem bejött :) Csak nem Te is?

Motor már megvan, az már a Lövész u-ban várja, hogy mikor kezdődik az operácijó. Eredetileg Németo-ból lett behozva.

F20 4x4 mit tud? Róla még nem hallottam :oops:

Nem lesz benne óriási tengely, csak ami most van az egynégyben. Má elfelejtettem mekkora fokolású.

Link to comment
Megosztás:

Egen, Incontrolba járunk, mer nekem bejött :) Csak nem Te is?

Motor már megvan, az már a Lövész u-ban várja, hogy mikor kezdődik az operácijó. Eredetileg Németo-ból lett behozva.

F20 4x4 mit tud? Róla még nem hallottam :oops:

Nem lesz benne óriási tengely, csak ami most van az egynégyben. Má elfelejtettem mekkora fokolású.

Óóóóóó, nem csak a Lexmaul cuccok forgalmazása miatt sokan ismerik, ha mást nem is akkor a weboldalukat feltétlenül.

Én úgy tudom, hogy hasonló áttételekkel rendelkezik, mint az F28, csak nincs benne a hatodik fokozat.

Azt el is felejtettem mondani, hogy a Patyi Laci, aki most generálozza az Anti kocsiját, elég nagy "váltóguru" (is), szerintem simán összepakol neked valami vicces, finom váltót :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Örömmel jelentem, hogy hétfőn leadom a gépet és elkezdődik végre a nagy projekt! :)

A végeredmény: x18xe motorral szerelt Tigra A - valszeg nem sok ilyen rohangál még az országban :twisted: - kb. 180 Le, elöl hátul tárcsafék - ilyenből sincs túl sok - állítható futómű. Körbe spoiler (merthogy sikerült elintézni, hogy németből megkaphassam őket). A belső térben a kék szín lesz a domináns. Most kb. 2 hónapig nélkülöznöm kell a kocsit, utána bejáratás és aztán már élvezhetem is a kátyús és nyomvályús magyar utak nyújtotta fílinget.

Így fog kinézni, persze marad a sötétkék fényezés:

10890352.jpg

10890350.jpg

Link to comment
Megosztás:

"Csip-csiriptől valahogy ódzkodok, nem tudom megmondani miért. De ha lenne, akkor már valami normális cégnél kéne csináltatni fékpaddal, meg ilyenekkel. Annak meg utána kell nézni, plusz napokra kiesik a kocsi, melóhelyen kinyírnak,stb."

1, az Incontrolos sráccal kiküldöd a computert németbe, és dobnak rá valami egyen-chipset (nem valami ######a megoldás :D )

2, dbilas dynamic, vagy risse motorsport ír normálisat padon. Ha ennyit áldozol a verdádra, szerintem megéri, meg úgyis kell a km bejáratáskor :)

tényleg szép lesz!

grat

tfg

Link to comment
Megosztás:

Azt el is felejtettem mondani, hogy a Patyi Laci, aki most generálozza az Anti kocsiját, elég nagy "váltóguru" (is), szerintem simán összepakol neked valami vicces, finom váltót :wink:

Tudnál valami elérhetőségét adni? Vagy kérdezzem Antit?

Eddig bírta a +teljesítményt az F17 váltóm :) Holnap levesszük, aztán kiderül mennyire omlott össze:(

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.