Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra tuning


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 201
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 9 months later...

Tegnap este mértük a Tigrát, és végre adatokkal szolgálhatok a Lexmaul tuningolás eredményéről. Sokan vitatták - elég gusztustalan módon - a Carstyling-on, hogy a szívósor, meg a többi apróság hozhat 25 LE többletet a kis Z14XEP motornak. Persze mi is kíváncsiak voltunk, nem kicsit.

Az autó gyári állapotban 90 LE-s, a 0-100-at 12.4 mp alatt futja meg. Hogy a valóságban pontosan ez mennyi volt, nem tudjuk, akkor még nem volt a Dyno.

A kocsi tuningjáról pár szót:

A Z14XEP tisztes kis motor, de az üresen 1200 kg-os súlyhoz elég kevéske. Erre jönnek még a továbbiak, a kocsi vezetőstül, utasostul jóval 1300 kg felett van. Szóval elkélt a tuning, mert lomha volt.

Vettünk bele egy dBilas Dynamic szívósort, meg a hozzá való chip programot, valamint Lexmaul sport kipuffot, K&N sportlégszűrőt. Az Incontrolban csinálták. Azt mondták, a kocsi kb. 25 LE-vel lesz erősebb.

A gyári (185/60 R15) kerekek helyett kicsit ballonosabb (205/55 R15) gumik kerültek rá, egyrészt a kinézet, másrészt a klassz pesti utak miatt. Ez picit ugye lefogja, de nem bántuk meg ezt sem.

Került rá mindenféle légterelő is, oldalra meg hátulra a Lexmaul féle kit egységei, szárny nélkül, előre meg a Steinmetz orra, mert az nagyon zsírul néz ki. Szerintem jó lett az összhatás, de ez nyilván ízlés kérdése. Azért írtam ezt is le inkább, mert azt hiszem ez is inkább picit lefog, mint javít a kocsi dinamikáján (de ne legyen igazam :unsure:).

Az volt a mérés célja tehát, hogy megnézzük, mennyit javult a kis masina ettől a beavatkozástól. Nem a csúcs, ez nyilvánvaló volt eddig is, de mi mindig is mondtuk, hogy a kocsi érzésre sokkal jobban megy.

A mérés előtt is már voltak tapasztalataink:

- A chip programnak köszönhetően a kocsi 7100-nál szabályoz le, és ezért éppen megfutható vele a 100 km/h kettesben, ami a teszt során nyilván sokat jelent, de a 402 métert is hármasban futja végig, miközben pl. a Corsa C GSi-t el kell váltani négyesbe 380 méternél, mert leszabályoz...

- Alul a mindent átütő :blink: lomhaságot felváltotta egy jóindulatú agilitás. Nem lett harapós vadállat, de legalább tisztesen tolja neki.

- Odafent nem 130-nál alél el a gép, hanem 160 környékén adja be a kulcsot, a végsebesség pedig picit 180 fölé ment, és ha lassan is de odacammog (azelőtt 170 fölött fényévek teltek el, mire elérte a 180-as végsebességet).

Na ilyen előjelek után jött a mérés.

Helyszín: Hajógyári sziget híd és Auchan közti rakpart szakasz.

6x mentem 0-100 km/h-t, valamint 4x 1/4 mérföldet, mégpedig oly módon, hogy oda-vissza mentem, hogy az esetleges út lejtés miatti torzulást kiküszöböljem.

Az eredmények:

0-100 km/h (1/4 mérföld):

12.38

12.07

10.84

11.81 (18.56)

12.46

10.89 (18.02)

11.74 (18.33)

11.25 (18.54)

10.47

10.94

Már ez önmagában simán elégedettségre adhat okot szerintem. Akit érdekel az ilyesmi tuning, láthatja, hogy van kézzelfogható eredménye.

A teljesítménymérésről: Figyelembe vettük az időjárási viszonyt, valamint a tengerszint feletti magasságot is. A gép keréken mért teljesítményt mutat, ezért igazán csak az a hiteles.

A mérések során a gép által számolt legnagyobb teljesítményt kicsit csökkentettük, mert a rázkódás miatt 2-3 LE-vel többet mutatott, mint amit a diagram áttekintésével és manuális leolvasásával magunk felvennénk.

A gép szerinti maximális teljesítmény (keréken) 93.7 LE volt. Ehhez képest én a diagramokat leolvasva 89-91 LE-t láttam, mint ténylegesen maximálisan elfogadható teljesítmény.

A KOCSI TEHÁT A TUNING UTÁN KB. ANNYIT TELJESÍT KERÉKEN, MINT EREDETILEG FŐTENGELYEN. Ebből kiindulva, és 20...22% veszteséget feltételezve (ami a fentieket is (nagykerék, spojlerek) figyelembe véve eléggé konzervatív becslés, főtengelyen 111.25...120.12 LE adódik.

Azt mondhatni tehát, hogy a cég által megadott kb. +25LE az nagyjából stimmel, olyan 115 LE-s lehet jelenleg az autó.

Itt a legjobb időhöz tartozó Dyno diagram. Ezen pl. 88-89 LE olvasható le maximális teljesítménynek.

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/ot...i-061106-01.JPG

Levettem linkre...Anti

Link to comment
Megosztás:

Vettünk bele egy dBilas Dynamic szívósort, meg a hozzá való chip programot, valamint Lexmaul sport kipuffot, K&N sportlégszűrőt. Az Incontrolban csinálták. Azt mondták, a kocsi kb. 25 LE-vel lesz erősebb.

Mit takar a Lexmaul kipuff?Mi tartozik hozzá?

Esetleg egy webes elérhetőség ahol fellelhető egy árlista? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Coupe!

Itt készül a Fószer Tigrája is, mint a Luca széke, habár most láttam rajta sok fejlődést. A Lexmaul a Laci (Incontrolos skac) szerint kipuff-ban, műanyagos munkában igazán zsír, a többi téren nem a csúcs.

Itt van néhány fotó a Tigráról, meg a kipuffról, ami csak a hátsó sport dob egyébként, nem lett cserélve az átmenő rendszer, se a katalizátor, mert nem akartunk nagy hangot.

Itt még nem volt meg a spojler szett:

26815132.jpg

Itt már rajta virít a cuccos:

26815133.jpg

Ez egy jó kép róla:

26815134.jpg

Közeli a kipuffról

Túlméretes képek linkre véve. Mackosajt :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ma kivittük a Tigrát és a leendö motorját a mühelybe. Motor beépítésre készen, kapott új vezérlést, kartertömítést, szerepfedéltömítést és le lett festve a blokk, hogy ne rozsdásodjon tovább.

Elvileg holnap, vagy jövö héten szét is rántjuk a kocsit. ;)

Kíváncsi vagyok, hogy milyen meglepetéseket fog még tartogatni számunkra az átépítés. :unsure: :blink:

Jaa és egy-két óra múlva már itt lesz a Power cap is, amit rendeltem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem hiszem el már ciki lesz c20Xe kadettal közlekedni, nah de van még V6 a nap alatt :unsure: :blink: ;)

Ha jobban belegondolsz lassan mindenkinek másmilyen moci lesz a gsi-jében,ezért már kuriozum lesz egy gsiben a c20xe ;)

Amúgy meg szerintem semmi értelme nincs a 2.5V6nak.Sokkal jobban nem fog menni nehezebb is és nagyon orrnehéz lesz az autó.Azt a pénzt ha ráfordítod a mostani mocidra szerintem sokkal többet ki tudsz hozni mint a V6ból.Annak akkor lenne értelme ha 2turbót is raknál rá,de úgye akkor már a motort is meg kell bontani....

Link to comment
Megosztás:

Ha jobban belegondolsz lassan mindenkinek másmilyen moci lesz a gsi-jében,ezért már kuriozum lesz egy gsiben a c20xe ;)

Amúgy meg szerintem semmi értelme nincs a 2.5V6nak.Sokkal jobban nem fog menni nehezebb is és nagyon orrnehéz lesz az autó.Azt a pénzt ha ráfordítod a mostani mocidra szerintem sokkal többet ki tudsz hozni mint a V6ból.Annak akkor lenne értelme ha 2turbót is raknál rá,de úgye akkor már a motort is meg kell bontani....

jah meg egy kicsit nagyobb volumenü anyagi háttér kéne, de magáért a hangért azért is bele raknám(és fogom is eccer)mv6-ot szerezni meg hát sztem még nehezebb......

most szerencsére egyik veszélye sem fenyeget, még ez a moci se tudom mikor lesz benne 1,5 hét alatt alákerült egy futómű............................ :unsure: :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

jah meg egy kicsit nagyobb volumenü anyagi háttér kéne, de magáért a hangért azért is bele raknám(én fogom is eccer)mv6-ot szerezni meg hát sztem még nehezebb......

most szerencsére egyik veszélye sem fenyeget, még ez a moci se tudom mikor lesz benne 1,5 hét alatt alákerült egy futómű............................ :unsure: :blink: ;)

ITT egy esetleges donor.+ ugye minimum motorgenrál............gondolom én! ;)

off vége.......

Aztán vagy műxik a link, v. pedig...............

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.