Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hasznos infromációk vagy másnéven GYÍK


mélykék76

Recommended Posts

Hello!

Segitséget kérnék valakitől. Problémám a következő:1,5 éve van meg a kisautom és most azt csinálja, hogy automata ablakemelőm (astra g 1.6 16 v club ) az egyik oldalt nem emel csak ha a gombon tartom az ujjom holott 1-2 másodperces lenyomás után automatikusan felemelkedett az ablak és kulcsal is fel tudtam huzni ha ugy felejtettem mikor kiszáltam.

Kicsit piszkáltam gyujtás ki-be kulcs ujraprogramozás és lás csodát megjavult. De a másik oldali meg elszált ugyanazt csinálja mint a másik.

Szóval szivat de keményen.Ugy gondolom, hogy a probléma nem komoly csak valahogy megbolondult szóval ha valaki ismer gyógymódot az irhatna megköszöném.(szervizbe nem akarom vinni mert átbasznak kirabolnak stb. tapasztaltam sajna) Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg úgy lehet programozni az ablakokat, hogy végállásig húzod, majd pár másodpercig megint megnyomod ugyanabba az irányba a gombot. Ilyenkor üzemmódot vált (ótomatáról kézire és vissza). Ablakonként külön programozható. Én ezt csak hallottam, de próbáld ki, és mindenképp add közre az eredményt, ki vagyok váncsi!
Link to comment
Megosztás:

Úgy sem tudja, hogy lezárod az autót, aztán mégegyszer megnyomod a zárógombot (reteszelés) és nyomva tartod? Ha akkor nem húzza fel, akkor a komfortzárat csak a kulccsal tudod aktiválni, mégpedig úgy, hogy reteszállásba fordítod, és addíg tartod ott, míg fel nem ér az összes ablak. Ebben az esetben némi műtéti beavatkozással oldható csak meg a távirányítós üzemmód, de meg lehet csinálni!
Link to comment
Megosztás:

Igazolhatom, nekem ugyanis megcsinálták szervízben az automatikusan felhúzódó ablakokat (eredetileg: gyári el. ablak + riasztó + kulcselfordításos módszer). Igaz csak reteszelésre és nem riasztásra működik, de nem olyan vészes így sem (még nem sikerült kizárnom magam, vagy akár egyszer is nyáron kikönyökléskor lenyomnom a reteszt :wink:)

Link to comment
Megosztás:

Na, ezt én is kipróbáltam, és azt tapasztaltam, hogy nekem a "k" betű előtti két számjegyen a kilométeróra által mutatott értéknél kb 7-8 kmh-val kevesebbet mutatva, de kiírta az aktuális sebességet! Lehet, hogy csak kicsit fáziskésésben volt, mivel a két gombot egyszerre legalább 3 mp-ig nyomva kell tartani, hogy előjöjjön a felirat, és lehet, hogy a megnyomás kezdetekor vett sebességet írta ki (amit közben sajna nem biztos, hogy sikerült konstans módon tartanom). Ja, és 50 felett is kiírta nekem (bár csak 60-ig néztem). Majd még jobban ki kell tapasztalni ezt kihalt útviszonyok közöztt...

Link to comment
Megosztás:

Pontosítanék: a két gombot (Amusing: központi kijelző melletti 2 db idő/dátum állító gomb) legalább 4-5 mp-ig nyomva kell tartani, és a kiírt sebesség nálam mindig 5-6 kmh-val kevesebb, mint amit a rendes km óra mutat (állandó sebesség mellett néztem): pl nálam 45 kmh-nál 40-et ír ki, 95-nél 89-et.
Link to comment
Megosztás:

Szasztok

most vettem egy G astrát és amikor raktam fel rá az üléshuzatot találtam egy rakat kábelt az első ülések alatt.

Tudja vki, hogy azok mire valók? A leírásba nem írnak azokró semmit

a paldóból jönnek ki és a kézifék felé mennek el. (volt már több autóm is, de egyiknek se mentek ott el vezetékek)

Link to comment
Megosztás:

Szeva mindenki!

1 éve van 1.6 16v astra clubom és nem tudom jár -e vele abs

ugyanis nincs benne vagy nem nyügszik? nem tom amatőr vagyok.

lámpácska nem ég kerék blokkol szóval szerintem nincs

nem tudjátok hogy lehetne megtuni hogy van -e benne ?

Ahogy figyuzom a hirdetéseket minden  club felszereltségüben van

az autó 1998.11.-havi használtam vettem vezetett szerviz megbízható hely ilyesmi.

Ill. ha nincs benne utólag lehet -e és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Tehát Ati. Egy bodozt keress a motortérben, amiböl rézcsövek jönnek ki! Merev csövek, amikben olaj folyik. Gondolom laikus, ha nem tudta :)

De ha van akkor a kontroll lámpája felvillan mikor ráadod a gyújtást amugy is.  

Sokat tudnék amúgy irni az ABS háklijairól. Pl haa kerek közti sebesség különbség 6%-nál nagyobb 20 másodpercig, akkor lekapcsol. Nekem ez úgy jött elő, hogy hátra 185/65 elöre pedig 185/55-ös téligumikat tettem és ez a méretbeli különbség 100km/h körül már 6% főlé megy.

Valamint, nagy bukkanón-gödrön az ütéstől kikapcsol, ez még megoldatlan nekem is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.