Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Nekem is a féktárcsával együtt volt (emlékszem, mert én cseréltem), és ha jól emlékszem imbuszkulcsra járt, és M8-as sf. csavar.

Csavarboltban nem sok esélyt látok rá, hogy faragás nélkül találjak azonosat.

Arról a kis tárcsarögzítő csavarról van szó igaz? Nagyobb csavarboltokban, nagykerekben tuti lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Arról a kis tárcsarögzítő csavarról van szó igaz? Nagyobb csavarboltokban, nagykerekben tuti lehet kapni.

Nekem a Brembo tárcsákhoz adtak ilyen csavarokat és azt írták, 5 Nm-es nyomatékkal kell meghúzni. Ha nagyon meghúzzák, akkor évek múlva annyira begyógyul, hogy beleszakadhat, ha pedig alig húzzák meg, akkor a kerékcsavarokkal jól lehúzott féktárcsából/fékdobból kilazulhat és ha tud, ki is eshet. Amúgy sima csavarboltban is beszerezhető: kereszthornyos, süllyestett fejű M6x10-es vagy M6x15-ös.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor csavarrögzítő. :)

Van Loctite-om, de nem tenném! Van vele tapasztalatom. Ha tényleg nem imbuszkulcsra jár, akkor be tud gyógyulni egy csavarrögzítővel annyira, hogy kereszthornyos vagy lapos csavarhúzóval ki nem tekeri senki. Legfeljebb ha felmelegítik előtte 180 foknál melegebbre. Szóval nem egészséges!

Link to comment
Megosztás:

Van Loctite-om, de nem tenném! Van vele tapasztalatom. Ha tényleg nem imbuszkulcsra jár, akkor be tud gyógyulni egy csavarrögzítővel annyira, hogy kereszthornyos vagy lapos csavarhúzóval ki nem tekeri senki. Legfeljebb ha felmelegítik előtte 180 foknál melegebbre. Szóval nem egészséges!

meg kell húzni kézzel rendesen és akkor kijön, ha más nem kocogtatással.

7éves korában nekem simán kijött.

Link to comment
Megosztás:

meg kell húzni kézzel rendesen és akkor kijön, ha más nem kocogtatással.

7éves korában nekem simán kijött.

Vagy az is jó megoldás lehet, hogy átlósan legalább 2 kerékcsavarral (meg valami közdarab alárakásával, ami a felnit helyettesítené) rászorítjuk a tárcsát, hátha könnyebben megindul.

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy jött ki a 14éves gyári, hogy én fogtam a csavarhúzót és kicsit tekertem nyitó irányba majd a segítőm finoman ütögette kapaláccsal a csavarhúzó végét. Minden ütésnél szépen 10-20fokot tudtam tekerni aztán egy fordulat után már jött ütés nélkül is. Végül is ez ütvecsavarozó házi biomechanikus kivitele volt :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy jött ki a 14éves gyári, hogy én fogtam a csavarhúzót és kicsit tekertem nyitó irányba majd a segítőm finoman ütögette kapaláccsal a csavarhúzó végét. Minden ütésnél szépen 10-20fokot tudtam tekerni aztán egy fordulat után már jött ütés nélkül is. Végül is ez ütvecsavarozó házi biomechanikus kivitele volt :)

14éves korában vetted ki először? :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy jött ki a 14éves gyári, hogy én fogtam a csavarhúzót és kicsit tekertem nyitó irányba majd a segítőm finoman ütögette kapaláccsal a csavarhúzó végét. Minden ütésnél szépen 10-20fokot tudtam tekerni aztán egy fordulat után már jött ütés nélkül is. Végül is ez ütvecsavarozó házi biomechanikus kivitele volt :)

Najó, de nekem a segítőm a kutya volt, megfogja a csavarhúzót ha a szájjába adom, de ennyi, mást nem tud. :) Kis vésővel kikocogattam.

Link to comment
Megosztás:

a csavarhúzót ütöm :)

nem a kezemet :)

Ez koordinácó kérdése. Te hova nézel a csavarhúzó fejére ahova ütsz, vagy a végére ahol a munkát végzi? Én próbáltam már mindenhogyan, aztán rájöttem a legjobb becsukott szemmel. :lol: Amúgy hazajöttem félig Boxerral kézifékkel, megyek olyan 80-at, lenézek, hopp, kiengetem egyből megugrott. :D

Link to comment
Megosztás:

ezen filózom egy ideje... csa én vagyok ennyire univerzális, hogy fogom a csavarhúzót ésütöm? :)

Persze a fogom és ütöm dolgot egyedül is meg tudtam volna csinálni, csak akkor fele olyan erősen tudtam volna tekerni meg aztán oda jött pár szomszéd is kíváncsiskodni hát akkor legalább tegye vmelyik hasznossá magát :)

14 évesen... igen ekkor volt benne kb 120ekm. Nálam ekkorra érett meg a cserére a tárcsa. Sőt még volt benne egy kicsi de ha már pofákat úgy is kellett cserélnem akkor cseréltem a tárcsát is. Nem vagyok az a sokat fékezős. inkább hagyom kigurulni motorfékkel. Persze az utóbbi pá évben a pesti forgalomban és is sokkal "durvábban" vezetek így ez az új tárcsa biztos nem bír majd annyit :D (na meg a következő 120ekm sem fog 14évig tartani mert jóval többet hajtom mint az előző tulaj)

Link to comment
Megosztás:

:) na azzal mártuti ártani lehet az agynak is

Mondom kocogtatni.... Kitartóan ütve a 2kilóssal is eredményt lehet elérni....

Amúgy meg tegyetek a hűtött tárcsa helyett tömört... Nem lesz ilyen gondotok... Egyszer majd csak megy a csavar tárcsástól.... :)

Link to comment
Megosztás:

Miért? Ezt most nem értem. :)

Semmi. Nekem egyszer az opelbe visszatették a pici kis csavart a helyére tök rendesen. Csak azt felejtették el hogy a hűtött helyett tömör tárcsát tettek be.... Gondolom nagyon meghúzták ezért nem cserélték vissza már...

Na mindegy a téma már volt egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Semmi. Nekem egyszer az opelbe visszatették a pici kis csavart a helyére tök rendesen. Csak azt felejtették el hogy a hűtött helyett tömör tárcsát tettek be.... Gondolom nagyon meghúzták ezért nem cserélték vissza már...

Na mindegy a téma már volt egyszer.

De szerintem az a része tök egyforma vastag ahova a csavar+kerékcsavarok belemennek nem? Mert különben nem fogna annyira a kerékcsavar a hűtőttel ha ott is vastagabb. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

ezen filózom egy ideje... csa én vagyok ennyire univerzális, hogy fogom a csavarhúzót ésütöm? :)

Ha mással nem,ezzel biztos kijön!

Én az önindító bendix csavarjait ezzel szedtem ki.

Egyébként nem értem mit görcsöltök azon a 6-os csavaron.Semmi szerepe nincs,csak annyi,ha lent van a kerék,ne mozduljon el a tárcsa.

Ha berohad,leszakad a feje,kifúrni,6-os menetmetszővel újravágni és mehet bele egy másik.

Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ha mással nem,ezzel biztos kijön!

Én az önindító bendix csavarjait ezzel szedtem ki.

Egyébként nem értem mit görcsöltök azon a 6-os csavaron.Semmi szerepe nincs,csak annyi,ha lent van a kerék,ne mozduljon el a tárcsa.

Ha berohad,leszakad a feje,kifúrni,6-os menetmetszővel újravágni és mehet bele egy másik.

Ennyi.

Nekem ezzel húzta rá a szerelő még tavaly..

Csak nem tudom, mi a fenének.

Nehogy házilag karban lehessen tartani. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.