Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

ÜDV mindenkinek!!

Azal a kérdéssel fordulok a kedves kartársakhoz, hogy ha én szeretnék 236-os tömör tárcsa helyett, hűtöttet szerelni

akkor ez lehetségese, és hogy kell-e más féknyereg vagy maradhat a régi??

Az ótó: c16nz 92.

Köszönet

Lehetséges. Nyeregcserés műveletet igényel. :huh:

Link to comment
Megosztás:

ÜDV mindenkinek!!

Azal a kérdéssel fordulok a kedves kartársakhoz, hogy ha én szeretnék 236-os tömör tárcsa helyett, hűtöttet szerelni

akkor ez lehetségese, és hogy kell-e más féknyereg vagy maradhat a régi??

Az ótó: c16nz 92.

Köszönet

Igen, Igényel féknyereg cserét is, és ha már egyszer rászánod magad, akkor azt tanácsolom hogy cseréld 256-osra! Nekem 236-os hűtöttek voltak rajta de elhasználódtak ezért cseréltem 256-osra de klasszisokkal jobb lett amint bekopott!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

A fekjelzom pislakol (!) meg ha erosebben fekezek akkor blokol is az elso oylan tudjatok mikro egy kicsit vizes a fekek oszt erosebben megnyomod blokkol a kerek.

A fekfolyadekom minimumon van! Szerintetek Toltsek utana vagy lehett mar a pofak koptak el?

Szerintem nézd meg, hogy a betétek mennyire kopottak és akkor megkapod a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

A fekjelzom pislakol (!) meg ha erosebben fekezek akkor blokol is az elso oylan tudjatok mikro egy kicsit vizes a fekek oszt erosebben megnyomod blokkol a kerek.

A fekfolyadekom minimumon van! Szerintetek Toltsek utana vagy lehett mar a pofak koptak el?

Ha a kézifék visszajelző villog, akkor alacsony a fékolajszint, azért teszi.

Link to comment
Megosztás:

csak nem mindegy miért alacsony.

elsőkörben invi javaslata javallott szerintem is :huh:

A fekpofak aranylag jo allapotban vannak. Ha a fekpofa mar eleg kopott lenne akkor nem az lenne hogy nem fogna?

Fekfolyadekom szerintem meg gyari nem volt cserelve! Ha valahol elfolyna azt latnom kellen nem?

Link to comment
Megosztás:

A fekpofak aranylag jo allapotban vannak. Ha a fekpofa mar eleg kopott lenne akkor nem az lenne hogy nem fogna?

Fekfolyadekom szerintem meg gyari nem volt cserelve! Ha valahol elfolyna azt latnom kellen nem?

A fékpofa kopásást nem érzed a fékhatáson, mert utánnaállít. Elfolyás lehet a munkahengereknél, bilincseknél. De ha nincs folt a kocsi alatt, akkor max. gyöngyözik.

Link to comment
Megosztás:

A fekpofak aranylag jo allapotban vannak. Ha a fekpofa mar eleg kopott lenne akkor nem az lenne hogy nem fogna?

Fekfolyadekom szerintem meg gyari nem volt cserelve! Ha valahol elfolyna azt latnom kellen nem?

ha vlaahol elfolyna, akkor kimenne az egész

ha elkopik a fékpofa, akkor szokott egyre lentebb fogni a pedál, és ezzel egyidően fogy a fékolajad is.

nézz rá, ha elég vastag, mondjuk még van legalább 5 mm, akkor öntsd fel a tartályt középig kb.

aztán próba

Link to comment
Megosztás:

A fékpofa kopásást nem érzed a fékhatáson, mert utánnaállít. Elfolyás lehet a munkahengereknél, bilincseknél. De ha nincs folt a kocsi alatt, akkor max. gyöngyözik.

Nincs folt a kocsi alatt! Amugy elsonek ugy jelentkezett hogy bevillant 1-2hetente egyszer majd egyre gyakrabban!

Link to comment
Megosztás:

Nincs folt a kocsi alatt! Amugy elsonek ugy jelentkezett hogy bevillant 1-2hetente egyszer majd egyre gyakrabban!

Valamennyire biztos fogy az évek alatt munkahengereknél a tömítések kopnak egy picit áteresztenek, ami nem látszik, mert megköti a fékport satöbbi. Tölds fel a jelig, és figyeld rendszeresen. Ha meg nem volt cserélve a fékfolyadék két éven bellül akkor cseréld.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. az autóban még nem volt egyszerse fékolaj csere nem is tudtunk róla hogy kell már így üzemel 8-éve. Így ezért most le szeretném cserélni a fék olajat. Azt szeretném megtudni hogy a fékrendszerhez hány liter olajat kell vásárolni mert erről nem találtam leírást.

Fékolajból milyet ajánlatok? DOT4-est kell vásárolnom?

Nagyon köszönöm: Dávid

Az autó adatai:

Opel Astra F, 1996-os, Kombi, X14NZ

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. az autóban még nem volt egyszerse fékolaj csere nem is tudtunk róla hogy kell már így üzemel 8-éve. Így ezért most le szeretném cserélni a fék olajat. Azt szeretném megtudni hogy a fékrendszerhez hány liter olajat kell vásárolni mert erről nem találtam leírást.

Fékolajból milyet ajánlatok? DOT4-est kell vásárolnom?

Nagyon köszönöm: Dávid

Az autó adatai:

Opel Astra F, 1996-os, Kombi, X14NZ

Pontos feltöltési mennyiséget nem tudok, de ha veszel egy litert annak elégnek kéne lennie a légtelenitésre is. Mellesleg már nagyon ideje van a fékolaj cserédnek. Tudtommal két évente illő cserélni - bár ha a műszakin mérték és átengedték,hm... :lol:

Ja, és igen, DOT4 kell, ha jól emlékszem...habár nekem előzőleg 3-as volt beleöntve mert nem tudtam hogy a 4-es való bele és nem vettem észre változást. Ez nyilván nagyobb igénybevételnél jön(ne) elő. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pontos feltöltési mennyiséget nem tudok, de ha veszel egy litert annak elégnek kéne lennie a légtelenitésre is. Mellesleg már nagyon ideje van a fékolaj cserédnek. Tudtommal két évente illő cserélni - bár ha a műszakin mérték és átengedték,hm... :lol:

Ja, és igen, DOT4 kell, ha jól emlékszem...habár nekem előzőleg 3-as volt beleöntve mert nem tudtam hogy a 4-es való bele és nem vettem észre változást. Ez nyilván nagyobb igénybevételnél jön(ne) elő. :huh:

Ha a hivatalos műszaki vizsgára gondoltál, akkor ott a fékfolyadék minőségét nem mérik, csak a fékhatást. A fáradt fékfolyadék pedig egy ilyen vizsgán nem mutatkozik ki, csak hosszú erős fékezéskor. Pl. hegymenetben lefelé "belevegősödik" a fék. DOT 4 a jó, és talán fél liter is elég.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hivatalos műszaki vizsgára gondoltál, akkor ott a fékfolyadék minőségét nem mérik, csak a fékhatást. A fáradt fékfolyadék pedig egy ilyen vizsgán nem mutatkozik ki, csak hosszú erős fékezéskor. Pl. hegymenetben lefelé "belevegősödik" a fék. DOT 4 a jó, és talán fél liter is elég.

Köszönöm szépen a segítséget majd akkor megveszem és lecseréltetem a fékolajat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.