Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A felszabályzás mennyibe kerül? Én meg sem próbáltam azt gondoltam nem éri meg inkább vettem új dobokat.

Én átlagban 5-6ezer forintért szabályoztatom kompletten a két fékdobot + ragasztatom a fékpofákat (a felszabályoztatott dobhoz illeszkedő túlméretes súrlódófelülettel). Igaz ez jövőre 7ezer/pár lesz :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos nincs öröm bóódog ságom :huh: Mert megvannak a hátsó dobon a zárdugók.

Szóval akkor csak az üvegesedés marad eddigiek szerint, amiért enyhe fékezésnél nyavajognak a fékek.

Ez a hang, üveges rész a fékbetétről idővel elkophat vagy ez már ilyen marad míg csere nem leszz?

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos nincs öröm bóódog ságom :huh: Mert megvannak a hátsó dobon a zárdugók.

Szóval akkor csak az üvegesedés marad eddigiek szerint, amiért enyhe fékezésnél nyavajognak a fékek.

Ez a hang, üveges rész a fékbetétről idővel elkophat vagy ez már ilyen marad míg csere nem leszz?

Hát az a baj, hogy nem csak a felülete üvegesedik meg. Menj el fékhatásmérésre, aztán ha a fékhatással-eltéréssel nincs gond, akkor szerintem ne foglalkozz vele. 1-2 ezer forint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szevasztok! Lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni. A fékrásegítő vákuumcsövön a visszacsapó szelep csöcse letörte magát. Veszek újat/bontottat de két féle van kisebb 8,5mm és nagyobb 13,5mm. Mi lehet a különbség?

5 mm ;) :lol:

Az hogy az egyik nagyobb mint a kisebb :D :blink: nézd meg hogy milyened volt és válaszd azt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A felszabályzás mennyibe kerül? Én meg sem próbáltam azt gondoltam nem éri meg inkább vettem új dobokat.

nálunk 500Ft / dB áron megy :rolleyes:

3000-5000 /db...

+ a pofákat újat kellett...

annyiért ujat is lehetett volna venni :blink:

szabályozás után viszont nem árt + os fékpofákat rakni bele, nekem sincs benne, műszakin átmegy, meg fog is, de nem az igazi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mostanában arra lettem figyelmes, ha a kézifékkart felfelé húzom kb. a 2/3-ánál egy bizonyos ponton mintha akadna valami. Letekert ablaknál még egy kattanást is hallani alulról, amikor áthalad azon a ponton. Lehet valami beleér a kézifékkar szerkezetbe vagy a bowdenbe. Volt már valakinek hasonló problémája?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában arra lettem figyelmes, ha a kézifékkart felfelé húzom kb. a 2/3-ánál egy bizonyos ponton mintha akadna valami. Letekert ablaknál még egy kattanást is hallani alulról, amikor áthalad azon a ponton. Lehet valami beleér a kézifékkar szerkezetbe vagy a bowdenbe. Volt már valakinek hasonló problémája?

Lehet szőrösödik a bowden, és az akad-kattog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban cserélek komplett első,hátsó fékeket,fékcsövet,fékolajat.az lenne a kérdésem,h mi annak a réz színű anyagnak a pontos neve amivel bekenik a féknyereg csúszkákat,az kerékagyat meg még nem tudom mit...?egyáltalán érdemes ezt használni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban cserélek komplett első,hátsó fékeket,fékcsövet,fékolajat.az lenne a kérdésem,h mi annak a réz színű anyagnak a pontos neve amivel bekenik a féknyereg csúszkákat,az kerékagyat meg még nem tudom mit...?egyáltalán érdemes ezt használni?

köszi!

Rézpaszta.

De óvatosan vele. Nehogy a tárcsára, vagy a fékbetétre kerüljön.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Valamit tudsz esetleg mondani a használatáról,meg hol alkalmazzam?

Üdv!

Minden olyan helyen, ahol fémek csúsznak el egymáson a nyeregben (kivéve a tárcsát és a betétet :rolleyes: ), ill. csavarokat is beszokták kenni vele, mielőtt betekerik a helyükre.

Link to comment
Megosztás:

Minden olyan helyen, ahol fémek csúsznak el egymáson a nyeregben (kivéve a tárcsát és a betétet :rolleyes: ), ill. csavarokat is beszokták kenni vele, mielőtt betekerik a helyükre.

Aham, elöl bekentem a nyereg csúszka részét, a betétek oldalát vékonyan . Hátul az állító mechanikát a kézifékkötelet ahogy belép a dobba, meg a pofák felfekvő felületét ahol odahúzza a rögzitő csap rugója a lemezhez. Meg a munkahengerek pöckét ami nyomja a pofát. Elöl-hátul az agyat ahova felfekszik a felni meg a csavarokat. Mindenhova nagyon vékonyan.

Link to comment
Megosztás:

a főfékhengert hogyan lehet kiszerelni??

ki kell szedni a legtöbb fékolajat aztán a légtelenítő csavaron keresztül kipumpálni annyit, hogy ne csorogjon nekem ott össze vissza, a négy fékcsövet lekötöm, meg a tartókonzolon is láttam a csavarozást, de a fékpedállal hogyan van öszekötve??

a lábtérből oldható a kötésük??

tavasszal ki kell szednem, mert eléggé megvan rozsdálva, le kell pucolnom, ujrafestenem, és valami műanyag burkolatot kell neki adnom oldalról, mert a kerék felveri vízzel, és ezért kezd rozsdálni.

Link to comment
Megosztás:

a főfékhengert hogyan lehet kiszerelni??

ki kell szedni a legtöbb fékolajat aztán a légtelenítő csavaron keresztül kipumpálni annyit, hogy ne csorogjon nekem ott össze vissza, a négy fékcsövet lekötöm, meg a tartókonzolon is láttam a csavarozást, de a fékpedállal hogyan van öszekötve??

a lábtérből oldható a kötésük??

tavasszal ki kell szednem, mert eléggé megvan rozsdálva, le kell pucolnom, ujrafestenem, és valami műanyag burkolatot kell neki adnom oldalról, mert a kerék felveri vízzel, és ezért kezd rozsdálni.

Nem is tudom ki küzdött vele, nem tudta szétszedni a lábtérben a kötést, mert nyikorgott neki aztán beleokoskodtam, hogy majd én, de én sem fértem hozzá, nehéz szülés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom ki küzdött vele, nem tudta szétszedni a lábtérben a kötést, mert nyikorgott neki aztán beleokoskodtam, hogy majd én, de én sem fértem hozzá, nehéz szülés lesz.

de onnan kell???

lehet addigra mondjuk kilukad :rolleyes:

ha cserélni kell, akkor szeretném nagyobbra cserélni....

milyenre kell vadásznom?

Link to comment
Megosztás:

na most megtaáltam az egyik javítási könyvben:

az szerint:

a lábtérben szét kell bontani a csapszegét, meg a féklámpa kapcsolót is ki kell venni, meg a pedálvisszahúzó rugót, és utána a főfékhengert le lehet kötni simán a két csavarjával.... és utána mág csaka tartókonzolja marad hátra...

én ettől kicsit tartok, hogy a főfékhengert csak úgy le lehet csavarni a két csavarral, akkor hogyan csatlakozik az a pedálhoz? :rolleyes:

valakinek nincs erről robbantott ábrája???

Link to comment
Megosztás:

na most megtaáltam az egyik javítási könyvben:

az szerint:

a lábtérben szét kell bontani a csapszegét, meg a féklámpa kapcsolót is ki kell venni, meg a pedálvisszahúzó rugót, és utána a főfékhengert le lehet kötni simán a két csavarjával.... és utána mág csaka tartókonzolja marad hátra...

én ettől kicsit tartok, hogy a főfékhengert csak úgy le lehet csavarni a két csavarral, akkor hogyan csatlakozik az a pedálhoz? :rolleyes:

valakinek nincs erről robbantott ábrája???

Nézted amit belinkeltem? Ott látszik a csatlakozás.

Link to comment
Megosztás:

na most megtaáltam az egyik javítási könyvben:

az szerint:

a lábtérben szét kell bontani a csapszegét, meg a féklámpa kapcsolót is ki kell venni, meg a pedálvisszahúzó rugót, és utána a főfékhengert le lehet kötni simán a két csavarjával.... és utána mág csaka tartókonzolja marad hátra...

én ettől kicsit tartok, hogy a főfékhengert csak úgy le lehet csavarni a két csavarral, akkor hogyan csatlakozik az a pedálhoz? :rolleyes:

valakinek nincs erről robbantott ábrája???

Sima villaszerű csatalkozás,nem kell tőle fosni.

Amúgy te nem főmunkahengert akarsz szerintem cserélni,csak rásegítőt!

Link to comment
Megosztás:

Sima villaszerű csatalkozás,nem kell tőle fosni.

Amúgy te nem főmunkahengert akarsz szerintem cserélni,csak rásegítőt!

igen csak a dobot akarom vagy lepucolni, festeni, és visszatenni,vagy ha kilukadt, vagy addigra kilukad, akkor cserélni, de akkor már nagyobbra esetleg...

akkor csak leveszem a két csavart, és simán ki lehet akasztani, a főfékhengert a dobból?

oké kössz

azóta találtam egy képet:

Image38.gif

így mindjárt világos :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

igen csak a dobot akarom vagy lepucolni, festeni, és visszatenni,vagy ha kilukadt, vagy addigra kilukad, akkor cserélni, de akkor már nagyobbra esetleg...

akkor csak leveszem a két csavart, és simán ki lehet akasztani, a főfékhengert a dobból?

oké kössz

azóta találtam egy képet:

így mindjárt világos :rolleyes:

Azért azt csak észrevennéd, ha már most lyukas lenne, nem?

Link to comment
Megosztás:

nem olyan biztos

akár lehet amiatt ingadozó az alapjárat...

tűhegyni lukacsa pl :lol:

de sziszegést nem hallok még ott...

Volt már ilyennel dolgom, nagyon szépen lehet hallani leállított motor után a halk sziszegést. Utastérből is és a motortér felől is. Sokszor ennek ellenére menet közben semmit nem lehet észre venni a fékpedállal/fékhatással/alapjárattal kapcsolatban. Sokkal gyakoribb a membrán elöregedése, kirepedése, vagy valamelyik szelep tömítetlensége a rásegítőn belül.

A fékrásegítőt egyszerűen lehet ellenőrizni házilag! (nem írom le a módszereket, mert szakmabeli vagy :rolleyes: )

De szerintem a fékrásegítőt kizárhatod, mert ha jól emlékszem a tiétek 2001-es autó (hacsak nem érzel valami változást a féknél!). Nagyon korai lenne ez még. Szerintem máshol keresd a hibát. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.