Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Volt már ilyennel dolgom, nagyon szépen lehet hallani leállított motor után a halk sziszegést. Utastérből is és a motortér felől is. Sokszor ennek ellenére menet közben semmit nem lehet észre venni a fékpedállal/fékhatással/alapjárattal kapcsolatban. Sokkal gyakoribb a membrán elöregedése, kirepedése, vagy valamelyik szelep tömítetlensége a rásegítőn belül.

A fékrásegítőt egyszerűen lehet ellenőrizni házilag! (nem írom le a módszereket, mert szakmabeli vagy :rolleyes: )

De szerintem a fékrásegítőt kizárhatod, mert ha jól emlékszem a tiétek 2001-es autó (hacsak nem érzel valami változást a féknél!). Nagyon korai lenne ez még. Szerintem máshol keresd a hibát. :blink:

hát a pumpálást, meg a pedálbeesést azt tudom... de akkor is ki kell venni, mert féltenyérniy oltban ozsdál... és nem is véknyan...

leszedem, lecsiszolom, alapozó több rltegben, színrefújás, és lakk ;)

szép lesz remélem :lol:

az alapjárat meg szelep eredetű szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

fékrásegítő nélkül próbakör? :rolleyes:

ez ugye csak vicc? :blink:

egyébként is alapjárattal van bajom, nem a 3000-5500 közötti résszel :D :lol:

Miért, ha lyukas a rásegítő, akkor az alapjáratba is beleszólhat nem csak a 3000-felettibe nem? Amúgy ha kibírtam a vontatást rásegítő nélkül, akkor te is kibírod egy próbakörre. Van kézifék is nem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Miért, ha lyukas a rásegítő, akkor az alapjáratba is beleszólhat nem csak a 3000-felettibe nem? Amúgy ha kibírtam a vontatást rásegítő nélkül, akkor te is kibírod egy próbakörre. Van kézifék is nem? :rolleyes:

azé mondom, hogy nem kell menni se, mert nem a 3000felettivel van bajom, sőt már 1500nál sincs semmi, csak alapon.

azért nem megyek próbakört, fékrásegítő nélkül be se bírom nyomni szinta a pedált.

kézifék meg ilyen időben rizikós :blink:

Link to comment
Megosztás:

azé mondom, hogy nem kell menni se, mert nem a 3000felettivel van bajom, sőt már 1500nál sincs semmi, csak alapon.

azért nem megyek próbakört, fékrásegítő nélkül be se bírom nyomni szinta a pedált.

kézifék meg ilyen időben rizikós :rolleyes:

Akkor fújkáld féktisztóval a necces helyeket, ha van rés felpörög.

Link to comment
Megosztás:

azé mondom, hogy nem kell menni se, mert nem a 3000felettivel van bajom, sőt már 1500nál sincs semmi, csak alapon.

azért nem megyek próbakört, fékrásegítő nélkül be se bírom nyomni szinta a pedált.

kézifék meg ilyen időben rizikós :rolleyes:

Szia! Ha lyukas a fékrásegítőd akkor, ha alapjáraton benyomod a féket leáll a motor vagy legalábbis nagyon elbaxa az alapjáratot és nem csak kicsit megemeli mint amikor pumpálod.

Más a szervódob kivételéhez ki sem kell ereszteni a fékolajat, csak lecsvarozni a dobról meg a konzolról és félrehúzni kicsit, persze nem annyira, hogy eltörjenek a fékcsövek(nem szoktak) és szerintem a pedálnál meg hozzá lehet férni a csapszegéhez, ha másnem kiszeded az ülést és már be is férsz!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ha lyukas a fékrásegítőd akkor, ha alapjáraton benyomod a féket leáll a motor vagy legalábbis nagyon elbaxa az alapjáratot és nem csak kicsit megemeli mint amikor pumpálod.

Más a szervódob kivételéhez ki sem kell ereszteni a fékolajat, csak lecsvarozni a dobról meg a konzolról és félrehúzni kicsit, persze nem annyira, hogy eltörjenek a fékcsövek(nem szoktak) és szerintem a pedálnál meg hozzá lehet férni a csapszegéhez, ha másnem kiszeded az ülést és már be is férsz!

Hát a fékpedálnál a csapszeg nagyon gáz, szinte alig látni, gondoltam csak úgy kiszedem megkenni, de aztán amikor befeküdtem, megláttam, lemondtam róla. A kuplunghoz simán hozzáférni, de ez feljebb van.

Link to comment
Megosztás:

Akkor fújkáld féktisztóval a necces helyeket, ha van rés felpörög.

még ez is megér egy kört

Szia! Ha lyukas a fékrásegítőd akkor, ha alapjáraton benyomod a féket leáll a motor vagy legalábbis nagyon elbaxa az alapjáratot és nem csak kicsit megemeli mint amikor pumpálod.

Más a szervódob kivételéhez ki sem kell ereszteni a fékolajat, csak lecsvarozni a dobról meg a konzolról és félrehúzni kicsit, persze nem annyira, hogy eltörjenek a fékcsövek(nem szoktak) és szerintem a pedálnál meg hozzá lehet férni a csapszegéhez, ha másnem kiszeded az ülést és már be is férsz!

köszi, kár hogy nem jöttél korában :rolleyes:

azóta már kiokoskdtam magamnak, hogy csak pár csavar az egész :blink:

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Kérdésem lenne.: most cseréletem a hátsó dobokban fékpofákat és meg szerettem volna bizonyosodni arról hogy a rendszer nem-e levegős. Igenám de a légtelenítő csavart sehogy nem tudtam eddíg még kilazulásra bírni. Ha valakinek van valami tippje hogy mit kellene megpróbálnom, azt megköszönném.

Előre is köszönöm Dávid.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Kérdésem lenne.: most cseréletem a hátsó dobokban fékpofákat és meg szerettem volna bizonyosodni arról hogy a rendszer nem-e levegős. Igenám de a légtelenítő csavart sehogy nem tudtam eddíg még kilazulásra bírni. Ha valakinek van valami tippje hogy mit kellene megpróbálnom, azt megköszönném.

Előre is köszönöm Dávid.

Csvarlazító+óvatos kocogatás kiskalapáccsal, és ha lehet dugókulcs, vagy csillagkulcs a megindításhoz, ne nyalja le a csavar lapját. De mivel üreges előfordulhat, hogy beletörik.

Link to comment
Megosztás:

azé mondom, hogy nem kell menni se, mert nem a 3000felettivel van bajom, sőt már 1500nál sincs semmi, csak alapon.

azért nem megyek próbakört, fékrásegítő nélkül be se bírom nyomni szinta a pedált.

kézifék meg ilyen időben rizikós :blink:

Már bocs, de ez egy baromság! Mi lenne veled, ha lepusztul vagy összetörnek és hazakell jutni valahogy? Rögtön trélert hívsz, drága pénzéééé??? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Kérdésem lenne.: most cseréletem a hátsó dobokban fékpofákat és meg szerettem volna bizonyosodni arról hogy a rendszer nem-e levegős. Igenám de a légtelenítő csavart sehogy nem tudtam eddíg még kilazulásra bírni. Ha valakinek van valami tippje hogy mit kellene megpróbálnom, azt megköszönném.

Előre is köszönöm Dávid.

Szerelőm szerint célszerű cserélni a hátsó munkahengereket is a fékpofákkal együtt. Soxor járt úgy, hogy kicserélte a fékpofákat, aztán egy-két hét múlva elkezdtek szivárogni a munkahengerek. Mikor az enyémet cserélte, akkor is levette a dobot, egy csavarhúzóval felhajtotta a munkahenger porvédőgumiját, és ott állt már alatta a fékfolyadék.

Link to comment
Megosztás:

Szerelőm szerint célszerű cserélni a hátsó munkahengereket is a fékpofákkal együtt. Soxor járt úgy, hogy kicserélte a fékpofákat, aztán egy-két hét múlva elkezdtek szivárogni a munkahengerek. Mikor az enyémet cserélte, akkor is levette a dobot, egy csavarhúzóval felhajtotta a munkahenger porvédőgumiját, és ott állt már alatta a fékfolyadék.

Én is cserétem alapból, de én meg a fékcsövet nem bírtam kitekerni a munkahengerből, egyből lenyalta a hatlapfejet a kulcs. Végülis csőfogóval tekertem ki az egyik felén, a másik oldalon meg kapásból elcsíptem tőben fogóval. Opel bótban 8-10 ezerért ajánlotta acél gyári hajtogatott fékcsővet, én meg az unixnál vettem 800-ért rézből, és meghajtottam. Igaz olyan mint az ökörhuggyozás, de a fékfolyadék eltálál benne. :rolleyes: Hát ja asszem 3500-volt/db a munkahenger, ha már fékcsere, ezt nem érdemes kihagyni.

Link to comment
Megosztás:

Már bocs, de ez egy baromság! Mi lenne veled, ha lepusztul vagy összetörnek és hazakell jutni valahogy? Rögtön trélert hívsz, drága pénzéééé??? :rolleyes:

hát akkor kézifékkel hazajövök vontatva, de a pedált marhára nyomni kell, egy kis fékezéshez is...

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul nem túl harapós kemény taposás mellett sem.

Mondjuk nálunk amúgy sem harapos, a tanulókocsis Mercinél is fogott mint állat, meg a keresztmami Suzukijánál is nagyon érzékeny, engem kifejezetten zavart. Persze biztos meg lehet szokni, de szerintem jobb így, és nem egy-nem két Suzukit láttam már a sorban araszolva, hogy hirtelen állnak meg, nem szép finoman, ezek szerint nem csak nekem gyűlt meg a bajom a fékével.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.