Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Mi a gond? Az első a munkahengerekre, a második a rugó, meg egyéb kis mechanikai részekre vonatkozott :lol:

nem gond sőt te egy hős vagy ujra :lol:

így kerek a történet, ha vannak cserélve pofák, illetve ha már nem jó a rugók állapota, akkor kell cserélni munkahengert, illetve rugós vackokat :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Rakott már fel valaki tárcsaféket dobfék helyére úgy, hogy a hidat nem cserélte csak a kerékagyat?....konkrétan a kézifék bekötése érdekelne, megvannak-e a dobfékes hídon a rögzítési pontok vagy hegeszteni kell???

köszi!

megvan,csak olyan kézifékkötelet kell venni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nincs kedvem vitázni,fáradt vagyok! :lol:

én se vitázok most se csak akkor nem értem ..

sp multkor azért fikázott, hogy agycserénél mit kell ezen variálni, csak kérni kell tárcsafékhez való kézifékkötleet és plug and play...

most meg te írod, hogy csináltatni kell

gabi meg csak a két konzolt hegesztette át a hídcserénél :lol: :lol:

4 verzióval valaki? :P

Link to comment
Megosztás:

én se vitázok most se csak akkor nem értem ..

sp multkor azért fikázott, hogy agycserénél mit kell ezen variálni, csak kérni kell tárcsafékhez való kézifékkötleet és plug and play...

most meg te írod, hogy csináltatni kell

gabi meg csak a két konzolt hegesztette át a hídcserénél :lol: :lol:

4 verzióval valaki? :P

4. verzió: autócsere. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hsz-t mindenkiől!

Akkor most vegyek a tárcsáshoz való kötelet vagy csináltassak?

Nekem az is jó ha van valakinek bontott eladó....

sp-tkérdezd meg püben

ő megcsinálta már, ha más nem cikszámot tud adni, vagy megerősíti a vételt.

Link to comment
Megosztás:

Rendben. Köszi a segítséget. Még egy utolsó, dolog. Van vmi taktikája a fékdobok levételének ha rá van gyógyulva az agyra?

- Ha a fékpofa nem engedi mert a dob már vállasra kopott akkor a hátulján van egy gumidugó amit kihózva ott benyúlva csavarhúzóval ki lehet ugrasztani az utánállítót ha jól emlékszem.

- Ha tényleg csak az agyra van a dob rárohadva akkor egy jól irányzott kalapácsütés az agyra (azért csak mértékkel) és leugrik róla a dob.

- Ha a rögzítőcsavar van berohadva akkor azt amolyan ütős csavarhúzóval vagy kétemberes megoldásként lehet kihajtani (egyik üti a csavarhúzó végét másik tekeri a csavarhúzót.

ja és még egy amibe egyszer én is beleszaladtam: Ne legyen behúzva a kézifék mert úgy nagyon nehezen fog lejönni a dob. :lol:

Link to comment
Megosztás:

- Ha a fékpofa nem engedi mert a dob már vállasra kopott akkor a hátulján van egy gumidugó amit kihózva ott benyúlva csavarhúzóval ki lehet ugrasztani az utánállítót ha jól emlékszem.

- Ha tényleg csak az agyra van a dob rárohadva akkor egy jól irányzott kalapácsütés az agyra (azért csak mértékkel) és leugrik róla a dob.

- Ha a rögzítőcsavar van berohadva akkor azt amolyan ütős csavarhúzóval vagy kétemberes megoldásként lehet kihajtani (egyik üti a csavarhúzó végét másik tekeri a csavarhúzót.

ja és még egy amibe egyszer én is beleszaladtam: Ne legyen behúzva a kézifék mert úgy nagyon nehezen fog lejönni a dob. :lol:

2 órán keresztül ütöttem mire lejött.

Link to comment
Megosztás:

Tanulság: össze kis zsírral vagy rézpasztával , hogy legközelebb ne szivasson.

(rozsdaoldó vagy wd40-el nem fútad be előtte)

2óra :lol: Reméljük a kerékcsapágy túlélte.

szerintem még a gyárban rakták össze :P

bekentem rézpasztával

hát tulélni túlélte, ert azóta már zúgna, de a perem felhajlott kicsit, nehezebb is ott feltenni a kereket ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami nem okés a fékemmel. A jobb hátsó sokszor nagyon hamar elblokkol. Plusz most éjjel kinn volt a kocsi, de nem volt behúzva a kézi, csak kiékeltem és sebességben hagytam, nehogy feltapadjanak a pofák. Most ahogy indulok el vele, és először behúzom a kézit, majd kiengedem a jobb hátsót az úton húztam és szerintem ez nem feltapadás, hanem leszakadt a betét.

Szerintetek?

Szerk: és fékezésnél is érzem hogy a jobb hátulja erősebben fog.

Viszont ami érdekes, hogy a meleg garázsban ha áll fél órát utána már nem blokkol be, csak fékezésnél.

Szóval lehet, hogy csak a jobb oldali túl szorosra van állítva?

Link to comment
Megosztás:

Valami nem okés a fékemmel. A jobb hátsó sokszor nagyon hamar elblokkol. Plusz most éjjel kinn volt a kocsi, de nem volt behúzva a kézi, csak kiékeltem és sebességben hagytam, nehogy feltapadjanak a pofák. Most ahogy indulok el vele, és először behúzom a kézit, majd kiengedem a jobb hátsót az úton húztam és szerintem ez nem feltapadás, hanem leszakadt a betét.

Szerintetek?

Szerk: és fékezésnél is érzem hogy a jobb hátulja erősebben fog.

Viszont ami érdekes, hogy a meleg garázsban ha áll fél órát utána már nem blokkol be, csak fékezésnél.

Szóval lehet, hogy csak a jobb oldali túl szorosra van állítva?

nekem a wartburgnál 1x olyan volt, hogy levált a fékbetét, de nem teljesen.

akkor produkált gondokat, amikor fékeztem, főleg ha sokat mentem vele, de akkor a mikor megálltam, és megfogtam a felnit konkrétan leégette a bőrt a kezemről

azt nézd meg, hogy melegszik-e a felni, mert akkor az azt jelenti, hogy fog az a féked :rolleyes: éppencsak ha hozzá ér, akkor is képes nagyon felmelegedni.

fékpofacsere után megszűntek a gondok :D

Link to comment
Megosztás:

nekem a wartburgnál 1x olyan volt, hogy levált a fékbetét, de nem teljesen.

akkor produkált gondokat, amikor fékeztem, főleg ha sokat mentem vele, de akkor a mikor megálltam, és megfogtam a felnit konkrétan leégette a bőrt a kezemről

azt nézd meg, hogy melegszik-e a felni, mert akkor az azt jelenti, hogy fog az a féked :rolleyes: éppencsak ha hozzá ér, akkor is képes nagyon felmelegedni.

fékpofacsere után megszűntek a gondok :D

Most nyár végén cseréltem pedig pofákat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.