Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hát, lehet csak én vagyok helikopter...de nekem nem okoz gondot, hogy egyik ilyen másik olyan. Ma már 5különböző autóval mentem és mind más volt. Mondjuk az ulysee kuplungja újdonság volt nekem. Konkrétan 2cm volt a pedálút, a váltókar meg a két tükör között minden teret kihasznált... :D

Nem mondtam, hogy gondot okoz, de attól még nem szeretem. :D A szitiszervót is el tudtam tekergetni a grandepunciba, de attól még legszívesebben fölgyújtottam volna az egész autót... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig azzal a istenverte fékkel küszködök.

Lecseréltük a főfékhengert, de az semmit sem nyom. se felszerelve, se ha leveszem és a dugattyúját nyomkodom. visszatettük akkor a régit és annak meg csak az első fékkőre nyom.

Nem tudom mi a baj olyan nincs h 2 főfékhenger is rossz. VAGY IGEN?

Egy óra pumpálás után sem jött olaj a kereknél. (egyiknél sem)

MI lehet a Baj??????

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl a Skoda Octaviák féke nagyon tetszik. Jól adagolható, bár nagyon rövid a pedálút az Astrához képest, brutál nagyot fog. Konkrétan amikor a céges Octaviából visszaültem az Astrába megijedtem, hogy nincs fék a kocsin. Pedig de, csak taposni kell. Azt az Octavia-érzetet kellene áttenni az Astrába. (Ehhez kéne az Omi devander?)

Link to comment
Megosztás:

Én nem játszanék a devanderrel, mert az tényleg csak az érzetet változtatja meg, ellenben ha valami miatt elszáll a rásegítés, biztos hogy nem fog tudni megállni az ember. Már a sima kis főfékhengert is taposni kell mint az állat rásegítés nélkül, ha meg rápakol az ember egy 3x akkora rásegítőt, akkor mondjuk vészhelyzetben tud gondot okozni, ha nincs rásegítés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig azzal a istenverte fékkel küszködök.

Lecseréltük a főfékhengert, de az semmit sem nyom. se felszerelve, se ha leveszem és a dugattyúját nyomkodom. visszatettük akkor a régit és annak meg csak az első fékkőre nyom.

Nem tudom mi a baj olyan nincs h 2 főfékhenger is rossz. VAGY IGEN?

Egy óra pumpálás után sem jött olaj a kereknél. (egyiknél sem)

MI lehet a Baj??????

Van olyan...cserélj benne szimerigeket, 1300-forint körül van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem pl a Skoda Octaviák féke nagyon tetszik. Jól adagolható, bár nagyon rövid a pedálút az Astrához képest, brutál nagyot fog. Konkrétan amikor a céges Octaviából visszaültem az Astrába megijedtem, hogy nincs fék a kocsin. Pedig de, csak taposni kell. Azt az Octavia-érzetet kellene áttenni az Astrába. (Ehhez kéne az Omi devander?)

Úgy látom nem csak nekem van gondom az érzettel csak senki nem vetette fel eddig ezt a "problémát". nem konkrétan a fékkel van bajom mert a két első 2350 n a hátsó1800körül fékez csak az érzet hogy olyan párnás a pedál nem egyenletesen kemény. Szerintem is a fékszervó határozza meg az érzetet na meg annak az áttétele mert ha levegős lenne vagy egyéb más gond lenne a fékkel a fékmérésen látszana.

Link to comment
Megosztás:

Inkább az a baj, hogy én megcsináltam(még még egy páran) és nem hisztek nekem. Jópáran próbálták az enyémet, negatív vélemény nem volt, csak "húbazdmeg". Nem érzet, akkorát lassul az autó, h libeg az utas a biztiövön. Persze mi van ha elszáll, mi van ha durrdefekt, mi van ha eltol a kamion.... :)

Bandi, ha jössz holnap megmutatom. :)

Link to comment
Megosztás:

Végre kihozod az xet? :D Amúgy tényleg érdekel, mert én is ilyen húbazdmeg féket akarok.

ugyan olyat nem akarsz. :lol: 308-as tárcsára a téli felnid csak porvédönek jó :D de a Hungaroringen a célegyenes végén, féktávon, tényleg csak azt néztem hogy a diszkóasztra mikor csattan hátulról :D
Link to comment
Megosztás:

Az én véleményem az, hogy a céges puntóban baromi jó a rásegítés, viszont ha rendesen megtépem (értsd: pl szerpentin) akkor ABS nélkül ember legyen, aki pontosan érzi, mikor és mennyi van még a csúszás és blokkolás határig.

Múlthéten voltam a mecsekben a corsával, 4x jártam meg vele az orfű-pécs utat, egyszer sem fogyott el a fékem, jól adagolható volt és pontosan éreztem, mikor és mennyi maradt.

A keményebb futómű végre értelmet nyert a kanyarokban! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom!

A múltkoriban szereztem (illetve Hening cartárs jóvoltából lett) egy pár új, 236x20 féknyergem kompletten, a sima 236x12,7 tömör helyett.

Fel is tetettem új tárcsával és betétekkel, és nem is volt semmi gond, egészen mostanáig. Mintegy 1000-1500 km megtétele után hallottam, hogy valami zörög az autó bal elejében.

Ma alálestem, és ahogy kerestem a hibát, akkor látom, hogy a bal oldali, belső fékbetét "lóg" a helyén, lazán tudom kézzel le-fel, picit jobbra-balra mozgatni. Ez okozza a hangot, ahogy beleér a tárcsába.

Ez mitől lehet? Mi lehet a gond?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom!

A múltkoriban szereztem (illetve Hening cartárs jóvoltából lett) egy pár új, 236x20 féknyergem kompletten, a sima 236x12,7 tömör helyett.

Fel is tetettem új tárcsával és betétekkel, és nem is volt semmi gond, egészen mostanáig. Mintegy 1000-1500 km megtétele után hallottam, hogy valami zörög az autó bal elejében.

Ma alálestem, és ahogy kerestem a hibát, akkor látom, hogy a bal oldali, belső fékbetét "lóg" a helyén, lazán tudom kézzel le-fel, picit jobbra-balra mozgatni. Ez okozza a hangot, ahogy beleér a tárcsába.

Ez mitől lehet? Mi lehet a gond?

Köszönöm!

A belső fékbetéten nekem van olyan 3-as kampó ami bepattan a munkahengerhez.

Link to comment
Megosztás:

A belső fékbetéten nekem van olyan 3-as kampó ami bepattan a munkahengerhez.

Azt most megigazítottam kicsit. Ami érdekes viszont, hogy a fékbetét illeszkedési pontjánál a féknyereg gallérjánál van 1-2 mm holtjáték. Viszont a külsőnél nincs így...Olyan,mintha szélesebb lenne a nyereg, mint kellene... Pedig elvileg ehhez való Hening Cartárs szerint,és szerintem is.

Betétnél létezik különbség? Milyenek vannak? Mármint ahány tárcsa annyi méret?

Most nem zörög...

Meglátjuk!

Azért köszi

Link to comment
Megosztás:

Azt most megigazítottam kicsit. Ami érdekes viszont, hogy a fékbetét illeszkedési pontjánál a féknyereg gallérjánál van 1-2 mm holtjáték. Viszont a külsőnél nincs így...Olyan,mintha szélesebb lenne a nyereg, mint kellene... Pedig elvileg ehhez való Hening Cartárs szerint,és szerintem is.

Betétnél létezik különbség? Milyenek vannak? Mármint ahány tárcsa annyi méret?

Most nem zörög...

Meglátjuk!

Azért köszi

Egy adott tárcsához csak egyfajta betét passzol, már méretben és nem márkában. A nagyobb tárcsához ugye megint más betét passzol. Úgy rémlik nekem sem fogta a 3 karom fixen a betétet kicsit kotyogott.

Link to comment
Megosztás:

Egy adott tárcsához csak egyfajta betét passzol, már méretben és nem márkában. A nagyobb tárcsához ugye megint más betét passzol. Úgy rémlik nekem sem fogta a 3 karom fixen a betétet kicsit kotyogott.

Csak mert úgy rémlik, mintha csak 2 fajta lett volna. Unix-nál szereztem be, Textar márkájút.

Lehet a méretével van gond? Létezik, hogy a külső jó, a belső nem passzol?

Eddig úgy néz ki, hogy ez volt a gondja. Meglátjuk...ha kotyogni fog, utána kell nézzek, mi lehet a gond!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ha alapból motor indítás előtt kemény és normális helyen fog a fékem, indítás után pedig szinte beesik a pedál és majdnem kinyomom a padló lemezt ,hogy fogjon akkor fékrásegítőre gyanakodjak, vagy főfékmunkahenger ?

Igazából semmire....a fékrásegítő nagyon meghamisiítja a "mennyire fog a fékem" érzést. Valójában nem esik be a pedál csak mikor indul a motor utánna már a vákum is "húzza" a pedált nem csak Te nyomod.Ha kételkedsz a fékhatásban el kell vinni kiméreti kábé 2500-forint csak figyelj hogy rátegyék a pedálra a biszbaszt is amin keresztül tapossák.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.