Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

na ez az, hogy én se. :)

Valahol olyasmit olvastam, hogy ahova felfekszik a fékdob a csonkra, az nem teljesen 100-as. Azt mondták, nézzem meg indikátorórával(honnan szüljek egyet?)

Volt egy szétrohadt kadettom, leesett az emelőről, elrepedt a fékdob, ráraktam bontott másikat, és még 150-nél se rázta a s.ggét fékezésnél a verda.

Ez meg már 80-nál olyan, mint egy masszírozógép.

Ugye az alap hogy a dob tárcsa felrakása előtt le kell takarítani az agyat normálisan . Indikátorórával nem tudom hogyan lehetne ellenörizni a dobott , mert ugye ott bellül van a fékezö, kopo felület.
Link to comment
Megosztás:

Ugye az alap hogy a dob tárcsa felrakása előtt le kell takarítani az agyat normálisan . Indikátorórával nem tudom hogyan lehetne ellenörizni a dobott , mert ugye ott bellül van a fékezö, kopo felület.

én úgy értettem, hogy az agyat kell meglesni vele, mondjuk ha már tojás a dob, akkor gondolom kívülről is az

abban mondjuk van kis igazság, hogy meglehetne nézni, nem csálé-e vmi

nagyjából(!) sztem ehhez elég ha oda fogsz vhogy(mágnes) vmi értelmes vasdarabot(tolómérő) megtekered aztán nézed üt-e, ha a mélységmérőjét teszed neki a vizsgált felületnek, talán még azt látod mennyit üt

nem egy Indikátoróra, de szegény ember vizzelgőz....

Link to comment
Megosztás:

Most felszabályoztattam, megint megnézem, medig bírja. :)

Hát lehet tényleg vacakul feküdt fel, bár ezt most egy komám csinálta, mert én az istennek se tudtam leszedni róla a dobot, úgy rá volt gyógyulva. Ő csak felrakta, nem nézett semmit. Kb 10 perc volt az egész művelet, amivel én egy napot szenvedtem.

Link to comment
Megosztás:

Ez vicc komolyan, felszabályozás után sem jó... :(

Akinek meg itt volt ilyenje, nem válaszol a privát üzenetre. :(

Megkockáztatom, ezeket a vastagabb fékdobokat az Opelke úgy agyalta ki, hogy csak egyszer lehessen leszedni, utána újat kell venni mindenképpen, mert a gagyi lemezközepű fékdob elcsámpásodik a kloffolástól.

Már teljesen fémtisztára ledrótkorongoztam a csonkot, élvonalzóval néztem, hogy sík-e, forgatva a csonkot nem üt...

Vagy maradt még az , hogy a rácalmási fékes, sz.rul szabályozta fel a dobot. Vagy összekopik majd egyszer...egy motorgenerál hamarabb megvan, mint ez a fék. Én leszek az első, aki bekerül az OPNI-ba emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Ez vicc komolyan, felszabályozás után sem jó... :(

Akinek meg itt volt ilyenje, nem válaszol a privát üzenetre. :(

Megkockáztatom, ezeket a vastagabb fékdobokat az Opelke úgy agyalta ki, hogy csak egyszer lehessen leszedni, utána újat kell venni mindenképpen, mert a gagyi lemezközepű fékdob elcsámpásodik a kloffolástól.

Már teljesen fémtisztára ledrótkorongoztam a csonkot, élvonalzóval néztem, hogy sík-e, forgatva a csonkot nem üt...

Vagy maradt még az , hogy a rácalmási fékes, sz.rul szabályozta fel a dobot. Vagy összekopik majd egyszer...egy motorgenerál hamarabb megvan, mint ez a fék. Én leszek az első, aki bekerül az OPNI-ba emiatt.

akko neked nem az a bajod

kerék/gumi csere? nekem volt oilyan gumim, ami ránézésre és még gyors szervizes centírózás után csinált ilyet, de megnézte egy rendes szaki, megmondta szar a gumi, (el volt deformálódva)

a fékdobot? hát nekem nem eccer volt leszedve nincs annak semmi baja

mondjuk nem tudom mivel kalapálod, lehet 20kilóstol elmászik, de egyébként elég egy gumikalapács (gondolom nem behúzott kézifékkel szedted le)

egyébként a dob is ki van centrírozva kis súllyal, meg lett az nézve szabályozás után?

Link to comment
Megosztás:

akko neked nem az a bajod

kerék/gumi csere? nekem volt oilyan gumim, ami ránézésre és még gyors szervizes centírózás után csinált ilyet, de megnézte egy rendes szaki, megmondta szar a gumi, (el volt deformálódva)

a fékdobot? hát nekem nem eccer volt leszedve nincs annak semmi baja

mondjuk nem tudom mivel kalapálod, lehet 20kilóstol elmászik, de egyébként elég egy gumikalapács (gondolom nem behúzott kézifékkel szedted le)

egyébként a dob is ki van centrírozva kis súllyal, meg lett az nézve szabályozás után?

Amióta megvettem az autót, ugrál a fékpedál, azóta hátul már 3 kereket cseréltem, nem változott ettől.

De egyszerű amúgy megnézni, megemelem az autót hátul, félig behúzom a kéziféket, forgatom a kereket, és egyik ponton fog a fék, másik kerékállásban nem.

Én vagyok a barom, hogy bontott fékdobbal szórakozok, ennyiből már két újat vehettem volna.

Az előző dob úgy rá volt rohadva a kerékagyra, hogy igen, 20 kilós kellett hozzá.

Ezt most egy másik dob rajta. Azt a kloffoltat nem szabályoznám már.

Az a fura még, hogy ahogy felfektetem a dobot a kerékagyra, tudom picit billegtetni a dobot az agyon. Valószínű ez a gond. Lehet, az agyat is kellene esztergálni, bár inkább cserélni kellene.

Az még a gond, nem tudom, hogy jól szabályozta-e fel a mókus a dobot. Egy szerelő mesélt már rémtörténeteket, hogy KPM vizsgára vitt egy autót, és kdierült, mindig félreszabályozta a dobot az esztergályos, mert ütött a tokmánya, csak b.szott ellenőrizni, csak a dohányt kérte el...

Link to comment
Megosztás:

Amióta megvettem az autót, ugrál a fékpedál, azóta hátul már 3 kereket cseréltem, nem változott ettől.

De egyszerű amúgy megnézni, megemelem az autót hátul, félig behúzom a kéziféket, forgatom a kereket, és egyik ponton fog a fék, másik kerékállásban nem.

Én vagyok a barom, hogy bontott fékdobbal szórakozok, ennyiből már két újat vehettem volna.

Az előző dob úgy rá volt rohadva a kerékagyra, hogy igen, 20 kilós kellett hozzá.

Ezt most egy másik dob rajta. Azt a kloffoltat nem szabályoznám már.

Az a fura még, hogy ahogy felfektetem a dobot a kerékagyra, tudom picit billegtetni a dobot az agyon. Valószínű ez a gond. Lehet, az agyat is kellene esztergálni, bár inkább cserélni kellene.

Az még a gond, nem tudom, hogy jól szabályozta-e fel a mókus a dobot. Egy szerelő mesélt már rémtörténeteket, hogy KPM vizsgára vitt egy autót, és kdierült, mindig félreszabályozta a dobot az esztergályos, mert ütött a tokmánya, csak b.szott ellenőrizni, csak a dohányt kérte el...

hátja:

https://cromax.hu/opel/astra-f-1991-2002-/10000000-fekrendszer/10170000-hatso-fekrendszer/10170005-hatso-fekdob/?limitstart=0

gondolom ezt a kerékcsavar azért behúzza

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amióta megvettem az autót, ugrál a fékpedál, azóta hátul már 3 kereket cseréltem, nem változott ettől.

De egyszerű amúgy megnézni, megemelem az autót hátul, félig behúzom a kéziféket, forgatom a kereket, és egyik ponton fog a fék, másik kerékállásban nem.

Én vagyok a barom, hogy bontott fékdobbal szórakozok, ennyiből már két újat vehettem volna.

Az előző dob úgy rá volt rohadva a kerékagyra, hogy igen, 20 kilós kellett hozzá.

Ezt most egy másik dob rajta. Azt a kloffoltat nem szabályoznám már.

Az a fura még, hogy ahogy felfektetem a dobot a kerékagyra, tudom picit billegtetni a dobot az agyon. Valószínű ez a gond. Lehet, az agyat is kellene esztergálni, bár inkább cserélni kellene.

Az még a gond, nem tudom, hogy jól szabályozta-e fel a mókus a dobot. Egy szerelő mesélt már rémtörténeteket, hogy KPM vizsgára vitt egy autót, és kdierült, mindig félreszabályozta a dobot az esztergályos, mert ütött a tokmánya, csak b.szott ellenőrizni, csak a dohányt kérte el...

A lemezes dobot nehéz jól megesztergálni, mivel ha kívül fogja meg az nem jó, mert az öntvény újonnan sem kör alak, viszont ha a lemezt fogja meg az agyra fekvő felületnél, az meg tud nyetleni. Szerintem ha közel van a túlmérethez, akkor jobb ledobni róla. Azért szorul rá a lemezes mert gyárilag, ha megnézed az agyátmérő furatát van egy kis letörés vagy nem tudom minek mondjam és, ha jól megtépik a kerékcsavart az szépen kiegyenesedik, ergo kisebb lesz az agyátmérője és szépen ráfeszül az agyra. Én is így jártam legutóbb a bremboval, aztán végül leköszörültem belőle. Az, hogy egyik ponton fog másikon nem, az adódhat ovalitásból, de beállítási probléma is+ szerintem nem mindegy, hogy a kéziféket húzod be és azzal a fékkart húzod vagy lábféknél a munkahenger nyomja a pofákat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát igen, következő lépés, hogy megkérdezem a fékest, hol fogta meg a géppel a dobot. Nem tudom, egyáltalán esztergával csinálják-e ezt. A gépmunka nyomai alapján nem úgy néz ki.

Igen, a kerékagy felfekvő felületén középen van bemélyedés körbe, bár élvonalzóval az is síknak néz ki. Bár lehet, szedek még le belőle, de ennyit még sosem szívtam fékkel...mondom, brutál módon rá volt rohadva, a cimbora a 20 kilós kloffolóval 10 percen keresztül verte, mire lejött.

De forgatva a kerékagyat egy tized mm ütés se látszik rajta. Ez a fura.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, következő lépés, hogy megkérdezem a fékest, hol fogta meg a géppel a dobot. Nem tudom, egyáltalán esztergával csinálják-e ezt. A gépmunka nyomai alapján nem úgy néz ki.

Igen, a kerékagy felfekvő felületén középen van bemélyedés körbe, bár élvonalzóval az is síknak néz ki. Bár lehet, szedek még le belőle, de ennyit még sosem szívtam fékkel...mondom, brutál módon rá volt rohadva, a cimbora a 20 kilós kloffolóval 10 percen keresztül verte, mire lejött.

De forgatva a kerékagyat egy tized mm ütés se látszik rajta. Ez a fura.

egy nagyobb fajta csapágylehúzóval megkíméled magad is, meg a dob szétverését is:D Lehet csak befogta és oda tolta neki a csiszolópapírt.

Link to comment
Megosztás:

egy nagyobb fajta csapágylehúzóval megkíméled magad is, meg a dob szétverését is:D Lehet csak befogta és oda tolta neki a csiszolópapírt.

Na úgy aztán fix, hogy görbül a dob közepe. Már egyértelmű, ez a hiba.

Nem szabad ilyenekből bontottat venni, pár ezer forinttal olcsóbb csak, aztán meg szív vele az ember.

Nyilván nem véletlenül van egy így kitalálva.

Nem a fékpofák miatt nem jött le a dob, hanem az agyra volt rárohadva.

Látszik valami géppel csinálták a felszabályozást, de biztos nem eszterga volt, a mintája alapján.

Mondom, egyszer cseréltem kadetton ugyanígy bontott dobot, még 150-nél se rázott. Ugyanaz a dob van azon is, mint a nem kombi astrákon.

Link to comment
Megosztás:

Na úgy aztán fix, hogy görbül a dob közepe. Már egyértelmű, ez a hiba.

Nem szabad ilyenekből bontottat venni, pár ezer forinttal olcsóbb csak, aztán meg szív vele az ember.

Nyilván nem véletlenül van egy így kitalálva.

Nem a fékpofák miatt nem jött le a dob, hanem az agyra volt rárohadva.

Látszik valami géppel csinálták a felszabályozást, de biztos nem eszterga volt, a mintája alapján.

Mondom, egyszer cseréltem kadetton ugyanígy bontott dobot, még 150-nél se rázott. Ugyanaz a dob van azon is, mint a nem kombi astrákon.

Debizony elég gyakran a fékpofák miatt nem jön le a dob ha már válla van . Elméletileg hátulról egy gumidugó kivétele után csavarhúzoval vissza lehet tekerni az utánállítót hogy gyakorlatban sikerül-e az már más kérdés.
Link to comment
Megosztás:

Debizony elég gyakran a fékpofák miatt nem jön le a dob ha már válla van . Elméletileg hátulról egy gumidugó kivétele után csavarhúzoval vissza lehet tekerni az utánállítót hogy gyakorlatban sikerül-e az már más kérdés.

Az utánállító is be volt gyógyulva, lehet, ezért nem volt gond a fékpofa, hogy beleér a dobba. Érdekes, olyan mintha még a gyárban tették volna rá a dobot, gondoltam a fékpofán nem is lesz már ferodo. Hát ehhez képest olyan, mintha új lett volna benne.

Link to comment
Megosztás:

Aki rakott már fel 57/25-ös nyerget b vectráról, 15-ös felnivel azoktól kérdezném hogy milyen et-jű milyen felnit rakott fel hozzá?

Én ma befejeztem a nyergek stb festését, mondom felpróbálom már, és még betétek nélkül is éppen beleér a nyeregbe a felni. /fastra rendőr felni/

Csak kicsit borultam ki. :(

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Tegnap lakott területre érkezéskor fékezni akartam, majd kicsit meglepődtem mikor simán lekoppant padlóig a fék és nem fogott. A bal hátsó fékem maradt befogva, felni, dob, minden felforrósodott. Lehűtöttem, körbekalapáltam finoman, körbetekergettem, bár nem forgott el rendesen, majd mentem vele tovább. Azóta is fog rendesen a fék, a pedál kemény. Mire lehet számítani, mi adta fel benne a harcot ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Bolti (ugy.) főfékhengerrel van valakinek tapasztalata? Melyiket szabad megvenni?

Egyre esélytelenebbnek tartom hogy találjak 22-es főfékhengert bontottan, ami nem abs-es.

Viszont az ate-t nincs "kedvem" megvenni 80 ruppóért.

Szerintem jó mindegyik, ugye arra kell figyelni hogy a "kaliber" méretnél maradjál 20-as vagy 22-es. Bár én jártam úgy hogy szervízben raktak bele valami utángyárit és nem volt hozzá felújítószett.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Bolti (ugy.) főfékhengerrel van valakinek tapasztalata? Melyiket szabad megvenni?

Egyre esélytelenebbnek tartom hogy találjak 22-es főfékhengert bontottan, ami nem abs-es.

Viszont az ate-t nincs "kedvem" megvenni 80 ruppóért.

nekem se jött össze.....én LPR-be (http://www.lpr.it/) találtam újat, csakhát olasz....még vártam hátha mond vki vmit vmelyikről :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.