Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

azt nem tudod véletlenül, hogy ami rajta van szám (3/30) az mit is jelent pontosan? vagy esetleg valaki?

Sajnos nem. Viszont amit küldtek, azon volt egy címke és azon is rajta volt, de a címke fele, ahol a forgalmazó meg a származási hely volt le volt szakítva, gondolom nem véletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem. Viszont amit küldtek, azon volt egy címke és azon is rajta volt, de a címke fele, ahol a forgalmazó meg a származási hely volt le volt szakítva, gondolom nem véletlenül.

de az bele van ütve nem? legalábbis amit én szereztem van azon van vmi ilyen, de hogy eredetileg milyen van rajta azt nemtom

Link to comment
Megosztás:

de az bele van ütve nem? legalábbis amit én szereztem van azon van vmi ilyen, de hogy eredetileg milyen van rajta azt nemtom

Megmondom őszintén nem néztem mi van beleütve, csak a ráragasztott matricát. Egyébként szerencsére ez volt csak a hiba, tegnap sikeresen átment a műszakin. :)

Link to comment
Megosztás:

Jaa értem mire gondolsz Zotya. :) Igazából simán felraknám a 288ast előre, csak ezek a tárcsák és betétek 2005 óta a polcon vannak előre, s magyarul most semmibe nem kerül felrakni, mert nem rég vettem az Astrás és cserések a betétek és a tárcsák. S ha már fékolaj csere is van, akkor be a 23 mmes főfékhenger, s akkor már csere hátul dobról tárcsára. :) Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Jaa értem mire gondolsz Zotya. :) Igazából simán felraknám a 288ast előre, csak ezek a tárcsák és betétek 2005 óta a polcon vannak előre, s magyarul most semmibe nem kerül felrakni, mert nem rég vettem az Astrás és cserések a betétek és a tárcsák. S ha már fékolaj csere is van, akkor be a 23 mmes főfékhenger, s akkor már csere hátul dobról tárcsára. :) Ennyi...

Értem... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Lassan már ott vagyok, hogy a hátsó fékektől bekerülök a diliházba...

Kombi Astra, a szélesebb fékdobok, ma vettem rá újakat, mert hiába szabályoztattam fel a régit, ütött, rázott a hátulja.

Most felraktam az új dobokat, ugyanaz a helyzet, mondjuk pár fokkal jobb.

Ha nyomom a fékpedált, rázkódik az egész hátulja, ahogy lassul kb 10-20km/h nál rángatózva lassul az autó.

Ha felemelem a hátsó kereket, megforgatom félig behúzott kézifékkel, hol szorul, hol enged forgatásnál.

A kerékagy nem üt, ahova felfekszik a dob, teljesen lecsiszoltam, mondjuk nem néztem meg indikátorórával, mert nincs, de nem látok semmit.

Még amit észevettem, hogy ezt hol csinálja, hol nem. Na ez az újabb rejtély.

Link to comment
Megosztás:

Lassan már ott vagyok, hogy a hátsó fékektől bekerülök a diliházba...

Kombi Astra, a szélesebb fékdobok, ma vettem rá újakat, mert hiába szabályoztattam fel a régit, ütött, rázott a hátulja.

Most felraktam az új dobokat, ugyanaz a helyzet, mondjuk pár fokkal jobb.

Ha nyomom a fékpedált, rázkódik az egész hátulja, ahogy lassul kb 10-20km/h nál rángatózva lassul az autó.

Ha felemelem a hátsó kereket, megforgatom félig behúzott kézifékkel, hol szorul, hol enged forgatásnál.

A kerékagy nem üt, ahova felfekszik a dob, teljesen lecsiszoltam, mondjuk nem néztem meg indikátorórával, mert nincs, de nem látok semmit.

Még amit észevettem, hogy ezt hol csinálja, hol nem. Na ez az újabb rejtély.

ez olyan mintha nem feküdne fel rendesen a pofa a dobra, nem kopott félre a pofa? mondjuk nem vagyok nagy caravános, de az aut.fékerőszabályzó hibája nem lehet, má hogy bénán adagolja

hu Te vagy az én emberem, szted a kisdob helyére felmegy a szélesebb dob? az csak szélesebb nem? az átmérője 200 annak is nem?

Link to comment
Megosztás:

ez olyan mintha nem feküdne fel rendesen a pofa a dobra, nem kopott félre a pofa? mondjuk nem vagyok nagy caravános, de az aut.fékerőszabályzó hibája nem lehet, má hogy bénán adagolja

hu Te vagy az én emberem, szted a kisdob helyére felmegy a szélesebb dob? az csak szélesebb nem? az átmérője 200 annak is nem?

Hát ez az, hogy nem tudom, mi lehet. :)

Szerintem kicserélném az összes futóműelemet, lehet, megjavulna. Meg betéteket, stb...

Maradt még a kadettomról a kisebb dob, átmérőre ugyanaz mindkettőnek, csak a szélesebb az 51mm, a vékonyabb az nem tudom mennyi.

Valószínű a szélesebb dobhoz tartozó kerékagy az hosszabb, azt is cserélni kéne. :(

Link to comment
Megosztás:

Katalógus szerint a kerékagy ugyanaz, csak a dob és a betétek másak, még az alaplemez is ugyanaz.

A kisebbik dob 200x34.5 a nagyobbik 230x 48.5.

Az hogy lehet?

Poénból ráraktam a kadett fékdobját erre a kombi astrára, és kilátszott a fékbetét, akkora hézag volt. :)

Van 200-as, meg 230-as dob is.

Ja, van vadiúj 230-as hátsó fékbetétjeim, 1 pár, nem kell valakinek? :)

Link to comment
Megosztás:

Katalógus szerint a kerékagy ugyanaz, csak a dob és a betétek másak, még az alaplemez is ugyanaz.

A kisebbik dob 200x34.5 a nagyobbik 230x 48.5.

néz meg ezt:

http://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-10--7-21-1-rear-brake-shoe-and-lining-used-with-drum-brakes/

kicsi:200 X 28MM

nagy:200 X 45MM

ako most mi van?

most találtam vhol SBS betétet, meg LPR dobot(200 X 45MM) csak az nem tom feltudom-e tenni 1az1be

(tudom egyik sem egy nagy név)

közbe találtam olyat is, amit írtál:

http://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-10--7-26-1-rear-brake-drum-exc-gsi/

nagy(obb): 230 X 48.5 MM

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Lassan már ott vagyok, hogy a hátsó fékektől bekerülök a diliházba...

Kombi Astra, a szélesebb fékdobok, ma vettem rá újakat, mert hiába szabályoztattam fel a régit, ütött, rázott a hátulja.

Most felraktam az új dobokat, ugyanaz a helyzet, mondjuk pár fokkal jobb.

Ha nyomom a fékpedált, rázkódik az egész hátulja, ahogy lassul kb 10-20km/h nál rángatózva lassul az autó.

Ha felemelem a hátsó kereket, megforgatom félig behúzott kézifékkel, hol szorul, hol enged forgatásnál.

A kerékagy nem üt, ahova felfekszik a dob, teljesen lecsiszoltam, mondjuk nem néztem meg indikátorórával, mert nincs, de nem látok semmit.

Még amit észevettem, hogy ezt hol csinálja, hol nem. Na ez az újabb rejtély.

A híd szilentje megvan egészben?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ez az, hogy nem tudom, mi lehet. :)

Szerintem kicserélném az összes futóműelemet, lehet, megjavulna. Meg betéteket, stb...

Maradt még a kadettomról a kisebb dob, átmérőre ugyanaz mindkettőnek, csak a szélesebb az 51mm, a vékonyabb az nem tudom mennyi.

Valószínű a szélesebb dobhoz tartozó kerékagy az hosszabb, azt is cserélni kéne. :(

a szilent nem lötyög? az nagy henger alakú nemtudomhogyhívják

erre gondolok:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210229-hatso-hid-alkatreszei/186657-hatso-hidban-szilent-opel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.