Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

aham, akkor ez nem LPR, mán most nem azé, az se tudom ez milyen lesz, az tudom hogy olasz.....

remelem azé ez megoldja a gongod

Hát amit legutobb beletettek a "szalonban" az 2 évig se húzta, és 26-volt annál csak jobb lehet. Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy az is jó volt addíg amíg szétt nem szettem. :D

Nekem van forensis kedvezmény kártyám ,ingyen lehet igényelni.Van autóalkatrész web áruház is.

Nekem is van több helyen kártyám, de igazából nem tudom mire jó, mert itt adtak kedvezményt kártya és rákérdezés nélkül is. A srác a Bárditól veszi ott 22800-ért van http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/1994/1_4/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fekhidraulika-es-javito-alkatreszek/fofekhenger hogyan lesze bből 18, fingom sincs. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát amit legutobb beletettek a "szalonban" az 2 évig se húzta, és 26-volt annál csak jobb lehet. Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy az is jó volt addíg amíg szétt nem szettem. :D

Nekem is van több helyen kártyám, de igazából nem tudom mire jó, mert itt adtak kedvezményt kártya és rákérdezés nélkül is. A srác a Bárditól veszi ott 22800-ért van http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/1994/1_4/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fekhidraulika-es-javito-alkatreszek/fofekhenger hogyan lesze bből 18, fingom sincs. :icon1:

Úgy, hogy ő megveszi 48% kedvezménnyel.
Link to comment
Megosztás:

Hát amit legutobb beletettek a "szalonban" az 2 évig se húzta, és 26-volt annál csak jobb lehet. Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy az is jó volt addíg amíg szétt nem szettem. :D

Nekem is van több helyen kártyám, de igazából nem tudom mire jó, mert itt adtak kedvezményt kártya és rákérdezés nélkül is. A srác a Bárditól veszi ott 22800-ért van http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/1994/1_4/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fekhidraulika-es-javito-alkatreszek/fofekhenger hogyan lesze bből 18, fingom sincs.

Akkor nézz rá erre itt mennyi http://tinyurl.hu/ajWR/

Link to comment
Megosztás:

Hát amit legutobb beletettek a "szalonban" az 2 évig se húzta, és 26-volt annál csak jobb lehet. Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy az is jó volt addíg amíg szétt nem szettem. :D

Nekem is van több helyen kártyám, de igazából nem tudom mire jó, mert itt adtak kedvezményt kártya és rákérdezés nélkül is. A srác a Bárditól veszi ott 22800-ért van http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/1994/1_4/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fekhidraulika-es-javito-alkatreszek/fofekhenger hogyan lesze bből 18, fingom sincs. :icon1:

lehet hülye kérdés, de mé szedted szét(3év után)? egyébként nincs semmi baja a kocsidnak? :D

Link to comment
Megosztás:

lehet hülye kérdés, de mé szedted szét(3év után)? egyébként nincs semmi baja a kocsidnak? :D

Mert egyik napról a másikra elkezdte azt játszani hogy a hátulja blokkolt fékezéskor, talán nem is derült volna ki, mert az ember ritkán vészfékez, de pnt télen volt és a hóban ugye hamar megcsúszik. Mivel nagyjából akkor kezdhette csinálni amikor a főféket cserélték, hát megnéztem azt is....szétszedtem de csak a karmantyú roncsolásával lehetett bontani, és ebbe a típusba nem is lehet karmantyút venni. Utána ment bele bontott felújítva ami most elkezdett átengedni.

Link to comment
Megosztás:

Mert egyik napról a másikra elkezdte azt játszani hogy a hátulja blokkolt fékezéskor, talán nem is derült volna ki, mert az ember ritkán vészfékez, de pnt télen volt és a hóban ugye hamar megcsúszik. Mivel nagyjából akkor kezdhette csinálni amikor a főféket cserélték, hát megnéztem azt is....szétszedtem de csak a karmantyú roncsolásával lehetett bontani, és ebbe a típusba nem is lehet karmantyút venni. Utána ment bele bontott felújítva ami most elkezdett átengedni.

aham

Link to comment
Megosztás:

Egyszerre fog felmenni a cucc, úgy ahogy írtad. Fékerőszabályozót nem szereztem a tárcsásításhoz, nem igazán találtam hozzá infót a neten. A donor hídon (amit nem hoztam el) láttam a rugóját. Nekem jelenleg (ha van) hol található ez az alkatrész? Ha jól tudom a kocsi hatuljának terhelésének függvényében szabályozza a fékerőt. Ha nem teszek be majd ilyet, könnyebben fog megcsúszni a kocsi fara, ha kanyarban fékezek?

Valami fékerőszabályozás pedig kell hátra. Nekem rugós van, ami gyárilag hozzá való. De nem sokat vesz el szerintem (lehet az ültetés miatt nem feszül meg a rugó eléggé), mert satuféknél dobja kicsit a hátulját. Rugót kéne cserélni benne.Majd egyszer eljátszok vele...

Neked biztosan a patronos van, ami tudtommal a dobhoz való, és vagy az alvázon van hátul, ahol a cső átmegy a hídra, vagy a ffh-ből kimenő csöveken. Azt majd valaki más megmondja, hogy a patronos elég-e a tárcsának.

Link to comment
Megosztás:

Valami fékerőszabályozás pedig kell hátra. Nekem rugós van, ami gyárilag hozzá való. De nem sokat vesz el szerintem (lehet az ültetés miatt nem feszül meg a rugó eléggé), mert satuféknél dobja kicsit a hátulját. Rugót kéne cserélni benne.Majd egyszer eljátszok vele...

Neked biztosan a patronos van, ami tudtommal a dobhoz való, és vagy az alvázon van hátul, ahol a cső átmegy a hídra, vagy a ffh-ből kimenő csöveken. Azt majd valaki más megmondja, hogy a patronos elég-e a tárcsának.

Nekem a dob patronjai vannak a tárcsához, és jól működik. Műszakin is hozta a kellő értékeket és karakterisztikát, igaz egyelőre még a kis ffh-val.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a dob patronjai vannak a tárcsához, és jól működik. Műszakin is hozta a kellő értékeket és karakterisztikát, igaz egyelőre még a kis ffh-val.

Igazából műszakin nem nagyon játszik be a fékerő szabályzás, mert ott nem nézik az első-és a hátsó tengelyt egymáshoz képest. Nem is tudom hol mérnek olyant hogy egyszerre figyelik a 4 kereket.

Link to comment
Megosztás:

Igazából műszakin nem nagyon játszik be a fékerő szabályzás, mert ott nem nézik az első-és a hátsó tengelyt egymáshoz képest. Nem is tudom hol mérnek olyant hogy egyszerre figyelik a 4 kereket.

Mindenesetre mikor összeraktam ki lett próbálva, az eleje áll meg hamarabb vészféknél.

Link to comment
Megosztás:

Bárhol megnézhetik, csak figyelni kell a pedálerő mérőt is az első és hátsó méréseknél. ;)

Na ez az a bizgentyű amit felénk csak külön kérésre tesznek be a fékpedálra, amúgy ez nem teljes mértékben fedi a valóságot, mert teljesen máshogy viselkedik a bódé, ha mind a 4 kerék forog majd fékeződik, mintha csak 1-1 tengely, és a terhelésfüggő fékerőszabályzó az a bódé és a hátsó híd elmozdulásának a mértékében szabályoz. Konkrétan arra gondolok, hogy amikor a hátsó tengelyt nézik elmarad az első kerekek fékezéséből adódó bólintás így nem valós a szabályzás sem.

Link to comment
Megosztás:

Ez oké de egy álló helyben levő kocsi forgó kerekekkel nem fog akkorát bólintani mint az amelyik kasztniját a lassulás közbeni tehetetlensége bólintja be. Huhh ez ultra magyarra sikeredett. :D

Hát szerintem teljesen mindegy a lassulás szemponjából hogy az autó halad a talaj pedig áll, vagy az autó áll a talaj( vagyis a görgők) haladnak alatta. Valami relativitás vagy mi a neve asszem..de nem tudom hol van olyan pad ahol mindegyik kerék görgőn van.

Link to comment
Megosztás:

De ez csak fizika a kasztni tömegéből adódó tehetetlenség sokkal nagyobb dőlést okoz mint az pl mikor behúzott kéziféknél indulnál el, mert padon kb annyira képes billenni a kerekek egymáshoz képesti csavarodása miatt. Régen jó voltam fizikából csak ezért trollkodok itt. :D

Hát lehet, de teljesítmény méréskor nem véletlenül rögzítik az autót spaniferrel. Ez ugyanaz mint a sima futás-futópad esete...neked csak a talajjal-szalaggal van kapcsolatod, ha a légellenállást nem nézzük szerintem itt más erő nem játszik be.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem birok ezzel a nyüves fékkel, a fékerőszabályzót ki sem tudtam cserélni, mert két hollandi olyan szinten berohadt, hogy még csavarlazitózva és melegitve sem indult meg a fékcsőkulcs is elforgott már rajta. Az egyik ráadásul az acső ami a motortérből jön a főfékhegertől. Igy ebből maradt a régi kicseréltem a főféketm, légtelenitettünk 2X-is de a tünet ugyanúgy maradt, járó motornál padlóig lehe nyomni a pedált, álló motornál amikor nincs rásegités akkor nem. Menet közben nem tudom próbálgatni mert akkor már rég blokkolnak a kerekek mire a pedált teljesen benyomnám. <_< Amin még külön felhúztam az agyam, hogy nézegettem a neten fékcsőgyártó cégeketm és az egyik honlaján az én képemet mutogatják, tudtommal ehhez az én hozzájárulásom is kell nem? Irtam nekik imélt kiváncsi leszek a válaszra. http://autojavito.net/Fekcso-keszites-rezcsobol-angyalfoldon-a-13-keruletben-1033/ Középső kép. <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak nem birok ezzel a nyüves fékkel, a fékerőszabályzót ki sem tudtam cserélni, mert két hollandi olyan szinten berohadt, hogy még csavarlazitózva és melegitve sem indult meg a fékcsőkulcs is elforgott már rajta. Az egyik ráadásul az acső ami a motortérből jön a főfékhegertől. Igy ebből maradt a régi kicseréltem a főféketm, légtelenitettünk 2X-is de a tünet ugyanúgy maradt, járó motornál padlóig lehe nyomni a pedált, álló motornál amikor nincs rásegités akkor nem. Menet közben nem tudom próbálgatni mert akkor már rég blokkolnak a kerekek mire a pedált teljesen benyomnám. <_< Amin még külön felhúztam az agyam, hogy nézegettem a neten fékcsőgyártó cégeketm és az egyik honlaján az én képemet mutogatják, tudtommal ehhez az én hozzájárulásom is kell nem? Irtam nekik imélt kiváncsi leszek a válaszra. http://autojavito.net/Fekcso-keszites-rezcsobol-angyalfoldon-a-13-keruletben-1033/ Középső kép. <_<

Jog szerint nem oszthatta volna meg... Hosszú jogi procedúra... Miért nem vízjelezed a képeidet, vagy írod rá, hogy Zotya975? :) Már nem is tudnak vele mit kezdeni. Vannak jó vízjel programok, amivel bármit ráírhatsz a teljes képre, az megmarad látható, élvezhető, de a vízjeled ott van rajta. Utána már furán mutatna egy fékcsőgyártó honlapján! :D

Link to comment
Megosztás:

Jog szerint nem oszthatta volna meg... Hosszú jogi procedúra... Miért nem vízjelezed a képeidet, vagy írod rá, hogy Zotya975? :) Már nem is tudnak vele mit kezdeni. Vannak jó vízjel programok, amivel bármit ráírhatsz a teljes képre, az megmarad látható, élvezhető, de a vízjeled ott van rajta. Utána már furán mutatna egy fékcsőgyártó honlapján! :D

Így is szerkesztették, egy két jelölést már tettem rá amikor valakinek mutogattam neten. Itt a saját kép:

1292768-20131229-EkJw3F.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egyezz meg velük: használhatják a képedet, egy teljes fékcsőszettért cserébe.

Egyenlőre még nem nézték meg az imélt, gondolom zárva vannak, kibacott kiváncsi leszek mit válaszolnak, nem estem nekik hogyan merték elbitorolni a képet, csak rákérdeztem hogy a képen az az ökörhuggyozás fékcső szabályos? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.