Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha az ember megveszi méterre, akkor azt lehet otthon hajlítgatni?

pl:

http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=browse&action=list&group=42&cat=596&termek=F%E9kcs%F5%20%28f%E9m%29

 

Ahol készre gyártják, ott csak hosszt és autó típust kérdeznek. A hollandik miatt.

Utána úgy hajlítgatja a felhasználó ahogyan szeretné.

A réz cső szépen hajlik.

A gyári acél már nem igazán...

Link to comment
Megosztás:

Hidd el fog az még kelleni. :) Én is vettem 10-11 12-13-asat, dem még fog kelleni egy 14-es is. Annyira nem vészes az ára, mint ha ki kéne miatta cserélni a fél csövezést. (a rekordra 12 ezerért csinálták meg a komplett réz csövezést)

hát lehet, bár ahogy kinéz ezzel sem fog lejönni, ezért kérdezten hol lehet kapni csővet

remélem a nyomás szab.ból kitudom majd szedni a munkaheger meg ugyis cserés

azért jó lenne, pl ha lehet ilyet bérelni

jó mondjuk ezért az 1000pénzes cucc, üzletileg nem igen lehet rá építeni, de pl amit Tiu kölcsönadott kuplunk kapocsé nem szivesen adtam volna 4-5ezer pénz, a másik meg, hogy évente 364 napot ott áll a ládában, me másra nem jó

meg pl most féltengely gumiharangot is kell cserélnem, ahhoz a fogo sem kevés(jo tudom harapofogó), pedig aztán abban nincs semmi extra, mondjuk sztem ezeknek az ára ugy van belőve, hogy ugyis szerelő veszi aki pénzt keres vele és drágában is megveszi...gondolom

 

bakker most látom ln 8-10est vettem, nem 10-11est, banyek

 

Link to comment
Megosztás:

Hát speciel én már több helyen is használtam, nem csak fékcsőhöz jó.:)

 

Gumiharanghoz milyen fogó kell?

 

Kuplung kapocs? :O

 

Ammeg locsolgatni kell a hollandert műszerolajjal,illetve közvetlen melegíteni kiszerelés előtt. Én a 89-es veciről is leszedtem hiba nélkül mindegyik csövet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fékcsőkulcs semmit sem ért. Ezért egyszerűen elvágtam vasfűrésszel az acél fékcsövet és sima csillagkulccsal letekertem... :D
Az apámén meg megfogtam vízpumpa fogóval és letekertem. Sikerül lenyalás nélkül leszednem... :D

 

 

Viszont nem sokára nagyfékes lesz elől a gépem.

Sikerül kb 2-300 km-t futott tárcsákat+betéteket és féknyergeket venni 14-ért... :D

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Hát speciel én már több helyen is használtam, nem csak fékcsőhöz jó. :)

 

Gumiharanghoz milyen fogó kell?

 

Kuplung kapocs? :o

 

Ammeg locsolgatni kell a hollandert műszerolajjal,illetve közvetlen melegíteni kiszerelés előtt. Én a 89-es veciről is leszedtem hiba nélkül mindegyik csövet.

 

Hát amivel rányomod a bilincset "Féltengely bilincs fogó"

 

Na tudod az az izé, amit Te nem használsz, amit a tárcsára kell felrakás előtt rárakni összenyomni

 

Majd meglássuk mi lesz, kb 2 uccára találtam "fékcsőgyárat" rézből és ATE csőből is csinálnak. Csak le kell mérem a hosszát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fékcsőkulcs semmit sem ért. Ezért egyszerűen elvágtam vasfűrésszel az acél fékcsövet és sima csillagkulccsal letekertem... :D

Az apámén meg megfogtam vízpumpa fogóval és letekertem. Sikerül lenyalás nélkül leszednem... :D

 

 

Viszont nem sokára nagyfékes lesz elől a gépem.

Sikerül kb 2-300 km-t futott tárcsákat+betéteket és féknyergeket venni 14-ért... :D

 

Meglássuk

 

Azt meg, hogy? Új (volt) a féknyereg?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fékcsőkulcs semmit sem ért. Ezért egyszerűen elvágtam vasfűrésszel az acél fékcsövet és sima csillagkulccsal letekertem... :D

Az apámén meg megfogtam vízpumpa fogóval és letekertem. Sikerül lenyalás nélkül leszednem... :D

 

 

Viszont nem sokára nagyfékes lesz elől a gépem.

Sikerül kb 2-300 km-t futott tárcsákat+betéteket és féknyergeket venni 14-ért... :D

Nekem meg ennyira be van rohadva a fékerőszabályzónál, hogy a fékcsőkulcs sem segítt. Lehet megoldom a főféknél, mert az ki lehet tekerni, és végighúzok a fékcsövön egy zárt csillagkulcsot.  :D Bár ott nem egyforma a két karmantyú , ha jól rémlik pont ez a 12-es. :omg:  

Link to comment
Megosztás:

Nu, csináltattam csöveket hátra a hídba ATE csöves 2400vót. Remélem jól mértem le a hosszát.....

 

Az unixban vettem annó készre szereltet, de nem volt két egyforma, ha jól rémlik 55, és 60 centiseket vettem hátra. De tökmindegy mert úgy hajtogatod ahogy neked tetszik a  folyadék eltalál benne. Előbb-utóbb viszont cserélnem kell a kocsi alatt hátrafutó két fékcsövet, mert csámcsog rajtuk a rozsda. Csiszolni-drótkefézni nem nagyon merem őket, lehet megpróbálom azzal a rozsdára kenhető csodafestékkel lekenni. Ha cserélnem kell az jó nagy cumi oda behajtogatni egy csövet az autó alá. Az egyik hollandiját amúgy is elnyírtam már, amikor fékerőszabályzót akartam cserélni, szerencsére nem indult meg így nem is szivárog.

 

Link to comment
Megosztás:

Az unixban vettem annó készre szereltet, de nem volt két egyforma, ha jól rémlik 55, és 60 centiseket vettem hátra. De tökmindegy mert úgy hajtogatod ahogy neked tetszik a  folyadék eltalál benne. Előbb-utóbb viszont cserélnem kell a kocsi alatt hátrafutó két fékcsövet, mert csámcsog rajtuk a rozsda. Csiszolni-drótkefézni nem nagyon merem őket, lehet megpróbálom azzal a rozsdára kenhető csodafestékkel lekenni. Ha cserélnem kell az jó nagy cumi oda behajtogatni egy csövet az autó alá. Az egyik hollandiját amúgy is elnyírtam már, amikor fékerőszabályzót akartam cserélni, szerencsére nem indult meg így nem is szivárog.

 

banyek jókor mondod hány centi kell......én csak egyiket mértem le(59cm), abból csináltattam 2db-ot, lehet h nem efforma?

aszonták ahol csinálták, hogy "egyenlőre" még nem feltétel vizsgán a "rendes" fékcső (lehet réz is)

Korrant? nem rossz az bár nekem vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, a RO55ön láccik, hogy megeszi a rozsdát, ez meg olyan mintha (csak) befedné

Egyébként nem az van, hogy a fékcsövet nem lehet(ne) lefesteni?

Ha leveszed a csövet, akkor mellétudod hajlítani nem?

Link to comment
Megosztás:

banyek jókor mondod hány centi kell......én csak egyiket mértem le(59cm), abból csináltattam 2db-ot, lehet h nem efforma?

aszonták ahol csinálták, hogy "egyenlőre" még nem feltétel vizsgán a "rendes" fékcső (lehet réz is)

Korrant? nem rossz az bár nekem vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, a RO55ön láccik, hogy megeszi a rozsdát, ez meg olyan mintha (csak) befedné

Egyébként nem az van, hogy a fékcsövet nem lehet(ne) lefesteni?

Ha leveszed a csövet, akkor mellétudod hajlítani nem?

 

esetleg alkyton jó lehet a fékcsőre... Annyit róla, hogy nekem az ültető rugók berakás előtt fullra le lettek csiszolva, meg kapott jó kis rozsdamarózsát, és végül Alkytonnal lett feste. Az 4 év alatt a hátsók hibátlanok maradtak, míg az elsőnél ahol progrsszív rész van, újra lekopott a festék, és ott szép fényes. 4 év alatt azért kapott hideget, meleget. Az alkyton egyébként ugyan az, mint a Hammerite, csak a Hammer-t nem lehet átfesteni csak hammerrel, ez meg sima lakkbenzin, vagy nitro higítású festékkel is átkenhető később. Közvetlenül rozsdára is mehet! A fék dobokat is azzal kentem le, és azok is még türhető kategóriában vannak, pedig már 5 éve. A nyerget mondjuk drótkorongoztam előtte, az tökéletes, de a tárcsás dobok hiába lettek vasig puccantva, már kezdenek sárgulni.

Link to comment
Megosztás:

esetleg alkyton jó lehet a fékcsőre... Annyit róla, hogy nekem az ültető rugók berakás előtt fullra le lettek csiszolva, meg kapott jó kis rozsdamarózsát, és végül Alkytonnal lett feste. Az 4 év alatt a hátsók hibátlanok maradtak, míg az elsőnél ahol progrsszív rész van, újra lekopott a festék, és ott szép fényes. 4 év alatt azért kapott hideget, meleget. Az alkyton egyébként ugyan az, mint a Hammerite, csak a Hammer-t nem lehet átfesteni csak hammerrel, ez meg sima lakkbenzin, vagy nitro higítású festékkel is átkenhető később. Közvetlenül rozsdára is mehet! A fék dobokat is azzal kentem le, és azok is még türhető kategóriában vannak, pedig már 5 éve. A nyerget mondjuk drótkorongoztam előtte, az tökéletes, de a tárcsás dobok hiába lettek vasig puccantva, már kezdenek sárgulni.

már úgy értettem, hogy műszaki vizsgán nézik, hogy nem lehet festve, lehet ám tévedek, csak úgy rémlik vmi

 

Link to comment
Megosztás:

banyek jókor mondod hány centi kell......én csak egyiket mértem le(59cm), abból csináltattam 2db-ot, lehet h nem efforma?

aszonták ahol csinálták, hogy "egyenlőre" még nem feltétel vizsgán a "rendes" fékcső (lehet réz is)

Korrant? nem rossz az bár nekem vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, a RO55ön láccik, hogy megeszi a rozsdát, ez meg olyan mintha (csak) befedné

Egyébként nem az van, hogy a fékcsövet nem lehet(ne) lefesteni?

Ha leveszed a csövet, akkor mellétudod hajlítani nem?

 

Szerintem egyforma, csak az unixban nem volt két darab egy méretből. Amúgy annyi kanyart tettem bele, simán elég lett volna 5 centivel rövidebb is. ha leveszem a fékcsövet akkor igen, csak kérdés hogy akna nélkül ki lehet-e játszani a kocsi alól egy darabban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.