Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kis hangja volt már egy hete fékemnek néha, gondoltam betét már végét járja és lassan cserés lesz, aztán Győrből haza úton egy nagyobb fékezésnél volt egy kis hussanás, és onnét végig surrogott. Így a karácsonyi program megvolt... :-) (jobb felső betét az érdekes)

Kép

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Kis hangja volt már egy hete fékemnek néha, gondoltam betét már végét járja és lassan cserés lesz, aztán Győrből haza úton egy nagyobb fékezésnél volt egy kis hussanás, és onnét végig surrogott. Így a karácsonyi program megvolt... :-) (jobb felső betét az érdekes)

Kép

Ja hát kopó alkatrész.  Én általában téli-nyári kerék cserekor szoktam ránézni.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Stevy írta:

Akkor ránéztem én is, csak úgy látszik pont a rossz oldalra. :-)

Nekem mindíg ugyanaz az oldalnak ugyanaz a fele kopik jobban. Cseréltem már közben dugattyúkat ( vagyis felújítottam) főfékhengert, de marad a félrekopás, de ezt már több astrán is láttam.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Nekem mindíg ugyanaz az oldalnak ugyanaz a fele kopik jobban. Cseréltem már közben dugattyúkat ( vagyis felújítottam) főfékhengert, de marad a félrekopás, de ezt már több astrán is láttam.

A félrekopást többek között a féknyerget tartó konzol kiverődése is okozza. A felfekvő felületek kiverődnek és a fékbetét szeretne ott megülni és meg is fog.

(Raknék be képet, de nem jelenik meg pedig csak 60kB.)

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Stevy írta:

Melyik szokott neked előbb lefutni ? Nekem a sofőr oldali külső betét volt, a többi azért még tavaszig kibírta volna.

Úgy rémlik nekem is a sofőroldali külső.

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

A félrekopást többek között a féknyerget tartó konzol kiverődése is okozza. A felfekvő felületek kiverődnek és a fékbetét szeretne ott megülni és meg is fog.

(Raknék be képet, de nem jelenik meg pedig csak 60kB.)

Hát lehet, úgy rémlik  egyszer komplett féknyerget is cseréltem, de ebben nem vagyok már biztos.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, wookie írta:

Üzemszerűen a dugattyú felölinek kell jobban kopnia, ha nem így van, valamint a jobb és bal oldal nem egyformán kopik, akkor ott valami baj van. 

Üzemszerűen, vagyis karbantartott autóról lévén szó, úszónyeregnél is és más konstrukciónál is szimmetrikusan kell kopnia. Nem kophat jobban a dugattyú felőli oldal sem, hiszen ugyanakkora erő terheli mindkét oldalt, mert hogy összeszorításról van szó. Vagy a gumipersely berohad (és így nem tud szabadon önbeállóan mozogni) ami ritkábban fordul elő, mint a nyeregtartó kiverődése.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

22 perce, wookie írta:

Üzemszerűen a dugattyú felölinek kell jobban kopnia, ha nem így van, valamint a jobb és bal oldal nem egyformán kopik, akkor ott valami baj van. 

 

6 perce, HaPetya írta:

Üzemszerűen, vagyis karbantartott autóról lévén szó, úszónyeregnél is és más konstrukciónál is szimmetrikusan kell kopnia. Nem kophat jobban a dugattyú felőli oldal sem, hiszen ugyanakkora erő terheli, mert hogy összeszorításról van szó. Vagy a gumipersely berohad ami ritkábban fordul elő mint a nyeregtartó kiverődése.

Passz, szétszedtem más sokszor úgy emlékszem egyszer gumiperselyt is cseréltem, a nyereg szemre nincs kiverődve hőálló rézpasztával szoktam megkenni a csúszó felületet, nálam van 8 éve azóta tuti ilyen, most raktam bele a 3. fékbetét szettet, mindegyik így kopott. Tárcsát csak egyszer cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted, közvetlen vagy közvetett? Szerintem erőtanilag mindegy, hogy a dugattyú nyomja az egyiket és maga a nyereg húzza a másikat. A fékfolyadék által létrehozott nyomás pontosan ugyanakkora erőt fejt ki a dugattyúra mind a nyeregre. Hatás-ellenhatás törvénye. Másik példa: ha egy motor brutálisan feltöltök akkor nemcsak a dugattyúhoz és a forgattyús mechanizmushoz kell(ene) hozzányúlni hanem a hengerfejcsavarokat is  vaskosabbra lecserélni, mielőtt a hengerfejet lelövi magáról.

Statika csak így jön ki és természetesen feltételezzük, hogy a betétek akadálytalanul tudnak elmozdulni. Na ez utóbbi nincs már meg 20 éves autókon. Én a nyeregtartót kicsit utánamunkáltam, szépen szimmetrikusan kopnak.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv cartársak!

Kellene egy kis segítség,műszaki előtt állok,szétkaptam a fékeket és cserélnem kell a betéteket is és a fékpofákat is.

Az a problémám,hogy nem tudom előre milyen betéteket vegyek.Azt lemértem,hogy 236-os hűtött féktárcsám van,amikor rendeltem volna a betéteket,akkor szembesültem vele,hogy csak fékbetét méretek vannak,nincs konkrétan ott,hogy a 236-os tárcsához melyek valók.

A hátsókkal nem vagyok bajban,azok 200/46 os dobok.

A vas 2001 f astra classic 1,6 (x16szr).

Sajnos egyszerűen nincs időm megint szétkapni és leméregetni,azt sem tudom mikor lesz időm rá,pedig időszerű lenne mielőbb rendbe tennem,hogy műszakiig összekopjanak a betétek és pofák.

Árfekvésben a valeo és az ate között gondolkodom.Az Unix és Bárdi jöhet szóba nálam.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Szabadij írta:

Üdv cartársak!

Kellene egy kis segítség,műszaki előtt állok,szétkaptam a fékeket és cserélnem kell a betéteket is és a fékpofákat is.

Az a problémám,hogy nem tudom előre milyen betéteket vegyek.Azt lemértem,hogy 236-os hűtött féktárcsám van,amikor rendeltem volna a betéteket,akkor szembesültem vele,hogy csak fékbetét méretek vannak,nincs konkrétan ott,hogy a 236-os tárcsához melyek valók.

A hátsókkal nem vagyok bajban,azok 200/46 os dobok.

A vas 2001 f astra classic 1,6 (x16szr).

Sajnos egyszerűen nincs időm megint szétkapni és leméregetni,azt sem tudom mikor lesz időm rá,pedig időszerű lenne mielőbb rendbe tennem,hogy műszakiig összekopjanak a betétek és pofák.

Árfekvésben a valeo és az ate között gondolkodom.Az Unix és Bárdi jöhet szóba nálam.

A tömör 236-os tárcsához való jó a hűtötthöz is. És szerintem a 256-os tárcsához is. Ha jól emlékszem 141 mm magas a betét. Magyarul kétféle betét méret van, ezek és Van-hoz való, de az még magasabb.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Szabadij írta:

Üdv cartársak!

Kellene egy kis segítség,műszaki előtt állok,szétkaptam a fékeket és cserélnem kell a betéteket is és a fékpofákat is.

Az a problémám,hogy nem tudom előre milyen betéteket vegyek.Azt lemértem,hogy 236-os hűtött féktárcsám van,amikor rendeltem volna a betéteket,akkor szembesültem vele,hogy csak fékbetét méretek vannak,nincs konkrétan ott,hogy a 236-os tárcsához melyek valók.

A hátsókkal nem vagyok bajban,azok 200/46 os dobok.

A vas 2001 f astra classic 1,6 (x16szr).

Sajnos egyszerűen nincs időm megint szétkapni és leméregetni,azt sem tudom mikor lesz időm rá,pedig időszerű lenne mielőbb rendbe tennem,hogy műszakiig összekopjanak a betétek és pofák.

Árfekvésben a valeo és az ate között gondolkodom.Az Unix és Bárdi jöhet szóba nálam.

Ha ez segít én ferodot vettem 236-os hütőtt tárcsához! Ez a cikkszáma: FDB732 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, csjanos46 írta:

Üdv.  Az első tárcsafék uszónyereg vezetőcsapnak milyen menete van:12x1.25 vagy 12x1.5.Valamint a Cromax alkatrész üzlet Győrben hol van. Segitségeteket előre is köszönöm.

Itt van, de amióta ide költözött és más lett az eladó elég nyögvenyelősen megy a vásárlás, szinte semmi nincs a boltban, úgy kell hozatni, és az is bizonytalan hogy mikor és jót hoznak-e. 

2472377-20170221-cgCx7c.png

Ha sürgősen kell, van az unixnál is:http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=e2b46e10113eb15198d7cf0b922804e1&cMegnNr=7456

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.