Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

16 perce, csoky0809 írta:

Üdv márkatársak!
Van egy opel astra f 1.8 16v autóm elöl hátul tárcsafékes! 
Problémám az hogy multkor összevasaltam a fékeket mert csúszkák nem úgy mozogtak ahogy annak kell ezért meg lett tisztítva , kapott rézpasztet is mostmár sokkal jobb a fékem mint azelőtt. És összevasalásnál arra lettem figyelmes hogy az első fékek messziről is nyomták magukból a meleget míg a hátsókat simán meg tudtam fogni kézzel, pedig parszor rásatuztam, abs dolgozott! 
Tesómégnak az 1.6 8v autón sokkal jobban fog a fék pedig azon elöl hátul kisebbek a fékek, hatul dobos nekik de viszont nincs a hátsó hídnál nekik fékerőszabályzó hanem fékerőszabályzó patron van berakva.
Nekem viszont van.
Na egy szó mint száz azt akarom kérdezni hogy a nagyobb fékhatás elérése érdekében a hátsó hídon lévő fékerőelosztót ki lehet e herélni hogy folyamatosan átengedjen, vagy ki kell iktatni és fékerő szabályzó patronnal kell helyettesíteni hogy hátul is fogjon a fék rendesen ?
Értelmes, hozzáértők válaszát várom. 
Köszönöm előre is 1f642.png:)

Még véletlenül se kösd ki. Nélküle túlfékezett lesz a hátsó tengely, ami nagyon veszélyes, főleg vizes úton. Ha valóban jobban korlátozza a nyomás felépülését, mint kéne - de ezt mondjuk fékhatás méréssel lehetne megtudni - akkor cserélni kéne.

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, csoky0809 írta:

Üdv márkatársak!
Van egy opel astra f 1.8 16v autóm elöl hátul tárcsafékes! 
Problémám az hogy multkor összevasaltam a fékeket mert csúszkák nem úgy mozogtak ahogy annak kell ezért meg lett tisztítva , kapott rézpasztet is mostmár sokkal jobb a fékem mint azelőtt. És összevasalásnál arra lettem figyelmes hogy az első fékek messziről is nyomták magukból a meleget míg a hátsókat simán meg tudtam fogni kézzel, pedig parszor rásatuztam, abs dolgozott! 
Tesómégnak az 1.6 8v autón sokkal jobban fog a fék pedig azon elöl hátul kisebbek a fékek, hatul dobos nekik de viszont nincs a hátsó hídnál nekik fékerőszabályzó hanem fékerőszabályzó patron van berakva.
Nekem viszont van.
Na egy szó mint száz azt akarom kérdezni hogy a nagyobb fékhatás elérése érdekében a hátsó hídon lévő fékerőelosztót ki lehet e herélni hogy folyamatosan átengedjen, vagy ki kell iktatni és fékerő szabályzó patronnal kell helyettesíteni hogy hátul is fogjon a fék rendesen ?
Értelmes, hozzáértők válaszát várom. 
Köszönöm előre is 1f642.png:)

Hát alapból azért találták ki a fékerő szabályzót, mert fékezéskor a súlypont előre tolódik a hátsó keréken nincs akkora leszorító erő így könnyebben blokkol, ami főleg kanyarban az autó megpördülését okozhatja. Az alap ugye a fix patron, aztán van még a terhelésfüggő ami a híd-bódé elmozdulásának a függvényében csökkenti a hátsó fék munkhengerekre jutó fékfolyadék nyomását. Teljesen kiiktatni nem nagyon kellene, mert tényleg meg lehet így pördülni, de az a konzol amibe a rugó be van akasztva és a hídra fel van fogatva tologatható, hosszanti lyuk van a csavar alatt. Ha jól sejtem a működését, akkor a képen ha felfelé csúsztatod a konzolt akkor fog nagyobb fékerő jutni a kerékre. De persze ezt többszöri állítgatással ki kell kísérletezni. De én saját véleményként azt mondanám nem kéne bántani a gyárban biztos jól belőtték. Műszaki vizsgán amúgy fékerőt is mérnek ( nem csak fékeltérést) tesznek egy kockát a pedálra azon keresztül nyomják, így szóltak volna ha gyenge a hátsó fék az elsőhöz képest.

2516538-20170415-5821Vn.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, joecockroach írta:

Hello!

Van valami trükkje annak, hogy hogy lehet leszedni a vállas fékdobot?

 

8 órája, Bundee írta:

A fékalaplapon van egy-egy gumi dugó oldalt, ott csavarhúzóval benyúlsz és össze tudod húzni a pofákat.

Tudom ez eső után köpönyeg ha pont nem jön le a dob, de én minden tavasszal-ősszel nyári-téli kerék cserekor leszedem a doboz, kiöntöm a fékport, és ha képződött váll akkor azt lecsiszolom. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 15. at 18:17, csoky0809 írta:

Üdv márkatársak!
Van egy opel astra f 1.8 16v autóm elöl hátul tárcsafékes! 
Problémám az hogy multkor összevasaltam a fékeket mert csúszkák nem úgy mozogtak ahogy annak kell ezért meg lett tisztítva , kapott rézpasztet is mostmár sokkal jobb a fékem mint azelőtt. És összevasalásnál arra lettem figyelmes hogy az első fékek messziről is nyomták magukból a meleget míg a hátsókat simán meg tudtam fogni kézzel, pedig parszor rásatuztam, abs dolgozott! 
Tesómégnak az 1.6 8v autón sokkal jobban fog a fék pedig azon elöl hátul kisebbek a fékek, hatul dobos nekik de viszont nincs a hátsó hídnál nekik fékerőszabályzó hanem fékerőszabályzó patron van berakva.
Nekem viszont van.
Na egy szó mint száz azt akarom kérdezni hogy a nagyobb fékhatás elérése érdekében a hátsó hídon lévő fékerőelosztót ki lehet e herélni hogy folyamatosan átengedjen, vagy ki kell iktatni és fékerő szabályzó patronnal kell helyettesíteni hogy hátul is fogjon a fék rendesen ?
Értelmes, hozzáértők válaszát várom. 
Köszönöm előre is 1f642.png:)

Hozzáértő válasz: NE

NYÚLJ

HOZZÁ!

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 16. at 7:33, zotya975 írta:

 

Tudom ez eső után köpönyeg ha pont nem jön le a dob, de én minden tavasszal-ősszel nyári-téli kerék cserekor leszedem a doboz, kiöntöm a fékport, és ha képződött váll akkor azt lecsiszolom. 

Ma megcsináltam, leküzdöttem a dobot, lecsiszoltam a vállát! :cool:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 15. at 18:33, zotya975 írta:

Hát alapból azért találták ki a fékerő szabályzót, mert fékezéskor a súlypont előre tolódik a hátsó keréken nincs akkora leszorító erő így könnyebben blokkol, ami főleg kanyarban az autó megpördülését okozhatja. Az alap ugye a fix patron, aztán van még a terhelésfüggő ami a híd-bódé elmozdulásának a függvényében csökkenti a hátsó fék munkhengerekre jutó fékfolyadék nyomását. Teljesen kiiktatni nem nagyon kellene, mert tényleg meg lehet így pördülni, de az a konzol amibe a rugó be van akasztva és a hídra fel van fogatva tologatható, hosszanti lyuk van a csavar alatt. Ha jól sejtem a működését, akkor a képen ha felfelé csúsztatod a konzolt akkor fog nagyobb fékerő jutni a kerékre. De persze ezt többszöri állítgatással ki kell kísérletezni. De én saját véleményként azt mondanám nem kéne bántani a gyárban biztos jól belőtték. Műszaki vizsgán amúgy fékerőt is mérnek ( nem csak fékeltérést) tesznek egy kockát a pedálra azon keresztül nyomják, így szóltak volna ha gyenge a hátsó fék az elsőhöz képest.

2516538-20170415-5821Vn.jpg

Köszönöm a segítséget megoldódott a probléma, be volt állva az összes dugattyú, hosszú ideig állt az autó. Fel lett újítva a nyereg és így már jó lett. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 15. at 18:32, HaPetya írta:

Még véletlenül se kösd ki. Nélküle túlfékezett lesz a hátsó tengely, ami nagyon veszélyes, főleg vizes úton. Ha valóban jobban korlátozza a nyomás felépülését, mint kéne - de ezt mondjuk fékhatás méréssel lehetne megtudni - akkor cserélni kéne.

Köszönöm a segítséget megoldódott a probléma, be volt állva az összes dugattyú, hosszú ideig állt az autó. Fel lett újítva a nyereg és így már jó lett. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni .Ma jöttem hazafelé a kocsival  F astra  x17dtl és az egyik kereszteződésben hiába nyomtam a féket ellenálás nélkül be lehetett nyomni a pedált.

Soha sem csinált még ilyet az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.Teljesen elment a fék nemcsak csökkent a fékerő .Fékolaj a tartályban a szinten van fékcsöveknél szivárgás nincs.

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Macilaci38 írta:

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni .Ma jöttem hazafelé a kocsival  F astra  x17dtl és az egyik kereszteződésben hiába nyomtam a féket ellenálás nélkül be lehetett nyomni a pedált.

Soha sem csinált még ilyet az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.Teljesen elment a fék nemcsak csökkent a fékerő .Fékolaj a tartályban a szinten van fékcsöveknél szivárgás nincs.

Köszönöm 

Ha nem folyt el a fékfolyadék akkor esélyes hogy a főfékhenger karmantyúi engednek át, de nem szokott egyszerre mind a két fékköré. Ha bontható ( nem mindegyik az) akkor lehet hozzá venni külön karmantyúkat, vagy cseréled az egészet. Ha pumpálod akkor sem keményedik fel a pedál? 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Ha nem folyt el a fékfolyadék akkor esélyes hogy a főfékhenger karmantyúi engednek át, de nem szokott egyszerre mind a két fékköré. Ha bontható ( nem mindegyik az) akkor lehet hozzá venni külön karmantyúkat, vagy cseréled az egészet. Ha pumpálod akkor sem keményedik fel a pedál? 

Szia 

De igen felkeményedett .Tudnál abban segíteni hogy melyikhez lehet venni karmantyúkat? Az enyémen Delco tipusú van     x17 dtl motorkód

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Macilaci38 írta:

Szia 

De igen felkeményedett .Tudnál abban segíteni hogy melyikhez lehet venni karmantyúkat? Az enyémen Delco tipusú van     x17 dtl motorkód

Az szerintem ez lesz, de vásárlás előtt konkréten rá kell kérdezni motorkód , esetleg alvázszám, van-e ABS ...https://cromax.hu/fofekhenger_javito_keszlet_opel_astra_f_vectra_a_45970

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Bementem az Unixba a fékcsőért, volt olyan sejtésem hogy a belevaló nem olcsó, de 84 ezer forintért hoztak volna nekem. :goofy: Az univerzális 350centis meg nincs 10 ezer, holnapra jön meg.

Nem is értem miért nem a belevalót rendelted meg :-)

 

Meg tudták mondani mekkora a gyári?

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

5 perce, aholy írta:

Nem is értem miért nem a belevalót rendelted meg :-)

 

Meg tudták mondani mekkora a gyári?

Odáig nem jutottunk el, előbb láttam meg az árát.:hehe: Amennyire tudtam végigmértem, 345cm, de annyi kanyar van simán elteszem azt a 5 centi pluszt.  Azon gondolkodom mit tudnák tenni hogy könnyebben lehessen légteleníteni. Esetleg ha feltölteném lentről fékfolyadékkal bekötés előtt.:confused: De mondjuk ha a felső alsó hollandernél marad benne levegő akkor tökmindegy úgyis végig kell pumpálni. Már csak azt kell megtudnom a fékerő elosztótól merre-melyiken megy tovább az amelyiket cserélem. Gyanítom azon amelyik mellette van. 

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben mikor enyhe bal kanyar van nyiszog a bal első fékem jobb kanyarban semmi... Ez csak lehúzott ablaknál hallatszik. Arra jutottam, hogy a bal első tárcsa belső felén a szélétől nézve van egy majdnem 1 centis vakrozsda sáv ami már a betétbe is belemart. Szerintetek ez okozhatja a fent említett jelenséget? A másik kérdés pedig, hogy van-e tapasztalható különbség a sima és a max sport brembo tárcsa közt?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Gergőőő írta:

Az utóbbi időben mikor enyhe bal kanyar van nyiszog a bal első fékem jobb kanyarban semmi... Ez csak lehúzott ablaknál hallatszik. Arra jutottam, hogy a bal első tárcsa belső felén a szélétől nézve van egy majdnem 1 centis vakrozsda sáv ami már a betétbe is belemart. Szerintetek ez okozhatja a fent említett jelenséget? A másik kérdés pedig, hogy van-e tapasztalható különbség a sima és a max sport brembo tárcsa közt?

Elméletileg össze kellene kopnia a tárcsának-betétnek egy idő után, 1 centis az hogyan, nekem csak pár milis van, vagy nagyféked van? 

2552474-20170524-b4TCiL.jpg

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Gergőőő írta:

Dehogy, tömör 236os tárcsa, lehet túl sokat állt mosás után és megindult... Viszont lepke koronggal lecsiszoltam a rozsdát és elmúlt a hang. Csak ki tudja meddig. :blush:

Én is leszedtem róla legutóbb sima vászonnal ( nem volt vastag) nem volt vele bajom, csak nem tetszett hogy ott van. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
17 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! F astrámon észrevettem, hogy fékezéskor hátulról a dobfékektől kosztató, surlódó hangot hallok. Eddig nen foglalkoztam vele alig hallottam, de egyre hangosabb. Minél jobban nyomom a féket úgy fokozódik. El van kopva? Vagy mi lehet?

Le kell venni a dobot rá kell nézni ,előtte amikor megemelted megpörgeted a kereket, ha akkor is hallani-érezni akkor lehet tojás a dob. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.