Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

ssrp0gtjkx4fb046fov7.jpg

Na megnéztem a jobb hátsó tele volt fékporral. Kipucoltam és találtam benne egy ilyen fémdarabkát is ami fogalmam sincs mi.

zibkxzmsl4mwutpaznvs.jpg

Ja meg a munkahengernél természetesen folyik a fékolajam.. ami gondolom nem épp egészséges. És érdekes ami folyat abba rengeteg fékpor volt a másik fele az jó abba szinte nem is volt semmi.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Kispotter írta:

 

Na megnéztem a jobb hátsó tele volt fékporral. Kipucoltam és találtam benne egy ilyen fémdarabkát is ami fogalmam sincs mi.

 

Ja meg a munkahengernél természetesen folyik a fékolajam.. ami gondolom nem épp egészséges. És érdekes ami folyat abba rengeteg fékpor volt a másik fele az jó abba szinte nem is volt semmi.

Ez azért már elég betyáros, megérett egy felújításra. Az amit a kezedben fogsz, belülről rögzíti a kézifék kötél műanyag átvezetőjét a fékalaplemezen.

Szerk.:

Most nézem, Neked nincs benne stabilizátor? Vagy csak kiegészítő van fent, amit utólag szoktak feltenni GSI-ről?

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

 

Na megnéztem a jobb hátsó tele volt fékporral. Kipucoltam és találtam benne egy ilyen fémdarabkát is ami fogalmam sincs mi.

 

Ja meg a munkahengernél természetesen folyik a fékolajam.. ami gondolom nem épp egészséges. És érdekes ami folyat abba rengeteg fékpor volt a másik fele az jó abba szinte nem is volt semmi.

 

28 perce, HaPetya írta:

Ez azért már elég betyáros, megérett egy felújításra. Az amit a kezedben fogsz, belülről rögzíti a kézifék kötél műanyag átvezetőjét a fékalaplemezen.

Szerk.:

Most nézem, Neked nincs benne stabilizátor? Vagy csak kiegészítő van fent, amit utólag szoktak feltenni GSI-ről?

Odamegy:

2577819-20170702-h4Tznm.jpg

A fékfolyadéktól jobban ragadt meg ezen az oldalon a fékpor gondolom ha le lesz mosva akkor látszik igazán milyen. A fékcső hollandihoz fékcsőkulcs ajánlott.

Azt hiszem például az 5 ajtósban nincs alapból stabrúd.

Link to comment
Megosztás:

Igen valszeg ebbe nincs 1.4 92 es ferde hátú 5 ajtós. Az remélem nem jelent nagy gondot, hogy nem raktam vissza. Mert már el is kevertem valamerre.. De nemsokára fék felújítás kell úgy is. Szerintetek kellene betéteket is cserélni? Elkopva nincs, csak ha véletlen kapott az is fékolajat, nem tudom mennyire jó neki. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Igen valszeg ebbe nincs 1.4 92 es ferde hátú 5 ajtós. Az remélem nem jelent nagy gondot, hogy nem raktam vissza. Mert már el is kevertem valamerre.. De nemsokára fék felújítás kell úgy is. Szerintetek kellene betéteket is cserélni? Elkopva nincs, csak ha véletlen kapott az is fékolajat, nem tudom mennyire jó neki. 

Nem látszik nagyon kopottnak, le kell mosni féktisztítóval ,a biztosító lemezke viszont kellene, ha a másik oldalon bent van nem fog egyformán a kézifék. Hétköznap elmegy, műszakin nem. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Igen valszeg ebbe nincs 1.4 92 es ferde hátú 5 ajtós. Az remélem nem jelent nagy gondot, hogy nem raktam vissza. Mert már el is kevertem valamerre.. De nemsokára fék felújítás kell úgy is. Szerintetek kellene betéteket is cserélni? Elkopva nincs, csak ha véletlen kapott az is fékolajat, nem tudom mennyire jó neki. 

Ha kapott fékolajat, akkor a betét nagyon kopni és szinte morzsolódni fog.

Forró vízben ki lehet áztatni, aztán megszárítani(a fékolaj vízoldható, a féktisztító nem viszi le, az a zsíros szennyeződések eltávolítására van... :) ), de sosem lesz olyan, mint az új. De emiatt nem kell kicserélni, nekem évek óta így megy. Vizsgán is átment, ismerőős nélkül... :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem van egy 1994-es Opel Astra Caravan 1.6i autóm, és az a problémája, hogy évek óta nem használta senki sem a kéziféket és szerintem beragadt vagy nem is tudom, hogy mi a baja, mert az autó megy, működik meg minden. Csak mikor beakarom húzni a kéziféket akkor azt meg se bírom mozdítani. Mi lehet a problémája?

Link to comment
Megosztás:

25 perce, adamoka15 írta:

Sziasztok. Nekem van egy 1994-es Opel Astra Caravan 1.6i autóm, és az a problémája, hogy évek óta nem használta senki sem a kéziféket és szerintem beragadt vagy nem is tudom, hogy mi a baja, mert az autó megy, működik meg minden. Csak mikor beakarom húzni a kéziféket akkor azt meg se bírom mozdítani. Mi lehet a problémája?

A fekpofa be van rohadva. Ha hatul dobfekes, akkor uzemi fek se sok van hatul.

Szett kell szedni, meglesni. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, aholy írta:

A fekpofa be van rohadva. Ha hatul dobfekes, akkor uzemi fek se sok van hatul.

Szett kell szedni, meglesni. 

Nemrég lett cserélve benne a fékpofa. De már akkor akkor sem működött. Nem lehet hogy be van rozsdálva a bowden vagy valami ilyen hasonló?

A fékek elől is illetve hátul is fognak. 

Módosítva : adamoka15
Link to comment
Megosztás:

5 órája, adamoka15 írta:

Nemrég lett cserélve benne a fékpofa. De már akkor akkor sem működött. Nem lehet hogy be van rozsdálva a bowden vagy valami ilyen hasonló?

A fékek elől is illetve hátul is fognak. 

Lehet, húzkodni kell, és meg kell nézni mozog-e a bowden a dobon belül. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, adamoka15 írta:

Próbáltam felhúzni teljes erőmből a kézifék kart, de ez meg se mozdult. 

Esetleg egy új bowden segíthetne?

Persze ha az van beállva a csere segíteni fog. Ha nem készülsz mostanában műszakira és csak az a cél hogy működjön, hentereg itthon egy , de lehet hogy kettő, ha gondolod adsz címet és postázom. Azért írom hogy ha nem készülsz műszakira, mert nekem nagyon felemásan fogott, nem tudtam beállítani  így lecseréltem, de arra hogy megfogja a kocsit lejtőn jó volt. 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Persze ha az van beállva a csere segíteni fog. Ha nem készülsz mostanában műszakira és csak az a cél hogy működjön, hentereg itthon egy , de lehet hogy kettő, ha gondolod adsz címet és postázom. Azért írom hogy ha nem készülsz műszakira, mert nekem nagyon felemásan fogott, nem tudtam beállítani  így lecseréltem, de arra hogy megfogja a kocsit lejtőn jó volt. 

Pont eltaláltad. Épp műszakira tenném rendbe egy kicsit. De azért köszi szépen. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, adamoka15 írta:

Pont eltaláltad. Épp műszakira tenném rendbe egy kicsit. De azért köszi szépen. 

Ugye az a baj, hogy a kéziféket a kézifékkar alatt egy csavarral lehet állítani, de csak egyben a két oldalt . Van még állítási lehetőség a dobban, de ekkor egyben állítod az üzemi féket is. Mivel az üzemi féknél kisebb a tolerancia 30% fékeltérés a kéziféknél meg 50% nem biztos hogy be lehet lőni a kézit úgy hogy még az üzemi jó maradjon. A két oldali bowden nem azonos hosszúságú valószinűleg ezért tud elállítódni a hosszabb oldal többet is nyúlik. Így minden második műszakikor kidobom az amúgy hibátlan bowdent bár már gondoltam rá hogy megoldom a közösítésnél egy csavarral és akkor lehet külön állítani. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Hátul az astrámon folyik a fékolaj a munkahengernél. Meg kellene csinálnom! Felujító készletet vegyek vagy új munkahengert? Milyen márkát válasszak és honnan tudom beszerezni ezeket?? 

Egyszerűbb kicserélni,márka passz, kértem az unixban és adtak, nem volt 3 ezer forint. Fékcsőkulcs ajánlott a cseréhez. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 02. at 2:55 PM, Kispotter said:

Sziasztok! F astrámon észrevettem, hogy fékezéskor hátulról a dobfékektől kosztató, surlódó hangot hallok. Eddig nen foglalkoztam vele alig hallottam, de egyre hangosabb. Minél jobban nyomom a féket úgy fokozódik. El van kopva? Vagy mi lehet?

 

On 2017. 07. 02. at 3:13 PM, zotya975 said:

Le kell venni a dobot rá kell nézni ,előtte amikor megemelted megpörgeted a kereket, ha akkor is hallani-érezni akkor lehet tojás a dob. 

Nekem volt tojás a dob. Erősebb fékezéskor nagyon ránzott. Nem éreztem egyáltalán például kicsit behúzva a kéziféket semmit rajta. Elvittem fékhatásvizsgálatra (2000 forint volt) és a bal hátsón  fékerő különbség 28% volt. Utána szabályoztatni és jó lett.

Nem egy horror összeg az a fékhatásvizsgálat és tutira megmondja ha ilyen baj van. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, adamoka15 írta:

Sziasztok! Milyen kézifék bowden vagy kiegészítő kell egy 94-es Astra Caravan 1.6, C16NZ motorhoz? Értek itt a hosszára is.., illetve, hogy milyen alkatrészeket kellene még kicserélni hozzá.

Hossza egyforma minden f caravanhoz, tehát amit adnak a boltban, vagy hoz a webáruház az jó lesz. Cromaxnál hajlamosak rosszat adni, mert nem jó van az adatbázisukban, neked olyan kell aminek a végén egy "összekötő" vas van:

2589721-20170716-HeSnTK.jpg

Ha most nincs meg, elveszett vagy sérült akkor kell 2 darab rögíztő lemezke is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hossza egyforma minden f caravanhoz, tehát amit adnak a boltban, vagy hoz a webáruház az jó lesz. Cromaxnál hajlamosak rosszat adni, mert nem jó van az adatbázisukban, neked olyan kell aminek a végén egy "összekötő" vas van:

2589721-20170716-HeSnTK.jpg

Ha most nincs meg, elveszett vagy sérült akkor kell 2 darab rögíztő lemezke is.

Ebből melyik a jó?

https://alkatreszek.hu/autotipus/opel_alkatreszek/astra/astra_f_kombi_51_52_1991_09_1998_01/1826/bowdenek/kezifek_bowden/osszes_termek/-_1

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Az a probléma az Astraval, hogy menet közben ha fékezek, lenyomom a pedált és maga a pedál hosszasan szuszogó hangot ad. A fékezéssel nincs gond, mert rendesen fog a fék folyamatosan. 

Mi lehet az oka? Remélem egyszer nem fog elszállni

Köszi a segítséget előre is! :)

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Filemon írta:

Sziasztok!

Az a probléma az Astraval, hogy menet közben ha fékezek, lenyomom a pedált és maga a pedál hosszasan szuszogó hangot ad. A fékezéssel nincs gond, mert rendesen fog a fék folyamatosan. 

Mi lehet az oka? Remélem egyszer nem fog elszállni

Köszi a segítséget előre is! :)

 

A fékrásegítőt vákum működteti, lehet maga a vákumdob ereszt. Ha leállítod a motort egy-két pedál lenyomásig még tartani kell a vákumnak aztán kell felkeményedni a pedálnak. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.