Jump to content

Recommended Posts

zotya975    1.308
1 órával ezelőtt, neumann írta:

Sziasztok! A nyár folyamán sikerült vásárolnom egy F Astrát, azonban nem működik az ABS. Ha ráadom a gyújtást, nem is villan fel a lámpája. A következő hibakódot adta ki: 00035 Return Pump Relay Circuit. Tud ebben valaki segíteni, hogy ezt mit jelenthet és hogy lehetne megjavítani? Az ABS cikkszáma: Bosch 0 265 208 011.

1997-es az autóm, X16SZR motorkóddal.

Én az X16SZR-nél csak kétjegyű hibakódokat látok, és ott a 35-ös az alapjárati motor hibakódja, aminek semmi összefüggése nincs az ABS-el. Mivel hogyan olvastátok ki? Igazából nem sokmindent tudok az ABS-kockáról, majd jön valaki okosabb kicsit várj.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
neumann    1
10 perce, zotya975 írta:

Én az X16SZR-nél csak kétjegyű hibakódokat látok, és ott a 35-ös az alapjárati motor hibakódja, aminek semmi összefüggése nincs az ABS-el. Mivel hogyan olvastátok ki? Igazából nem sokmindent tudok az ABS-kockáról, majd jön valaki okosabb kicsit várj.

OP-Com géppel olvastuk ki. Krajcsovics Ákosnak (Te ugye ismered..) van egy, igaz, nem az eredeti német. És igen, én is megnéztem, hogy a 35-ös hibakód nem az ABS-sel van összefüggésben, de a gép ezzel írta ki a hibaüzenetet, azért írtam hozzá én is. Egészen pontosan 00035 volt a hiba kód, nem tudom, a nullák mennyit számíthatnak. Az előző tulaj és a kereskedő is állítja, náluk még működött az ABS, én meg megvételkor nem néztem meg, hogy igaz-e, mert a fene se gondolta volna, hogy azzal baj lehet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.308
23 perce, neumann írta:

OP-Com géppel olvastuk ki. Krajcsovics Ákosnak (Te ugye ismered..) van egy, igaz, nem az eredeti német. És igen, én is megnéztem, hogy a 35-ös hibakód nem az ABS-sel van összefüggésben, de a gép ezzel írta ki a hibaüzenetet, azért írtam hozzá én is. Egészen pontosan 00035 volt a hiba kód, nem tudom, a nullák mennyit számíthatnak. Az előző tulaj és a kereskedő is állítja, náluk még működött az ABS, én meg megvételkor nem néztem meg, hogy igaz-e, mert a fene se gondolta volna, hogy azzal baj lehet.

Igen ismerem az Ákost..fizikailag sem működik az ABS? Tehát ha satuzol akkor blokkol a kerék és nem remeg a pedál? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
neumann    1
8 perce, zotya975 írta:

Igen ismerem az Ákost..fizikailag sem működik az ABS? Tehát ha satuzol akkor blokkol a kerék és nem remeg a pedál? 

Fizikailag sem működik, ez a baj, igen. Először murván satuztam próbaképp 40km/h-ról, meg asztalfon is egyszer, mind2x csúszott az autó, blokkolt a kerék, nem remegett a pedál. Fékeztem már pár ABS-es autóval, szóval pontosan tudom, mit kellett volna éreznem, ha működik az ABS. És sajnos a lámpája sem világít a műszerfalon, hogy baja lenne. (úgyhogy azt valószínű, kikötötték)

Módosítva : neumann

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.308
1 perc, neumann írta:

Fizikailag sem működik, ez a baj, igen. Először murván satuztam próbaképp 40km/h-ról, meg asztalfon is egyszer, mind2x csúszott az autó, blokkolt a kerék, nem remegett a pedál. Fékeztem már pár ABS-es autóval, szóval pontosan tudom, mit kellett volna éreznem, ha működik az ABS.

Mondjuk ha murván blokkol az még alapból nem lenne baj, mert az meg szokta viccelni az ABS-t de aszfalton már működnie kellett volna. Hát ha jól látom a rajzon az F6-os 10Amperes bizti felel az ABS-ért az esetleg megnézheted. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
neumann    1
2 perce, zotya975 írta:

Mondjuk ha murván blokkol az még alapból nem lenne baj, mert az meg szokta viccelni az ABS-t de aszfalton már működnie kellett volna. Hát ha jól látom a rajzon az F6-os 10Amperes bizti felel az ABS-ért az esetleg megnézheted. 

Azt ugyan már megnéztem, nem tűnt rossznak, az a középső vezeték ép volt a biztosítékban, de úgyis kell vennem izzókészletet - bal hátsó lámpám nem ég -, abban lesz úgyis biztosíték is, kicserélem, és meglátom, javul-e a helyzet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés