Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Pont azért fúrom meg a hővédő négy sarkát, és teszek bele csavart, mert a csavar feje eltartja a dobtól

Úgyse rossz, de egyenlőre maradjunk annál ha szerencséd van+sok csavarlazító, óvatosan kitekerve nem törik le a csavar. Nekem is ha jól emlékszem csak kettő tört le a négyből. Aztán kipakoltam a bódét átfúrtam, és többen mondták hogy felesleges volt mert nekik is letört és lemez nélkül mennek évek óta. De most már mindegy, ha legközelebb hegesztek akkor odapöttyintem a csavart mert így ha mókolni kell előfordul hogy elpörög a feje, és megint bontanom kell.

Link to comment
Megosztás:

Az állításhoz le kell venni a középső dobot? Vagy a hővédőt kilehet forgatni onnan, és hozzá lehet férni?

Én a fékdobokat venném le, és az utánállítón állitanám be. Szerintem a kötél nam nyulik i annyira, hogy hónaljig feljöjjön a kar. Az utánállító automata szokott megszorulni, és nem követi a betét kopását. Ha a kötélen feszitesz, azt éred el vele, hogy a pofákat a kézifék kilinccsel szét nyomod. Tehát a kézifék kilincs, nem alapállásban van. Remélem érthető voltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Én a fékdobokat venném le, és az utánállítón állitanám be. Szerintem a kötél nam nyulik i annyira, hogy hónaljig feljöjjön a kar. Az utánállító automata szokott megszorulni, és nem követi a betét kopását. Ha a kötélen feszitesz, azt éred el vele, hogy a pofákat a kézifék kilinccsel szét nyomod. Tehát a kézifék kilincs, nem alapállásban van. Remélem érthető voltam. :)

Ez se rossz megoldás, csak itt van egy kis gond. Fogalmam sincs, hogy mi az a "utánállító", és hogy azt hogy kell beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik fékdob csavarját nem bírom kitekerni. Mi ilyenkor a teendő? A másikoldali az nagynehezen lejött, de azzal is szenvedtem vagy egy órát. Fújtam csavarlazitóval, kentem rozsdamaroval, kalapáltam, próbáltam tekerni de nem jött. A másik oldali is nehezen jött le nagyon, de az egyszer csak megadta magát. Következő lépés a lefurás és újramenetelés lesz.

Link to comment
Megosztás:

És ezt hogy lehet állítani?

Kezdem kapisgálni. Azt a csavart kell rajta tekerni, hogy tolja kifelé a kart amit a kézifék kötél húz. Addig ameddig majdnem feszes lesz a kézifék kötél a dobon belül. Mert a dobba megfogtam a kézifék kötelet (persze kiengedett kéziféknél) és nagyon laza volt. Jól látom???

Link to comment
Megosztás:

Kezdem kapisgálni. Azt a csavart kell rajta tekerni, hogy tolja kifelé a kart amit a kézifék kötél húz. Addig ameddig majdnem feszes lesz a kézifék kötél a dobon belül. Mert a dobba megfogtam a kézifék kötelet (persze kiengedett kéziféknél) és nagyon laza volt. Jól látom???

Igen, jól látod. :)

Vagyis majdnem. Addig kell azon állitani, amig épp hogy nem éri el a pofa a helyére feltett dobot. Nem a kézifékkötél feszessége számit.

Link to comment
Megosztás:

Igen, jól látod. :)

Vagyis majdnem. Addig kell azon állitani, amig épp hogy nem éri el a pofa a helyére feltett dobot. Nem a kézifékkötél feszessége számit.

Értem. Tehát akkor tekerés-dobot felpróbálni. Tekerés- dobot felpróbálni. És azt tudom ott a helyén tekerni, vagy ki kell szedni, és úgy tekerni?

Link to comment
Megosztás:

Értem. Tehát akkor tekerés-dobot felpróbálni. Tekerés- dobot felpróbálni. És azt tudom ott a helyén tekerni, vagy ki kell szedni, és úgy tekerni?

Vagypedig a leszedett dobnál húzok két kattanást a kézifék karon, és úgy állítom be az utánállítót, hogy a dob csak szorulva tudjon felmenni.

Link to comment
Megosztás:

Vagypedig a leszedett dobnál húzok két kattanást a kézifék karon, és úgy állítom be az utánállítót, hogy a dob csak szorulva tudjon felmenni.

Nem kell kiszedni, ott a helyén lehet tekerni egy csavarhuzóval. És igen, dob le, és fel. A kézifék behuzás nem jó ötlet

mert akkor megint nagyon feljön:)

Link to comment
Megosztás:

Vagypedig a leszedett dobnál húzok két kattanást a kézifék karon, és úgy állítom be az utánállítót, hogy a dob csak szorulva tudjon felmenni.

Nem kell kiszedni, ott a helyén lehet tekerni egy csavarhuzóval. És igen, dob le, és fel. A kézifék behuzás nem jó ötlet

mert akkor megint nagyon feljön:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megmérettem a fékeket padon és a következő eredmény jött ki:

A jobb első 30%-kal gyengébb mint a bal első, a bal hátsó gyenge, a jobb hátsó szinte nulla. Bal hátsó kézifék kevés, jobb nincs.

Az első féktárcsák és betétek jók, a hátsónál pedig a betét kb 5 mm vastag, a dobból pedig km fél mm hiányzik (ez jónak számít?). A kézifékkötél a dobig mozog rendesen mindkét oldalon.

Mik azok a tipikus alkatrészek amik ilyet okoznak, és van-e valami amit esetleg én is ki tudnék cserélni műhelyben? (Alapvető szerszámok és akna van.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megmérettem a fékeket padon és a következő eredmény jött ki:

A jobb első 30%-kal gyengébb mint a bal első, a bal hátsó gyenge, a jobb hátsó szinte nulla. Bal hátsó kézifék kevés, jobb nincs.

Az első féktárcsák és betétek jók, a hátsónál pedig a betét kb 5 mm vastag, a dobból pedig km fél mm hiányzik (ez jónak számít?). A kézifékkötél a dobig mozog rendesen mindkét oldalon.

Mik azok a tipikus alkatrészek amik ilyet okoznak, és van-e valami amit esetleg én is ki tudnék cserélni műhelyben? (Alapvető szerszámok és akna van.)

Fékolajcsere és légtelenítés, munkahengerek megjáratása, fékdob levétel, portalanítás, fékpofa megcsiszolása, kézifékkötél állítás, összeszerelés, aztán próba. Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

ABS utólagos beszerelését mennyire javasoljátok vagy felejtsem el mennyire bonyolult beszerelni "c18nz"? Amúgy most lesz féltengely csere, ha jól tudom e szerkentyű beszereléséhez abs féltengely is kell!?

Üdv

adam

Én is agyaltam rajta nekem megvan a szett 1 rész itthon. De 1 idiótaság beláttam utólag. Ugyanis az ABSesnek hosszabb a féktávja egy 17 éves ABS elég komolytalan technika még. Ráadásul kerékagyat kell cserélni hátul a dobnál is kell okosítani semmi értelme kb. Marha drága is. Ráadásul a fél kocsit le kell bombázni. Féltengelynek szerintem semmi köze az ABShez.

Link to comment
Megosztás:

Én is agyaltam rajta nekem megvan a szett 1 rész itthon. De 1 idiótaság beláttam utólag. Ugyanis az ABSesnek hosszabb a féktávja egy 17 éves ABS elég komolytalan technika még. Ráadásul kerékagyat kell cserélni hátul a dobnál is kell okosítani semmi értelme kb. Marha drága is. Ráadásul a fél kocsit le kell bombázni. Féltengelynek szerintem semmi köze az ABShez.

Hát nem tudom, de külön adják a sima és az ABS-el szerelt kocsihoz féltengelyt. Valami különbségnek kell lennie. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.