Ugrás a tartalomhoz

• Loading Countdowns
Fotó

Fék

astra astra-f fék

• Please log in to reply
6777 válasz erre a témára

#5061 zotya975

zotya975

Rinyálós zotya, Fejben szerelő.

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 17:04

Hát régen feküdtem már a gép alatt, de ilyen hővédő lemeze, amiről írsz abszolút nem emléxem. Szerintem az enyémről az a lemez már valahol a Tisza-gáton heverhet:) De majd délután megsasolom otthon

De ugye tudod, hogy a hátsó féket is szétt kell szedni +az utánállítót újra beállítani? Ott a hővédő a dob és a padlólemez között. Le kell venni, és valószínűleg a 4 csavarból minmum egy letörik.
F Astra Caravan c14nz 94'

#5062 Tiv.

Tiv.

Tiv.

• MOTE klubtag
  • 5.171 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 17:13

De ugye tudod, hogy a hátsó féket is szétt kell szedni +az utánállítót újra beállítani? Ott a hővédő a dob és a padlólemez között. Le kell venni, és valószínűleg a 4 csavarból minmum egy letörik.

Ugyan már. :lol: Ez talán nem gond. :lol:

B Vectra Caravan 2001. Y20DTH

Mióta éjszakára kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban.

http://www.festekk.5mp.eu

#5063 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 17:24

Ugyan már. :lol: Ez talán nem gond. :lol:

Hááát nem tudom, van aki megijed a látványtól....
kép

#5064 Tiv.

Tiv.

Tiv.

• MOTE klubtag
  • 5.171 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 17:52

Hááát nem tudom, van aki megijed a látványtól....
http://pics.coldline...0901-2mVx0n.jpg[/img]

A hővédő csavarokra gondoltam. :lol: :lol:

B Vectra Caravan 2001. Y20DTH

Mióta éjszakára kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban.

http://www.festekk.5mp.eu

#5065 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 18:09

A hővédő csavarokra gondoltam. :lol: :lol:

Ja azok úgyis letörnek. :D

#5066 atis c14se

atis c14se

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 18:12

Ja azok úgyis letörnek. :lol:

Nekem is letört az egyik.
atis c14se

#5067 pszilaj

pszilaj

darkos master a trance világából

• Fórumlakó
  • 2.968 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 18:25

Az utánállítót szerintem nem kell piszkálni...
Csak a kézifékkaron kell addig húzni, míg el nem kezd súrolni...
A pedálos fékezgetés úgyis átkattintgatja az utánállítót... :lol:

Opel Astra F 1.4i 16V ECOTEC (X14XE) Hatchback 1996 E85 GreenPower (2009.08.01.)
!!!Goa Is The Key To The Divine!!! # De az Élet a darkban is progressive... #

#5068 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 18:37

Az utánállítót szerintem nem kell piszkálni...
Csak a kézifékkaron kell addig húzni, míg el nem kezd súrolni...
A pedálos fékezgetés úgyis átkattintgatja az utánállítót... :lol:

Végülis ha a cserével megjavul akkor nem kell. Csak mivel szétt kell szedni és ha már szétszedte kitakarítni nem tuti, hogy ugyanabban a pozícióban fog állni minden mint előtte.

#5069 szitya87

szitya87

Érdeklődő

• Fórumlakó
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 20:18

http://pics.coldline...0901-2mVx0n.jpg

Hogyan szedted le a dob fedelét?
Opel astra caravan 1997
x14xe

#5070 öcsibácsi

öcsibácsi

Apucika

• Fórumlakó
  • 2.387 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 20:30

Csak 1 csavar fogja. :lol: Elég azt kivenni.
Meg néhányszor pofon vágni jobbról-balról.

Esetleg az utánállítót hátulról visszapöckölgetni, ha másképp nem megy. :lol:
Az Elv olyan mint a fing, tartod amíg tudod! Szeretem az állatokat. Sütve, főzve.
Vectra A 92' (320.000km) 180.000km C16NZ
F Astra bontódik, ez mind eladó!

#5071 astrásgyerek

astrásgyerek

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 4.544 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 20:34

Képpel nem idézünk! :lol:
Vedd ki az IMG-ket a kép elől, és után!!

'95 Astra F CD 1.7 TD X17DTL

'94 Astra F CD 1.6 B+G X16SZ

#5072 szitya87

szitya87

Érdeklődő

• Fórumlakó
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 20:35

Csak 1 csavar fogja. :lol: Elég azt kivenni.
Meg néhányszor pofon vágni jobbról-balról.

Esetleg az utánállítót hátulról visszapöckölgetni, ha másképp nem megy. :lol:

Köszönöm a segítséget!
Opel astra caravan 1997
x14xe

#5073 pszilaj

pszilaj

darkos master a trance világából

• Fórumlakó
  • 2.968 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 01 - 20:59

Végülis ha a cserével megjavul akkor nem kell. Csak mivel szétt kell szedni és ha már szétszedte kitakarítni nem tuti, hogy ugyanabban a pozícióban fog állni minden mint előtte.

Ez igaz, de nem hiába automata utánállító a neve... :lol:
Beáll saját magtól... :lol:

Opel Astra F 1.4i 16V ECOTEC (X14XE) Hatchback 1996 E85 GreenPower (2009.08.01.)
!!!Goa Is The Key To The Divine!!! # De az Élet a darkban is progressive... #

#5074 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 02 - 04:28

Ez igaz, de nem hiába automata utánállító a neve... :lol:
Beáll saját magtól... :lol:

Elméletileg igen, de mégis játszani kellett vele mert nem volt egyforma a fékhatás. Ugye két menet között is nagy különbség van, az egyik felén átugrik a másikon pont nem, akkor nem egyforma a két pofa alaphelyzete.

#5075 pebe

pebe

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 662 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 02 - 06:30

Ez már abszolút nem jelent gondot. Tvaly ősszel sajátkezűleg csináltam a fékpofa cserét. Sajnos elég skót voltam, és most drágán fizetek érte. Ugyanis kézifékkötelet nem cseréltem, pedig már akkor is érett volt rá, aztán szépen be is ragadt azóta, és szépen elégette az alig egy éves fékpofákat. Úgyhogy most újra hátsó fék generál: pofák, rögítő szett, kézifékkötél. Alsó hangon 20e könnyű magyar forint:(

Viszont arra a hővédő lemezre nagyon kíváncsi vagyok. Abszolút nem emléxem rá, és tegnap mire hazaértem szakadt az eső, nem volt kedvem kocsi alá feküdni. Ha esetleg van vkinek erről fotója, az belinkelhetné. Köszi!
'93 Caravan diesel, 17DR

#5076 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 02 - 16:16

Ez már abszolút nem jelent gondot. Tvaly ősszel sajátkezűleg csináltam a fékpofa cserét. Sajnos elég skót voltam, és most drágán fizetek érte. Ugyanis kézifékkötelet nem cseréltem, pedig már akkor is érett volt rá, aztán szépen be is ragadt azóta, és szépen elégette az alig egy éves fékpofákat. Úgyhogy most újra hátsó fék generál: pofák, rögítő szett, kézifékkötél. Alsó hangon 20e könnyű magyar forint:(

Viszont arra a hővédő lemezre nagyon kíváncsi vagyok. Abszolút nem emléxem rá, és tegnap mire hazaértem szakadt az eső, nem volt kedvem kocsi alá feküdni. Ha esetleg van vkinek erről fotója, az belinkelhetné. Köszi!

Hát most így hirtelen csak ilyen van. Az a rozsdás csavar fogja az egyik fülét az szokott letörni. Bemegy alá a két bowden ezért kell levenni. Most hogy már tudod mit kell keresni bekukkantasz a kocsi alá, és meglátod hogy van, vagy nincs.
kép

#5077 hetyke

hetyke

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 899 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 03 - 18:45

Üdv!

Vettem 1 garnitúra hátsó tárcsaféket az astra-ra. A lényeg az, hogy a betétek, tárcsák jó állapotúak, ugyan akkor a betét rögzítő rugók el vannak rohadva. A 2 db stift, amin vannak a betétek be van rohadva, és a felülete nem éppen új. Szeretném felújítani mielőtt felkerül. Kérdésem az lenne, hogy hogyan keressek rá az alkatrészekre? Szeretnék tisztában lenni az árakkal. Jó lenne megtalálni, hogy mi kapható, és mennyiért. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
Aztán az érdekelne, hogy a légtelenítés hogy történik. Tehát melyik kerékkel kell kezdeni, mert sajnos már nem emlékszem a wartburg javításnál, hogyan légtelenítettünk. Elvileg keresztbe van valahogy a dolog, de hogy elöl kell-e kezdeni, vagy hátul, és jobbról, vagy balról az nem ugrik be.
Egyébként érdemes cserélni a fékcsöveket? Cseréljem ki az összeset, vagy csak a gumi részt, meg ami a fékerő elosztó után van? fékfolyadékot mindenképpen kell... szerintem nem volt vagy 6 éve.

Előre is köszi!

#5078 Dáwid

Dáwid

Egykori Koromkirály. Mostanra simán csak Traktoros hülyegyerek.

• MOTE klubtag
  • 13.549 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 03 - 22:24

Üdv!

Vettem 1 garnitúra hátsó tárcsaféket az astra-ra. A lényeg az, hogy a betétek, tárcsák jó állapotúak, ugyan akkor a betét rögzítő rugók el vannak rohadva. A 2 db stift, amin vannak a betétek be van rohadva, és a felülete nem éppen új. Szeretném felújítani mielőtt felkerül. Kérdésem az lenne, hogy hogyan keressek rá az alkatrészekre? Szeretnék tisztában lenni az árakkal. Jó lenne megtalálni, hogy mi kapható, és mennyiért. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
Aztán az érdekelne, hogy a légtelenítés hogy történik. Tehát melyik kerékkel kell kezdeni, mert sajnos már nem emlékszem a wartburg javításnál, hogyan légtelenítettünk. Elvileg keresztbe van valahogy a dolog, de hogy elöl kell-e kezdeni, vagy hátul, és jobbról, vagy balról az nem ugrik be.
Egyébként érdemes cserélni a fékcsöveket? Cseréljem ki az összeset, vagy csak a gumi részt, meg ami a fékerő elosztó után van? fékfolyadékot mindenképpen kell... szerintem nem volt vagy 6 éve.

Előre is köszi!

Ugye elöl 256-os tárcsa van? :lol:
F Astra caravan 1.7DR '94. (facelift előtti) --> Megnevezés: Ribi 377.000 km
Zafira X16XEL '01 --> Megnevezés: Zafi 201.000 km-t vall be, de úgyis hazudik.
Új Csapatvidejjónk Csapatblog és csapatfészbúkunk is van Elindult a honlapunk is. Kiszálltam a csapatból, csak kint hagytam a linkeket...

#5079 zotya975

zotya975

• MOTE klubtag
  • 22.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 04 - 06:52

Üdv!

Előre is köszi!

A légtelenítés ABS-nélkülis autónál:Jobb hátsó-bal hátsó-jobb első-bal első. ABS-el szerelt autónál:Jobb első-bal első-jobb hátsó-bal hátsó, a Hogyan csináld-szerint.

#5080 J0hnny

J0hnny

Korlátozottan bunkó :)

• Moderátorok
  • 24.570 Hozzászólás:

Elküldve: 2011 szeptember 04 - 10:00

A légtelenítés ABS-nélkülis autónál:Jobb hátsó-bal hátsó-jobb első-bal első. ABS-el szerelt autónál:Jobb első-bal első-jobb hátsó-bal hátsó, a Hogyan csináld-szerint.

Sosem értettem miért....

Morzsa X14XE B Corsa
Dezső X17DRdtl F Astra 

Fórumok hasonló kulcsszavakkal:

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Google PageRank

Hosted by AZ-NET ZRT