Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

programozni k ell a kijelzőt. de lehet hogy át kell kötni valamelyik kábelt...

de inkább programozni kell a kijelzőt. valamelyik 8 karakteres, valamelyik 10. és ezért nem mümködik...

Sikerült valakinek találni valamit?Én is ilyen problémával küszködök.Először car400-as volt benne,de mintha azt olvastam volna,hogy az a B Vectráé,és azért nem passzol a kijelzőhöz,mert az két soros.Nosza szereztem egy car300-at,de dettó ugyanaz a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok! Ön nyert!

No, akkor mindenki okulására elmesélem, hogy én mit és hogyan csináltam:

Először is CAR300-as rádió van a kocsiban, melynek előbb a kódját kellett megfejteni. Interneten rákeresve itt találtam egy blaupunkt CAR 300 nevű programocskát, ami cserébe a rádió számáért megmondta nekem a kódját. Így szólt a rádió, vakon lehetett programozni, csak épp a kijelző nem működött.

Fenti program lelőhelyéért cserébe megkaptam, hogy hogyan lehet a kijelzőt állítani: A 2000 előtt gyártott rádiókhoz (többi típust passzolom) a 3 és 5 gombok nyomva tartása mellett kell a rádiót bekapcsolni. A kijelzőn azonnal megjelenik, hogy hány digitesre van állítva. Várni kell, míg átáll a másikra, majd felengedni a gombokat. A 2000 után gyártottak esetében a 4, 6 gombokkal ugyanez.

No, ennyi. Most minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. :wink:

Közben megtaláltam.Megyek kipróbálom!

Link to comment
Megosztás:

:D Váááááá!Müködik a car400 is,csak át kellett állítani a kijelző karakterszámot.Most van egy eladó CAR300 kerettel kóddal,szép állapotban.Nem akarok keresni rajta 5000+postaköltségért megválok tőle! geriopel@citromail.hu

Te figyu, mit töltöttél le arról az oldalról? Mert nekem nem műxik amit letöltöttem.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Itt van pl. ez, azért mégse 8000 :D . De nem tudom milyen a minősége... Vagy egy másik alternatíva ez itt. Vagy egy új fejegység inkább :P .

Sőőőt.. vaterán pl. most sikerűlt 1ft-os aukción 1000forintért vennem... +pk.

Igaz, a legegyszerűbb, és messze nem hi-fi minőség. Működni, működik.. csak van némi alapzaja..némi kis "sztereo" fütyöcske is.. gondolom elég egyszerű a sztereo koder benne.. :D

Link to comment
Megosztás:

Te figyu, mit töltöttél le arról az oldalról? Mert nekem nem műxik amit letöltöttem.

Hello én BLAUCAR300.exe töltöttem le az a nyerő és csak blau car 300 asra jó , annak idején én is azzal probálkoztam és jó volt

Link to comment
Megosztás:

Ha az ember CCRT700 rádiót akar berakni Astra Classic II-be,akkor kell hozzá valami plusz kábel a telefonálás miatt? Vagy ugyan az van mint a többi rádiónál? Simán a simkáryát bekell tenni a készülékbe és már tudok is róla telefonálni?

Kell kijelzőt cserélnem?

Feltudná nekem tenni ennek a típusnak a kézikönyvét?

Valaki írja le a tapasztalatát.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ha az ember CCRT700 rádiót akar berakni Astra Classic II-be,akkor kell hozzá valami plusz kábel a telefonálás miatt? Vagy ugyan az van mint a többi rádiónál? Simán a simkáryát bekell tenni a készülékbe és már tudok is róla telefonálni?

Kell kijelzőt cserélnem?

Feltudná nekem tenni ennek a típusnak a kézikönyvét?

Valaki írja le a tapasztalatát.

Köszönöm

MErivába és corsa c be betudnád rakni de a kijelző minősége akkor is befolyásolhatja TID MID stb., egyébként a gyári rádió topikban megpróbáltam neked válaszolni, leiratot nem nagyon fogsz hozzá találni csak ha valakinek van ilyen cucca a kocsiba.

http://www.ototeyp.net/page/opel.htm

http://www.vectra.ovh.org/index.php?action=radia

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

car300- as magnóra szeretnék rákötni mp3-as lejátszót, a kérdésem az lenne h a magnó hátulján van e valamilyen bemenet ahova lehetne csatlakoztatni?

Nem szedném szét ha nincs semmi csati, és ha ténleg nincs akkor esetleg valami ötletetek van e probléma megoldására?

Azt tudom h van rádióhullámon müködő átalakító (a szivargyujtóba kell bedugni arra az mp3 és és csak be kell állítani a rádióhullámot) de kicsit drágálom érte a 8000 huf-ot.

Köszi

Cöni

Szia!

Ha jól tudom nincs de ez nem 100% az FM transmitter lenne neked jó de a 8rugó egy kicsi t húzos érte néz körbe a Vaterán és szerintem jóval olcsóbban is kapsz! Itt egy példának! ! !

http://www.vatera.hu/mp3_transmitter_tavir...t_71986578.html

Link to comment
Megosztás:

Ha az ember CCRT700 rádiót akar berakni Astra Classic II-be,akkor kell hozzá valami plusz kábel a telefonálás miatt? Vagy ugyan az van mint a többi rádiónál? Simán a simkáryát bekell tenni a készülékbe és már tudok is róla telefonálni?

Kell kijelzőt cserélnem?

Feltudná nekem tenni ennek a típusnak a kézikönyvét?

Valaki írja le a tapasztalatát.

Köszönöm

A CCRT700-as rádió, bus-os rendszerrel kommunikál a kijelzővel. Tehát kell másik kijelző is. Ráadásul, ha jól tudom, csak azzal a kijelzővel működik, amivel összerakták.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha jól tudom nincs de ez nem 100% az FM transmitter lenne neked jó de a 8rugó egy kicsi t húzos érte néz körbe a Vaterán és szerintem jóval olcsóbban is kapsz! Itt egy példának! ! !

http://www.vatera.hu/mp3_transmitter_tavir...t_71986578.html

...vagy számtech boltban! 4-5000-ért már van,és távirányítós. P.l.: Számítógépház 3999 ft

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv! Most raktam B Vectrámba Blaupunkt car300 rádiót, gyujtással/nélkül as-t lenyomva tartom úgy kapcsolom be azt írja ki "Safe" számot nem ír. Így kódot nem tudok beírni, as-lenyomva tarásásnak egyetlen eredménye van csippan egyet bekapcsnál. Mi lehet a gond, lehet már 10szer rossz kódot adtak meg neki? De akkor elvileg kiírna egy számot is Safe szöveg mellett nem?

Korábbi hozzászólásnál néztem ezt az fm akármit, mi értelem van annak x ezer forintért mikor 1000ft-ért már van kazettaadapter, ami szerintem kb cd minőségi szintre emelei a kazettás fejegységet, igaz a telefonok zavarják sajnos, az fm-et lehet nem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Most raktam B Vectrámba Blaupunkt car300 rádiót, gyujtással/nélkül as-t lenyomva tartom úgy kapcsolom be azt írja ki "Safe" számot nem ír. Így kódot nem tudok beírni, as-lenyomva tarásásnak egyetlen eredménye van csippan egyet bekapcsnál. Mi lehet a gond, lehet már 10szer rossz kódot adtak meg neki? De akkor elvileg kiírna egy számot is Safe szöveg mellett nem?

Korábbi hozzászólásnál néztem ezt az fm akármit, mi értelem van annak x ezer forintért mikor 1000ft-ért már van kazettaadapter, ami szerintem kb cd minőségi szintre emelei a kazettás fejegységet, igaz a telefonok zavarják sajnos, az fm-et lehet nem.

Nem ismerem ugyan a C300-at, de sztem annál is az 1-4-ig gombokkal lehet beadni a számokat neki, aztán megint AS.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy problémám. Van egy Blau CAR300-am amiben 3x elszúrtam a kódot. A kódot azóta megtaláltam de nem engedi beütni mert a SAFE 7 felirat jelenik meg, próbáltam a már régebben írt 10 perces várakozást de továbbra is fennáll a probléma. Mit tudnék vele kezdeni? Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy problémám. Van egy Blau CAR300-am amiben 3x elszúrtam a kódot. A kódot azóta megtaláltam de nem engedi beütni mert a SAFE 7 felirat jelenik meg, próbáltam a már régebben írt 10 perces várakozást de továbbra is fennáll a probléma. Mit tudnék vele kezdeni? Előre is kösz.

Például vársz még, ugyanis a 10 perc kevés. A második sikertelen kísérlet után a kódbeadások közötti várakozási idő minden kísérletnél megduplázódik, úgyhogy most már 40 percet kell várnod, nem 10-et. Ugye hogy egyszerűbb lett volna megkeresni a kódot? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy problémám. Van egy Blau CAR300-am amiben 3x elszúrtam a kódot. A kódot azóta megtaláltam de nem engedi beütni mert a SAFE 7 felirat jelenik meg, próbáltam a már régebben írt 10 perces várakozást de továbbra is fennáll a probléma. Mit tudnék vele kezdeni? Előre is kösz.

Az azt jelenti, hogy még 7X próbálkozhatsz.

A kódokat úgy tudod bevinni, hogy bekapcsoláskor nyomva tartod az AS gombot. Majd az 1-4 gombokat addig nyomogatod, míg az adott helyértéken a kívánt szám megjelenik. Ha ezzel kész vagy, újból meg kell nyomni az AS gombot.

Link to comment
Megosztás:

Például vársz még, ugyanis a 10 perc kevés. A második sikertelen kísérlet után a kódbeadások közötti várakozási idő minden kísérletnél megduplázódik, úgyhogy most már 40 percet kell várnod, nem 10-et. Ugye hogy egyszerűbb lett volna megkeresni a kódot? :rolleyes:

Köszönöm, de ez sem jött be. a rádiót 1 órán keresztül "bekapcsolva" hagytam és utána sem engedte a kódot beírni. Beszéltem egy emberrel ő azt mondta h az egy óra is kevés, viszont a rádió 1 óra üzemelés után automatikusan kikapcsol. Lassan kezdek kifogyni az ötletekből. A kódbeírás tiszta ügy tudom as lenyomvatart. kód beír as megint nyomva tart csak ehhez el kellene jutni addig h egyáltalán engedje h beírjam a kódot. Vki segítsen mert már zavaró a csend a kocsimban.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, de ez sem jött be. a rádiót 1 órán keresztül "bekapcsolva" hagytam és utána sem engedte a kódot beírni. Beszéltem egy emberrel ő azt mondta h az egy óra is kevés, viszont a rádió 1 óra üzemelés után automatikusan kikapcsol. Lassan kezdek kifogyni az ötletekből. A kódbeírás tiszta ügy tudom as lenyomvatart. kód beír as megint nyomva tart csak ehhez el kellene jutni addig h egyáltalán engedje h beírjam a kódot. Vki segítsen mert már zavaró a csend a kocsimban.

Köszönöm

AS-t nyomva tartva kapcsolod be/adod rá a gyújtást?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Na nekem is hasonló a gondom, de már lassan egy hónapja. (akkor szereltem be) Kód beírásig azóta se jutok el, rádió naponta többször is be van kapcsolva amíg ki nem kapcsolja magát, hol gyújtással, hol parkolás közben hagyom úgy. Kijelzőn csak ennyi se több se kevesebb: SAFE. (as lenyomva tartásával kapcsolom be, csippanik) (car 300) Valami ötlet? kb kuka mi?

car300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lehetséges hogy valamit nem jól kötöttem és így nem észleli a gyújtást? Aki ért hozá a mellékelt képemen kérem jelölje be az alsó fesz részen hova mit kössek akár szín, akár fesz szerint. Nálam 3 láb van bekötve a föld, az fölött a táp + balra mellette az antenna szerű jelre dobtam kábelt így lett kijelzésem. Az a fogaskerék jel jelölheti a gyújtást?? Ha igen simán ráköthetném a 12V-ot, vagy milyen színű kábel megy arra? A KL 15 mit jelenthet?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv! Na nekem is hasonló a gondom, de már lassan egy hónapja. (akkor szereltem be) Kód beírásig azóta se jutok el, rádió naponta többször is be van kapcsolva amíg ki nem kapcsolja magát, hol gyújtással, hol parkolás közben hagyom úgy. Kijelzőn csak ennyi se több se kevesebb: SAFE. (as lenyomva tartásával kapcsolom be, csippanik) (car 300) Valami ötlet? kb kuka mi?

car300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lehetséges hogy valamit nem jól kötöttem és így nem észleli a gyújtást? Aki ért hozá a mellékelt képemen kérem jelölje be az alsó fesz részen hova mit kössek akár szín, akár fesz szerint. Nálam 3 láb van bekötve a föld, az fölött a táp + balra mellette az antenna szerű jelre dobtam kábelt így lett kijelzésem. Az a fogaskerék jel jelölheti a gyújtást?? Ha igen simán ráköthetném a 12V-ot, vagy milyen színű kábel megy arra? A KL 15 mit jelenthet?

Help :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.